2019 yılı Ocak öğretmenlerin özür grubu atamalarına açılan kontenjanlar

2019 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Tercih İşlemlerinde açılan okullar.

2019 yılı Ocak öğretmenlerin özür grubu atamalarına açılan kontenjanlar

2019 yılı Ocak öğretmenlerin özür grubu atamalarına açılan kontenjanlar

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü özür grubuna açılan okulların listesi ve tüm kontenjanları yayınlandı. 2019 Yarıyıl Tatili Kadrolu Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Tercih İşlemleri başladı.

ÖZÜR GRUBUNA AÇILAN OKULLAR

İl içi ve il dışı özür grubu yer değiştirmelerinde öğretmenlerin tercih edebilecekleri okulların listesi kontenjanları MEB tarafından açıklandı. Öğretmenler Ocak 2019 özür grubu atama yer değiştirme kılavuz hükümleri çerçevesinde tercihlerini yaparken MEB’in yayınladığı kontenjan listesinde kurum tiplerine uygun “Muhtemel Boşalacak Kurum Kontenjanları” dahil tüm kurumlarını dikkate almaları gerekmektedir.

Atanmak istedikleri eğitim kurumların solunda yer alan “KURUM KODU” sütunundaki rakamları tercih önceliklerini dikkate alarak başvuru sayfadaki ilgili alana sırasıyla yazmaları gerekmektedir. Muhtemel Boşalacak Kurum Kontenjanları; İl Milli Eğitimlerde belirlenen boş kontenjanların dışında, bu kurumlardan özür durumuna bağlı başvuruda bulunmuş öğretmen sayısını ifade etmekte olup atama işlemi sırasında bu kurumlardan ayrılan öğretmen sayısı kadar atama yapılacaktır. Atama işlemi sırasında ayrılan olmaması durumunda bu kurumları tercih eden öğretmenlerin bu tercihleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Özür grubuna açılan okulların listesi TIKLAYINIZ

ÖZÜR GRUBU ATAMA TAKVİMİ

Açıklanan takvim;

Ocak 2019 özür grubu atama yer değiştirme takvimi
Ocak 2019 özür grubu

16 Ocak 2019 tarihine kadar özür grubundan yer değiştirmek isteyen öğretmenler MEBBİS ekranında tercih yapabilecekler. 18 Ocak tarihinde ise atama sonuçları açıklanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Merhabalar, ben sözleşmeli öğretmenim eşimde sözleşmeli öğretmen eş durumundan faydalanmak için şartlar nelerdir acBaçoğu yere baktım tam olarak öğrenemedim aynı bölge muhabbeti felan var tam anlamadım yardımıcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM