Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlerin özür tayin başvuru duyurusunu ve Ağustos 2017 özür grubu atama kılavuzunu yayımladı.

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu yayımlandı, özür grubu atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından öğretmenlerin 2017 yılı Ağustos özür grubu duyurusu yayımlandı. 11.07.2017 tarihli 10617806 sayılı Mazeret durumundan yer değiştirmeler konulu yazıda öğretmenlerin eş durumu ataması, sağlık özrü ataması, özür grubu ataması hakkında uyarılar yer alırken, ağustos özür grubu atama kılavuzu da kurumlara gönderildi, İKGM tarafından yayımlandı.

ÖZÜR GRUBU ATAMA KILAVUZU

Öğretmenlerin 2017 yılı ikinci özür grubu ataması olan Ağustos ayı (yaz dönemi) özür grubu atama duyurusu ve atama kılavuzu yayımlandı. Ağustos özür grubu atama takvimi çerçevesinde yer değiştirme takvimine göre özür grubuna başvuracak öğretmenlerin birinci aşama başvuruları 8-14 Ağustos 2017 tarihleri arasında alınacak. Birinci aşama başvuruları sonunda başvurusu onaylanan öğretmenlerin özür grubunda ikinci aşama olan tercih yapma ve tercihlerini onaylatma işlemleri de 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasına yapılacak.

Ağustos 2017 özür grubu atama kılavuzu (İKGM) indirmek için TIKLAYINIZ

Okullara gönderilen üst yazı için TIKLAYINIZ

ATAMA SONUÇLARI

Milli Eğitim Bakanlığı atama sonuçlarının 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklarken, Ağustos eş özrü ataması, sağlık özrü ataması ve diğer nedenlerden dolayı özür grubu atamasından ataması çıkan öğretmenler Kurban Bayramı sonrasında 5 Eylül 2017 tarihinden sonra ilişik kesebilecekler. ogretmenlericin.com olarak Ağustos 2017 özür grubu atama kılavuzu hakkında detaylı bir yazı hazırlayacağız. tercih yapacak, özür grubuna başvuracak arkadaşların takip etmesini öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

752 yorum

 1. Merhabalar. Ben sigortalı çalışanım. Eşim eş durumundan tayin isteyecek. Ancak çalıştığım il ile ikamtgahım farklı illerde. Her ikisine de tayin isteyebilir miyiz

 2. Merhaba. Büyükşehir statüsündeki bir ilin bir ilçesinde görev yapmaktayız. Ben belde de eşim ise köyde görev yapıyoruz. Eşim özür grubu tayinlerinde benim çalıştığım beldedeki okulları isteyebilir mi? Teşekkürler.

 3. MRB. BEN ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞIYORUM EŞİMLE BAŞKA BİR İLE EŞ DURUMUNDAN TAYİN İSTEYECEĞİZ. FAKAT BEN BURDAKİ İŞİMİ BIRAKMADAN ÖRNEGİN ANTALYADA Bİ İŞYERİNDEN KENDİMİ 1 AY SİGORTALI GÖSTERSEM BEN TAYİN İSTEME HAK ETMİŞ OLURMUYUM. SON İKİ YILDA 360 GÜN SİGORTA VAR BU ARADA.

 4. Merhaba, eşim Ağustos 2018 itibari ile emekli oluyor. Antalya/Alanya’ya yerleşmek istiyoruz ancak özür grubunda Antalya/Alanya ya da Antalya çıkmıyor.Alanya’ya nasıl atanabilirim?

  • Merhaba, özür grubunda branşınıza göre burası açılmıyorsa atanamazsınız. Buraya atanmanın tek yolu buradan size kontenjan açılması.

 5. Mrb satın editor 7 yıldır aynı okulda görev yapan engelli öğretmenim il içi tayinlerde evime yakın okulu tercih etmek istiyorum. Engelli Memura tanınan 1 kereliğine il içinde istediği yere tayin etme hakkı engelli öğretmene de var mi?

  • Özür grubu atama döneminde tayin isteyebilirsiniz. Engelli memurlarda olan hakkın öğretmenler için olmadığını düşünüyoruz. Bulunduğunuz kurumdan bu konuda görüş isterseniz daha sağlıklı olur.

 6. peki öğretmen olan eş başka bir ilden büyükşehire eş durumu isteyeceği zaman yine eşin görev yeri olan ilçeyle ikametgah olan ilçeyi mi isteyebilir yoksa mülki idare kapsamında başka ilçeyi de isteyebilir mi… teşekkür ederim

 7. Merabalar
  Benim sorum şu olacak eş durum isteyen öğretmen il mülki sınırları içerisinde istediği okulları yazabiliyor mu? Şöyle bir duyumum oldu eş yalnızca eşinin görev yaptığı ilçeyi bir de görev yerinden farklıysa ikamet ettiği ilçeyi tercih edebilir büyükşehir de olsa bu iki yer dışında tercih yapamaz… teşekkür ederim

  • Merhaba, büyükşehir olan illerde eşler farklı ilçelerde çalışıyorsa eş durumu isteyecek öğretmen eşinin görev yaptığı ilçe ile eşinin ikametgahının olduğu ilçeden tercih yapabilir. Büyükşehir olmayan illerde eşler farklı ilçelerde çalışıyorsa eş durumu yapacak öğretmen sadece eşinin çalıştığı ilçeden tercih yapabilir.

 8. Bulunduğum ilçede 5yilim ve geçen yıl il içi farklı bir okula tayin istedim bu yıl il dışı eş durumu tayini isteme hakkına sahipmiyim

 9. Ben 2018 ağustosta eş durumu yapacağım fakat eşimin Temmuz ayındaki sigortası Ağustos 23 ünde yatıyor yani eşim çalışmış fakat bu döküme yansımamış bu durum eş durumu yapmama engel olur mu

 10. Merhaba size bir konuda soru sordum fakat görmediniz herhalde birtek benim soruma cevap vermemişsiniz 🙁

 11. sayın editör öncelikle bu hizmetinizden dolayı teşekkür ederim.Eşim 5 yıldır EMEKLİ ve İzmir de kasap dükkanı işletiyor. Eş durumu yapabilir miyim?Yönetmeliği okudum ama beni kapsıyor mu anlamadım.

 12. Merhaba ben haziran ayında il dışı tayin istedim ve il dışına tayinim çıktı.Ayni sene ağustos ayında eş durumu ile tayin isteyebilir miyim?

 13. merhaba. eşimin sigortası geçen yıl mayıs ayında bağkura dönmüştü. Fakat 2017 mayıstan beri bağkuru ödemiyoruz. Bu durumda gün olarak sayılır mı? Ne önerirsiniz?

 14. Merhaba ben İstanbul Avcılar’da görev yapmaktayken il içi tayinle Maltepe ilçesine atandım. Eşimde Avcılar ilçesinde sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor.Ancak bazı sebeplerden dolayı gitmekten vazgeçtim. atamayı iptalde ettiremedim. ikametgah adresimiz ise Esenyurt ilçesinde bulunmakta. Eski görev yerim Avcılara geri dönemeyeceğime göre ağustos eş durumu tayininde ikametgah adresimiz olan Esenyurt ilçesine eş durumu tayini isteyebilir miyim.

 15. Merhabalar, eşimle bu dönem içinde il içi farklı ilçelere tayin istedik. Ben ağustosta eş durumundan eşimin ilçesine tayin isteyebilir miyim

  • Merhaba, il içinden farklı ilçelere atandıysanız eşinizin atandığı ilçe sizin eski ilçeniz değilse Ağustos ayında il içi eş durumu isteyebilirsiniz.

 16. merhaba sayın editör. eşimle beraber aynı ilçenin farklı köylerine atandık. fakat mesafeler epey ters ve uzak. ağustosta eş durumu isteyebilir miyiz? istersek nereler açılır ? bu arada büyükşehire tayin olduk.

 17. Merhabalar ben 2018 ağustosta eş durumu yapacağım fakat eşimin Temmuz ayındaki sigortası Ağustos 23 ünde yatıyor yani eşim çalışmış fakat bu döküme yansımamış bu durum eş durumu yapmama engel olur mu

 18. Eşim mayıs ayında sigortalı olarak izmir de çalışmaya başladı.ben ise iğdirda göre yapan öğretmenim. Şimdi il dışı tayinı istemeyi düşünüyorm İzmire yakın bir ile.İl dışı tayin istedikten sonra eş durumu yapmak için benim için süre sınırlaması var mı. Eşimin bir yılı sgk olması grektgini biliyrm. İl dışı yapan öğretmen atandığı ilde 1 yılı doldrktan sonra eş durumu isteyebilir bilgisi doğru mu

  • İl dışı yapan öğretmenin eş durumu için 1 sene bekleme zorunluluğu yok. Eşiniz sigorta ve diğer şartları sağlıyorsa eş durumu yapabilirsiniz.

 19. İyi günler2018 Ağustos özür gurubu atamasında eş durumu yapacam fakat eşimin şirketi sigorta pirimlerini her ayın 10 unda yapıyor.başvuru tarihi 10 unudan önce olursa sigorta gün sayısı tamamlanmamış oluyor.ama o süreyi çalışıyor eşim sadece geç yansıtılıyor. Bu durumda başvurum onaylanır mı ?

 20. Merhaba. Ben 2018 haziran il dışı tayinlerinde zorunlu hükümlü olduğum yeri tercih etsem. Hemen peşine ağıstos ayı eş durumu tercihi yapabilir miyim?

 21. Merhaba benim eşim resen emekli oldu ben eş tayini isteyebilir miyim ağustosta ona göre tayin isteyeceğim

  • Merhaba, resen ya da normal farketmez sonuçta eşiniz emekli oldu. Kılavuza göre eşi emekli olanlar, eşinin emekliye ayrılış tarihinden itibaren bir yıl içinde eşlerinin emekli olduğunu gösterir belge ile eşlerinin ikamet ettiği yere yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekler.

 22. Merhabalar ben bu ayaz eş durumu tayini yapılan İzmir’e giyim üretim teknolojisi öğretmeniyim ve bölümümüz de acık olmuyor eş durumumdan gitmeme olasılığım var mı nasıl bir süreç olur

 23. Merhaba, kız arkadaşımla ikimiz de il dışı tayin isteyeceğiz. Aynı il çıkmadığı durumda ağustosta eş durumu yapmayı düşünüyoruz. Bu durumda birimizin atamasını iptal etmesi gerekiyorj. İptal etmek için belli bir süre var mı? Nikahı ne zaman yapmamız gerekir?

  • Merhaba, şu anda evli değilsiniz il dışı atamada farklı yerlere atanırsanız biriniz iptal ettiremez. İptal ettirebilmesi için evli olmanız lazım. Ayrıca iptal ettirmenize gerek de yok. Şöyle ki, ikinizde farklı yerlere atanırsanız gidersiniz göreve başlarsınız. Sonra Ağustos ayında biriniz diğerinin yanına tayin ister. Nikah için ise eş durumu başlamadan önce, il dışında biriniz iptal ettirmek istiyorsanız il dışından önce olması lazım.

 24. Merhaba Sayin Editör, şimdi ben iki yıllık engelli öğretmen kontenjanindan atanan öğretmenim ağustos ayında yapılacak olan özür grubu atamasına başvurabilir miyim il içine bir yere gitmek istiyorum eğer ki başvuru yapabilirsem istenilen belgeler nelerdir. Cevabınız için şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar, istenen belgeleri tek tek yorumlar kısmından yazmamıza gerek yok hocam. Kılavuzda zaten istenilen belgeler mevcut. Size zahmet göz atın eğer kafanıza takılan bir madde varsa sorun açıklamaya çalışalım.

 25. Merhabalar,il dışı tayinle başka bir ile atanan öğretmen özür grubu tayini isteyebilir mi? Özür grubu oluşum tarihi nasıl belirleniyor?

 26. Merhaba Sayın Editör, eşimle zorunlu hizmeti 5 yıl olan bir bölgede görev yapmaktayız. 3 yılımız doldu. Bu sene ben memleketime il dışı isteyeceğim. Eşim de eş durumu tayiniyle gelecek fakat ben eşim geldikten sonra istifa edip memleketimde özel bir kurumda sigortalı olarak çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Bu durum eşimin özür durumunu nasıl etkiler? Kesinlikle zorunlu hizmet olan bir bölge mi yazması gerekir eş durumu tayininde? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba hocam. Önünüzde iki seçenek var. Birincisi; eşinize zorunlu hizmet olan okul yazarsanız eşiniz sizden bağımsız olarak görevini sürdürür. İkincisi; eğer zorunlu hizmet olmayan okula giderse her sene sizin sigortanız, orada çalıştığınızı belgelendirerek zorunlu hizmet erteletmesi yapacaksınız.

   • Merhaba sayın editor, engelli ogretmen kontejanindan atanan bir ogretmenim şimdi ağustos ayı özür grubundan engelli grubundan il ici tayin isteyebilir miyim 2 yillik gorev yapiyorum. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 27. Merhabalar, il dışında Manisa’ya tayin isteyeceğim.Hizmet puanı sebebiyle muhtemelen uzak bir ilçeye tayinim çıkacak fakat merkezde yaşamayı düşünüyorum. Esimde şu an başka bir ilde öğretmen. Eş durumu istediğinde Manisa büyükşehir olduğu için merkez ve merkeze yakın yerler eş durumunda açılır mı? Teşekkürler

 28. merhaba ağustosta il dışına eş durumu isteyeceğim zorunlu hizmet sürem doldu(Iğdır da 5 yıl) yalnız bulunduğum okuldan başka bir okula müdür yardımcısı olarak atandım 9 aydır çalışıyorum bu durum etkiler mi beni…

 29. Merhabalar . Atandığım kurumda 4 yılımı doldurdum ve bu yıl zorunlu hizmet yükümlüsüyüm. Ağustos Eş durumu atamaları sonrası ile resen atama öncesi nikah yaptığım zaman Doğu görevi ertelenmiş olur mu. Ocak atamasında tercih yapmak şartı ile resen e kalmamak için böyle bir erteleme olabilir mi

 30. Merhaba eşimle boşandık. Bende ailemin yanına tayin istemek istiyorum. 8 senelik öğretmenim. Eşimin işi gereği doğuya tekrar tayin istedik 1 yıldır doğuda görev yapıyorum. Şimdi tekrar memleketime tayin istemek için ne yapmam gerekir ?

  • Merhaba. Çalıştığınız ilde 1 yılınız dolmuş. Orada 2 yıl daha çalışırsanız yani toplamda 3 yılı doldurursanız il dışı atama istersiniz. Bunun dışında özür grubundan Ağustos ayında tayin isteyebilirsiniz. Sağlık özrü, eş özrü gibi nedenlerden yer değiştirme yapabilirsiniz.

 31. Eşimle boşandık.Biri 4 yaşında biri 6 aylık iki çocuğum var.Doğu görevim de bitmedi.Özür durumundan tayin isteyebilir miyim? Kendi ailemin yanına tayin isteme hakkım olur mu ? Bebeğimin küçük olması benim için avantaj olur mu?

  • Merhaba, eşinizle boşanmış olmanız ya da çocuklarınızın küçük olması nedenleri MEB tarafından resmi olarak mazeret kabul edilmiyor. Bu gerekçelerle özür grubu tayini isteyemezsiniz.

 32. merhaba. 20 temmuz 2017 tarihi itibariyle ek/5 ile eşim sigortalı oldu halen çalışıyor. 2018 ağustos ayı özür grubu atanmasından yararlanabilir miyim. Gün veya evraklar konusunda bir engel var midir ? Teşekkürler

 33. Merhaba hocam,eşim mecburi tarim sigortalisi (4b). Mecburi tarim sigortasi eş durumu tayini için kabul ediliyormu?

  • Arkadaslar bu durumla ilgili bilgisi olan yazabilir mi? Nereye sorduysak net bir bilgi alamadik şimdiye kadar.

   • Tarım sigortası konusunda farklı görüşler var. Açıkçası biz geçerli değil diye biliyoruz ancak geçenlerde bir öğretmen arkadaş geçerli demişti. Sizin MEB’i arayarak bilgi almanız lazım. ya da 147 den bilgi talep edin.

 34. Merhaba hocam, ben özel bi şirkette calısıyorum nişanlım ögretmen ve yanıma eş durumuyla gelmeye calısıcak inşallah. Benim sorum sizce tahmini bu özür atamaları ne zaman olur gecen sene kurban bayramından önce olmuş bitmiş

 35. Merhaba Haziran’da okullar kapandıktan sonra nikah yapıp eş durumu için başvuru yapabilir miyim

 36. Doğu görevimi 2 yıl yaptım. Tamamlamadan eş durumu tayiniyle doğu görevi olmayan bir okula geldim. Burada da 1,5 yıldır çalışıyorum. Boşanma sürecim var. Boşandıktan sonra doğu görevi isteme hakkım doğar mı? Veya ne kadar sürede gönderilirim? Ben mi tercih yaparım yoksa rotasyona mı düşerim? Teşekkür ederim.

 37. Merhaba, ağustosta samsuna eş durumu isteyeceğim. Ocak ayinda benim branşımda kimse yerleşmemiâ görünüyor samsuna. Bunun sebebi ne olabilir ? Teşekkürler.

  • Merhaba, branşınız nedir? Sizin branşınızdan kimse tayin istememiş olabilir. Ya da sizin branştan açık olmadığından kimse atanamamıştır.

   • Tarih branşım ama yayınlanan okul listesinde tarihten açık olan okulları yayınlamışlar. ilk kez tayin isteyeceğim için çok anlamadım açıkçası. Eş durumundan 2016 ve 17de kimse yerleşmemiş görünüyor. mümkün olabilir mi ? geçen sene il emri olmuştu sanırım.

    • Bilemiyoruz hocam, bizim kontrol etmemiz lazım. Vakit bulursak bakalım. Ancak siz bizle atama döneminde yine irtibat kurun yardımcı olalım.

     • tamam, atama döneminde yeniden yazarım .çok teşekkür ederim ilginiz ve cevabınız için.

   • Açıklanan kontenjanlara baktım, 2017’de de birçok okul yayınlanmış ama yerleşen kimse görünmüyor. taban puanlara bakmak istedim ama kimse yerleşmemiş. sanırım dediğiniz gibi tercih edilmemiş ama Samsun’da tercih edilmemesi garip geldi.

 38. Merhaba, ben Istanbulda gorev yapiyorum.nişanlim samsunda sigortalı olarak çalışıyor. Eş durumu tayininde samsuna gidememe durumu olur mu ? Yani eş durumundan tayinde , eşin olduğu şehre mutlaka gönderiliyor muyuz. Teşekkurler

  • Merhaba, norm yoksa ya da hizmet puanınız yetmezse gidemeyebilirsiniz. Eş durumunun garantisi yok. Ancak MEB il emri verirse gidersiniz.

 39. Merhaba; Babamın rahatsızlığından dolayı sağlık özrü atamasında Antalya ya geldim,bir süre sonra babam başka bir ile gitmek durumunda kaldı ikametini de aldırdı.Ben tekrar yer değiştirebilir miyim,babamın yanına gidebilir miyim veya ne zaman tekrar tayin isteyebilirim özürlü veya özürsüzTeşekkürler…

 40. Merhabalar.Büyükşehir ilçesinde çalışıyor aynı ilçede ikamet ediyorum.Eş adayımda aynı ilçede ikamet ediyor ve başka bir ilçeye gidip geliyor.Bu yaz evlenmeyi düşünüyoruz ama eş durumu tayini için en geç ne zaman nikah yapmamız gerekiyor?Telekkürler.

  • Merhaba, ağustos ayında eş durumu ataması var. Başvurulardan önce resmi nikahlanmanız lazım. Belirli süre şartı yok. Başvurulardan 1 hafta önce evlenin resmiyette evli gözükün yeterli.

 41. Merhaba, zorunlu hizmetimi yarım bırakarak el durumundan Balıkesir’e geldim tayinle. Boşanma durumum var, Doğu hizmetim tekrar aktifleşir mi yoksa mağdur olduğum İçin bir hakkım var mı? Bu konuda yönetmelik nedir? Yardımcı olur musunuz lütfen..

  • Merhaba, zorunlu hizmetinizi tamamlamak için tekrar zorunlu hizmet olan yere gönderilirsiniz. Boşanmanızı MEB mağduriyet olarak görmez. Mayıs ayında zorunlu hizmet olan yerlere il içi tayin isteyiniz.

 42. Merhaba Hatay da görsel sanatlar öğretmeniyim yeni evlendm eşim izmirde ben eşimin %45 engelli raporu var ben bu raporu kullanarak tayin istiyebilirmiyim

 43. Merhabalar.360 gün sigortanin diyelim 300 günü eşlerin bulunduğu Izmirde.Son 60 gün Ankarada Simdi Izmirden Ankaraya eş özrü istenebiliyor mu?

 44. Merhaba;2018 ara dönemde il içi eş durumu yaptım. Fakat yazın eşim il dışı tayini yapacak bende 2018 yaz döneminde eş durumu yapabilirmiyim teşekkürler

 45. Sayın editör haziranda il içi tayin istedikten sonra aynı dönem il dışı ve eş durumu tayinlerine başvuru yapma hakkımız var mıdır?

  • İl içi isterseniz ve çıkarsa aynı dönemde il dışı yapamazsınız ancak özür grubu yaparsınız. İl içi istediniz ama çıkmazsa hem il dışı hem özür grubu atama başvurusu yaparsınız.

   • merhaba peki haziranda il dışı istedikten sonra atama gerçekleşirse ağustosta eş durumundan tekrar tayin isteyebilir miyim? özür grubu tayini için haziran atamamı iptal etmem gerekir mi?bu durumda tayinim eş durumu gerçekleşmezse eski görev yerimde mi kalırım?
    umarım anlatabilmişimdir teşekkürler

    • Merhaba, il dışı atamanız gerçekleştikten sonra tekrar eş durumu yapabilirsiniz. Durumunuzu tam net olarak açıklarsanız yardımcı oluruz.

 46. Zorunlu hizmetimi tamamladim ayni kurumda 8.yilim. Bosanma surecindeyim. Bosanma gerceklesince memleketime ozur grubu tayinlerde tayin isteyebilir miyim? Bosanmalarda ozür tayini yapiliyor mu?

 47. Eş durumundan gelebilmek için sigortalı çalışan eşin bulunduğu yerde 360 gün sigortalı mı olması gerekiyor? Yer ibaresi yok yönetmelikte. Aynı yerde on yıldır çalışıyor ama çalıştığı fabrika eylül ayında fabrikayı istanbuldan başka bir yere taşımış.bu durumda yaz dönemi özür atamasına yetişir miyiz? Bir de nikah işlemlerinin ne kadar önce yapılması gerekiyor?

 48. Haziran da il dışı tayin isteyeceğim. Fakat istediğim ilde eşimin kadrosu açılmıyor. Bu durumda esimin benim bulunduğum ile gelmesi mümkün mü?

 49. ben erzincanda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım..eşim balıkesir edremitte..özür grubundan tayin isteyeceğim ama edremitten 3 tercih yapabiliyorum..2si zaten muhtemel..ilçe emrini istemek için 40 tercih yaparsam başka ilçelere gitme ihtimalim oluyor..zaten kızımla ayrı kalarak şuan zor bir dönem geçiriyoruz..ne yapmalıyım

  • Siz bilirsiniz ancak Erzincan eşinize çok uzak, en azından Balıkesir sınırları içinde olmanız daha az mağduriyet oluşturacaktır.

 50. merhaba sayın editör ben adana kozan da çalışan bir rehber öğretmenim eşim adana etimesgutta özel sektörde işçi eş durumu yapıcaz ocakta 2018 de etimesguta biraz uzakta başka ilçe de bir okul da açık görünüyor garanti olsun diye orayı da yazayım diyorum sonra ilerde bir ev değişikliğin de keçiören e taşındığımız da ben tekrar tercih yapabiliyor muyum

 51. merhabalar
  bem es durumuyla mardinden bursaya geldim. mart ayında boşanıyoruz ama doğu göreviyle yukumluyum. 3 yaşında bi oğlum var. boşanma sebepleri arasında şiddet de var. ailem burda bursada. ancak hali hazırda doğu görevim var gitmeden burda hayatımızı idame ettirmemiz mümkün mü? en iyi ihtimali bilmek istiyorum.saygilar.

 52. Merhaba. Ben zorunu hizmet bölgesinde görev yapıyorum. Engelli bir kız kardeşim var ama vasisi değilim. Babam vasi olarak görünüyor kardeşime vasi olarak atnabilirmiyim. Vasi olarak atansam özür tercihi yapablirmiyim. Teşekkürler

  • Merhaba. Evet vasi siz olursanız özür grubu başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bu vasi olayı bu hafta yetişmez. Araştırın isterseniz.

 53. Merhaba
  İstanbul’da evimi başka bir ilçeye taşımam gerekti. Bu özür grubu atama için gerekçe gösterilebilir mi?

 54. Merhabalar bir ilin a ilçesine atanan öğretmen b ilçesinde çalışan eşinin yanına 3 yıl şartı aranmadam il içi tayin isteyebilir mi

 55. Merhaba,ssk 4 ay Bağkur 7 ay yatmış ve hazirana kadar toplamda 360 gün şartı sağlanıyor ama ssk ve Bağkur birlikte hesaplanıyor mu yoksa ayrı mı? Teşekkürler

 56. Merhaba, eşim İstanbul’da çalışıyordu şubatta eş durumu isteyecektim fakat işten çıkardılar. Şubatta askere gidecek ve temmuz 25 gibi dönecek. Döndüğünde hemen İstanbul’da tekrar sigortası başlasa ağustos 2018’de eş durumu yapabilir miyim? Lütfen yardımcı olun. Eğer Ağustos’ta olmazsa bir kaç gün içinde yeni bir işe girip şubat eş durumu yapmamız gerekecek.

  • Merhaba, öncelikle şunu hesaplamanız lazım. Ağustos 2018 den geriye doğru Ağustos 2016 ya kadarlık 2 yıl içerisinde kaç gün sigortası oluyor? Eğer 360 gün sigorta oluyorsa işe başlar sizde eş durumu istersiniz.

   • Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Şu an 510 gün sigortası var İstanbul’da. Askerden döndüğünde ağustos özür grubuna yetişebilir miyiz? Yani 1 haftalık sigortası olmuş olsa yeni işinde kabul görür mü?

    • Tekrar söylüyorum; Ağustos 2016 ile Ağustos 2018 arasında 360 gün sigortası olacak. Özür grubu başvurularında işte çalışıyor olacak. Bu durumda isteyebilirsiniz.

 57. Merhaba,ssk 4 ay Bağkur 7 ay yatmış ve hazirana kadar toplamda 360 gün şartı sağlanıyor ama ssk ve Bağkur birlikte hesaplanıyor mu yoksa ayrı mı? Teşekkürler

 58. Merhaba nazik alakanız için şimdiden teşekkürler. Ekim 2016 sözleşmeli atama ile şanlıurfaya atandım. Adaylığım da sona erdi. Yani kalktı.
  Eşim ise engelli atamasından 4 yıl önce samsuna atandı.
  Parmaklarından dolayısıyla elinden dolayı %60lık bir raporu var.
  Engelli memurla ilgili yer değiştirrme mevzuatını da okudum ve benim orada eşimin yanına atanma imkanımın olduğunu gördüm.
  Acaba yanılıyor muyum? Ailemiz için bilgilendirmeniz çok önemli.
  Teşekkürler…

 59. Esimle gecen hafta bosandik. Fakat bir koy okulunda ayni okulda gorev yapmaya devam ediyoruz. Siddet sebebiyle ayrildik ve ben bunu milli egitime dilekceyle bildirdim ve il disina tayin istedigimi belirttim. Il disi tayinim olabilir mi? Yada ayrildigim kisinin bu okuldan gitmesini isteyebilir miyim? Cunku es durumuyla benim okuluma o gelmisti.. Tesekkur ederim..

  • Hayır il dışına dilekçe ile atamanız olmaz. Görevlendirme ile biriniz o okuldan alınabilirsiniz. Aynı ilde farklı okullarda çalışabilirsiniz. Eğer can güvenliği gibi bir durum söz konusu ise şubat ayında siz resmi belgelerle özür grubu başvurusu yapabilirsiniz.

 60. İyi akşamlar eylül ayında şanlıurfaya tayinim çıktı şubat ayınca izmire eş durumu isteyebilir miyim

 61. İyi akşamlar sayın editör, bir şey soracağım eşimin kendisi için alacağı panik atak heyet raporu… Bir kaç yıl sonra atanacağı öğretmenlik için engel teşkil eder mi.

 62. İyi akşamlar , sorum su özür gruplarında herkes ayni yerleri mi görür yani il dışından gelecek olanda ilçe içinde özür grubundan tayin istiycek olanda ayni okullarimi görür. örneğin il dışından sungurlu isteyen biriyle ilçe içersinde sungurlu isteyen kişiler ayni okullarını görür.

 63. Merhaba ben eşimle aynı şehirdeyim eşim öğretmen değil ailem İzmir’de boşanmayı düşünüyoruz ben boşanmayı sebep olarak gösterip tayin isteyebilir miyim

 64. Iyi aksamlar…ben es durumu ile il disina ozur grubuyla tayin yaptiracagim ilce emri oluyor degil mi yoksa il sinirlari icinde mi degerlendiriliyor…sinif ogretmeniyim izmir in ilcesinde esim sigortali calisiyor ..il emri olursa cok uzak yerlere verebiliyorlar mi …bunun bir siniri var midir yoksa…

  • İyi akşamlar, il emri ilçe emri kesin bir uygulama değildir. Hizmet puanınız yetmezse tercihleriniz gelmezse eski yerinizde kalabilirsiniz. il veya ilçe emri o dönemde belli oluyor.

   • Eski gorev yerimde kalabiliyorum yani oyle mi …esimin bulundugu ile tayinimin cikmama ihtimali de var mi …o zaman ozur grubu tayinim yapilamiyor ..ve kavusmamiz baska bir ozuratamasina mi kaliyor ayni sehirde km. Siniri var midir

    • Sizden cok sey ogrendik cook tesekkur ederiz…gecenin bu vaktinde bile aninda cevap yaziyorsunuz ….tesekkurler tekrar…

     • Evet tayininizin çıkmama durumu da var. Örneğin Eşiniz Selçuk ilçesinde çalışıyor olsun. Sizde Eleşkirt’te sınıf öğretmeni olun. Selçuk ilçesinden 2 okul, Menderes ilçesinden 3 okul, Kiraz ilçesinden 8 okul açılsın. Siz il dışı eş durumu özür grubu istediğinizden dolayı il geneli size açılan tüm okulları yazabilirsiniz. Tercih yaptınız ve hiçbirine atanamadınız. Burada 3 ihtimal ortaya çıkıyor. 1) MEB ile emri ve ilçe emri verirse siz kura ile eşinizin çalıştığı Selçuk ilçe milli eğitim müdürlüğü emrine de atanabilirsiniz İzmir il milli eğitim müdürlüğü il emrine de atanabilirsiniz. 2) İl ilçe emri verilmezse siz bir sonraki özür grubunu bekleyeceksiniz. 3) İl emri ilçe emri verilmedi. Siz de bir sonraki özür grubunu beklemek istemiyorsunuz ve eşinizin yanına gitmek istiyorsunuz. O zaman ücretsiz izne ayrılacaksınız ve görevinizden ayrılıp eşinizin yanına gideceksiniz. Bu durumda maaş ek ders hizmet puanı vs alamazsınız.

 65. Merhaba merak ettiğim bir konu var ş.urfada görev yapıyoruz eşim şubat ayında adanaya sağlık özrü tayini yapacak ben yazin es durumunda eşimin ikametgahini mersine alsam mersine tayin isteyebilirmiyim. ( bi yaz il icinde eşimin çalıştığı ilceden farklı bir ilçeye ikamet gosterip tayin alabildim ) bu durum il dışı atamadada geçerliliği varmı teşekkürler herkese iyi çalışmalar.

 66. Sayın editör,eşimle ayrı şehir lerde yaşıyoruz. Eşim son bir aydir çok kötü. panik ataklar geçiriyor. Tek başına hiçbir işini Göremiyorum.Evden dışarı cikamiyor acaba heyet raporu alınabiliyor mu
  Panik atak hastalığı için

 67. Sayın editör. İlk öğretim matematik 3. Sınıf öğrencisi . okullar da ücretli öğretmen lik Yapa bilir mi

 68. Sayun editör babam ile ayni sehirde yasiyirun ancak babamin heyeten bir rapor alirsam Baska yere tayin istersem olur mu. Bahamian ikametgahini baska birsehre alip ozur grubundan tagin isteyebioirmiyim. Diyelimki tayin isterdim babam tekrar ikametgahini jewellery alditirisa2 benim tatil icon sorun1 cikarmi

 69. Kayserinin ilcsinde sinif ogretmeni olarak gorev yapiyorum 15 yillik ogretmenim 5 yildir ayni okulda calisiyorumEsimden ayriliyorum…ailemin yanina izmir in ilcesine tayin yaptirabiliyor muyum ?

   • Esimden bosandiktan sonra burada gorevime ayni yerde devam edemem ocak ayi icinde boyle bir hakkim olmaz mi…bosanma ozur grubuna dahil degil mi…benim gibi durumda olanlar nasil gorevlerine devam edecekler ….

     • Anliyorum sizi…peki can guvenligi ve itibarin korunmasi durumlari ile ilgili yapabilecegim bir seyler var mi baska bir yer derken ailenin bulundugu yer…sunabilecegim mahkeme kararlari ise yaramiyor mu ..cevaplaraaniz sevinirim ilginize tesekkur ederim

     • Şu anda iş değişti hocam. İlk sorunuzu sadece boşanma olarak algıladık. Ancak can güvenliği söz konusu ise durum başka. Eğer elinizde can güvenliğiniz ile ilgili belge evrak, savcılık başvurusu, kararı vs varsa Ocak ayında can güvenliğine bağlı özür grubu başvurusu yapabilirsiniz.

 70. Sayın editör, eşim 360 gününu farklı iki ilde tamamlarsa. Fakat son üç ayini tayinini iste yecegim yerde yani ikamet ettiği yerde tamamlarsa. Ben tayin isteyip gidebiliyor muyum

  • Sigortaların hangi ilden yattığının önemi yok önemli olan tayin istediğiniz anda eşinizin tayin istemek istediğiniz yerde çalışıyor olması lazım. Sizin bahsettiğiniz şartlarda eş durumu tayini istersiniz. Sorun yok

   • Sağol sayın editör, bir şey daha soracağım, eşim son sınıf ilköğretim matematik okuyor aynı zamanda. Ben de 3 yıllık kadrolu öğretmen im..eşim atanirsa. Ben mi ona tabi olacagim.

     • Eşiniz atandığında sözleşmeli öğretmen olacak. Siz onun yanına eş durumunda tayin isteyeceksiniz. Şu anda mevzuat bu şekilde.

 71. Babam alkol bagimlisi iki kez mahkeme kararı ile birer ay zorunlu tedavi gördü özür grubundan ailemin yanına gitmek istiyorum… Bu durum hakkında bilgisi olan var mi? Acilllll

  • Babanıza hastaneden rapor alacaksınız. Alacağınız sağlık kurulu raporunda babanız için şu ibareyi yazacaklar; “başkasının güç ve yardımı olmadan hayatını devam ettiremez”. Bu raporu aldıktan sonra sağlık özrü başvurusu yapacaksınız.

 72. Merhaba.Annem ileri derecede uyku apnesi hastası.Görev yaptığım ilçe devlet hastanesinden ekim ayında heyet raporu aldım.Hastalığın tedavisi ve takibi burada olmadığına dair.İl milli eğitim il sağlık müdürlüğünden görüş yazısı almalı istedi.Hastalığın il genelinde tedavisi olmadığını öğrenmek için.Onuda aldım ve bakanlığa göderdim.Ancak bakanlık Şubat Özür gurubunu beklememi istedi.Bu durumda heyet raporunun günü dolmuyor ama il sağlık müdürlüğünden görüş yazısı almalı mıyım tekrar?Bakanlık istemiyor.İl mem de çalışan memur güncellenmesi gerektiğini söylüyor.

 73. Eșimin ikamet ettigi ilce ve calistigi ilce farkli 365gun sigortasini doldurmadi ayni ildeyiz ozur grubu tayinlerinde eşimin ikamet ettigi ilceye tayin isteyebilir miyim benim ikametgahim hala calistigim ilcede

  • Eşinizin iş yeri farklı ilçe mi? Son 2 yıl içerisinde hangi ilçeden/ilden yatarsa yatsın eşinizin 360 gün sigortasının olması lazım.

 74. Sayın editör,
  Eşim 20 Ağustos’ta iş e basladi.
  Seneye eş durumu ndan tayin isteye biliyor muyum.

 75. sayın editör; eş durumu tayini istedikten sonra eşim uzun donem askere giderse sonraki sürecte problemle karsilasir mıyım?

 76. Sayin editor;
  Mem de vhki olarak gorev yapiyorum…esim ozel sektorde caliyor..1 yil icinde 2 kere es durumundan tayin isteme hakkim var mi acaba…lutfen cvp

 77. Merhaba arkadaşlar. Şu an 9 aylık evliyim ve anlaşamadığımız için eşimle boşanma kararı aldık. Ben haziran ayında 3 yılımı doldurup il ici tayini ile eşimin okuluna gelmiştim. Boşanma gerçekleştiğinde ya da mahkeme devam ederken ocak ayında özür grubu aataması gerceklestirebilir miyim?

 78. 2017 iller arası yer değiştirdim isteğe bağlı ocakta eş durumundan tekrar aynı ile isteyebilir miyim

 79. Mrb. Benim görevde 3. Yılım. Kadrolu öğretmenim. Eşim özel sektörde çalışıyor. 3 ay kadar istanbulda çalışıp yaklaşık 11 ay ara verdikten sonra Malatya’da calismaya basladi. 2018 şubat ayında istanbulda çalıştığı sureyi de eklersek 365 gunden fazla sigortası var. Ama istanbulda çalıştığı süre malatyada çalıştığı süreye eklenir mi emin degilim. Meb’i aradım süre birlestirlir dediler fakat bir türlü emin olamiyorum. Bu durumu yaşamış olan var mı kıymetli hocalarım?

  • 2018 şubat özür grubu atamasında geriye dönük 2 yıl içinde 360 gün sigortası varsa sorun yok. A ili B ili bakılmaz. Yani Şubat 2016 ile Şubat 2018 arasındaki sürede eşinizin 360 günlük sigortasının olması lazım.

 80. Ben iki yıldır kadrolu öğretmenlik yapıyorum nişanlım emekli (polis memuruydu) .şubatta es durumu açılırsa antepten ankaraya ildisi yapabilir miyim

 81. Merhabalar ben doguda görev süremi yani 3.yilimi doldurarak haziranda il dişı tayin istemek istiyorum eger cikti ve yeni bir yere atandim fakat yaz doneminde evlenecegim nikahi o zaman kiyacagim icin agustosta tekrar eş durumu isteme hakkim varmidir cevaplarsaniz cokk sevinirim

 82. Merhaba nişanlım İstanbul’da MEB kadrolu öğretmen ben İzmir de özel okulda çalışıyorum okuldaki toplam sigortam kaç gün olmalı eş durumundan nişanlımin yanıma gelebilmesi için? Ayrıca toplam sigortam günü aynı kurumdan mi olmalı

  • Merhaba hocam, nişanlınızın yanınıza gelmesi için eş durumu başvurusu yapıldığı dönemde sizin son 2 yılda 360 günlük sigortanızın olması lazım. örneğin Ağustos 2018 de eş durumu yapacaksanız Ağustos 2016-Ağustos 2018 yılları arasında 360 günlük sigortanız yatmış olmalı ve halen görevde olmanız lazım. Sigorta aynı kurumda olmalı şartı yok.

 83. Sayın editör eşim özel sektörde ben meb de kadrolu öğretmenim 2017 ağustos eş durumu ile denizli ilinin bi ilçesinden merkeze geldim.eşim Aralık ta başka bir şehir de çalışmaya başmayacak 2018 ocak özür grubu atamasıyla il dışı yapabilir miyim

  • Eşinizin sigorta şartlarında eksiklik oluşmayacaksa (eş durumu şartlarını taşıyorsanız) Ocak 2018’de tekrar eş durumu isteyebilirsiniz.

 84. Merhaba , nişanlım sgk denetmen yardımcılığına yeni atandı , bende öğretmenim su an doğu görevini yapıyorum. Onun 1 sene bulunduğu yerde asaletini alması gerekiyor , seneye ağustosta es durumu ile onun yanına gidebilir miyim sizce

  • Kaç yıldır öğretmensiniz, hizmet puanınız nedir, branşınız nedir, eşinizin görev yaptığı il neresidir? Bunları bilmeden bilgi vermemiz imkansız

 85. Sn editor.yaklasık 4 senedir ziraat bankasına bagli iştiraki bir firmada ssk lı olarak çalışıyorum.2018 sene basi itibari ile banka kendi bünyesine kadroya alacak.bankanin sosyal güvencesine geçeceğiz tzhemsan vakfina.nisanlim 4 senedir doğuda ogretmen.es durumu ile batıya yanıma gelebilir mi.tesekkurler.

 86. iyi günler benim sorum; eşim TSK da çalışıyor ve aralık31 de işi bırakacak. Agustos 2017de farkli ve uzak bir ilceye atandim. Eşim işi birakip 1 ocak 2018 itibariyle ozelde işe basladiginda ben yeniden il ici tayin isteyebilir miyim? Yoksa son iki yil icinde 360 gun sigortali olmasi gerekir ibaresinden dolayi bir problem olur mu?

 87. Sayın editör özel sektörde çalışan bir öğretmenim. Nişanlım başka bir şehirde meb de çalışıyor. Es durumundan yararlanmak atamaların tarihi nasıl oluyor. Düğün tarihini ona göre belirlemek istiyoruz. Ve da durumunu beklemeden de benim yanına gelebilir mi. Yani isteğe bağlı bir tayin durumu olabiliyor mu.

 88. Sayın editör son il dışı atamayla Antalya’nın uzak bir ilçesine atandım. İller arası eş durumu tayini verilmediği için eşim atanamadı. Eşim şubat döneminde Antalya’nın başka bir ilçesini tercih edecek.Ben eşimin istediği yere Ağustos özründen önce gidebilirmiyim? İlk dönem eşim ücretsiz izin aldı, ben ikinci dönem ücretsiz izin alırsam ağustost özür grubuna başvurabilirmiyim?

  • Siz ağustos özründen önce nasıl gideceksiniz oraya? Gidemezsiniz. Önce eşiniz Şubatta gelecek sonra siz Ağustosta gideceksiniz. Eşiniz Ocak 2018 sonuna kadar göreve başlamazsa eş durumu isteyemez. Sizin de Eylül 2018 sonuna kadar göreve başlayacağınızı beyan ederseniz Ağustos özür grubuna başvurabilirsiniz.

   • Sayın editör,Ağustos’ta eş durumundan isteyebilmem için bir yıl çalışmam gerekmiyor mu? Eylül 30 san önce göreve başladım, şubatta eşim başka ilçeye geldi ve ben ikinci dönem ücretsiz izin alarak Ağustos’ta isteyebiliyorum demek, Allah hayırlısını nasip etsin inşallah

  • Örneğin il dışından A şehrinden B şehrine gittiniz, eş durumu istemek için 1 yıl şartı yok ilk özür grubunda isteyebilirsiniz.

 89. Sn editör esimle ayni ilcede farkli kurumlarda gorev yapiyoruz. Fakat ikamet ettigimiz ilce farkli. esimin calistigi ilceye degil de ikamet ettigi ilceye es durumu tayini isteyebiliyor muyum?

 90. eş durumu tayininde eşin sigortası 30 eylül olarak mı hesaplanıyor yoksa ağustos ayında 360 günü doldurmuş mu olmalı? teşekkürler

  • Başvuruların son günü itibari ile 360 şartı aranıyor. Örneğin başvurular 12 Ağustosta sona eriyorsa 12 Ağustos baz alınır.

 91. sayın editör dün açılan tercihlerde hiç kontenjan açılmadığı için başvuru yapamıyorum. olası bir ilçe emrinde bu haktan yararlanamayacak mıyım?

 92. Sayın editör 2017 Ağustos İl içi eş durumu tayini ile Yeni bir okula atandım ilişik kesme süresi 5 Eylül 2017 tarihinde başlıyor ben hala ilişik kesmedim İlişiğimi en son ne zaman kesebilirim? Atandığım okul müdürü bizim için sıkıntı yok istediğin zaman gelebilirsin dedi

 93. Sn. Yetkili…
  Bu sene atanan sözleşmeli öğretmenler içinde ayni kurallar geçerlimidir? Örneğin sağlık özrü..Lütfen cevabinizi bekliyorum.. Saygilarimla..

 94. Arkadaşlar ben kiliste görev yapıyorum eş durumuyla geldim ama antepte yaşıyorum ikamet ettiğin adreste açılıyor ya normalde başvuru yapsam Antep açılır mı?

 95. Sayin Editor agustosta es durumu ile googledaki harita ve uyduya inanarak yanlis tercih yapip merkez zannettigim bi kuruma tayinim cikti esimle ayni ilcedeyim buyuksehirde ama 60 km mesafe var ev adresime gore tayin isteyebilir miyim tekrardan aksi takdirde nasil yol izleyebilirim cocugumla magdur oldum

 96. Sayın editör,Ağustostaki özür grubu atamalarına başvurup atanamayanlar için mi bu eylül ataması yoksa ağustosta başvurmayanlar da başvurabiliyor mu??

 97. 15 eylül de eş durumu yapmak istiyor bi arkadaşım ancak eşinin adresi tayin isteyeceği yerde sıkıntı olur mu? cevap verebilir misiniz?

 98. agustosta es ozrunden ankara mamak ilcesine tayin oldum esim çankaya ilçesinde çalışıyor eski okulumdan ilisik kestim su an yeni okuluma baalamadim haftasonu yapilacak ikinci atama icin tercih yapabilr miyim

 99. Ağustos ayında il içi eş özrü yer değiştirme başvurusunda bulunmayan eş durumu özrü olan öğretmenler 15-16 Eylül de başvuru yapma hakları var mı? Yoksa sadece Ağustos ayinda başvurusu yapıp atamamayanlar mı hak sahibi olacak bu donemde?

 100. Haziranda eksik kalan zorunlu hizmetimi tamamlamak için il içi yaptım temmuzda yayınlanan klavuzda il içi yapan özür grubu yayinlanan bu 14. Maddenin uygulanmadığı yer değiştirenler in olduğunu duydum acaba ben de ikinci özür grubuna başvuru yapabilir miyim

 101. Sayın editör bey benim size sorum şu yönde: Ben Çorum’un bı ilçesinden Çorum merkeze 4 yıldır istememe rağmen gidemiyorum eş durumundan. Ki Çorum’da 6 tane norm fazlası tarihçi var halı hazırda sizce ben gidebilir miyim? Tesekkurler

 102. Iyi gunler. Biz ogretmen ciftiz. Esim bekarken saglik ozrunden atandigi ilceye gelmis.bundan sonraki donemde il ici ve il disi yapabilir mi evli oldugumzdan

 103. İYİGÜNLER.BEN İLDIŞI TAİNİ ISTEDİM EĞER ÇIKARSA EŞİMDE 2018 İN HANGİ AYLARINDA EŞ DURUMU ISTEYEBİLİR.ES DURUMU ILE ATANAMAMA İHTİMALİDE VARMIDIR

 104. Merhabalar. Ağustosta başvurulan özür grubu atamalarına eşimin tayin yerinin çok gec belli olması sebebiyle başvuramadım Eşim TSK personeli. Il dışına da yine esimin tayininin çıktığı ilde gideceği ilçe belli olmadığı için tercih yapamayacağım.15-16 Eylülde yapılacak olan 2. Özür grubu atamalarında ben de tercih yapabilecek miyim? Cevap için şimdiden teşekkürler…

 105. Merhabalar. Ağustosta başvurulan özür grubu atamalarına esimin tayin yerinin çok gec aciklanmasi sebebiyle başvuramadım. Eşim TSK personeli. Şimdi il dışı açıldı ama esimin tayininin çıktığı ilde gidecegi ilce belli degil henüz. Bu sebeple il disina basvuramayacagim.15-16 Eylül de 2tarihlerinde 2.özür grubu atamalari yapılacakmış. Oma başvuru yapabiliyor muyum? Başvuru yapamayacak olursam görevlendirme ya da ayliksiz izin de nasil bir yol izlemem gerekiyor? Simdiden teşekkürler..

 106. Eş durumu yaptım ilişik kestim ama eşimle aramız bozuldu eski görev yerime gitmek durumundayım evrakları teslim etmesem sıkıntı yaşar miyim

 107. İl disi es durumundan il emri atamamiz oldu biz bu 8 eylulde acilan mebbiste basvuru ekranindan basvuru yapacaz mi tekrar

 108. İyi günler. Haziran il dışı atamasıyla doğu görevi yapacağım bir ilçeye geldim.Eşim de eş ozruyle il merkezine yerleşti.(büyükşehir değil). Eşimin doğu görevi tamamlandı. İkinci il içi eş özrüne başvurabilir miyim ve doğu görevi olmayan okullar bana açılır mı?

 109. Merhabalar ilk il ici özr grubu tayinini 1 gunle kaçırmıştım.yeni yapilacak olan il içi özrüne basvurabilir miyim süre cok kisitli eger cevap olumlu ise evraklari acil hazırlamamiz gerekir.cevabinizi heyecanla bekliyorum

 110. Merhaba bir ilde üni kazandım eğt durumu tayini istedim Doğum iznim bitiyor tayin olduğum yerde ücretsiz izine ayrılmak istiyorum başlangıç yapıp aynı gün sıkıntı olur mu Doğum sonrası ücretsiz izin yasal hakkımız

 111. İyi akşamlar bi konuda sorum olacaktı. Eş durumuyla geldiğim ilde bir yıldır çalışıyorum il dışı tayin isteyebilir miyim ?

  • Hayır hocam aynı ilde 3 yıl çalışma sürenizi doldurmanız lazım. Zorunlu hizmetinizi yapmadıysanız ve çalıştığınız okul zorunlu hizmet değilse iş değişir, isteme hakkınız olur.

 112. Esimle ikemaetgahimizin bulunduğu ilçede çalışıyorum. Onu çalıştığı diğer ilçeye özür grubundan tayin isteyebilir miyim

 113. Merhaba, ilk il içi özür duruma müracaat etmemiştim , bu tanınan ikinci haktan yararlanabiliyor muyum acaba

 114. Il içinde Özür grubundan atamam oldu. Eşim polis seneye başka ile tayinimiz çıkacak. Küçük bebeğim olduğu için ücretsiz izin almak istiyorum.eğer alırsam bu
  okulda bir yılım dolmayacak. Bu şartlarda seneye eşimin yanına gidebilirim miyim.gitmeme ihtimalim varsa izin almayacam. Lütfen yardımcı olur musunuz

  • Atandığınız yere gidin göreve başlayın hocam. Aylıksız izne ayrılın, Ağustos 2018 de eş durumu yapabilirsiniz. 1 yıl çalışma zorunluluğunuz yok. Tek şart, en geç 30 Eylül 2018 tarihinde göreve başlayacağınızı beş durumu başvurusunda belirteceksiniz.

 115. 2017 ağustos eş durumu aramasıyla trabzondan ankaraya tayinimn oldum. Okulum ilişik kesin hemen başlamam gerektiğini söyledi.15 günlük mehil süresi yokmuş böyle bir uygulama var mı lütfen bilgi verir misiniz

 116. 5 Eylül’den itibaren ilişik kesmek için son tarih ne zaman bnm yorumladığım 5 ile 20 si arası ilişik kesme ve başlama işlemlerini bitirmemiz gerektiği

 117. Ilce milli eğitime atandim. Ancak bugün kararnamem hala okuluma gelmemiş. Kararnamesi gelen var mı

 118. Ben ve eşim öğretmeniz.Anne ve babamın raporu var..Ben özür grubu tayini isteyebilir miyim?İsteyebilirsem eşimin durumu nasıl olacak?O da aynı anda özür grubundan isteyebilecek mi?Evlilerin ki nasıl oluyor?

 119. Ağustos özür grubu ildışı atamasında tayinim çıktı ilişik kesmeyi 5 eylül değilde 11 eylül de yapabilirmiyim

 120. hocam ilk eş durumunda istediğimiz okullar gelmedi. şimdi resen il meb emrine verilmişim. Ben istemiyorum bu durumu,41’i de istemedim. İptal ettirebilir miyim.

 121. Merhaba ben 2016subatta özür grubu ile eşimin bulunduğu ile ait ilçeye atandım ardından onun işi de bu ilçeye geldi tekrar özür grubundan tayin isteme hakkım varmi

  • Aynı ilçede çalışıyorsanız ve Büyükşehir ise isteyemezsiniz. Büyükşehir değilse ayn ilçede biriniz merkez diğeri köy, belde ise istersiniz.

 122. Bu özür durumu ataması acaba cakili öğretmenler içinde gecerlimidir yoksa sadece asaletini alan öğretmenler için mi

 123. Merhaba, doğu görevi sırasında evlendim ve tayinimi eşimin yanına aldırmıştım. Şimdi boşanmak üzeriyiz ve doğu görevim yarıda kaldığı için tekrar doğuya gönderilir miyim? Evleneli 2 yılı geçti. Şiddetli geçimsizlik neswni ile boşanma aşamasına geldik. Bilgilendirir misiniz lütfen. Teşekkür ederim.

  • Merhaba, şu anda çalıştığınız okul zorunlu hizmet olmayan bir okul anladığımız kadarıyla. Bu yüzden boşanmanız durumunda zorunlu hizmet olan okullara gönderilmeniz söz konusu. Bunun önüne geçebilmek için, 8 Eylül de başlayacak ikinci il içi atama ya da Mayıs 2018 il içi özür grubu atamasında bulunduğunuz ilde zorunlu hizmet olan okulları tercih edin. Gelirse o okulda zorunlu hizmetiniz bitene kadar çalışırsınız ve zorunlu hizmetiniz kalktığı için doğuya gitmezsiniz.

 124. Cenazemiz olduğu için ağustosta mazerete dayalı il dışı atamaya basvuramadim. 2. Il dışı mazeret atamaya basvurabilir miyim ? Yani tercoh verebilir miyim ?

 125. İlk eş özrü atamasında eşimin tayini çıkmadı. İkincisinde ise il emrine verileceği ve tercih alınmayacağı söyleniyor. Bu durumda sadece ilk yaptığımız tercihler üzerinden mi değerlendirileceğiz. Yen’i yerler ekleme imkanı olmayacak mı. Teşekkürler

 126. Il dısı atamam oldu fakat gidis donus 110 km tutuyor.Özür grubu atamasi isteyebiliyor muyum?Yoksa hem kampta calısacak olmak hem de her gün bu mesafeyi arşınlamak yıpratıcı bir süreci dayatacak.Kara kara düsünmekteyim ve üzgünüm.

 127. Merhabalar eşimin aile birligi mazeretiyle benim bulundugum ilin bir ilçesine tayini çıktı. Biz 8 eylulde 2. İl içi tayinine tekrar başvurarak ilçe emri isteyebilir miyiz?

 128. Kararnameler ilce mille egitimlere gönderilmiş haberini aldim. Fakat okullara geldi mi. Bilen varsa solesin

 129. Merhaba yeni göreve başlama süresini uzatabilirmiyiz? Mesela ilişik kesme işlemini 1 hafta sonra yapabilir miyim?

 130. 5 eylülde görev yaptıgım okulda ilişkimi keseceğim ama 15 günlük il dışı göreve başlama süresini kullanmak istiyorum..maaş nasıl alabilirim? Alabilir miyim?

  • 20 sinde göreve başlarsanız iki türlü maaş alabilirsiniz. 1.seçenek; size özel maaş yapılır bordro çıkar, 2.seçenek; ekim ayında alırsınız. Oranın mutemeti ile görüşün

 131. İyi günler . Eski okulumuzda ilişik kestikten sonra arada 500 – 600 km mesafe olan okulumuza en geç kaç gün sonra başlayabiliriz . Teşekkürler …

 132. Sayın editör son iki yıl içinde 360 gün sigortalılık süresinin tamamı tayin isteyeceğimiz yerde mi yatmalı. Yoksa farklı bir ilde 5 ay yatmış tayin isteyeceğimiz yerde 7ay yatmış olabilir mi

  • Farklı iller, farklı iş yerleri olabilir. Sorun yok. Önemli olan 360 gün sigortanın olması ve tayin sırasında çalışıyor olunması.

 133. İyi çalışmalar biz eş durumu ilk başvurusu yapamadık…5 gün ile prim eksiğimiz vardı?şimdi bu ikinci atamada başvuru yapıp sonra tercih hakkımız var mı??

 134. Merhaba. İl içine tayinim çıktı ve yarın ben ilişki kesmeye gideceğim okuluma.kararname çıktı mı bi sorun olur mu yapabilir miyim?

 135. Meraba. Ben sözleşmeli öğretmenim ve anneme bakmakla yükümlüyüm urfadayım annem malatya da ben yer değişikliği yapabilir miyim peki

 136. Sayin editör,
  Özür grubu atamalarina basvurmadab il emrine basvuru yapabiliyormuyuz meslek lisesi oldugu icin bolum olmadigi icin basvuru yapmadim

 137. Hocam merhaba. Es durumu atamasi yaptik ancak esimle hastanede kaliyorduk cok arastiramadan tercih yaptik 2. Tercih geldi ancak sehir merkezinden bir sokak adiyla ayni isimde bi koy okulu varmis orasi cikti. Sehre 35 km uzakta ulasimi yok benim oraya gitmek icin arabam da yok soforlugum de yok. Ne yapmaliyiz bu durumda yardimci olur musunuz

 138. İl içi ve dışı sadece mazerete bağlı mı yoksa il içi normal tayin istenebilecek mi

 139. Merhaba ben il disi tayin ile İstanbul a geldim bu sene ancak sağlık özrü ataması ile babama yakın olmak için onun oturduğu ilçeye tayin isteyebilir miyim yoksa bir sene okulumda kalmam şartı var mı?

 140. Şimdi kararnameler ne zaman çıkacak biz şimdi ne yapacağız kesin bi bilgi yok mu eş durumundan atananlar için seminerler tamda bayramdan sonrası dek geldi bu sene tek ben mi sıkıntı yapıyoeum kendime ilişiği kesip personel nakil bildirimini getirmem 2 günü bulur ve eski yerimde evim kalmadı

 141. Sayin editor daha oncede emekliligimden dolayi esimin ikamet ettigim ilceye tayin istedigini ve atanamadigini bildirmistim. Sizde su an yapacak birsey yok meb in durumu degerlendirmesini bekleyeceksiniz demistiniz. Su an 2. hak verildi. Nasil olacagini bilemiyoruz. Ben atama yonetmeliginin “esi emekli olanlar bir yilla sinirli olmak uzere esinin ikamet ettigi yere atama isteyebilir”hukmu geregince atanacagimizi dusunerek evimi tasidim. Ve cocuklarimin okul kayitlarinida tasidim. Bu son hakkimiz.Bu durumda bizim atamamiz ne olabilir. Esin ikamet ettigi yer denmesi benim tercihimi ikamet ettigim yerle sinirlandirmama sebep oldu. Bu sinirlandirmaya guvenerek hareket ettim ve tasindim. Daha once bu tur sorun yasayan olmamisti. Bu konudaki fikirlerinizi ögrenebilirmiyim. Ikamet ettigi yer netligi benim il degistirmemdeki kararimda etkili oldu.bsska ilceler ve yerler bana uymuyor. Saygilarimizla iyi aksamlar.

 142. Merhaba ben Ağustos 2017 ozur grubu atanmasinda bebegimi kaybettigimi için il dışına tayin istedim ve gerçekleşti. Eşim bankacı olduğu için bikac ayda yanıma gelemezse subat 2018de es durumundan tekrar il dışı isteyip geri dönebilir miyim yoksa bulunduğum okulda bir sene çalışmam mı gerekir? Teşekkür ederim

 143. Merhabalar.ilişik kesmek için belli bir tarih varmı! 9 Eylül de kesip 23.. De göreve başlayabilir miyim?

 144. Merhaba Ben es durumu atamasiyla 4. tercihime atandim Ancak ilk iki tercihim muhtemel bosalacak yerlerdi Atamasi yapilamayanlarin durumu degerlendirilip atamalari yapilirsa muhtemel bosalacak yerler bu durumda bos kalacak Sizce benim gibi atamasi yapilan ogretmenler icinde bir duzenleme yapilirmi Cunku tum ogretmenlerin atamasi yapilsaydi 2. tercihime atanabilirdim TEŞEKKÜR EDERİM

 145. Ozur grubunda 41.tercih ile eşimden farklı bir ilçeye düştüm ve ikinci il dışında eşim ilk bulunduğum ile il dışı istese ben de eşimin il dışı tercihini mazeret olarak gosterip atamamin iptalini istesem iptal olurmu acaba?

 146. Hocam ben Şubat atamasında babamın sağlık durumundan dolayı tayin isteyecektim okul ilçe il onayladı ama ben tercih yapmadım çünkü sadece babamın yaşadığı ilçeden okul tercih edebileceğim söylendi ben de Doğu görevimi tamamlamadığım ve babamın yaşadığı ilçede de Doğu görevi olan okul olmadığı için tercih yapmadım, nu bilgi doğru mu? Ve tekrar tayin isteyecek olsam en yakın tarih ne zaman olur?

 147. Hocam eş durumu atamasında yazdığım okullar gelmedi ve tercih dışı atanmaya hayır dedim . Bu durumda kılavuzda atanmama durumunda ücretsiz izin hakkı veriyor ve istiyorum . Fakat son haberlerde ayın 5 de il emrinin açıklanacağı ile ilgili bilgiler var .ben il emri gelirse yine tercih dışı atanmış olacağım bundan dolayı aylıksız izne ayrılmak istiyorum il emri gelirse bu ayrılma işi iptal mi olur. Ne yapmalıyım saygılar

  • İl emri verilirse dilekçe ile bunu kabul etmeyeceğinizi zaten tercihlerde 41.tercihi açmadığınızı belirteceksiniz. Ve atmanızın iptalini isteyeceksiniz.

   • Bu şekilde il emrini iptal edip tercih dışı atanmak istemediğimden dolayı ücretsiz izne ayrılabilirmiyim

   • Hocam o zaman il emrinin iptalini ve sonrasında da tercihime yerleşemediğinden dolayı ücretsiz izne çıkabilirmiyim

 148. Merhabalar.Eşim il dışından tayin istedi,benim de eş durumundan aynı ilin çok uzak bir ilçesinin köyüne tayinim çıktı.(Ek bir atama olacağını kestiremedigimiz için bu kadar uzak(115km) bir tercih yapmak zorunda kaldik)Bu durumda akıbetimiz ne olur dersiniz?Acaba bize de ek atamaya basvurma hakkı verirler mi?

 149. Merhaba. Ben nişanlıyım aslında nikah için ileri bir tarih düşünüyorduk ama ayın 5-6 sı gibi nikah yapsak bende faydalanabilir muyum eş atamasından

  • Eş durumu ataması yok hocam. Sıfırdan başvuru alınmayacak. Geçen haftalarda başvuru yapan ancak ataması çıkmayanlar için mağduriyet giderilmeye çalışılacak.

 150. Seminer döneminde rapor alıp seminer sonunda ilişiğimi kesip 15 gün sonra yani ayin 29 unda yeni okuluma göreve başlasam olabilir mi

 151. Merhaba. Sağlık özrüyle memleketine, ailesinin yanına atanmak isteyen bir arkadaşım bu başvuru döneminde başvuru yaptı. Ancak memleketi olan ilde branşından hiçbir okul açık gösterilmediğinden tercih yapamadı. Ailesinin yaşadığı ilçeden başka bir ilçede görev yapmak istemiyor.”5 Eylül’den itibaren durumları yeniden değerlendirilecektir.”tabirinden kasıt il emriyse arkadaşım istemese bile il emrine mi atanır? Yoksa istemiyorum deme hakkı olur mu?Yanıtınız için şimdiden teşekkürler…

 152. Merhaba editör. Eş özüründen il içinde tayin istedim ancak gelmedi. Acaba 2.il içi bizi de kapsıyor mu yani eş durumundan il içinden yeniden hak tanındı mı bize de

 153. Merhabalar. Ben sağlık özrü ile tayin istedim. Babamın heyet raporu kararında refakate ve bakıma ihtiyacı olduğu ve kemoterapi tedavisinin devam ettiğini yazdılar. Tayinim çıkmayınca başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını idame ettiremez cümlesini yazmadıkları için atamamın gerçekleşmediğini düşünüyorum. İkinci başvurular için raporumu yenilemem gerekir mi ? Yahut tercih döneminde il içindeki her yere atama durumunu kabul etmem mi gerekiyor?

   • Tüm kurumlar onay verdi. Ben 41i de açtım. Ama en son sadece ilçede kalmak istediğimi belirttim. Raporda sorun yok diyorsanız bu sefer ilin tamamını açmam mk gerekiyor gelebilmem için?

 154. Sayın hocam Eşim merkez de ben doğu görevinden 2017 Ağustos’ eş durumundan başka ilçenin köyüne çıktı yani 170 kö uzaklıkta şubatta tekrar bi eş durumu hakkım var mıdır…

 155. Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Kendi hatamız sonucu eşimin il içi özür grubu atamasından merkez köyden daha uzak bir merkez köye ataması yapıldı kendi yeri boş kaldı. anladığım kadarıyla iptal için 2015 şubat ayındaki gibi bir yazıçıkarsa(isteye bağlı iptal etme Hakkı verilmiş) ancak o zaman iptal olacak. Bu günkü gelişmelerden sonra 5 eylülde böyle bir yazı çıkabilir mi

 156. Esim asker es goturulmeyen garnizon seceneginden es tayini yaptim adayim gecen sene 24 agustosta basladim ise ama 4ay ücretsiz izin kullandim 1 yilim dolmusmudur atamam iptal olurmu dah kötü bir ile istedim

 157. Mrb il dışı özür grubu Atamam oldu lakin bayram öncesi ev bulamadık ilk hafta semineri atadığım ilçede yapsam ikinci hafta gidip ilişiğimi kessem olur mu bu konuda net bir bilgi bulamadım malesef

  • Bu konuda net bilgi şudur; ilişik kesene kadar eski okulunuzda olacaksınız. İlişik kestikten sonra 15 gün yeni okulunuzda göreve başlama süreniz var.

 158. Eşim C.Savcisi bulunduğu yere eş özrü için başvurduk fakat norm olmadığı için yine sarı yazı çıktı Geçen yılda mağdur olmuştuk kanun maddesi norma bakılmaksızın atama yapılır diyor fakat bir türlü MEB bunu yapmıyor.Acaba il veya ilçe emri çıkarıldı mı☹️

 159. Benim haziran isteğe bağlı ildışı tayinim çıktı.eşimin eşözürü ile Ağustos’ta tayini aynı ilin başka bir ilçesine çıktı.atandığımız il Büyükşehir.eşimin okulu atandığı ilçenin merkezinde ben ise 150 km uzakta kasaba tarzı bir yere atandım.2018 şubatta eşim Büyükşehir’in merkez ilçelerinden birisinde ikametgah gösterirse ben merkez ilçeye AKS ye göre tayin isteyebilir miyim

 160. Mrb %93 ağır engelli alzheimer hastası annemin sağlık kurulu raporu Yeni çıktı dolaysıyla atama dönemini kaçırdık.sorum şu atama dönemi dışında engellilikten dolayı tayin isteyebilir miyim? Annem ağır alzheimer hastası bakmakla yükümlüyüm

  • Okulunuzda durumunuzu belirten dilekçe yazınız. Dilekçenizi ilçe milli eğitime, il milli eğitime ve bakanlığa göndersinler. Olumlu cevap gelir mi bilemiyoruz.

 161. Büyükşehirlerde farklı ilçelerde çalışmaktayız ikametimiz ise merkez ilçelerden bir tanesi eş durumu atamasında ikametimize eş durumundan atama isteyebiliyor muyuz?

 162. Merhabalar tercihlerimi mudur onaylamadigi için basvurum kabil edilmemiş ne yapmam gerekir belki tercihlerinden birisi gelecekti magduriyetimizi nasıl cozeriz

 163. Asker eşiyim özür grubu atamalarında tayinim çıkmadı il dışı görevlendirme yapılabiliyor mu? Asker polis vs eşleriyle ilgili ayrı bir protokol geçerli mi?

  • Didem im biraz bekle asker eşleri ile ilgili j netten mesaj gelir. En kötü ihtimalle iller arası görevlendirme ile gidersin. Personel şube ile irtibat kursun 1 2 güne kadar tayini çıkmayan rütbeli eşlerinin kimlik bilgileri genel komutanlıktan istenir.

 164. İyi günler. EŞ durumundan atamam yapıldı.Ancak atamamın yapıldığı okul ile eşimin okulu arası mesafe çok uzak bu nedenle ocak döneminde tekrar eş durumundan tekrar atama isteyebilirmiyim yoksa 1sene beklemem mi gerekir. Teşekkürler

 165. İl içi eş özrü ile tayinde bi hata yaptık ve merkez köyde olan eşim daha uzak bi merkez köye atandı. Kendi yeri boş kaldı. Atamayı iptal ettirebilirmiyiz

 166. Merhaba sevgili editör..Es ozru tayinim 80 km uzaklıkta ulaşım sorunu olan eşimin ikametgah ettiği ilçe dışında bir okula çıktı.İl ve ilçe emri açılırsa tayini çıkanlarda bu haktan yararlanabilir mi?Yada gorewlemdrme yapılabilir mi?

 167. Mrb atamam çıktı ama ben ilişik kesmeye ikinci hafta gidebilirim. Bu durumda ben eski okuluma ilk hafta gitmek zorunda mıyim.

 168. Ben emekli olup Eskisehir den Ordu ya tasindim. İkametimi mayis ayinda ordu ya aldirdim. Esim son özur gurubu atamalarinda emeklilikten dolayi atama istedi. Acilan okullari merkez ilce icin istedik ve ilcede bos kalan kurumu tercih ettik. Fakat atamamiz cikmadi. Evimizide tasidik. Okullar acilacak cok magdur olduk. Diger kurumlardan esi emekli olanlarin tayini hemen cikmisti, ne yapmaliyiz?acil yardim lutfen…

   • Eşi emekli olanlar 1 yil icinde basvurabilir. Hakkimiz bitti gibi. Ücretsiz izin hakkinin bir anlami yok gibi bizim icin.Biz tasindik ve artik surekli burda yasayacagiz. Ben “esi emekli olanlar 1 yil icinde ikamet ettigi yere tayin isteyebilir” hukmu geregince kesin gozuyle bakip ev aldim ve tasindim. Hukuken bir hak arayabilirmiyim. Tesekkurler simdiden.

 169. İl dışı atamada sadece ilçe içinde boş kontenjana atanmak istiyorumu işaretlemiştim. Eğer il emri açılırsa bende bundan faydalanabilirmiyim yoksa il içinde hergangi bir yer oluru işaretlemediğim için faydalanamazmıyım

 170. il içi tayinim gerceklesti ilisik kesme suresi 5 eylul den itibaren yazıyor kararnamelerimizin geldiği gün mü ilik kesmeliyiz yoksa 15 günlük bir süre varmı. Büyük şehirlerde iki ilçe arası yaklaşık 140 km olan bir mesafede aynı gün ilisik kesip tekrar diğer okulda nasıl başlanacak. Il içinde aynı gün başlanması gerektiği yazıyor o yüzden sordum.

 171. 2017 agustos ayi ozur grubu ile tayini çıkan kişi ilişik kestikten sonra ne kadar sürede başlayış yapmak zorunda.

  • İl dışı özür grubu çıktıysa ilişik kestikten sonra 15 gün içerisinde göreve başlamak zorundadır. Örneğin 5 Eylül tarihinde ilişik keserse 21 Eylül tarihine kadar atandığı ile giderek yeni okulunda göreve başlayacak.

 172. Benim alanım Giyim Üretim teknolojisi il dışı sağlık özründen Tayin istedim muhtemel boşalacak olarak bir tercih yapabildim tercih dışından il emrine herhangi bir yere atanmak istiyorum işaretledim Sonuçta yerleştirilemediniz diyor il emri için herhangi bir başvuru yapmam gerekiyor mu il emrine Atamalar ne zaman ve nasıl olacak nereye başvuru yapmam gerekir

 173. Eş durumu atamamı iptal ettirip aylıksız izin alabilir miyim? İle 170 ilceye 68 kmlik okula 41den tayinim çıktı. İlişiğimi kesmezsem ne olur bir yaptırımı var mı?

 174. Selam İzmir aliağa ilçesine atandım eşim İzmir dikilide çalışıyor aramızdaki mesafe 63 km eşimin bulunduğu ilçede açıkta okul yoktu fakat mesafe çok olduğu için eşimin bulunduğu ilçe emrine tekrar atama yapması için ne yapmalıyım

 175. Hocalarım herkes 147 yi arasın il ilçe emri ile tekrar özür grubu talebinde bulunalım … tweet atalım geçmiş yıllarda açılmış bizde acalım 4500 kişinin eş durumu vs durumundan dolayı ataması yapılamadı .. acil 147 yi arayalım

 176. Annemin sağlığından dolayı özür grubundan ildisi tayinin çıkmadı. İl emri açılırsa bizlerde başvurabiliyor muyuz

 177. Özür grubu atamalarında hizmet puanı ve hizmet süresi aynı olan ve aynı yeri tercih eden ögretmenlerden hangisinin atanacagi hangi kritere gore belirlenir acaba

 178. Eş özrü ile eşimin iş yerinin ve ikametimizin bulunduğu ilçeye atandım. Ancak atandığı okul evimize çok uzak bu nedenle ikametimizin il merkezindeki başka bir ilçeye aalmamız durumunda o ilçeden ve eşimin çalıştığı ilçeden tayin talebinde bulunabilir miyim

  • Tayininizin ciktigi okul esinizin calistigi ilcedeyse ozir grubu kapsamindan cikiyorsunuz. Yani özür grubundan ikametiniz baska yerde bile olsa yararlanamiyorsunuz. Benimde basima gelmisti istanbuldayken basvurum reddedilmisti

 179. İl dışından İstanbul pendik’e atandım eşim eş durumu ile istanbula atanamadı. İl emri çıkarsa istanbulda nasıl işliyor il emri olayı. Eşimi pendikteki bi okula mı verirler yoksa herhangi bir yere mi. Mesela Avrupa yakasına? :/

 180. Atama kararnamesi ilişik kesebilmek için okul idaresine 5 eylülde gelir mi acaba.aynı gün ilişik kesebilir miyim

 181. İyi Günler
  Yerleştirme sonuçları açıklandı ve 2. ve 3. tercihlere yerleştirme olmamış beni 5.tercihime yerleştirmiş.

  Yerleştirme sonucuna itiraz edersem 2.tercihim olan okuluma yerleşebilir miyim?

   • Hocam il emrine kalmadan esimin tayinini iptal etmek istiyorum nasıl yapayım ilişik kesmedik il dışında bana özür grubu çıkmadı

  • Sayın editör eşim il dışından atandı ilişik kesmedik ben de özür grubunda atanamadim ve il emri istemeden eşimin tayinini iptal edip eski yerimizde kalmak istiyoruz ne yapmalıyım?

 182. 2017 yili agustos ayni es durumundan esimin bulundugu yere atanamadim. Eylul ayi icerisinde ikinci bir hak tanir mi bakanlik? Bilgisi olan varsa sevinirim.

 183. Eş durumu atamam olmadı.adayligim kalkmadan ücretsiz izin isteyebilir miyim? İkinci tercih hakkım var mı es durumu icin ?

 184. Eşim emekli oldugu için il dışı özür gurubundan tayin istedim fakat çıkmadı. 5 eylülde ücretsiz izine ayrilsam daha sonra il emri çıkarsa iznim iptal mi olur

 185. Siz zaten AKS de yer alan ilçede görev yapıyosunuz. Dokayısıyla sadece eşinizin görev yaptığı ilçe açılır. Merkezefendi için il içi isteğe bbağlıda müracaat etmelisiniz

 186. Arkadaşım yönetmeliğe göre siz zaten AKS de ki ilçede görev yapıyosunuz. Doğal olarak sadece eşinizin görev yaptığı ilçedeki okullar açılır.

 187. Atama yönetmeliğinde Büyükşehir statüsündeki illerde görev yapan öğretmenler, eşlerinin görev yaptıkları ilçe ile Adres
  Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı ikametgâhlarının bulunduğu ilçedeki eğitim kurumlarını tercih
  edebilecektir diyor fakat eşim Pamukkale ilçesinde çalışıyor bense Merkezefendi ilçesinde çalışmakta ve ikamet etmekteyim.Tercih yaparken sadece Pamukkale okulları çıkıyor.İlçe Milli eğitime gittim merkezefendi açılmıyor diye o il müdürlüğün il müdürlüğü de bakanlığa attı topu.MEBBİS TEKİ yardım masasına durumu ilettim ama bir cevap gelmedi.Yarın son gün ne yapmalıyım sizce

 188. Sayın editör ben subay eşiyim eğer 40 tercih yapmazsam ve tercihlerime atanamazsam il yada ilçe emrine verilir miyim yoksa bulunduğum yerde mi kalırım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

 189. Merhabalar benim eşim tsk dan emekli oldu.mebbiste 10 okul açıldı. 40 okul olmadığı için ilçe emrini secemiyorum. Atanamama durumum olur mu

 190. Merhaba tercihlerimizi okul onayladiktan sonra imzamiz gerekiyor mu yani okula gidip evrak imzalayacak mıyız yoksa müdür onayı yeterli mi

 191. merhabalar eşim ve ben ayrı ilçelerde çalışıyoruz ama evimiz ilde ikimizde gidip gelme yapıyoruz eşim ile tayin isteyecek il geneli 13 okul açılmasına rağmen sadece 1 okul açıldı oda benim çalıştığım ilçede ki okul bu yüzden tercih listesinde sadece 1 kurum seçebilirsiniz diyor ne yapmalıyız yardımınızı bekliyorum

 192. Eşim tsk dan emekli oldu.es özrü ataması istedim.ancak il ve ilçe emrine açık olmadigindan atamanın olmaması durumu olur mu

 193. Benim bulunduğum yere il dışından eş durumu başvurusunda bulunmak istiyoruz.ancak benim bulunduğum yerde eşim için hiç kadro açılmamış ve en yakın muhtemel boşalacak yer 100 km uzaklıkta.şimdi tercih yapmasak olası il emrinden faydalanabilirmiyiz

 194. Merhaba tercihleri yapmak için muhakkak 40 ını da doldurmak mı lazım.
  Ayrıca tercih yaptıktan sonra nereye onaylatacağız ? İlçe milli eğitim mi okula mı ? Teşekkürler

 195. Çalıştığım ilçede boş normlar var. Lakin ilnhiç bir okulu sınıf öğretmenliği için duyuru listesine almadı. Klavazun 1. Maddesine aykırı olduğunu düşünüyorum. İtiraz dilekçesi ile norm kadro boşluk olan okulların açılmasını isteyeceğim. Sonrası mahkeme . doğru bir yol mıdır sizce?

 196. Eş durumu için başvuru yaptım ama iyi okullar acılmadı. Hiçbir okulu yazmasam bişey olur mu? Bidaha eş durumu yapma hakkına sahip olur muyum

 197. Merhaba eşim astsubay Kayseri ye tayini çıktı bende es durumundan tayin istedim ilk aşamaya başvurdum. İkinci asamada alanimda boş kontenjan olmadigindan tercih yapamıyorum bu durumda nasıl bir yol ixlemeliyim?

 198. 40 tercih yapmadan ilçe emrini isatetlememe izin vermiyor sistem 40 okul yok ki seçeyim ilçe emrine gelemezmiyim bu durumda

 199. Merhaba ben şu an anadolu lisesinde çalışıyorum sınavla atandım en son yapılan sınavda fen sosyal ve anadolu liseleri yazıyordu şu an özür grubundan tayin istedim açılan okullar arasında fen liseleri de var acaafen liselerini de yazabilecek myim

 200. Merhaba
  Eşim Kağıthane’de çalışıyor ve bahçelievlerde oturuyoruz ve başvuruda eşin işine bağlı ilçe ve aks sistemine kayıtlı ilçe seçilebilir denmesine rağmen mebbis ekranında sadece Kağıthane’deki okullar çıktı, il ve ilçeyi aradım dilekçe yazın diyor ne yapılabilir

 201. Merhabalar. Eşim astsubay, denizliden Şereflikoçhisara tayinimiz çıktı.Bana sadece 2 okul açık birisi muhtemel boşalacak. Bu okulları yazıyorum sonra alt kısımda tercihim dışında sadece ilçede boş kalan yerlere atanmak istiyorum seçeceğini tıklayamıyorım. Sanırım il/ilçe emri verilme iş bı yıl, bu durumda 2 okula yerleşemezsem, gelemeyecek miyim eşimin yanına?

 202. Sayın editör tercihimize yerleşemezsek ve il/ilçe emri çıkarsa biz istemediğimiz halde il ilçe emrine bağlı kalır mıyız?çünkü istediğim yer gelmezse görev yaptığım okulda kalmak istiyorum.

 203. Peki eş durumu şubatta da yapılırsa Büyükşehirlerde il içinde sadece eşin çalıştığı ilçe mi açılır özel sektörde

 204. Hayırlı günler eş durumundan eşimizin yanına gidemezsek ya okul açilmaz veya puanimiz yetmezse ücretsiz izin alma hakkımız mi var?

 205. Bu Ağustos atamasında il dışından atamam oldu diyelim çok uzak yer olursa şubatta il içi eş durumu yapabilir miyim ? Eğer yaparsam il dışında açıldığı gibi okullar açılır mı büyükşehirde olunca illa eşin çalıştığı yer mi baz alınır ?

 206. İl (tekirdag)yaz döneminde emekli olanları mebbis e islememis.Dolayısıyla açık yer çok az.İl bunları Ankara gösterecek diyor.Ankarada kime müracaat etmeliyiz.

 207. Ben sözleşmeli öğretmen olarak atandım.Kararnamem çıkmadığı için MEB öğretmeni olan eşim özür durumuna başvuru yapmadı ama başvuru yapmamız gerekiyormuş.yapılabilecek herhangi birşey var mı?

  • Artık yapacak bir şeyiniz yok. Birinci aşama başvurusu yapabilirdiniz. Bunu yapmadığınız için şu anda tercih yapmanız mümkün değil.

 208. Sayın editör 2aşamada 37 eğitim kurumu açıldı. bunlardan sadece üç tanesi yakın mesafede,diğerleri 90 km ye kadar var.buyüzden yazmayı düşünmüyorum.sadece üç tercih yapıp il emrini işaretleyebilirmiyim.bunu yapabiliyorsam eğer tercihlerime yerleşmezsem durumum ne olur

  • İstediğiniz kadar tercih yapabilirsiniz, tercihlerinize yerleşemezseniz ve sonrasında il/ilçe emri verilmezse ya eski yerinizde kalacaksınız ya da ücretsiz izne ayrılacaksınız.

 209. Eşim il dışından atandı ve ilişik kesmedi özür grubunda benim sorun çıkarsa iptal edelim diye şimdi ikinci aşamada eşime yakın okul yok ben tercih yapmasam eşimin il dışını iptal edebilir miyiz?

 210. Ben 1. Aşamada istekte bulundum fakat istedigim guzel bi okul acılmadi 2. Aşamada tercih yapmasam sıkıntı olur mu

 211. Özür grubunda eş kaybı,sağlık ve aile birliği,can güvenliği hepsi aynı şekilde birbiriyle puan üstünlüğüne göre mi değerlendiriliyor.

  • Evet, her özür grubu aynı anda tercih yapıyor. Aynı okulu yazan farklı özür grubu başvurusundan öğretmenler hizmet puanı üstünlüğüne göre atanıyor

   • Eşini kaybedenler için istediği yere isteyebilir diye yayınlamışlardı kılavuzda. istediğimiz yere ama tüm özür gruplarıyla puana göre değerlendirecekler demek ki. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

 212. İyi gūnler. Ben Karabük ili Yenice ilcesindeyim. Eşim il dışından mazaret özrü isteyecek. Şunu merak ediyoruz Safranboluya gelirse ben şubatta ilceden ilceye tayin isteyip Safranboluya gelebilir miyim? Yoksa sadece ilceden merkezi yani Karabük u mü isteyebiliyorum? Teşekkür ediyorum.

  • Merhabalar, eşiniz Safranbolu’ya, Eflani’ye, Ovacık’a vs geldiği takdirde siz de Şubat 2018 eş özrü atamasında onun yanına istekte bulunabilirsiniz.

   • Çok teşekkür ediyorum. Peki bir şey daha soracaktim. Eğer şubat özür atamasında safranboluda kontenjan olmazsa ben şubatta karabük merkeze gelip diğer 2018 ağustos özür atamasında merkezden safranboluyu tercih yapabilir miyim? Çok teşekkür ediyorum ilginize..

 213. Açılan okul listelerinde ihtiyacın kaç kişi olduğu, il içi ve il dışı atamalarda olduğu gibi belirtilmiyor mu ?

 214. Arkadaşlar, 2.aşama icin okula gitmemiz gerekmiyor. Sistem uzerinden tercihleri yapıp ilisik kesmeye gittigimiz zaman belgelerin aslıni götürüp imzalari atiyoruz. Ayrica ilisik kesme islemlerini 5 eylulden itibaren yapiyoruz. 15 eylule kadar yapmamiz gerekmektedir.

 215. resmi yazıda tatil dönüşü belgelerin imzalanabileceği yazıyor. Müdür yardımcım tercihimi onaylatmak için orda olmam gerektiğini söylüyor. Tatil dönüşü 5 eylül değilmi ben mi yanlış biliyorum yardımcı olur musunuz

  • Tercihi onaylatmak icin orda olmamiza gerek yok. İlisik kesme islemleri 5 eylülde basliyor zaten, o tarihten itibaren ilisik kesmeye gittigimizde istenen belgelerin asıllarini da göturup imzalari atacagız.

 216. Hocalarım zorunlu hizmet yükümlülüsüyüm eşim nisan ayında işe başladı belgelerimi ilçe milli eğitime verdim zorunlu hizmetim ertelendi şimdi eşim işten ayrılacak beni re’sen atarlar mi yoksa bu sene zorunlu hizmetim ertelenmiş sayılacak tşk.

 217. Merhabalar Ben öğretmenim nişanlım özel sektörde kendi ortağı olduğu şirkette genel müdür şirket Karabük te vergileri sigortaları Bn ödemeler Karabük üzerinden yapılıyor yalnız kendisi Sakarya da ikametgah etmekte gerektiğinde Karabük e gitmektedir. Eş durumundan Bn Sakarya yazabilir miyim teşekkürler

 218. Bu sene 2. bir özür grubu tayini açılma ihtimali var mıdır, birçok kurum tayinleri geç açıkladığı için yetişemedik ya tayini iptal ettirmeye çalışacağız ya da şubata kadar bekleyip çok mağdur olacağız.

 219. 19 yıldır eşimle ayr> şehirlerdeyiz. Hala Ankara merkezde okul yok. Gelsekte çok uzakta oluyor. Üç çocuğumu yalnız büyüttüm. Yinede gelme şansım olduğunu düşünemiyorum

 220. Hocam 5 eylülden itibaren ilişik kesilebilcek bu süre kaç güne yayılabilir tatilde olduğumuz için bu konu hakkında bir fikriniz var mı teşekkürler

 221. 10 günlük tatil dolayısıyla özür grubu atamaları takviminde bir değişiklik olacak mı?.. 29 Ağustos resmi tatilken atamalar nasıl açıklanacak?..

 222. Merhaba kurban bayramı tatilinin 10 (on) güne çıkarılması, özür grubu atama takvimi sürecini etkiler mi?

 223. Hocam iyi günler. Ben tsk mensubuyum eşim aile durumu maZereti nedeniyle yeni atamamın yapıldığı ile özür ataması istedi. Yanlış bilmiyorsam mevzuata göre tsk mensublarının eşleri norm kadroya bakılmaksızın bağlı bulunduğu yere ataması yapılır ibaresi var. Eşimin ataması benim atamamın yapıldığı merkez ilçeye çıkması gerekmiyor mu. ?? Teşekkurler

  • Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatında belirttiğiniz husus yok, eğer TSK mevzuatında varsa bilemiyoruz. Eşiniz ikinci aşamada tercih yapacak, hem sizin ilçenizden hem diğer ilçelerden okul yazabilir. Hizmet puanı yetmezse sizin bulunduğunuz merkez ilçeye gelemeyebilir. Dediğimiz gibi MEB’de böyle bir mevzuat yok.

 224. Hocam esim polis atama onayiyla basvuru yaptim olaki tercihlerim gelmezse ve il emri olmazsa sonrasinda ne olur

 225. Zorunlu hizmetten muafım, eşim son 2 yıl gün koşulunu sağlıyor ama iş yerinde sorunlar yaşanıyor. Atamadan hemen sonra işten ayrılsa bir sorun olur mu?

 226. Yeni bir norm güncellemesi yapılmadı bildiğimiz kadarıyla. Hem il içi hemde il dışı tayinlerden sonra özür grubuna boşluk kaldığını sanmıyorum. Bakanlık özür grubu için boş normları nasıl ayarlıyor, buradaki milli eğitime sorduğumda hiç boş okul olmadığını söylüyor. Ayrıca yeni açılan okullara başı branşlarda norm verilmiyor, ders saati haftalık 6 saatten fazla olmasına rağmen. Yönetmenliğe göre en az 6 saate 1 norm vermek zorundalar. Arayıp sordum haftalık 12 saaten fazla ders olmasına rağmen norm vermeyeceklerini, ücretli veya görevlendirmeyle dolduracaklarını söylediler. Bu duruma ne. Cevap verebilirmisiniz ?

 227. Ben 2013 te engelli öğretmen olarak istanbul a atandım
  şimdi mazaret tayininde engelli olarak evimin olduğu ilçeye tayin istiyorum
  şuan istanbul dışındayım
  okulu aradım nasıl olduğunu bilmiyoruz dediler
  ben mebbis te engelli öğretmen ataması olrak kayıtlıyım zaten
  mebbis te istenen belgeleri girsem rapor tarihi nosu felan onayasam yeterli değilmi
  görev yaptığım okula yada ilçeye belge vermek zorundamıyım

 228. Iyi günler eşim sigortalı olarak başka bir yerde çalışıyor. Eş durumundan tayin isteyebilmem için hangi tarihte 360 gün sigortalı olması gerekiyor? Hangi tarih esas alınıyor?

 229. Başvuru ekranından çıktı nasıl alınıyor acaba? Rapor al kısmı aktif değil okuldan da imzalı örneği istiyor.

 230. eşimle büyükşehirin A ilçesinde öğretmenlik yaparken haziran ayında il ici atama istedik. Benim atamam B ilçesine çıktı. Eşimin ataması çıkmadı. Bu durumda bizim ozrumuz oluştu. Ağustos özür grubu başvurusunda bulunduk karşılıklı.fakat benim başvurunun okul onayladı ilçe onaylamadı.eski ilcene geri dönülmezmis. Benim mazeretim sonradan oluşmuş olmuyor mu? Lütfen acil olarak cevaplarsaniz çok sevinirim.

 231. Özür grubunda başvuru yapınca yönetici atamalarındada başvuru yapabiliyor muyuz sayın edidöt ve sayın arkadaslarım bu konuda bilgisi ılan varsa söyleyebilir mi?

 232. ben muşta çalışıyorum fakat ikamet adresim başka yerde görünüyor. Eşim eş durumunu çalıştığım yere yapacak, ikameti değiştirmemiz gerekiyor mu ?

 233. Eşi emekli olanlar altı ay içinde bir defaya mahsus olmak üzere eşinin ikamet ettiği yere tayin isteyebilir diyor klavuz.Ama bu durumda hangi belgeler isteniyor pek bilgi veren yok. Müdürler de dahil. Teşekkürler…

 234. Eşim haziran ayında emekli oldu.Tayin istemek için sgk’dan nasıl bir belge almam gerekir.Gitmek istediğim ilin ikametgah adresi istenir mi.Kısacası hangi belgeler istenir.Teşekkürler

 235. Benim bulunduğum il ile eşimin çalıştığı ilçe farklı bir ile bağlı fakat eşimle aynı yerde benim çalıştığım yerde ikamet ediyoruz zorunlu çalışma yükümlüsü olduğum için istemezsem sorun çıkar mı

 236. Il içi Özür grubu tayine başvurdum.az önce okuldan memur arayarak e devletten alınan ssk belgesinin kabul edilmeyecegini ve ssk dan imzalı mühürlü kağıt alınması gerektigini söyledi.ne yapmam gerekir?niye edevletten alınan belge kabul edilmiyor?

 237. Merhabalar ben ili içi özür grubundan başvuru yapıcam. Birinci aşamada 14 Ağustos’a kadar evrakları vermem gerekir mi? Birde vermem gerekirse nereye vermem gerekir ?

  • 14 Ağustos son gün geç kalırsınız, bugün vermeye çalışın evrakları. Okula vereceksiniz. Faks çekin, whatsaap aracılığı ile gönderin vs

 238. Meraba es durumu tayini isteyecegim başvuru ekranında sadece eşimin çalıştığı il ve ilçe çıkıyor. Eşimin ikamet ettiği il ve ilçe cikmiyor. Ben ikamete göre tercih yapmak istiyorum. Neden gözükmüyor acaba bilgisi olan var mi

 239. eşim diyanette çalışıyor.
  Diyanetin 15-18 Ağustos arası il dışı tayini sonuçlanacak
  Meb’in ön başvuruları ise ağustos’un 14’e kadar yapılacak.
  Bu durumda ön başvuru yapmamın bir sakıncası var mı? ya da ne yapmalıyım
  acil cevap lütfen

 240. eşimin calistigi yerle ikamet adresimiz ayni ben sadece bu ilceye mi tercih yapabilecegim diger ilceler acilmayacak mi

 241. Merhabalar kolay gelsin. Eşim 2015 mayıstan beri bagkurlu eksiksiz yatmış ve hala çalışıyor Şirket sahibi. Bu son iki yıl da 360 gün me demek ya ben anlamadım lütfen açıklayın. Yani eş durumu oluyor mu

 242. Benim haziran dönemi il içi tayinlerde bir ilçeye tayinim çıktı ancak gittiğim okulda ilçe normunun gösterildiği bana ders olmadığı norm güncellemeleri sonrası fazla olacağım söylendi bu durumda eş durumu ile tekrar geri tayin isteyebilirmiyim

 243. Özür grubunda illa eşimin çalıştığı yere mi atama isteyebiliyoruz, evimin olduğu ilçeye isteyemiyormuyum?

 244. Merhaba lar esimle ikimiz öğretmeniz.ben 2017 il disinda yer değişikliği yaptım ağustos 2017 ozur grubundan eşimin olduğu ile gidebilir miyim. Yeni atandigim ilde başlama yaptım fakat çalışmadım.

 245. Merhaba, eşim ek 5 tarım sigortali ilçe milli eğitime hizmet dökümünü gönderdik görev yeri belgesi istiyorlar SGK böyle bir belge vermiyor ne yapmaliyim

 246. Merhaba, eşim ek 5 sigortali görev yeri belgesi olmadığı için basvurumuzu ilçe milli eğitim onaylanayacagini söylüyor yardımcı olabilir misiniz.

 247. Merhaba, bizim durum baya bir karışık. Ben 19 temmuzda atanan bir öğretmenim. Halk eğitim merkezine atandım. Eşim 4 senelik gemi inşa öğretmeni. Mezun olduğu alan metal öğretmenliği aslında. Şimdi özür grubunda başvuru yaptı yalnız benim atandığım ilçede ilde onun bölümü yok. Fakat atandığım ilçede metal öğretmen açığı var. Acaba atandığım ildeki ya da ilçedeki halk eğitime atanma şansı olabilir mi? Daha sonra atanırsa il ya da ilçe eşimi metal öğretmeni olarak ilçeki okula görevlendirme yapabilir mi?

 248. Merhaba başvuruyu mebbis üzerinden yaptıktan sonra okula onaylatmak yetiyor mu ya da Milli eğitim e de mi gitmeliyiz belge falan veriyorlar mi ?

 249. Merhaba.özel bankada calışıyorum.Banka genel müdürlüğü istanbul fakat ben başka şehirdeki şubede çalışmaktayım eş tayininide çalıştıgım şehire isteyecez.Faaliyet belgesi hem istanbul tic odasından hem çalıştıgım ildeki ticaret odasından aldım.basvuru formunda ticaret odası ili adı ve sicil no ya hangisi yazcam ve sadece ssk yımı secip ssk son 2 yılda 360 gün ümü secicem.tesekkür ederim.

 250. Esim Bir ilin Bir ilcesine bagli Bir koye atandi. Sozlesmeli olarak. Iki cocugumuz var . Koyde ulasim sorunu var ve saglik merkezi yok. Kisin yollar alti ay kapali. Sozlesmeli govevlendirme yapabilir mi. Ve Ben baska Bir ilde gorev yapiyorum. Guvenlik sorusturmasi bitmeden Ozur grubu isteyebilir miyim

  • Cevabimi buldum Ben tesekkurler. Ozur grubuna Engel degil. Guvenlik sorusturmasi.sistemden basvuru yapilabiliyor. Sozlesmeller cakilidir. O yuzden yer degisikligi yok

 251. Merhaba, Büyükşehirde eşim ikamet ettiğimiz ilçede öğretmenlik yapıyor ben özel bir bankada farklı ilçede 4 yıldır çalışıyorum. Eş durumu tayin istediğimizde eşimin benim çalıştığım ilçeye tayininde herhangi bir problem olur mu?

 252. Merhaba benim esim ogretmen bende tsk da gorevliyim ama benim tayinim ozur grubu atamalarindan sonra belli olacak bu durumda ozur grubu atama surelerinin gecmis olmasina ragmen ogretmen olan esim benim yanima atama isteyebilirmi tesekkurler..

  • Erdem bey mrb.bizde eşimle aynı durumu yaşadık .eşiniz size tabi olduğu icin durumununu anlatan bi dilekçe yazsin ve görevlendirme istesin subatta da atama ister insallah.il dışı görevlendirme isteyop açık olan bir okulda bir dönem çalisabilir gorevlendirme olarak

 253. Evli iki sozlesmelinin durumu ne olacak peki ? Bakan aciklama yapmisti agustos ayinda birlestirecegiz diye ama bizimle alakali hicbir madde yok ? Evli olup her ikiside sözleşmeli olanlar ne olacak ?

 254. Merhaba. Ağustos 2017 il dışı özre bağlı yer değiştirme 1. Aşamada kaydet tuşu çalışmıyor kaydedilmiyor. Bunun bir çözümü var mı?

 255. Eşimle aynı ilçede çalıyoruz. AKS DEN tayin isteyebilirmiyim. Yine eşimle ilgili belgeler alacakmıyım.

 256. Çocuğun ya da kardesin il dışında özel egitim kurumunda eğitim görmesi diye bi gerekçe var başvuru ekranında teog sonucu cocugumu ıstanbulda yüksek puanlı bir liseye kayıt yaptırdık bu durumda özür grubu atyini isteyebilirmiyim.

 257. Bilgileri kaydederken ssk girince iki seçenek çıkıyor 1.ssk iki yıl içinde 365gun 2.ise ssk + diğer 365gun …. İkincisi tam olarak anlayamadım yardımcı olabilirmisiniz.

 258. eşim şubat ayında özür gurubu ile yer değiştirdi. bu ağustosta da özür mazeretinden tayin isteyebilir mi?

 259. İl dışına atandım eşimin benim bulunduğum ilçe yerine başka ilçe işaretleyebilir mi 1 aşamada benim bulunduğum ilçeyi
  istemiyoruz ocakta ki eş durumundan ben onun yanına gitmek istiyorum

 260. Ben bu sene il dışı tayini istedim ancak eşimin işi dolayısıyla eş özrü tayini istemem lazım ancak isteyemiyorum. Şartların son maddesinde sonradan özrü olanlar isteyebilir diyor nasıl yapmam gerekiyor

 261. Merhaba ben şubat ayinda es özrü ile ilceden merkez köye tayinim çıktı simdi yine es durumu ile merkeze tayin isteyebilir miyim? Büyükşehir olmayam bir ildeyim

 262. merhaba, sağlık özründen il dışı atama isteyeceğim. tercih edeceğim ilçe tedavi gördüğüm hastanenin bulunduğu ve yakınındaki ilçe mi olmak zorunda? önümüzdeki yaz da evlilik niyetimiz var, gelecek ağustosta da eş durumu ile yer değiştirebilir miyim?

 263. öncelikle çok teşekkürler.
  BİZ EŞİMLE NİĞDE MERKEZE BAĞLI KÖYLERDE ÇALIŞMAKTAYIZ.BİZ HAZİRAN AYINDA EŞİMLE AYNI OKULDA ÇALIŞIRKEN İL İÇİNDE BAŞVURU YAPARAK İKİMİZDE YER DEĞİŞTİRİP FARKLI OKULLARA ATANDIK.
  YANİ İL İÇİ ATAMA ÖNCESİ AYNI OKULDA ÇALIŞTIĞIMIZDAN AİLE BİRLİĞİ MAZERETİMİZ YOKTU. İL İÇİ ATAMA SONUCU EŞİM VE BEN YER DEĞİŞTİRDİĞİMİZ İÇİN ARTIK MAZERETİMİZ OLUŞTU.
  SORUM ŞUNLARDIR:

  BİZ 14. MADDEDEKİ SONRADAN MAZERETİ OLUŞANLAR KISMINA GİRİYOR MUYUZ?

  2017 AĞUSTOS AİLE BİRLİĞİ YER DEĞİŞTİRMESİNE BAŞVURUDA BULUNABİLECEK MİYİZ?

 264. Merhaba. Eşim işkurda memur. Eşimin tayini kırıkkaleye çıktı ama gidip göreve başlamadı. Atama yazısı ve ayrılma yazısıyla kendi okuluma başvuru yapmam mı gerekiyor?

 265. Merhaba. ACİL cevabını bulmam gereken bir sorum var.Eş durumu atamasına başvuracağım. Eşim doktor. Şuan istanbulda aile hekimi, ama 2 ay önce yapılan uzmanlık sınavında Antalya’yı kazandı. Şuan atama işlemlerinin % 99 u tamamlandı. Henüz orada başlayamadı, ama elimizde ATAMA KARARNAMESİ var, oraya atandığına dair. Kuraya onunla başvurmayı düşünüyorum. Acaba yeterli bir belge midir, yoksa eşim illaki orada başlamış mı olmalıdır? Cevap verebilirseniz sevinirim…

 266. Iyi günler ben zorunlu çalışma yükümlüsüydüm il dışı tercih yaptım ve çıktı ama nikah tarihini öne almak zorunda kaldik ve 21 haziranda (yani tercih dönemi tam kapanmadan) nikah yaptık ben ağustosta es durumu isteyebilir miyim?

 267. Merhabalar ben eş durumu taini ile tain olduktan sonra eş imden boşanirsam özrü m kalktığı için tekrar zorun lu hizmet bolgesine gönderilirmiyim

  • Eğer zorunlu hizmet yapmadıysanız ve eş durumundan zorunlu hizmet olmayan yere gelirseniz; boşanınca zorunlu hizmet olan yere atanırsınız.

 268. Esim memur.ben ilcede ogretmenim.Esimim isyeri agustosun15 inde tasinacak.1.asamaya basvurabilmem icin ilden kurum tasiniyor diye bir belge alarak basvuruda bulunabilir miyim.Tesekkurler

 269. Annem ağır engelli ve atama başvurusunda bulunmak istiyorum. İkamet adresinden en fazla kaç km uzağa gönderirler acaba?

 270. Merhaba, ben 1 yıldır büyükşehir statüsünde olmayan bir ilde öğretmenim. Adaylığım kalktı. Şuanda eşim büyükşehir de özel sektörde çalışıyor. Ikimiz de gerekli şartları karşılıyoruz. Şimdi ben tayin basvurusunda istediğim ilçeyi yazabilecek miyim yoksa eşimin çalıştığı ilçe mi olmak zorunda?
  Şimdiden teşekkürer.

 271. Iyi gunler arkadaslar esim ozel sektorde calisiyor agustosun birinde 346 gun sigortasi tamamlandi ve basvuru gununun son gunune kadar 360 gunu tam doluyr ama sirketi ayin ortasinda sigortasini yatiramiyor bu durum bir evrakla belgelendirilse esdurumu tayiniisteyebilirmiyum

 272. Selam ben es durumu icin tercih yapmak zorundayim esim oyle istiyor ama bunu onun haberi olmadan nasil cikmamasini saglayabilirim yani esimin oldugu yere gitmeyip kendi yerimde kalmak istiyorum ama bunu o kabul etmiyor bi sekilde cikmasa ve ben de tayin cikmamis diyebilsem

 273. Merhabalar ben mart 13 te terorle mucadeleden atandim henuz bir senem dolmadi ama esimin tayini baska bir ike cikti benim stajerligim kalkmadan ben tayin isteyebiliyormuyum acaba ? Çikan aciklamada isteyebilir yaziyor ama 1 senemdolmadigi icin sikinti yasarmiyim ve adaylik surecimi olumsuz etkiler mi ? Simdiden tesekkurler

 274. Merhabalr başvuru asamasinda esimin görev belgelerini ve başvuru formunu doldurup göndermenin dışında yapmamız gereken var mi esim es götürülme yerde olduğu için can güvenliğini yapcam onla ilgili belgede olcak

  • Durumunuzla ilgili tüm belgeler okul müdürlüğü tarafından taranacak sisteme yüklenecek, sizde belgeleri kuruma göndereceksiniz. Onaylar verilecek.

 275. Eşim ve ben farklı ilçelerde çalışıyoruz. İkametimiz çalıştığımız ilçeler dışında. İkamet adresi ilçeme geçebilmek için başvuruda bulunabilir miyim?

 276. İyi günler arkadaşlar. Benim eşim görev yaptığı devlet kurumunda aynı ilin bir ilçesine gorevlendirildi ben başka bir ilçedeki ben il dışı es özüne basvuracagim.eşimin görev yeri belgesini görevlendirildiği yerden mi almalıyız yoksa kadrosunun bulunduğu yerden yani ilden mi almalıyız. Teşekkürler

 277. İyi gunler eşim ilk defa tercih yapacak da ikimizde iki yillik ogretmeniz farkli bi ilden yanima gelecek biraz bahsedebilir msnz acaba ilk aşamada ne yapiliyor ikinci aşamada ne yapiliyor

 278. merhaba son 2 yıl içerisinde özel sektörde 320 gün tokat şehrinde 50 GÜN sivas şehrinde sigortam yattı eş durumunda eşim sivas şehrine gelebilir mi net cevap verirseniz sevinirim

 279. Merhaba eşim polis fakat geçici görevle bi seneye yakındır Mardin de yönetmelikte eşi geçici görevli olanlar eş durumu yapamaz diyo. Bu doğru mu?

 280. Eşimle büyükşehir in A ilçesinde öğretmenlik yaparken haziran il içi isteğe bağlı olarak tayinim başka bir B ilç esine çıktı fakat eşimin tayini çıkmadı. Ben ağustos il içi eş özrü atamasında eşimin ikametgah ilcesine C ilcesine başvuru yapabilir miyim?

 281. Ben haziran isteğe bağlı tayin istedim.esimde temmuzda farklı bir kurumda ve benim ilin farklı bir ilçesine atandı.ben ağustos es özrüne mazeretin sonradan olusmasi maddesini baz alarak başvuru yapabilirim değil mi

 282. 1.asama başvurusunu yaparken eşin çalıştığı ilçeyi yazmak zorunlu mu yoksa eşin ikametgah ilcesini işaretlesek olur mu? Ben il içi eş özrü ile eşimin ikametgah ilcesine gelmek istiyorum da.

 283. Iyi günler. Eşim özel sektörde çalışıyor. Il ici es durumu Isteyecegim. Şu an ikametimiz aynı yerde.bugün eşimin ikametini değiştirsem hem eşimin calistigi ilçe hem de ikametini aldığımız ilçe açılır mi . Birde belgeleri bugünden ayarlamak sıkıntı olur mu

 284. Çocuğun eğitimi için başka bir ili tercih verdik ve tek başına göndermek istemiyoruz eğiti özrü diye birşey varmı böyle bir durumla özür durumundan tayin isteyebilirmiyiyim eşim esnaf onun gelmesi gibi bir durum söz konusu değil

 285. Merhaba. 8-14 ağustos tarihleri arasında eş durumu için başvurular alınıyor. Nişanlım bakanlıkta çalışıyor ve nikah için başvurduğumuz güvenlik soruşturması henüz sonuçlanmadı. Önümüzdeki iki hafta içinde sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu durumda ben henüz nikah olmamışken 8-14 ağustos tarihleri arasında eş durumu için başvuru yapabilir miyim?

 286. Merhaba eşim eş götürülemez bölgeye tayin oldu. Polatlı da görev yapmaktayım. Bu durum da Ankara da bir yer tercih edebilir miyim? Hangi kapsamda tercihde bulunmam gerekecek?

 287. merhaba. 2 aylik bebegim kalp hastasi ve bulundugumuz ilde tedavisi mumkun olmadigi icin saglik raporu aldik. esimle de ben de sinif ogretmeniyiz. ozur grubu atamasina beraber mi basvuracagiz? ikimizden birinin tayini cikmama olasiligi var mi ? bir de tum iller basvuru icin acilacak mi?

 288. Eş durumu tayini isteyeceğim ve şuan Ankaradayım görev yerim Manavgat evraklarımı kargo ile okuluma ulaştırsam başvuru için sıkıntı çıkarmı zaten ilişik kesmeye gideceğim tayin çıktığında iki kere git gel olmasın istiyorum

 289. merhaba 6 yıllık zorunlu hizmetimin 4 yılını yaptıktan sonra eş durumu ile başka bir ile tayinim çıktı. daha sonra eşimin kamudaki görevine son verildi. nisan ayında eşimin özel sektördeki işyerinden görev belgesini meb e sundum. eşimin son 2 yıldaki sigortalı süresi kamu ve özel sektör ( 180 gün) ile birlikte 360 günü geçiyor. benim zorunlu hizmeti gönderilmem gibi bir durum söz konusu mudur. teşekkür ederim.

 290. zorunlu hizmet hakkındaki kısa mesaj zorunlu hizmet yükümlüsü olup ta nisan ayında özür durumunu gösteren belgeleri teslim etmeyenlere mi gönderilmiş yoksa nisan ayında evraklarını teslim edenlere de gönderilmiş mi.

 291. Merhaba. Eşim son iki yıldır İstanbul’da çalışıyor. Ben de Tekirdağ’da görev yapıyorum Sınıf Öğretmeni olarak. Eşimin sigorta primi 360 günü geçmiş durumda ancak bir süre önce işten ayrıldı İlk başvurular başlamadan işe girmesi halinde mi tayin isteyebilirim yoksa başvuru yapacağım güne kadar girse de olur mu? İş başvurusunda bulundu ama malum işyerleri biraz bekletebiliyorlar. Teşekkürler şimdiden.

 292. Merhaba. Eşim 20binlik sözleşmeli alima Diyarbakıra atandı.bende vanda görev yapıyorum. Şuanda güvenlik soruşturmalari devam ediyor güvenlik soruşturmalari eniyi ihtimal 11 ağustosta tamamlanacak. Ve 14 ağustosta eğitim süreçleri başlayacak. 8 14 agustos on başvurular diyorsunuz. Ve ben bu durumda on başvuruda bulunamıyorum bu durumda neyapilabilir . On başvurular uzatılirmi. Veya bunla ilgili magduriyetlerin giderilmesi için yeni bir düzenleme gelebilirim

 293. Eşim özel sektörde çalışıyor.eger eş durumu olursa eşim daha kaç ay çalışması gerekiyor.tesekkurler

   • Pardon ama niye etik değil anlamadım.esim dershanede öğretmen ben yanına gelcem çocuğumuz olcak çalışmasına gerek yok onun için belli bir süre varmı.yani çalışmasına gerek varmi

    • Eş durumuna kadar sigorta yatırıp, eş durumu olunca çalışmayı bırakan bir sürü kişi var. Örneğin eşi ev hanımı, doğudan gitmek için ev hanımını 2 yıl sigorta yatırtıyor. Tayini çıkınca eşinin sigortasını yatırmıyor. Bu şartlarda sizin sorduğunuz soru ile birlikte nasıl bir sonuç çıkarmamızı umardınız? Özel durumunuzu ilk durumda yazmanız daha iyi olurdu.

     • HIM anladım sizi.yok benimki doğudan doğuya hizmet puanları bile aynı.sorumluu bı şekilde cevap verdiğiniz için tebrik ederim.ama hala cevap alamadım

 294. Merhaba,eşim Adana’da özel sektörde 3 aydır sigortalı çalışıyor.oncesindeyse emekli sandığına bağlı devlet kurumundaydi.son iki yıl içinde 360 gün sigortası var.ben eş durumu tayini ile Adana’ya tayin isteyebilir miyim.tesekkurler

 295. İyi aksamlar hocam.İl disi atamam İzmir Selçuk a cikti. Eşim de özur grubundan tayin isticek. Tercih yaparken öncelikli olarak Selcuk daki okullari mi tercih etmek zorunda yoksa istedigimiz ilceden baslayarak tercihlerimizi yapamilirmiyiz. Tesekurle

 296. Merhabalar bu yıl il ici es durumu ve müdür yardımcıligi tercihleri ayni tarihte olduğu için ikisine de başvuru ve tercih yapabiliyormuyuz

 297. İyi günler annemin adına olan 6aylık sağlık kurulu raporu var. Bu rapor ile ben de izinliydim son 6aydır. Bu sağlık kurulu raporu ile sağlık özrü tayin başvurusu yapıcam. Olma olasılığını bilmiyorum inşallah olur. Bana sağlık özrüntayin başvurusu nasıl yapılıyor süreç nasıl işliyor rapor dışında hangi evrakları temin etmem gerekiyor kısaca açıklayabilirmisiniz

  • Annenizin adına sağlık raporundan dolayı annenizin yanına tayin isteyebilmeniz için annenizin raporunda “başkasının güç ve yardımı olmadan hayatını devam ettiremez” ibaresi olması lazım raporunda son 6 ayda alınması gerekiyor.

   <