Ağustos 2017 eş durumu ataması, öğretmen eşlerin eş özrü başvurusu

Öğretmenlerin ağustos eş özrü ataması başvuruları 8 Ağustos 2017 Salı günü başlıyor. Her özür grubu döneminde olduğu gibi bu dönemde de eşi öğretmen olan ve eş durumu yapacak öğretmenlerden istenecek belgeler ve yapılması gereken hususlarda karışıklık bulunmaktadır.

Ağustos 2017 eş durumu ataması, öğretmen eşlerin eş özrü başvurusu

Ağustos 2017 eş durumu ataması, öğretmen eşlerin eş özrü başvurusu

Karı koca öğretmen olan ve eş özrü başvurusu yapacak MEB personelleri için Ağustos 2017 eş özrü ataması hakkında bilgi vermeye çalışacağım. 2017 yılı yaz tatili aile birliği özür grubu atama başvuruları birinci aşaması 8 Ağustos 2017 Salı günü başlayacak ve birinci atama başvuruları 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü sona erecek.

ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞTİRME AŞAMALARI

Özür grubu atamaları il içi atama ve il dışı atama gibi tek aşamalı değildir. Özür grubu yer değiştirme başvurularında atama takvimi çerçevesinde 8-14 Ağustos arası birinci aşama, 22-25 Ağustos arası ise ikinci aşama olarak belirtilmiştir. Birinci aşamada yapılması gerekenler ile ikinci aşamada yapılması gerekenler tamamen farklıdır. Konumuzdan örnek verecek olursak eş durumu başvurusu yapacak bir öğretmen birinci aşamada “eş durumu başvurusu yapacağını onaylatacak”.

Ağustos 2017

Örnek ile açıklayayım; Van Başkale’de çalışan bir sınıf öğretmeninin eşi İstanbul Arnavutköy ilçesinde Matematik öğretmeni olarak görev yapıyorsa, Van’da çalışan öğretmen birinci aşamada il dışı eş özrü başvurusu yapacağını MEBBİS başvuru modülü üzerinden seçecek ve kaydedecek. Elektronik Başvuru Formunu doldurulduktan sonra öğretmenin birinci aşama başvurusunu kendisi kaydedecek, sonra bu başvuruyu okul kontrol edip onaylayacak, sonrasında ilçe/il Milli Eğitim Müdürlükleri silsile yolu ile onaylayacak. Birinci aşamada tercih yapmak, okul seçmek yok.

ÖĞRETMEN EŞLERDEN İSTENECEK BELGELER

Eşi özel sektörde olanlar ya da devlet kurumunda kamu personeli olarak çalışanlar birinci aşamada eşi ile ilgili evrak belgelendirecekler ve bu belgeleri MEBBİS’e okul müdürlüğü tarafından yükletecekler. Eşi öğretmen olanların eş durumunda hangi belgeleri teslim edip etmeyeceği ise yıllardır farklı uygulamalara sebep olmaktadır. Eş durumu isteyecek öğretmen eşler belge ibraz etmeyecekler. Öğretmenlerin eş durumu özür grubu atamasında görev yeri belgesi, evlilik cüzdanı, aile nüfus tablosu gibi evrakları, belgeleri almasına gerek yoktur.

Bazı okul müdürleri öğretmen eşlerden belge istemektedir. Bu yanlıştır, tayin isteyecek öğretmenin de eşinin de tüm bilgileri MEBBİS başvuru sayfasında otomatik olarak gelmektedir. Eş durumu isteyecek öğretmenlerden belge istenmez. Birinci aşamada eş özrü başvurusu yapacak öğretmen başvuru ekranında başvuru formunu doldurur, bilgileri kontrol eder başvurusunu onaylar. İkisi de öğretmen olan eşlerin başvurularında sisteme herhangi bir evrak yüklenmeyecek.

ÖZÜR GRUBU İKİNCİ AŞAMA

Ağustos 2017 eş özrü ataması birinci aşamada başvurusunu onaylatan öğretmenler atama takviminde yer alan 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında okul tercihi yapacaklar. Eş durumu istenilen yerde kendisine açılan okulları tercih edecek öğretmenler tercihlerini yaptıktan sonra tercihlerini onaylayacaklar. Öğretmenin eş özrü tercih başvurusunu onaylamasından sonra okul müdürlüğü de onaylayacak.

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu indirmek için Tıklayınız

Özür grubu atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmen 2017 yılı Kurban Bayramı tatili nedeniyle 5 Eylül 2017 salı gününden itibaren ilişiklerini keserek atamasının çıktığı yerde gidip göreve başlayabilirler.

Bu başlıkta konu ile ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Arif Muzaffer KUL
Öğretmen

Sosyal Medyada Paylaşın:

132 yorum

 1. iyi günler. ben 2016 ağustos ayındaki aile birliği mazeretine bağlı olarak eşimin iş yerinin bulunduğu ilçeye atandım o ilçede norm fazlası oldum başka bir ilçeye atandım şu an burada görev yapıyorum. 8 12 eylül 2. özür grubu atamasında ben de ikametgah adresi dolayısıyla tercih yapma hakkına sahip miyim?

 2. Iyi aksamlar evlilik yolundayim ve eş adayim da uzman cavuş olmaya hazirlanıyo nerde gorev yaoıcak kac yıl yapıcak belli deil bende ogretmenim okul öncesi ogretmenligi yapiyorum acaba bizim atamalarimiz icin bas vuru yapsak aynı yer cikarmi beya hen es adayıma gore basvuru yapabiliyomuyum bunu merak ediyorüz

 3. Hocam iyi günler da özür grubu tercihlerinin ilk aşamasının başvurusu başarılı birsekilde yapıldı ve onaylandı sonra okul tercihleri seçildi başvuru yapıldı ve sonucları beklemeye başladık ve bugün gördük ki sonuç yok ve arastirdikki okul bizim yapmış olduğumuz okul başvurularını onaylamamış ne yapabiliriz acaba

 4. Merhaba, 41.tercih ile eşimden 96 km uzak bir köye atandim..atamam gerçekleştiği halde iptal etme gibi bir şansım var mi ya da ilisik kesmesem ne olur..bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.teşekkür ederim şimdiden

 5. Eş özründen çok uzak okulları yazmamıştım ve şu an atanamadım ilemri olur mu sizce olmazsa mahkemeye verme bir seçenek midir?

 6. Merhabalar. İkinci basamak işlemini gerçekleştirdim. Kurumum onayladı. İlçe ve ilden ses yok hala onaylanmadı. Ayrıca sayfaya girdiğimde onay bekliyor vs. Görünmüyor. Bir hatamı var acaba teşekkürler

   • aynı durum bizde de var,17.00 itibariyle sisteme girdim ne onay bekleniyor ne de onaylandı yazıyor,tercıhlerım de gorunmuyor,ne yapmam lazım,milli eğitim tlfnlara cvp vermıyor. onaylanıp onaylanmadıgını nasıl anlarım

 7. İl dışı yaptım Haziran’da. Eşim de eş durumu yapacak.ben somestrda tekrar eş durumu yapabilir miyim farklı semt olursa?

 8. Engelli grubundan bugun okul tercihi yaparak tayin başvurusunda bulundum, ancak düzeltme yapmak istiyorum mebbis’de izin vermiyor,boyle durumlarda düzeltme yapilabiliyor my? Yardımcı.olursaniz çok sevinirim

 9. Branşım felsefe grubu ve sisteme girdiğimde atamanızın yapılacağı kurum olmadığından tercih hakkınız bulunmuyor diyor bu sistemsel bi hata mı acaba okul listelerine baktığımda yer var hizmet alanı ile ilgili olabilir mi

 10. İyi günler. Ben bugün eş durumu gerekçesiyle okul başvuru tercihlerimi yapıorm ama kayıt işlemine geldiğimde tercih dışı durumu butonu açılmadığı için kaydımı yapamıorm acaba butonun açılmama sebebi nedir

 11. merhaba hocam eşimin tercih ekranında bulunduğunuz ilde boş kontenjan bulunmadığı için tercih yapamazsınız yazısı çıkıyor ama bizim araştırmalarımızda tercih yapacağı ilçede bulunan HALK EĞİTİM MERKEZİNDE boş konten olduğunu görmüştük.Halk eğitim merkezininde müdürü boş kontenjan olduğunu söylemişti.ama meb in yayınladığı kontenjan listesinde de halk eğitim merkezi yok.Acaba halk eğitim merkezlerine atanma koşulu farklımı?eşim meslek öğretmeni.

   • Hocam aradık kadro var ama mazeret kontenjan listesinde Türkiyede hiçbir halk eğitim merkezinin ismi yok.Acaba bu atamada halk eğitim merkezlerine atama yok mu?

 12. İyi günler eşim bu temmuz şırnak ama atandı ben 1. Aşamaya başvuru yaptım. 2. Aşama başvurusu yapacağım fakat eşimin güvenlik soruşturması bitmedi ve henüz göreve başlamadı. Şimdi ben tayin istersem nasıl olacak.eşim başlamadan ben gidip başlayacağım mı aksi bir durum olursa ne olacak.

  • Siz tayin isteyeceksiniz. Eşinizin güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanırsa önce o göreve başlayacak sonra siz başlayacaksınız. Eğer eşiniz göreve başlamazsa sizin atamanız iptal edilecek.

 13. merhabalar .. mebbıs sayfasında tercih yapamıyorum ilde alanınızda bos kontenjan bulunmadıgından basvuru yapamazsınız .. asagıdakı bilgilere göre kayıtlarınızın guncellenmesını saglayınız dıye sayfa acılıyor . ne yapmam gerekır acaba ?

 14. İyi günler kolay gelsin. Ben askeri personelim kız arkadaşım da öğretmen ama ikimizinde görev yerlerimiz farklı. İlerde evlendiğimiz zaman eş durumumuz ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz ? Ben Muş’ta görevliyim kız arkadaşım Kars da görevli. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Teşekkürler

  • Merhaba, kız arkadaşınız (ilerde eşiniz) yanınıza eş durumu tayini isteyecek. Eş durumu ataması Şubat ve Ağustos aylarında olur. Siz Muş’ta çalıştığınız için ataması rahatlıkla gerçekleşir. Eşiniz sözleşmeli öğretmen ise şu anda sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkı verilmiyor. Kadrolu öğretmense sorun yok.

 15. Birinci aşamadan sonra il en son onayladıktan sonra ikinci aşamaya geçmeden mebbis yoluyla yapılacak bir işlem var mı acaba

 16. Merhaba iyi günler. Benim sorum şu:
  Tercihleri yaptiktan sonra onaylatmak için ilçe Mem e gitmeliyiz yoksa faxla halledebilir miyiz? Tesekkurler.

 17. Merhaba iyi gunler ben mebbise bavurumu yaptim faxla ciktisini gonderdim. Sorum su 2. Asama yani tercihleride ayni sekilde faxla mi yapacagiz yoksa su an gorevli oldugumuz ilce MEM e gidecegiz?

 18. Merhaba ben askeri personelim eşim benim tayinimin çıktığı ile tayin istedi ben merkezde çalışırken eşime 61 km., 65 km. Ve 90 km. Mesafede ilçe açılacağını öğrendik. Tşk ile yapılan protokolde eşini bulunduğu ildeki tercih açılmaması durumunda ataması yapılana kadar görevlendirilir diyor. Biz tercih yapmak zorundamiyiz

 19. Eşim özel sektörde ve evliyiz.Atanırsam ilk yılım olacak Eşimin bulunduğu İl’e atama yapabilir miyim

  • Eş durumu yapamazsınız, atanırsanız sözleşmeli öğretmen olarak atanacaksınız ve sözleşmeli öğretmenler eş durumu ile eşin yanına gidemiyor.

 20. Okul onayladı, ilçe onayladı, ancak 15 ağustos saat 21.30’da reddedildi mesajı geldi. Basvuru süresi dün bitti ve eksik belge yoktu. Ki okul ve ilçe de onayladı. Böyle bir hata olabiliyor mi veya ne yapılabilir?

 21. Hocam başvuruların bittiğini biliyorum ama bu konuda net bir bilgi yok da hani biz karşılıklı başvuru yapmadık acaba başvuru zamanı bitmeden yapabiliyor muyduk merak ettim geç kaldık ama böyle bir şansımız var mıydı ?

 22. Merhaba hocam, eşim Sivasta görevli ben Konya da eşim Sivastan Konyaya eş durumu tayini istedi. Benim sorum şu aynı anda bende Sivasa eş durumu tayini için başvuru yapabilir miyim ?Bu konuda süreç nasıl işliyor bir engel var mı ?

 23. Hocam ben cumartesi nikah yaptım eşim memur ve yeni becaiş yaptı elinde atama kararnamesi var mem de sadece kararname yeterli olur mu nüfusa gitmeme gerek var öı otomatik düşüyo mu bilgiler

  • Nüfusa gitmenize gerek yok. Okul müdürü MEBBİS’ten bilgilerinizin güncellenmesi için güncelle butonuna basacak. Sonra bilgiler otomatik MERNİS ten gelecek.

   • Meraba hocam ben dün nikah yaptım eşim memur ve becaiş yaptı elimizde atama yazısı var pazartesi ne yapmam gerekiyo mem e sadece atama yazısını göndermem yeterli oluyo mu

    • MEBBİS’e giriş yapın özür grubu başvurunuzu yapın. Okul müdürünüzü arayın istediği evrakları hemen gönderin. Sistemde evli gözükmüyorsanız okul müdürü MEBBİS’ten bilgilerinizi güncelleyecek.

 24. Ben askeri personelim ve ankarada çalışıyorum eşim biz nikah yapmadan önce Doğubeyazıt ta 3 yıl çalıştıktan sonra sinop a tayin oldu. Sinopta 1 yılı doldurmadan eş durumu tayini isteyebiliyor muyuz?

 25. hocam merhaba benim eşim bu yıl içinde giresunun bir ilçesine sözleşmeli olarak atandı. ben askeri personelim ve şırnak bölgesinde aile götürülemeyecek garnizonda çalışmaktayım. il dışı can güvenliği ve diğer nedenlere bağlı başvuruların açıldığı söyleniyor. bu baş vuru döneminde eşim ailesinin olduğu ile başvuru yapabilirmi

 26. 20 aguatosta nikah gunum var es durumu basvurusu icin 1. Tercihlere basvursam 2. Tercihlerin oldugunda resmi olarak evli olmus olacagim. 1. Tercihe basvurabilirmiyim

 27. İmla hataları için özür dilerim. Ayrıca aciklamalarim cok yetersiz olduk. Eşimin çalıştığı ilcrye bağlı calisirken baska ilçeye haziranda tayin oldum. Simdi eşimin çalıştığı ilçeye veya ikametgahini bagli olduğu diğer ilçeye es durumu icin basvuru yaptım. Sanirim daha açıklayici oldu. Teşekkür ederim.

 28. Merhaba hocam,
  Ekim 2016’da 6 yıl mecburî görev adı altında atanan öğretmenlerdenim. Sözleşmeli öğretmenler bu ağustostaki eş durumu atamasına başvurabilir mi? Net bir bilgi edinemedik. Kolay gelsin.

  • Merhaba, sözleşmeli öğretmenler eş özrüne ya da başka bir özür grubu atama çeşidine başvuramazlar. Bunla ilgili düzenleme yapılmadı.

 29. Merhaba esimin calistigi ilce sistemde gorunmuyor. Ne yapmaliyim? Bir de basvuru ekraninda istenen e mail adresi ve telefonu benim mi yoksa esimin mi

 30. Kolay gelsin hocam.Gerekli evrakları sisteme yüklerken e-posta veya whatsapptan gelen fotoları JPEG formatında, taramadan kaydedebilirmiyiz? İyi çalışmalar.

 31. Sayın Editör,
  Ağustosun 7sinde nikahımız kıyıldı. Nüfus müdürlüğüne evliliğimiz tescillendi.Evlilik durumum İlsis e de işlendi. Fakat başvuru kısmında eşimin T.C Kimlik kısmı aktif değil ve kutucuk boş, yanında ‘T.C. Vatandaşı değil veya MERNİS sisteminden eş bilgisi gelmemektedir’ ibaresinin yanındaki kutucuk da kendiliğinden işaretli halde, kaldıramıyorum. O şekilde başvuru yaptım okul müdürüm sistemde tüm bilgilerimin gözüktüğünü ama neden böyle olduğunu bilnediğini söyledi. Yine de onayladı. İlçe Milli Eğitim de onayladı.Sizce bir sorun çıkar mı? Bana yardımcı olabilir misiniz ?

 32. Eşim sozlesmeli öğretmen ve ben elektronik formumu doldurdum. Kurum il ilce mem onayladi. Simdi benim goreb yaptigim ile herhangi bir belge teslimi icin gitmeme gerek varmidir?

 33. İyi akşamlar hocam. Eşim ankarada sağlık astsubayı. Eşdurumu tayin istemem icin hangi evrakları okuluma göndrmem gerek. Bugün başvurum reddedildi. Evrak eksik dediler.

 34. Benim esim ozelde çalışıyor simdi on basvuru yapacagim ama once okulumun istenen belgeleri kaydetmesi mi gerekio yoksa ben elektronik ortamda basvuru yaptiktan sonra mi belgeleri teslim edeceğim. Lutfen cevap verin

 35. merhabalar.Eşimle birlikte Bursada çalışıyoruz.eşim ve ben il dışı tayinde farklı yerlere atandık. o Ankaraya ben Kocaeline atandım.fakat henüz ilişiğimizi kesmedik. bu atamada aile birliği mazeretinden ben ankaraya eşimin yanına tayin istemek istiyorum. Fakat mebbiste il dışı ataması olanlar başvuru yapmaz diyor.İl milli eğitim müdürlüğüne gidip sorduğumuzda bu durumun düzeltileceği, iptal ettirmemize gerek olmadığı söylendi. bu yüzden iptal ettirmedik il dışı tayinleri. bu konu hakkında bilgi verir misiniz? Nasıl bir yol izlememiz gerekir? Teşekkürler.

 36. Merhaba.2.aşamada tercih yaptıktan sonra okula onaylatmak için mutlaka okula gitmemiz gerekiyor mu?Çünkü artık başka şehirde yaşıyorum sırf bunun için okula gitmeme gerek var mi?

 37. Üç farklı tarayıcıdan sürekli deniyorum başvuru kaydedilmiyor. Sorun ne zaman düzelecek. Yetkililerden açıklama bekliyoruz

 38. Hocam kolay gelsin.esimin bi üç dört aylık Bağkuru var şuanda SSK li.sigortasi yetiyor.mebbis eş durumu seçeneklerinden sadece sgk yı mi isaretmem gerekiyor yoksa sgk-bagkurmu??

 39. Basvuru ekraninda ilceyi secmemiz isteniyor.2.asmada sadece isaretledigimiz bu ilceden mi kurumlari secebilecegiz?yoksa ilin tum ilcelerindeki kurumlar tercihimize acik olacak mi?

 40. Esim polis memuru igdirda gorev yapiyor.izmire tayini cikti.ancak daha igdirdan ilisik kesip izmirde goreve baslamadi.basvuru ekranindaki esin gorev yaptigi yer ve adresi bolumune igdirdaki mi yoksa izmirdeki mi yerin adini ve adresini yazmamiz gerekiyor?

   • Merhabalar sayin editor. Haziran da bir takim sebeplerden dolayı il ici tayin istedim. Fakat sartlar degisyi. Yeni maddeye gore es durumu istemem mumkun degil mi ? Yine ds basvuru yaptım su an onaylar beklemede. Esimin calistigi ilcevayni fakat ikametgahimiz degisti. Cakistigi yere yakin farkli bir ilceye taşınıyoruz. Ayni il veya ilceye donemedenmis. Ikametgah farkli bir ilceyse n olacak. Kafalar iyice karisik. Simdiye kadar bu durumdaki herkes tayin istesi sanirim? Simdiden teşekkür ederim.

 41. Sayin editorum esim sozlesmeli ben es durumu il disi ozur basvuru yapicam ama esimin otomatikman mebbbis basvuru sayfasinda soyismi kizlik soy ismi olarak gorunuyor acaba neden bu durum basvuru yapmama engelmi bana bir sikinti cikarirmi ? Kendi Ilce mem mimi aradim bilgiler guncel hocam bizden yana sikinti yok diolar acaba sikinti esimin ilce meminde mi ?

  • Eşinizin MEBBİS nüfus bilgileri kısmı okul müdürü tarafından güncellensin. Basit bir işlem Güncelleme butonuna basacak MERNİS ten bilgiler alınacak.

 42. Merhaba eş durumu 1. Aşama başvurusunu yapıp tercih yapmazsam nolur benim açımdan olumsuz bir sonuç doğurma ihtimali var mı atanamadığın takdirde yerini tercih eden öğretmenin hizmet puanı daha fazlaysa ataması yapılır puanı düşük olan norm fazlası olur diye birşey okudum doğru mu acaba

   • merhaba öncelikle yardımlarınız için teşekkürler. diyelim ki tercihlerimizden birine atanmadık ve kendi okulumuzda kaldık. (çünkü şuan açılan tercihlerden sadece 1 okul bana daha yakın o yüzden yer değiştirme ihtimalim düşük) kendi okulumuza yerimize biri gelirse puan üstünlüğüne göre veya başka sebeple ben norm fazlası olur muyum? yeni gelen öğretmenin bana göre önceliği mi olur? çok teşekkür ederim.

    • Merhaba, kendi okulunuzda kalırsanız yani başka bir okula gitmezseniz sizin yerinize zaten kimse gelemez. Siz giderseniz sizin yerinize atama olur.

 43. Kılavuzda *Eş durumu isteyecek öğretmen eşler belge ibraz etmeyecekler.* ibaresi gecmediginden mebbiste tüm bilgilerin kayıtlı olmasına rağmen idareciler nufus kayit ornegi ve gorev yeri belgesini istiyorlar. Nüfusta calisan memur bile bu durumu garip karşıladı. Bu durumla ilgili kılavuzda degisiklik yapilmali bence

 44. merhaba. Başvuru yaptıktan sonra ve tercihler başladığında istemezsek tercih yapmaya biliyor muyuz? Yine de iptal dilekçesi vermemiz gerekiyor mu?

 45. Ağustos 2017 eş durumu ataması, öğretmen eşlerin eş özrü başvurusu işlemlerinin açıklanması ancak bu kadar net ve açık yapılabilir.ARİF MUZAFFER KUL a teşekkürler

 46. Bu nasıl bir kurum oldu şu meb Sandıklı hat safhada başvuru yapamıyoruz mebbiste kaydet butonu aktif değil

 47. Merhaba. Eşim 3 aydır büroda çalışıyo ancak toplamda 1 yıl ssk sı tamamlanmadı hala. Bu durumda bende eş durumundan eşimin bulunduğu yere tayin isteyebilir miyim?

 48. Sayin editor esim buyuksehirin a ilcesinde fakat b ilcsenden gidis gelis yapio
  ben il disi es ozuru ile basvuruda ilceyi b ilcesi yazabilirmiyim. Yoksa esim hangi ilcede ise orayimi yazicsm .ikinci sorum tercih zamani ikinci asamada il disi ozurle gideceg icin ilde bulunan tum okullar acik gorunurmu. B ilcesi gelse atamam iptal olurmu.yani illaki esinin oldugu ilce mi yazmali yim not iki ilce arasi 40 km saygilar sunarim

 49. Bazı okul müdürleri öğretmen eşlerden belge istemektedir. Bu yanlıştır, tayin isteyecek öğretmenin de eşinin de tüm bilgileri MEBBİS başvuru sayfasında otomatik olarak gelmektedir. Eş durumu isteyecek öğretmenlerden belge istenmez. Birinci aşamada eş özrü başvurusu yapacak öğretmen başvuru ekranında başvuru formunu doldurur, bilgileri kontrol eder başvurusunu onaylar. İkisi de öğretmen olan eşlerin başvurularında sisteme herhangi bir evrak yüklenmeyecek.
  Bunu idareci arkadaş bilmiyor. Bunun böyle olduğunu gösterebileceğimiz bir dayanak var mı?

 50. sayın editör mebbis üzerinden mazeret tayinini kaydet tuşuna basmamıza rağmen kaydetmiyor. bir çok kimsede de aynı sorun var. ilgilenirseniz sevinirim.

  • biz de sabahtan beri uğraşıyoruz ancak kaydetmiyor. Eşim de öğretmen. İlişik kesmedi. sabah açılan ekranda eşinizle aynı ilde olduğunuz için tercih yapamazsınız diyordu. İl Milli Eğitimi aradık bekleyin sayfa düzelir akşama dediler. sayfa düzeldi bu defa da kaydetmiyor. yorumlara bakıyorum artık tek sorun bizde mi diye. bu yorumu da bizim gibi sabahtan beri uğraşan arkadaşlar için yazdım. umarım çözülür.

 51. Eşim Denizli Çardak’ta çalışıyor. İlk aşama formda da il ve ilçeyi seçmemiz gerekiyor. İl dışı tayin isteyeceğim ev Denizli Merkezde. 2.aşamada sadece Çardak okulları mı açılacak ? Formda Denizli yi seçip ilçeyi boş bırakmalı mıyız?

 52. Merhaba. Ben 2015 eylül atamasıyım. Eşim özel sektörde çalışıyor ve 24/08/2017 tarihinde 360 günü dolmuş olacak. ben eş durumuna başvurabilir miyim?

 53. Hocam bilgiler için teşekkür ederim.Benim sorunum şu eşim temmuzda sözleşmeli olarak atandı fakat güvenlik soruşturması tamamlanmadığı için kararname ya da görev yeri belgesi bulunmamakta.İlk aşama tercihlerine başvurabilir miyim?Cevaplarsanız sevinirim.

 54. Merhaba. Ben ve esim ogretmeniz. Esim dogu gorevini 30 eylul baz alinarak bitirdi kabul edildi.Fakat benim henuz bitmedi. Esim bitirdigi icin ben de bitirmis sayilacak miyim? Ona gore es durumu atamasinda bana her yer acilacak mi?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM