2019 yılı il içi atama kılavuzu yayınlandı, MEB il içi yer değiştirme duyurusu

Öğretmenlerin 2019 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu MEB tarafından yayınlandı.

2019 yılı il içi atama kılavuzu yayınlandı, MEB il içi yer değiştirme duyurusu

2019 yılı il içi atama kılavuzu yayınlandı, MEB il içi yer değiştirme duyurusu

MEB Personel Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme kılavuzu ve duyurusu yayınlandı. İl içi yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacak olup il içi atama sonuçları valiliklerce en geç 29 Mayıs 2019 tarihine kadar sonuçlandırılacak. İl içi ataması çıkan öğretmenler ilişik kesme işlemlerini 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren yapacaklar.

İL İÇİ ATAMA ŞARTLARI

İl içi atama için şartlar nelerdir? İl içi isteyecek öğretmenlerin aynı eğitim kurumunda en az üç yıl çalışması gerekmektedir. 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan kadrolu öğretmenler içi içi tayin isteyebilecekler. Sözleşmeli öğretmenler il içi tayin isteyememektedir

3 YIL ŞARTI ARANMAYAN DURUMLAR

İl içi tayinlerde üç yıl çalışma durumu aranmasına rağmen bazı istisnai durumlarda 3 yıl şartı aranmamaktadır. İl içi yer değiştirme kılavuzu hükümleri içerisinde bu durumlar açıkça belirtilmiştir.

Birinci durum;

İSTİSNA1; Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan ve 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar, istemeleri hâlinde 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

İkinci durum;

İSTİSNA2; Halen zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlüğünü tamamlayacak olanlar, istemeleri halinde 3 yıllık çalışma süre şartı aranmadan il içinde 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Üçüncü durum;

İSTİSNA3; Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma süre şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

HİZMET PUANINDA 24 MAYIS BAZ ALINACAK

2019 yılı öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme başvurularında il içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, 24 Mayıs 2019 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

İL İÇİ ATAMA İSTEYEN İL DIŞINA BAŞVURABİLİR Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı il içi atama kılavuzunda bu maddeye de yer verdi. İl içi atama isteyen ve ataması çıkan öğretmen il dışına başvuru yapamaz. İl içi atama sonucu ataması çıkan öğretmen Ağustos ayında özür grubu atamasına başvuru yapabilir.

İlgili madde;

İl içi atama
2019 yılı il içi atama

TIKLAYINIZ> 2019 yılı öğretmenlerin il içi atama kılavuzu <TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin 2019 yılı il içi yer değiştirmelerini düzenleyen duyuru kapsamında il içi atamalar ile ilgili sorularınızı tarafımıza yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

İl içi atama ile ilgili aşağıdaki yazılarımıza da bakınız;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM