2019 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu oluşan taban puanlar

Sözleşmeli Öğretmen ve Milli Sporcu Atama Sonuçları ile Alan Bazlı Taban Puanlar açıklandı.

2019 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu oluşan taban puanlar

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu oluşan taban puanlar

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonucu oluşan taban puanları açıkladı. Bakanlık 20 bin öğretmen kadrosuna sözleşmeli öğretmen alımı gerçekleştirmiş, atananların göreve başlamalarının takvim kapsamında yapılacağını belirtmişti.

HANGİ BRANŞ KAÇTA KALDI?

MEB Personel Genel Müdürlüğü bundan önceki öğretmen atamalarının sonucunu atama.meb.gov.tr üzerinden açıklarken atamaların sonuçları artık e-devlet sistemi üzerinden öğrenilebilecek.

Bakanlık atama sonucunu açıkladıktan sonra atama sonucu branşlara göre taban puanları da ilan etti. 2019 Ağustos Sözleşmeli Öğretmenlik Ataması Alan Bazlı Taban Puan ve Atama Sayısı açıklandı.

Sayfa 1;

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı oluşan taban puanlar
Taban puanlar

Sayfa 2;

MEB Ağustos 2019 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sonucu oluşan taban puanlar
Taban puanlar MEB

Bakanlık tarafından açıklanan taban puanları listesinde alan adı, sözlü sınav taban puanı, KPSS taban puan ve branştan kaç atama yapıldığı bilgisi yer alırken 20 bin kontenjana toplamda 19873 atama yapıldığı görüldü.

Sözleşmeli Öğretmen ve Milli Sporcu Atama Sonuçları ile Alan Bazlı Taban Puanlar ile ilgili görüşlerinizi instagram sayfamızdan belirtebilirsiniz. Tıklayın: @ogretmenler_icin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM