Atama bekleyen öğretmenler 10 bin ek atama sözünü hatırlattı

Atama bekleyen öğretmen adayları on bin öğretmen atamasının gerçekleştirilmesini istedi. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’u ziyaret eden öğretmen adayları ek 10 bin atama isteklerini dile getirdiler.

Atama bekleyen öğretmenler 10 bin ek atama sözünü hatırlattı

Atama bekleyen öğretmenler 10 bin ek atama sözünü hatırlattı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’u atama bekleyen öğretmenler ziyaret etti. 10 bin ek öğretmen ataması sözünü dile getiren öğretmen adayları, verilen bu sözün yerine getirilmesini istediler. İsmail Koncuk’u ziyaret eden öğretmen adayları, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk’tan 10 bin ek öğretmen ataması için tekrar çağrıda bulunmasını talep ettiler.

KONCUK; ATAMA SÖZÜNÜ UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı ile atama bekleyen öğretmenler arasında gerçekleşen görüşmede İsmail Koncuk ek 10 bin öğretmen atama sözünü unutmadıklarını ve bu sözü de unutturmayacaklarını vurguladı. Ataması yapılmayan öğretmenler tarafından gerçekleştirilen ziyaretten memnun olduğunu ifade eden Koncuk, “Türkiye  Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen olarak her platformda ataması yapılmayan öğretmenlere destek veriyoruz” açıklamasında bulundu.

81 BİN ÜCRETLİ ÖĞRETMEN VAR

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın verdiği bilgilerde 100 bin öğretmen açığı olduğunu hatırlattı. 100 bin öğretmen açığına rağmen Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan araştırmaya göre de 81 ilde 63 bin 829 ücretli öğretmen çalışıyor bilgisini veren İsmail Koncuk atama bekleyen 400 bin evladımız var açıklamasında bulundu.

İsmail Koncuk ziyaret

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Atanamadığı için intihar eden gençlerimiz vardır. 2019 yılında tekli eğitime geçilmesi planlanmaktadır. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde, ülkemizin ciddi anlamda öğretmen açığı ve atama bekleyen öğretmen olduğu görülmektedir. Buna karşın Bakan Yılmaz, önümüzdeki yıl 20 bin atama yapılacağını açıklamış, ek 10 bin atamadan ise hiç söz etmemiştir. Bu gençlerin haklı feryadını artık birileri duyulmasını istiyoruz. Bu sözü verdiyseniz tutun ve devleti verdiği sözü tutmaz bir konuma düşürmeyin. Yazıktır.” ifadesini kullanan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk 10 bin ek öğretmen ataması için söz verildiğini  bu sözü unutmayacaklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk