2018 yılı MEB yönetici görevlendirme atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı idareci görevlendirme atama takvimi yayınlandı. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılına ait yönetici görevlendirme tarihleri, değerlendirme süreçleri açıklandı.

2018 yılı MEB yönetici görevlendirme atama takvimi

2018 yılı MEB yönetici görevlendirme atama takvimi

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) 22.02.2018 tarihli 3845183 sayılı 2018 Yılı Eğitim Kurumları Yönetici Görevlendirme Takvimi konulu resmi yazıyı tüm kurumlara gönderdi. Yayımlanan MEB 2018 yılı yönetici atama takvimi içerisinde yazılı sınav gözükmüyor.

2018 MEB YÖNETİCİ ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetici görevlendirme takvimi İKGM tarafından kurumlara gönderilirken Hamza Aydoğdu imzalı yazıda 2018 yılı eğitim kurumları yönetici görevlendirme sürecinin ilgili takvim doğrultusunda başlatılacağı ve MEB 2018 yılı yönetici görevlendirmelerine ilişkin iş ve işlemlerin 22/04/2017 tarih ve 30046 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Yönetmelik hükümleri dikkate alınarak titizlikle yürütüleceği belirtildi.

İKGM tarafından kurumlara gönderilen resmi yazı;

Resmi Yazı İKGM

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRME İŞLEMLERİ

Öğretmenler için haber sitesi olarak 2018 Yılı Eğitim Kurumları Yönetici Görevlendirme Takvimi içerisinde yazılı sınava yer verilmediğini görüyoruz. Oysaki MEB Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği Taslağı geçtiğimiz Ocak ayında yayınlanmış ve MEBBİS üzerinden görüşlere açılmıştı. Yayımlanan taslak yönetmelikte müdür atama şartları ile müdür yardımcısı atama şartları arasında yazılı sınava yer verilmişti.

MEB İKGM tarafından yayımlanan 2018 yılı MEB yönetici görevlendirme takvimi;

Atama takvimi

MEB yönetici atama takvimi kapsamında;

 • Görev süresi dolan yöneticilerin belirlenmesi ve ilgili idarecilere duyurulması 26 Şubat-2 Mart,
 • Yöneticiliği münhal bulunan eğitim kurumlarının ilanı 5-6 Mart
 • Yönetici olarak görevlendirileceklere ilişkin başvuruların Ek-1 Form üzerinden alınması 07-12 Mart
 • Yönetici adaylarının Ek-1 değerlendirme sonuçlarının ilanı 22 Mart
 • Yönetici adaylarından sözlü sınava katılacaklara ilişkin duyuru 03-04 Nisan
 • Yönetici adaylarının sözlü sınavlarının yapılması 05 Nisan-03 Mayıs
 • Yönetici adaylarının sözlü sınav sonuçlarının duyurulması 07 Mayıs
 • Görevlendirmeye esas puanların ilanı 25 Mayıs
 • Yöneticilik tercihlerinin alınması 04-08 Haziran
 • Başvuru sonuçlarının açıklanması ve görevlendirme 11 Haziran

Görüldüğü üzere MEB yönetici atama yönetmeliğinde değişiklik yapmadı ve yazılı sınav getirilmedi. Müdür yardımcılığı yazılı sınavı, müdürlük yazılı sınavı gibi bir uygulama şu anda yapılmayacak. EK 1 form değerlendirmesi ve sözlü puan notuna göre yönetici görevlendirme atama işlemleri yapılacak.

MEB 2018 yılı yönetici atama takvimi İNDİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Rehber öğretmen hangi kadrolara müdür yardımcısı olarak başvurabilir? Başvuracağı okullarda rehber öğretmen kadrosu bulunması şart mı? Yani ilkokullarda rehberlik öğretmeni normu açılması için 300 öğrenci şartı var.Başvuracağı okulda 300 öğrenci sayısından fazla mı mevcut bulunması gerekiyor?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM