DOLAR 5,8249
EURO 6,5067
ALTIN 279,2
BIST 97.630
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

2018 yılı il dışı atama iptali için resmi duyuru, dilekçeler alınıyor

2018 yılı iller arası yer değiştirme işlemini iptal ettirmek isteyen öğretmenler bulundukları okullara il dışı atamasının iptali için dilekçe verebilirler.

2018 yılı il dışı atama iptali için resmi duyuru, dilekçeler alınıyor
27.06.2018
A+
A-

2018 yılı il dışı atama iptali için resmi duyuru, dilekçeler alınıyor

Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlüklerine il dışı atama iptali için talimat verdi. MEB şu ana kadar il dışı atama iptali için resmi yazı yayınlamadı ancak Milli Eğitimlere konuyla ilgili e-posta gönderdi. 2018 yılı iller arası yer değiştirmede tayini çıkan öğretmenler arasında ilişik kesmemiş olanlar istemeleri halinde il dışı atamasını iptal ettirebilecek. Bunun için okula il dışı atama iptali dilekçesi verilecek.

İL DIŞI ATAMA İPTAL İŞLEMİ

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı atama iptali işlemi için öğretmenlerin dilekçe vermelerini istedi. İl Milli Eğitim Müdürlükleri de bu konuda öğretmenleri bilgilendirmek adına kurumlara gerekli duyuruları gönderdi. İl dışı ataması çıkan ancak atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmen eğer ilişik kesmeyi düşünmüyorsa atamasını isteğe bağlı olarak iptal ettirebilecek. Ancak ilişik kesen/kesecek öğretmen eski görev yerinde kalma talebinde bulunamayacak. İlişiğini kestiği için tayinin çıktığı yere gidip görevine başlayacak.

ogretmenlericin.com olarak il dışı atama iptali için duyuruya çıkan birkaç milli eğitim müdürlüğünün duyuru metinlerini öğretmen arkadaşlarla paylaşalım. Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 27.06.2018 tarihinde yapılan açıklama;

ÖĞRETMENLERİN İL DIŞI ATAMA İPTALİ HAKKINDA DUYURU

İlimiz Merkez Okul/Kurumalarında öğretmen- idareci olup 2018 Yılı İl Dışı İsteğe Bağlı ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonucunda il dışına atanan öğretmenlerden atmasının iptal ettirmek isteyenlerin iptal dilekçesi alınarak DYS ortamından en geç 29/06/2018 tarihine kadar Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları atama şubesine gönderilmesini ve ilgililere gerekli duyurunun yapılması hususunda; Bilgi ve gereğini önemle rica olunur. Muş Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Şubesi

Şanlıurfa Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün il dışı atama iptal işlemi ile ilgili 27.06.2018 tarihli duyurusu;

İller Arası Yer Değiştirme İptalleri Dilekçeleri Hakkında

Öğretmenlerimizin 2018 yılı iller arası isteğe bağlı yer değiştirmeleri 11 Haziran 2018 tarihinde sonuçlandırılmıştır. Bu çerçevede iller arası isteğe bağlı ataması yapılan öğretmenlerden görev yerlerinden ayrılmamış olanlar, istemeleri halinde atamalarının iptali için başvuruda bulunabileceklerdir. Okulunuz/ kurumunuzda başvuruda bulunan öğretmenlerin iptal dilekçeleri Genel Müdürlüğüne gönderilme üzere Müdürlüğümüz atama birimine gönderilmesi hususunda: Bilgi ve gereğini rica ederim.

İL DIŞI ATAMA İPTAL DİLEKÇE ÖRNEĞİ

İl dışı atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler için sitemizin mevzuat danışmanı Arif Muzaffer KUL tarafından hazırlanan dilekçe örneği aşağıda sunulmuş olup ilgili dilekçede kişisel olan yerleri değiştirerek il dışı atama dilekçe örneği okul müdürlüğüne verilmesi gerekmektedir.

2018 yılı il dışı atama iptal dilekçe örneği <<< İNDİR

ogretmenlericin.com Notu; resmi yazı elimize ulaştığında yazıya eklenecektir. Ancak il dışı atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler vakit kaybetmeden kurumlarına iptal dilekçelerini versinler.

YORUMLAR
 1. Biri dedi ki:

  Sayın editör, isteğe bağlı iller arası atamada tayinim çıktı. Ben eşimin özür grubu atamalarında tayininin çıkmamasını göz önünde bulundurarak ilişik kesmedim. 5 eylül itibariyle il emri de verilmedi. Muhtemelen iptal dilekçesi vereceğim. Yalnız şöyle bir sıkıntı var ki okula başka bir öğretmen atandı. Norm fazlası olacağım. Böyle bir durumda il milli eğitimin kadrosuna düşeceğim. Sorum şu: iptal etme sebebimsin keyfi olmadığını zaruri olduğunu ifade edersem. Eski okuluma geri dönebilir miyim? Ya da bu talebimle ilgili mahkeme yolu açık mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, sizin eski okulunuzda norm yoksa dönemezsiniz. Bu işlemi lehinize çevirmenizin tek yolu okulda norm olmasıdır. Norma başkası atandıysa o kişi orada kalır sizde milli eğitim tarafından uygun bir yere atanırsınız.

   1. Biri dedi ki:

    Mahkeme yolu açık mıdır? Ya da bildiğiniz emsal karar var mı? Bu arada cevabınız için teşekkür ederim.

    1. Editör dedi ki:

     Hocam önce itiraz edeceksiniz, dilekçe ile yapacağınız itiraza ret cevabı verildikten sonra yargı yoluna gideceksiniz. Bu süreçte eğer sendikalıysanız sendika avukatından destek alın.

 2. hakan dedi ki:

  Sayın editör,can güvenliği nedeniyle tayin yaptırmak isteyen bir öğretmen,eşine boşanma davası açıyor ve mahkemeye bir dilekçe yazarak tedbir kararı istiyor.Mahkeme 6284 sayılı kanunun 5. maddesini ( yani 3 ay uzaklaştırma kararı) veriyor. Oysa tayin için gerekli olan madde 6284 sayılı kanunun 4. maddesi ( yani ‘iş yerinin değiştirilmesi ) kararıdır.Bu kişi bu kararla tayin isteyemeyeceğini anlayınca,tekrar mahkemeye bir dilekçe yazıyor ve 6284 sayılı kanunun 4. maddesinin verilmesini talep ediyor.Mahkeme bu talebi reddediyor. Bunun üzerine öğretmen hiyerarşik düzeni bozarak Ankaraya gidiyor ve siyasi girişimlerle ve bu 3 aylık uzaklaştırma kararıyla (5.madde ile), kanunsuz bir şekilde tayini yaptırıyor.Böylece henüz 1 yaşındaki çocuk babasından koparılıyor.Bütün dilekçeler ve mahkeme kararları elimde,Yapılan bu usulsüz tayini dilekçe ile başvurarak iptal ettirmek mümkünmüdür ? Klavuzda ‘ gerekli şartları taşımayan atamalar iptal edilecektir’ diye bir ibarede var.

  1. Editör dedi ki:

   Özetle; bir öğretmenin özür grubu yer değiştirme işleminde usulsüzlük olduğunu düşünüyorsanız BİMER dahil birçok kuruma şikayette bulunabilirsiniz.

   1. Hakan dedi ki:

    Öncelikle zaman ayırıp cevapladığınız için çok teşekkür ediyorum.Müvekkilim çok mağdur durumda.Asılsız iftiralara maruz kalmış ve tayin amacı ile kullanılmış bir eş.Ayrıca henüz bir yaşındaki bebeği bu yolla kendisinden koparılmış acılı bir baba.CİMER’e gerekli başvuru yapılmıştır.Sayın editör özetle sorum şu : Can güvenliği mazeretine bağlı tayin için gerekli olan 6284 sayılı kanunun 4. maddesinin a fıkrası (yani iş yerinin değiştirilmesi)kararıdır.Oysa kendisine verilen 6284 sayılı kanunun 5. maddesidir.Bağlı bulunduğu Milli Eğ.Müdürlüğü bu 5. maddeyle tayin isteyemeyeceğini kendisine bildirmiştir..Kişi bunun üzerine Ankaraya giderek, bu belgeyle elden tayin yaptırmıştır.Oluşan durum ‘gerekli şartları taşımayan başvuru’ kategorisine girmiş olmuyormu ? cevaplarınız için tekrardan çok teşekkür ederim.Saygılarımla

    1. Editör dedi ki:

     Sadece belirttiğiniz kanuna göre yer değişikliği uygulanmaz. Can güvenliğine bağlı yer değiştirme kararında bir diğer husus; Kendisinin, eşinin veya bakmakla yükümlü olduğu çocuklarından birinin görev yaptığı yerde kalmasının can güvenliğini tehdit altında bırakacağını, adli veya mülki idare makamlarından alınacak belgeyle belgelendirenler… de yer değiştirebilir. Eğer ilgili öğretmen bu maddeye dayalı bir belge ibraz ettiyse bundan dolayı da yer değiştirmiş olabilir. Eğer bundan dolayı yer değiştirmedi ve sizin dediğiniz hususa da aykırı hareket edildi ise yer değiştirme işleminde usulsüzlük yapılmış demektir. Bu durumda tespit edilmesi, gerekli inceleme sonucu aykırı yer değiştirmenin görülmesi halinde gerekli işlem yapılacaktır.

     1. Hakan dedi ki:

      Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sayın editör.

 3. Furkan özer dedi ki:

  İyi günler hocam 2018 eş durumundan eşinden uzak gidiş gelişi olmayan yerlere atananlar tayinlerini iptal ettirebilir mi?bakanlık iptal hakkı verirmi genele

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, Bakanlık iptal hakkı vermeyecektir. Ancak siz dilekçe ile iptal talebinde bulunun.

 4. Furkan özer dedi ki:

  Hocam iyi günler eş durumu atamalarını iptal ettirebilir miyiz?

  1. Editör dedi ki:

   Gerekçe sunmanız lazım. Gerekçeniz nedir? Dilekçe ile okula iptal başvurunuzu yapın.

 5. Ayten dedi ki:

  hocam bu tarihten sonra il dışı atamami iptal ettirmem mumkün mü ilisik kesmedim?

  1. Editör dedi ki:

   Dilekçe verin cevabını bekleyin.

 6. Yolcu dedi ki:

  hocam iyi günler dilerim
  Hocam antalyada öğretmenlik yapıyorum
  Haziran ayinda il dışı atamam gerçekleşti ancak daha ilişik kesip yeni görev yerimde göreve başlama yapmadim.31 Agustosta ilişik kesip 15 gün içinde göreve başlamayı düşünüyorum.Eylül ayı seminerlerine katılmazsak bir sorun olurmu seminerlere katilma zorunlulugumuz var mi seminerlere katilmak için hemen göreve başlama yapmak mı zorundayiz.Tesekkur eder kolayliklar dilerim

  1. Editör dedi ki:

   İyi günler. Hocam eğer 31 Ağustos 2018 tarihinde eski yerinizden ilişik keserek görevden ayrılırsanız yeni görev yerinizde göreve başlamak için 15 gün mehil müddetiniz bulunuyor. Bu süreyi kullanabilirsiniz. Ancak maaş sorunu yaşamamanız için ayın 10’undan önce başlamanızı öneriririz.

 7. Bolluca dedi ki:

  Hocam iyi günler dilerim İstanbulda okul müdür yardimcisi olarak görev yapıyorum.Haziran ayında il dışı atamam çıktı ancak ilişiğimi kesmedim.İlişiğimi ağustos ayı sonunda kessem bir sorun olur mu? Cevap için Tesekkur ederim

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, okul ve ilçe milli eğitim ilişik kes diye size zorlama yapmıyorsa Ağustos ayı sonunda ilişik kesebilirsiniz sorun olmaz.

 8. Muhammet dedi ki:

  hocam iyi günler dilerim Meb de kadrolu öğretmenim eşim de diyanette kadrolu kuran kursu öğreticisi eşim ağustos ayında il dışı isteğe bağlı yer değişikliği yapmak istiyor.Bende onun ataması çıkınca eş durumuna başvurmak istiyordum ancak eşimin atama sonucu 29 Ağustosda açıklanacak ama MEB de eş durumu 1.aşama başvuruları 7 ağustos da bitiyor.1.aşamaya başvurmak için eşimin görev yeri belgesi veya kararname vermek zorunlu mu?Takvim bu şekilde olunca eş durumuna başvuramiyorum.MEB 2.eş durumu yaparmı?Önceki yıllarda 2.eş durumu başvurusu alındı mı?Kolay gelsin tesekkur ederim

  1. Editör dedi ki:

   İyi günler hocam. Siz bu durumda eş durumu yapamazsınız. Eğer ikinci eş durumu olursa ancak ona yetişir ancak ikinci eş durumu olacağını düşünmüyoruz. Siz bu şartlarda en yakın Ocak 2019 da eş durumu yapabilirsiniz.

 9. shoter dedi ki:

  iyi gunler. sayin hocam ben ildisi iptal dilekcemi 13 haziranda verdim ama hala bi sonuc gelmedi. ancak il milli egitimi aradim bakanlikla gorusmusler benim zorunlu hizmetim oldugu icin iptal edilmeyecekmis. ben suan serbest bolgede calisiyom ama tayinim zorunlu hizmetten dolayi cikti. peki olumsuz olacaksa hala neden cevap verilmiyo bunu anlamis degilim. dilekcenin akibetini nasil ogrenebiliriz.

  1. Editör dedi ki:

   İyi günler, dilekçenizin durumunu öğrenmek için tekrar dilekçe yazarak dilekçenizin akıbetini sorunuz.

 10. Hasan Aykut dedi ki:

  hocam haziranda isteğe bağlı il dışı ataması gerçekleşen ve göreve başlayan öğretmen ocak ayinda yapilan eş durumuna başvurabilir mi?Kurumda 1 yıl çalişma şarti varmi?iyi geceler cevap icin tesekkurler

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, kurumda bir yıl çalışma şartı yok. Haziran ayında iller arası tayin ile başka yere atanan öğretmen Ocak 2019 eş durumuna başvurabilir. (Ağustos 2018 eş durumuna da başvurabilir)

 11. Mehmet Fatih dedi ki:

  hocam yarın il dışı atamamın iptali için dilekçe vereceğim.Dilekçeyi vermek için çok mu geç kaldım.Süre geçmiş midir?Dilekçem reddedilir atamam iptal edilmez mi sizce?Istanbulda öğretmenlik yapiyorum.

  1. Editör dedi ki:

   Çok geç kaldınız, sizin normunuz özür grubu atamasına açılacaktır. Dilekçenizi verin ancak süre çok geçti.

 12. Shr dedi ki:

  Sayın editor bn zorunlu hizmet yukumlusuyum ve iptal dilekcesi verdim. Dilekceme henuz bi cevap gelmedi.sizce iptal olurmu? benzer durumda olan arkadaslar var mi

  1. Editör dedi ki:

   Zorunlu hizmet için il dışı ataması çıkan ve atamasını iptal ettirmek isteyen bir öğretmene ret cevabı gelmişti. Buradan da yazmıştı.

 13. Ayşe dedi ki:

  Bende iptal dilekçemi verdim ama bugüne kadar sonuç gelmedi …iptal olup olmadığını nasıl öğrenicez..

  1. Editör dedi ki:

   Kurumunuza sorun hocam. Genelde olumsuz sonuçlanırsa bildiriyorlar. İptal edildiyse bildirmiyorlar.

 14. Mustafa dedi ki:

  16 Temmuz itibarıyla görevinden ayrılmayan personel iptal hakkı talep edebilir mi?

  1. Editör dedi ki:

   Çok geç kalındığı için iptal başvurusu reddedilebilir.

 15. Nuray dedi ki:

  Sayin yonetici Atamalarimizin iptal olduğunu nasıl anlayacagiz

  1. Editör dedi ki:

   İl dışı atamanızın iptalini istediyseniz ve şu ana kadar olumsuz cevap gelmediyse iptal edilmiştir.

 16. zynp dedi ki:

  Sayın editör ben bulunduğum il e can güvenliği nedeni ile ailemin yanına atandım. kurumda 4. yılımı tamamladım zorunlu hizmet yükümlüsü olduğum için tayin istemek durumunda kaldım il içi tayin istedim cıkmadı.. ıl dışına tayin istedim cıktı ama ailemi götüremiyorum ondan iptal ettirmek istedim koruma kararı almıstım 2014 yılında yardımcı olacagınız bi durum var mı

  1. Editör dedi ki:

   İl dışı atama iptalinde bu durumları belirttiniz mi?

   1. Zynp dedi ki:

    Belirttim ama çalıştığım il bana yardımcı olmuyor.. Bakanlık can güvenliği tehlikeniz atamınız gerçekleştiği için kalkmıştır diyor yapılabilecek bir şey yok mu gerçekten zor durumdayım.. bu arada üşenmeyip cevap verdiğiniz için cok teşekkür ederim

    1. Editör dedi ki:

     Şu sıralar Ankara’da iseniz Ankara’ya yakın iseniz gidip MEB ile siz görüşün durumunuzu anlatın. Sizi dinleyecek bir bürokrat elbette bulursunuz.

 17. Nuray dedi ki:

  Benim iptal dilekcem 19 haziranda bakanlikta kayda girmis. O zaman iptal hakkı verilmemisti. Atama sonuclarinda hâlâ degisiklik yapilmamis. Atamam iptal edilir mi

 18. Gnc dedi ki:

  İl dışı için iptal dilekçesi verdim sonuçlar ne zaman belli olur sizce?

  1. Editör dedi ki:

   Okulunuza sorun hocam. Bazı arkadaşların başvuruları reddedilmiş.

 19. Zynp dedi ki:

  İl dışı tayin iptalim reddedilmiş. Ne yapmalım???

  1. Editör dedi ki:

   Neden reddedilmiş?

   1. Zynp dedi ki:

    Zorunlu hizmet yükümlüsüyüm ondan reddedilmiş

 20. Zynp dedi ki:

  Dilekçem reddedilmiş ne yapmalıyım??

  1. Editör dedi ki:

   Reddedilme gerekçesi nedir?

   1. Zynp dedi ki:

    Zorunlu Hizmet yükümlüsü olduğum için ne yapmam gerekiyor?

    1. Editör dedi ki:

     İl dışı atama iptaliniz reddedildiği için il dışında tayin çıkan okula gidip göreve başlayacaksınız.

 21. candan dedi ki:

  iyi günler
  il dışı iptal tarihi sonu tam olarak ne zaman? 9 temmuzda dilekçe verme şansımız var mı?

 22. candan dedi ki:

  sayın yetkili il dışı iptal için net bir tarih var mı 9 temmuz itibariyle dilekçe versem iptal olabilir mi?

  1. Editör dedi ki:

   Net tarih verilmedi ancak geçtiğimiz hafta içerisinde toplanan dilekçeler MEB’e gönderildi. 9 Temmuzda dilekçenizi verin.

   1. candan dedi ki:

    teşkkürler

 23. Mesut dedi ki:

  4 haziranda il dışı iptal dilekçesi verdim il milli eğitim bakanlığa gönderdik desi. İptal için geç kalmış sayılır mıyım. Sonuç ne zaman belli olur. Teşekkürler.

  1. DZMFE dedi ki:

   “4 Temmûz” demek istediniz herhâlde!..
   Ta’yîn ibtâlleri -sizinki de dâhil olmak üzere- zannımca 16-20 Temmûz arasında i’lân edilecektir.

 24. Zehra dedi ki:

  19 Haziranda iptal dilekçemi ilçe Mem’e verdim, 16 gün oldu hala cevap gelmedi. Dilekçeye cevap ne zaman gelir? İptal kararnamesi okula ne zaman gelir? Cevap gelmezse ilişki kesip atandığım kuruma başvurumu yapabilir miyim?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, iptal için dilekçe verdiyseniz atamanız iptal olur.

 25. Ezgi dedi ki:

  Merhaba.. kurumda 4.yılım Zorunlu hizmet yükümlüsüyüm tayin istemek durumunda kaldım fakat bazı özel sebeplerden dolayı iptal dilekcesi yazdım çalıştığım İl meb de bana reddedilir ama biz bakanlığa gönderdik beklicez dedi sizde bakanlık iptal eder mi

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, hocam bunu bilemeyiz. Gelecek cevabı beklemek lazım.

 26. İzni dedi ki:

  5 temmuz itibari ile dilekçe vermekte geç mi kaldım. Bugün versem olur mu

  1. Editör dedi ki:

   Verin hocam, geç kalmadınız.

 27. Dilek dedi ki:

  Merhaba, bende iptal dilekçesi verdim ama il dışı için (15 gün) süre var bu süre dolarsa fakat cevap gelmezse ne yapmalıyız?

  1. Editör dedi ki:

   İl dışı atama iptal dilekçesi verdiyseniz atamanız zaten iptal edilecektir. 15 gün süreye takılmayın. Sizin atamanız iptal edildi olarak göreceksiniz.

 28. Nuran dedi ki:

  Merhaba ben 13 Haziran’da iptal dilekçesi vermiştim ama şuan dilekçenin sonucunu bilmiyorum okula bu konuyla ilgili yazı gelmedi ne kadar daha beklemem gerekiyor acaba ve dilekçe sonuçlanmadan ilişik kesersem bı sıkıntı olur mu

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, iptal dilekçesi verdiyseniz iptal edilecektir. Size yanıt gelmeyebilir.

 29. veli dedi ki:

  Merhaba hocam il dışı iptal dilekçem bakanlığa ulaşmış acaba bakanlığa gidip dilekçemi geri çekebilir miyim?Saygılar

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, önce bulunduğunuz yerin milli eğitimi ile görüşünüz.

  2. ali dedi ki:

   hocam bu durum hakkında milli eğitime ulaşıp net bir bilgiye ulaşırsanız buradan bilgilendirir misiniz?

 30. Serpil dedi ki:

  12 haziranda iptal dilekçemi ilçe meb e verdim….Şuan bakanlıktaymış dilekçem,ancak ben dilekçeyi verdiğim zaman iptal hakkı tanınmamıştı,tekrar dikeçe vermem gerekir mi diye hem il mebihem de ilçe mebe sordum,gerek yok dediler ama benim içim rahat değil…tekrar dilekçe vermeli miydim sizce?

  1. Editör dedi ki:

   Tekrar dilekçe vermenize gerek yok.

 31. Hilal dedi ki:

  Teşekkür ederim hocam

 32. Hilal dedi ki:

  Merhaba HocAm 29haziranda iptal dilekçemi verdim .baska birşey yapacak miyiz?

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba hocam. Başka bir şey yapmanıza gerek yok.

 33. Ramazan dedi ki:

  Ìl dışı tayin durdurmak için cuma perşembe dilekçe verdik bugün reddedildiği sòylendi 137.madde ileri sürüldü ne yapabilirim

  1. Editör dedi ki:

   Reddedemezler MEB’in talimatı var. 147 den talep oluşturun.

 34. ali dedi ki:

  sayın editör ben de il dışı iptal için dilekçe vermiştim ancak bazı ailevi sebeblerden ötürü dilekçemi çekmek istiyorum.Dilekçem işleme alınmış olsa bile cevap gelmeden ilişiğimi kesip yeni görev yerime başlasam bana bi sıkıntı olur mu? Çok önemli bana bi cevap yazarsanız sevinirim.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, ilişik kesip yeni görev yerinizde göreve başlamayı deneyiniz.

 35. Www dedi ki:

  İl dışı iptal dilekçesini verdim kesin iptal edildiğini ne zaman nasıl ögrenebilirim

  1. Editör dedi ki:

   Eğer size cevap yollarlarsa ancak öyle öğrenirsiniz ancak önceki yıllarda böyle cevap yollanmadı. İptal ettirmek için dilekçe verenlerin il dışı atamaları iptal edildi.

 36. Zeynep dedi ki:

  Sayın Editör
  Ben Zorunlu hizmet yükümlüsüyüm. Çalıştığım kurum Zorunlu calışma bölgesinde değil il dışı zorunlu hizmet bölgesine tayin istedim ve çıktı iptal olur mu dilekce verdim

  1. Editör dedi ki:

   Sizin durumunuzla ilgili MEB ayrıca bir husus belirtmedi. il dışı ataması çıkan herkese bu hakkı verdi. Sizde bu haktan yararlanabilirsiniz.

 37. Bekir dedi ki:

  İl disi iptal dilekcesini 13 haziranda verdim bakanliktan sonuc ne zaman gelir acaba

  1. Editör dedi ki:

   Siz dilekçe verdiğinizde MEB talimat vermemişti. Dilekçenizin durumunu milli eğitime sorunuz. İşleme alınmadıysa tekrar dilekçe vermeniz gerekebilir.

 38. Müdür dedi ki:

  Merhaba hocam ben 2018 il dışı tayini mi iptal etmek için dilekçemi verdim.İl milli egitim müdürlüğü de dilekçemi genel müdürlüğe 29 haziran cuma günü gondermis.Ancak bazi ailevi sebeplerden dolayı iptal dilekçemi geri çekmek istiyorim. Bu mümkün mü acaba.Teşekkürler.

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba, size şunu sorarlar önce “Dalga mı geçiyorsunuz?” Çünkü benzer durumu geçen sene bir arkadaş yaşadı ve dilekçesi işleme alındı il dışı ataması iptal edildi.

 39. Mustafa dedi ki:

  İptal başvuru dilekçesi için son tarih ne zaman acaba…

  1. Editör dedi ki:

   Tarih belirtilmemiş ancak en geç 4 Temmuza kadar dilekçenizi verin.

 40. Isımsiz dedi ki:

  Hocam ben perşembe günü iptal dilekçesini ilçe milli eğitime düşsem yolladim.cuma günü aradım henüz yollamadık dediler.dilekcemin geç gönderme ihtimalini göz önünde bulundurursak 147 çağrı merkezi aracılığıyla dilekçe oluşturup ölüm yıkayabilir miyiz.147 iki dilekçe yazmanız halinde sıkıntı olusmayacagini her iki dilekçeye de verilecek cevabın aynı olacağını söyledi.

  1. İsminiz dedi ki:

   Hocam ben perşembe günü iptal dilekçesini ilçe milli eğitime dysden yolladim.cuma günü aradım henüz yollamadık dediler.dilekcemin geç gönderme ihtimalini göz önünde bulundurursak 147 çağrı merkezi aracılığıyla dilekçe oluşturup onu yollayabilir miyiz .147 iki dilekçe yazmanız halinde sıkıntı olusmayacagini her iki dilekçeye de verilecek cevabın aynı olacağını söyledi.

   1. Editör dedi ki:

    Dilekçenizi ilçe milli eğitime verdiyseniz tamam tekrar farklı kanallardan talep oluşturmanıza gerek yok.

  2. Editör dedi ki:

   Sorunuzdan bir şey anlayamadık. “ölüm yıkayabilir miyiz” ne demek?

 41. Hatice dedi ki:

  Iyi aksamlar, il dışı tercihimi iotal ettirmek istiyorum ama bir arkadasim 2.il disi acildi. Iptal zamani bitti gini seyler soyledi.iptal ettirmek icim belirli bir zaman var mi

  1. Editör dedi ki:

   Merhaba. 2. il dışı açılmadı/başlamadı. Olup olmayacağı kesinlik dahi kazanmadı. İl dışı atamanızı iptal ettirmek istiyorsanız en geç pazartesi okulunuza dilekçe veriniz.

 42. K.kose dedi ki:

  İl dışı iptali için dilekçe vereceğim ancak okulum daha konu ile ilgili yazı gelmedi Dedi yazı gelmeden veremezmiyim iptal dilkeçesini verme son tarih ne zman .teşekkürler

  1. Editör dedi ki:

   Sorunuzu cevapladık önceki sorunuza bakınız.

   1. Erol dedi ki:

    İyi günler il dışı tayini iptal edersek tekrar eş durumundan tayin isteme şansımız var mı?

    1. Editör dedi ki:

     Evet istersiniz.

 43. K.kose dedi ki:

  İstanbul’da öğretmenlik yapıyorum il dışı tayinim çıktı iptal edeceğim ancak okuluma konu ile ilgili yazı gelmemiş dilekçeyi vermek için yazının gelmesini mi bekleyeceğim .yardımcı olursanız sevinirim

  1. Editör dedi ki:

   Şu ana kadar yazı gönderilmedi, milli eğitimlere e-posta ile talimat verildi. Siz iptal dilekçenizi yazın okulunuz milli eğitime göndersin.

 44. Ali dedi ki:

  Sayın editör zorunlu hizmet bölgesinde çalışıyorum zorunlu hizmetim henüz bitmedi iller arası başka bir zorunlu hizmet okuluna tayinim cıktı iptal dilekçesi verdim sadece isteğe bağlı yer değiştirmeler mı iptal edilecek benim durumum da isteğe bağlı yer değiştirmeye giriyor mu fikriniz nedir bu konuda

  1. Editör dedi ki:

   Sizin durumunuzda olan arkadaşlarda iptal ettirebilir.

 45. Ayse dedi ki:

  Tayinini iptal ettirenlere 2. İl dışı tayin hakko verilmemesi ihtimali var mı sizce. Oğlum lgs den beklediğimizden daha yüksek sonuç aldı. Büyük ilde güzel bir okyla gitmek istiyor.ne yapacağımı şaşırdım

 46. Haydar Direk dedi ki:

  13 haziranda dilekçe verdim ama dilekçemin durumunu bilmiyorum bilgilendirme maili maraş meb e ulaşmamış dolayısıyla okullar yeni dilekçe almak istemiyor nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Editör dedi ki:

   Birkaç gün daha bekleyin hocam.