Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin özür tayin başvuru duyurusunu ve Ağustos 2017 özür grubu atama kılavuzunu yayımladı.

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından öğretmenlerin 2017 yılı Ağustos özür grubu duyurusu yayımlandı. 11.07.2017 tarihli 10617806 sayılı Mazeret durumundan yer değiştirmeler konulu yazıda öğretmenlerin eş durumu ataması, sağlık özrü ataması, özür grubu ataması hakkında uyarılar yer alırken, ağustos özür grubu atama kılavuzu da kurumlara gönderildi, İKGM tarafından yayımlandı.

ÖZÜR GRUBU ATAMA KILAVUZU

Öğretmenlerin 2017 yılı ikinci özür grubu ataması olan Ağustos ayı (yaz dönemi) özür grubu atama duyurusu ve atama kılavuzu yayımlandı. Ağustos özür grubu atama takvimi çerçevesinde yer değiştirme takvimine göre özür grubuna başvuracak öğretmenlerin birinci aşama başvuruları 8-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında alınacak. Birinci aşama başvuruları sonunda başvurusu onaylanan öğretmenlerin özür grubunda ikinci aşama olan tercih yapma ve tercihlerini onaylatma işlemleri de 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasına yapılacak.

Ağustos 2017 özür grubu atama kılavuzu (İKGM) indirmek için TIKLAYINIZ

Okullara gönderilen üst yazı için TIKLAYINIZ

ATAMA SONUÇLARI

Milli Eğitim Bakanlığı atama sonuçlarının 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklarken, Ağustos eş özrü ataması, sağlık özrü ataması ve diğer nedenlerden dolayı özür grubu atamasından ataması çıkan öğretmenler Kurban Bayramı sonrasında 5 Eylül 2017 tarihinden sonra ilişik kesebilecekler. ogretmenlericin.com olarak Ağustos 2017 özür grubu atama kılavuzu hakkında detaylı bir yazı hazırlayacağız. tercih yapacak, özür grubuna başvuracak arkadaşların takip etmesini öneririz.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

594 Yorum - "Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Kenan
Ziyaretçi
Kenan

Sayun editör babam ile ayni sehirde yasiyirun ancak babamin heyeten bir rapor alirsam Baska yere tayin istersem olur mu. Bahamian ikametgahini baska birsehre alip ozur grubundan tagin isteyebioirmiyim. Diyelimki tayin isterdim babam tekrar ikametgahini jewellery alditirisa2 benim tatil icon sorun1 cikarmi

Editör
Yönetici

Sorunuzu [email protected] adresine sorunuz sorunuzda çok anlatım bozukluğu ve imla hatası var.

Ayse
Ziyaretçi

Kayserinin ilcsinde sinif ogretmeni olarak gorev yapiyorum 15 yillik ogretmenim 5 yildir ayni okulda calisiyorumEsimden ayriliyorum…ailemin yanina izmir in ilcesine tayin yaptirabiliyor muyum ?

Editör
Yönetici

2018 Haziran ayında il dışı atama isteyebilirsiniz. Eşinizden boşanmadanızdan dolayı bir özür grubu atama hakkınız yok.

Ayse
Ziyaretçi

Esimden bosandiktan sonra burada gorevime ayni yerde devam edemem ocak ayi icinde boyle bir hakkim olmaz mi…bosanma ozur grubuna dahil degil mi…benim gibi durumda olanlar nasil gorevlerine devam edecekler ….

Editör
Yönetici

Böyle bir hak yok hocam. Boşandıktan sonra “başka yere atanayım” diye bir özür durumu söz konusu değil.

Ayse
Ziyaretçi

Anliyorum sizi…peki can guvenligi ve itibarin korunmasi durumlari ile ilgili yapabilecegim bir seyler var mi baska bir yer derken ailenin bulundugu yer…sunabilecegim mahkeme kararlari ise yaramiyor mu ..cevaplaraaniz sevinirim ilginize tesekkur ederim

Editör
Yönetici

Şu anda iş değişti hocam. İlk sorunuzu sadece boşanma olarak algıladık. Ancak can güvenliği söz konusu ise durum başka. Eğer elinizde can güvenliğiniz ile ilgili belge evrak, savcılık başvurusu, kararı vs varsa Ocak ayında can güvenliğine bağlı özür grubu başvurusu yapabilirsiniz.

Emin
Ziyaretçi

Sayın editör, eşim 360 gününu farklı iki ilde tamamlarsa. Fakat son üç ayini tayinini iste yecegim yerde yani ikamet ettiği yerde tamamlarsa. Ben tayin isteyip gidebiliyor muyum

Editör
Yönetici

Sigortaların hangi ilden yattığının önemi yok önemli olan tayin istediğiniz anda eşinizin tayin istemek istediğiniz yerde çalışıyor olması lazım. Sizin bahsettiğiniz şartlarda eş durumu tayini istersiniz. Sorun yok

Emin
Ziyaretçi

Sağol sayın editör, bir şey daha soracağım, eşim son sınıf ilköğretim matematik okuyor aynı zamanda. Ben de 3 yıllık kadrolu öğretmen im..eşim atanirsa. Ben mi ona tabi olacagim.

Emin
Ziyaretçi

Yoksa eşimin bir yıl çalışmasini mi beklecegim. Eşim çalıştığım yere gelemiyorum mu

Editör
Yönetici

Eşiniz atandığında sözleşmeli öğretmen olacak. Siz onun yanına eş durumunda tayin isteyeceksiniz. Şu anda mevzuat bu şekilde.

Egemen
Ziyaretçi
Egemen

Babam alkol bagimlisi iki kez mahkeme kararı ile birer ay zorunlu tedavi gördü özür grubundan ailemin yanına gitmek istiyorum… Bu durum hakkında bilgisi olan var mi? Acilllll

Editör
Yönetici

Babanıza hastaneden rapor alacaksınız. Alacağınız sağlık kurulu raporunda babanız için şu ibareyi yazacaklar; “başkasının güç ve yardımı olmadan hayatını devam ettiremez”. Bu raporu aldıktan sonra sağlık özrü başvurusu yapacaksınız.

Adem
Ziyaretçi

Merhaba.Annem ileri derecede uyku apnesi hastası.Görev yaptığım ilçe devlet hastanesinden ekim ayında heyet raporu aldım.Hastalığın tedavisi ve takibi burada olmadığına dair.İl milli eğitim il sağlık müdürlüğünden görüş yazısı almalı istedi.Hastalığın il genelinde tedavisi olmadığını öğrenmek için.Onuda aldım ve bakanlığa göderdim.Ancak bakanlık Şubat Özür gurubunu beklememi istedi.Bu durumda heyet raporunun günü dolmuyor ama il sağlık müdürlüğünden görüş yazısı almalı mıyım tekrar?Bakanlık istemiyor.İl mem de çalışan memur güncellenmesi gerektiğini söylüyor.

wpDiscuz
  • YORUM