Atanan 20 bin sözleşmeli öğretmen belgeleri elektronik olarak verecek

Milli Eğitim Bakanlığı ataması gerçekleşen 20 bin sözleşmeli öğretmen için bir duyuru yaptı. Bakanlık ilgili öğretmenlerin teslim etmesi gereken evrakları elektronik ortamda alacak.

Atanan 20 bin sözleşmeli öğretmen belgeleri elektronik olarak verecek

Atanan 20 bin sözleşmeli öğretmen belgeleri elektronik olarak verecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı Temmuz ayı atamasında atanan 20 bin sözleşmeli öğretmenin kendilerinden istenen evrakları elektronik ortamda yükleyeceklerini duyurdu. Bakanlık ilk defa atanan öğretmenlerin evraklarını bu şekilde sistem üzerinden kabul edecek.

EVRAKLAR SİSTEM ÜZERİNDEN VERİLECEK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama;

Ataması yapılan 20 bin öğretmenimizin başvuru evrakları, MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca oluşturulacak elektronik ortamda il millî eğitim müdürlükleri tarafından 1-10 Ağustos tarihleri arasında alınacaktır.

MEB tarafından anket ve görüş gibi veri işlemleri için kullanılan Veri Toplama Modülü sözleşmeli öğretmenlerin evraklarının yüklenmesinde de kullanılacak. Modül üzerinde “24/07/2018 Tarihinde Atanan 20000 Sözleşmeli Öğretmenin Evraklarının Dijital Ortamda Alınması” ile ilgili bir kısım aktif edildi.

SÜRE 10 GÜN

Atanan 20 bin sözleşmeli öğretmenin evraklarının yüklenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı modülü 31/07/2018- 10/08/2018 tarihleri arasında 10 gün aktif edecek. TC Kimlik No, Yakın TC Kimlik No(Anne, Baba, Kardeş, Eş veya Çocuk) ve Nüfus Cüzdanı Seri No(Yabancı Uyruklu vatandaşlar için Baba Adı) bilgileri ile sisteme giriş yapabilecekler.

İlgili modül için TIKLAYINIZ

MEB’DEN 2. DUYURU

Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyla ilgili 01.08.2018 tarihinde ikinci bir duyuru daha yayınladı.

20.000 Sözleşmeli Öğretmen Ataması İle İlgili Açıklama

20.000 Sözleşmeli öğretmen pozisyonuna atamalar 24/07/2018 tarihinde sonuçlandırılmıştır. Sözleşmeli Öğretmenliğe Atama Duyurusu çerçevesinde ataması yapılan öğretmen adaylarının 10 Ağustos 2018 tarihine kadar atandıkları illere “SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASINA İLİŞKİN DUYURU” çerçevesinde istenilen belgeleri teslim etmeleri duyurulmuştu. Adaylar istenilen belgeleri atandıkları illere teslim edebilecekleri gibi istemeleri halinde elektronik ortamda https://veri.meb.gov.tr/tclogin.aspx adresinden (Veri Toplama Modülü) belgelerini yükleyebileceklerdir. Ancak, elektronik ortamda belgelerini yükleyen adaylar doldurdukları Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunun (Ek-1) aslını atandıkları illerin Millî Eğitim Müdürlüklerine ayrıca APS ile göndermeleri gerekmektedir. Personel Genel Müdürlüğü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM