2018 yılı öğretmenlerin il dışı atama kararnameleri okullara gönderildi

İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları sonrası ataması çıkan öğretmenlerin kararnameleri kurumlarına gönderildi.

2018 yılı öğretmenlerin il dışı atama kararnameleri okullara gönderildi

2018 yılı öğretmenlerin il dışı atama kararnameleri okullara gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin 2018 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışına Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvuruları 05-08 Haziran 2018 tarihleri arasında alındı. İsteğe ve zorunlu çalışına yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme suretiyle atama işlemi gerçekleştirilenlerin atama kararnameleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderildi.

İL DIŞI ATAMA KARARNAMELERİ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 25.06.2018 tarihli 12211193 sayılı İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeler konulu resmi yazısı tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi. Gönderilen resmi yazıda il dışı atama sonucu atmaması çıkan öğretmenlere tebligat yapılması istenirken, iller arası yer değiştirme işlemlerinde görevden ayrılma ve başlamaların tebligat kanununa göre yapılması gerektiği hatırlatıldı.

İKGM il dışı atama kararnameleri resmi yazı;

İl dışı atama kararname resmi yazı
İl dışı atama kararname

İLİŞİK KESME SÜRECİ

İl dışı ataması çıkan öğretmenlerin kararnameleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine oradan da İlçe Müdürlükleri ile okullara gönderilirken ilişik kesme işlemi açıklanan takvime göre 29.06.2018 tarihi itibari ile yapılacak. İlişik kesen öğretmen ayrılma işlemleri sürecini eski kurumunda tamamlayacak. Sonrasında ise 15 gün içerisinde atamasının çıktığı yeni kurumunda göreve başlayacak. Eğer öğretmen yeni okulunda maaşların yapılmasından önce göreve başlarsa 15.07.2018 tarihli maaşını yeni okulundan zamanında alabilecek. Ancak maaşlar yapıldıktan sonra göreve başlanırsa bu maaş gecikmeli olarak yatabilecek.


Sosyal Medyada Paylaşın:

42 yorum

 1. Okul müdürü olarak görev yapmaktayım ancak özür grubu nedeniyle ilişik kestim ancak henüz başlamadım oğlumun eğitim durumundan dolayı tekrar geri dönmek işitselden dilekçe verip ilişik kesmemi iptal edebilir miyim

 2. Ben askerdeyken tercih yaptım. Ve il disi atamam oldu.Askerliğm 29 temmuzda bitecek.ne zamana kadar ilişik kesip yeni okuluma baslayanlirim

 3. Kararname geldikten kaç gün sonraya kadar ilişik kesilebilir. Eşimde öğretmen il dışı onun çıkmadı benim çıktı. Eş durumu tayini çıkmazsa diye il dışını iptal ettirebilmek için ne yapılabilir

 4. İl dışı atama başvuruları devam ederken okuluma iptal için dilekçe verdim.Buna rağmen il dışı atamam gerçekleştirildi.Tekrar okuluma iptal dilekçesi yazdım.Önceki dilekçemi de ekleyerek gönderdik.Eski okulumda kalabilir miyim?

 5. İlişiğimi 10-15 temmuz arası yapıp yeni yerimde başladığımda maaşımı hangi okulumdan ve ne zaman alabileceğim.

  • O tarihlerde eski okulunuz maaşı yapmış olabilir. Bazı yerlerde maaşlar yapıldığından 10-15 arası ilişik kesmenize izin de vermeyebilirler. Bunu ilçeniz ile görüşün.

  • Ben de bunu merak ediyorum. Her yerde farklı birşey deniyor. Kimi 1 eylüle kadar diyor, kimi de sana tebliğ edildikten sonra 3 iş günü diyor. Konuyla ilgili bir yazı yok galiba. Asıl soru ilişik kesmeden önce kaç günümüz var. Kestikten sonrasını biliyoruz,15 gün.

 6. Neden sadece ildışına iptal hakkı tanınıyor?İliçi atama iptali yapılma ihtimali var mı?Bize de iptal hakkı verilir diye ilişiğimi kesmedim.Ağustos sonuna kadar ilşiğimi kesmesem sorun olur mu?Ilişik kesmek için zaman sınırlaması var mı?Teşeklürler.

  • İkinci il dışı atamanın pazartesi başlayacağını nereden çıkardınız hocam? 2.dil dışı atama için takvim yok, Eylül ayının başını bulacaktır.

 7. İl dışı iptal yazısının dün ilçelere mail atıldığının bilgisini alan, hatta yarın son gün olduğunu söyleyen arkadaşlar varmış, Twitter’da yazıyor. Ancak kararname resmi yazısı internete düşmüşken, iptal yazısı hiçbir yerde yok. Bilginiz var mı?

 8. Hocam il dışı atama iptal dilekcemizi verdik ne zaman cevap gelir geçen senelerde işlemler nasıl yapılmış bilginiz var mı?

   • İptal dilekcesı nı verdım ama hala okuluma ıptal ıle ılgılı yazı ulasmamıs ne zmn ulasır mudurum de yazı gelmedı dıyor gelmemesı mumkun mu dılekce verdıgım ıcın gelmesede ıptal olur mu. Yesekkur ederım

 9. Eşim il dışı atama ile farklı bir ilden benim çalıştığım ilin bir ilçesine tayin oldu. Önümüzdeki eş durumu atamalarında tekrar tayin isteyerek merkeze gelebilir mi?

 10. Hocam iptal ile ilgili yazı geldikten sonra il dışı atamamızı iptal ettirirsek 2019 Haziranda tekrar il dışı tayin isteyebiliriz miyiz? İptal engel olmaz buna değil mi?

 11. Eşim sınıf öğretmeni ağustosta eş özründen tercih yapacak ben ilişik kesmicem. karaname yeterli olur mu? İlçe emri olur mu? İptal ettiğim takdirde benim durumum ne olur

 12. Daha önce il dışı atama iptali ile ilgili yapılan habere göre bugün iptale ilişkin resmi yazı gönderilecekti il milli eğitimlere, ancak hala öyle bir resmi yazı yok ortada

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM