Ağustos 2017 özür grubu atama tercih başvuru ekranı (MEBBİS başvurusu)

Ağustos 2017 öğretmenlerin özür grubu atama yer değiştirme işlemleri ikinci aşama başvuru işlemleri başladı. Eş durumu, sağlık durumu başta olmak üzere özür grubuna bağlı yer değiştirme okul tercih işlemleri MEBBİS başvuru modülü üzerinden başladı.

Ağustos 2017 özür grubu atama tercih başvuru ekranı (MEBBİS başvurusu)

Ağustos 2017 özür grubu atama tercih başvuru ekranı (MEBBİS başvurusu)

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu kapsamında yayımlanan özür grubu atama yer değiştirme takvimine göre birinci aşama başvurular ve onay işlemleri 8 Ağustos 2017 tarihinde başlayıp 14 Ağustos 2017 tarihinde sona ermişti. Birinci aşama özür grubu başvuru işlemlerinde başvurusu onaylanan öğretmenler ikinci aşama başvurularında okul tercihi yapabilecek.

EN ÇOK YER DEĞİŞTİRME EŞ DURUMUNDAN

Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme işlemleri yarıyıl ve yaz tatili dönemi olmak üzere yıl içerisinde iki defa yapılmakta olup, en çok yer değiştirme işlemleri de Ağustos ayı özür grubu atama döneminde yaşanmaktadır. Eş özrü kapsamında her yıl binlerce öğretmen özür grubu başvurusu yapmakta olup, eş durumunu sağlık özrü ve diğer özür grubu çeşitleri takip etmektedir. Sözleşmeli öğretmenlerin eş özrü, sağlık özrü gibi özür grubu atamalarından yararlanamayacak olması önümüzdeki dönemlerde özür grubu atama yer değiştirme potansiyelini azaltacak gibi duruyor.

ÖZÜR GRUBU İKİNCİ AŞAMA TERCİH İŞLEMLERİ

Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme işlemlerinde ikinci aşamada okullar tercih edilecek. Özür grubundan yer değiştirmek isteyen öğretmenler gitmek istedikleri ilden, ilçeden okul tercihi yapacaklar.

Ağustos 2017 Takvim

Özür grubu ikinci aşama başvuruları 22 Ağustos 2017 tarihinden 25 Ağustos 2017 tarihine kadar alınacak. Başvurusunu yapan öğretmenin başvuruları okul müdürlüğü tarafından onaylanacak. Okul onay verdikten sonra başvuru formu çıktısı okul tarafından alınacak ve onaylanacak. Özür grubu başvurusu yapan öğretmenlerin il dışında olması durumunda başvuru evrakı sonra imzalanacak.

2017 yılı Ağustos ayı özür grubu ikinci aşama (okul tercihi) başvurusu yapmak için Tıklayınız

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 22.08.2017 tarihinde saat 11:05’de yapılan açıklamada özür grubu tercih işlemleri başladı duyurusu paylaşıldı.

Özür Grubu Tercih Başvurusu

MEB’den başvuru süresi için uyarı;

Uyarı

Milli Eğitim Bakanlığı özür grubu tercih işlemleri son başvuru tarihi ve zamanı olarak başvuru yapacak öğretmenlerin başvuru sayfasında bir uyarı paylaştı. Ağustos 2017 özür grubu atama tercih başvurusu MEB duyurusu;

Başlangıç Tarihi : 22.08.2017 10:00
BAŞVURU BİTİŞ Tarihi : 25.08.2017 CUMA GÜNÜ SAAT 15:00 !!!Sosyal Medyada Paylaşın:

25 yorum

  1. Ben dünden beri sisteme giremiyorum surekli hata veriyor.zaman da azaldı hala benim gibi tercih yapamayan var mi??bunun nedeni ne olabilir??

  2. Sistem dün saat 3 den beri yok ve yarın son gün nasıl olacak bu işler anlamadım. Sonra yapamayacağız açıkta bırakacaklar bizi. Sene olmuş 2017 hala biz sistem sıkıntısı çekiyoruz bu kadar zor olmasa gerek yahu…

  3. Sayın hocam istediğim ilin ilçesinde 16 okul var ben diğer ilçelerdende toplam 21 okul yazdım ve 41 tercihinin bunlar olmazsa ilçe içinde bi okula atama istiyorum dedidiğimde 40 okul tercih etmeniz geriyor diyor bazı arkadaşların 3 okul yazıp onayladığını biliyorum sistemde bir hatamı var

  4. Başvuru ekranı hata veriyor giremiyorum nedeni ne acaba? Bir de tercih yapacağım ilçede 15 okul var 40 tercih tamamlanmıyor diğer ilçelerle dahil yine de 90 km içerisi dahil 40 tercih olmuyor bu durumda 41 i açabilir miyim?

  5. Merhaba bana açılan okul listesinde bugun azalma oldu ama MEB ın kontenzan listesinde hala o okullar duruyor ..ama benim sayfamda görünmüyor

  6. Merhaba. Okulum basvurumu onayladiktan sonra ciktisini ve hizmet dokumunu alip ilce milli egitime gittim. Bana gelmene gerek yok mebbis uzerinden onaylanacak dediler. Elimdekileri de almadilar. Sonra sorun olur mu?

  7. bugun sabah ozur grubu tercih basvurusu yaptim kayit ettim.2 okul açıldı.Ancak aksam uzeri ayni ekrana bakinca tercihlerinizde yanlislik oldugundan basvurunuzu iptal ettirip yeniden yapın seklinde not dusmus.bu neden olabilir?

  8. Sayın Editör;Özür durumunda da tercih yapacam Müdür yard.da tercih yapacam.İkiside olursa hangisi geçerli olacak? Yoksa benim isteğime mi bağlı hangisini istersem diye.Birde 29 Ağustosta açıklanacak,ilçine hemen başlamamız gerekiyor.Müdür yard.5 Eylülde açıklanacak.iliçinde yeni göreve başlarsak müdür yard.görevlendirmeye başlayabilirmiyiz?

  9. Merhaba sayın hocam biz saat 11.30 gibi sisteme giriş yaptık tercih yapabileceğimiz 11 tane okul var. Tercih dışı butonu aktif değil başvuruyu kaybetmiyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM