40 bin norm fazlası öğretmene tayin hakkı verilecek

40 bin norm fazlası öğretmen MEB’e devredilen okullara atama hakkı isteyebilecek.

40 bin norm fazlası öğretmene tayin hakkı verilecek

40 bin norm fazlası öğretmene tayin hakkı verilecek

MEB personeli arasında yaklaşık 40 bin norm fazlası öğretmen olduğunu belirten Müsteşar Yusuf Tekin, norm fazlası öğretmen atama süreci hakkında bilgi verdi.

MEB’E GEÇEN OKULLAR

FETÖ soruşturması kapsamında yaklaşık bin okul geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. MEB’e devredilen okullar bulundukları illerde okul türü ihtiyacına göre ilkokula, ortaokula ya da lise türüne dönüştürüldü. MEB’ devredilen bine yakın okula, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın isimleri verilecek. Bu okullar eğitim öğretim faaliyetine yetiştirilmeye çalışılıyor. Müsteşar Yusuf Tekin katıldığı televizyon programında kapatılarak MEB’e geçen okulların öğretmen ihtiyaçlarının en kısa sürede karşılanacağını açıkladı.

NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER

Müsteşar Yusuf Tekin yaklaşık kırk bin öğretmenin norm fazlası olduğunu vurgularken, norm fazlası öğretmenlere yer değişikliği hakkı verilerek bu okullara tercihlerine göre atanacaklarını ifade etti. Açığa alınan öğretmenlerin son durumları, ihraç kararları da netleştikten sonra oluşan ihtiyaç durumuna göre bir norm fazlası öğretmen atama takvimi açıklanacağını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Norm fazlası öğretmenlerden ikinci öğretim diplomasi olanlara alan değişikliği hakkı verilebilir

  2. Özür gurubu atamalarında branşımda bir tane kontenjan bile açılmadı. Aile bütünlüğümüz yeterince bozuldu ve çok mağduruz. Evlatlarımızın yuzu gulsun biz eşlerımızden ayrı kalmayalım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM