Atanan öğretmenler güvenlik soruşturmasından sonra göreve başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından illere gönderilen resmi yazıda ataması gerçekleşen öğretmenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapıldıktan sonra 2017-2018 eğitim öğretim yılı başlangıcına kadar göreve başlayacağı açıklandı.

Atanan öğretmenler güvenlik soruşturmasından sonra göreve başlayacak

Atanan öğretmenler güvenlik soruşturmasından sonra göreve başlayacak

3 Nisan tarihinde açıklanan engelli öğretmen atama sonuçları sonrasında ataması gerçekleşen öğretmenler için güvenlik soruşturması yapılacağı belirtildi. MEB tarafından yapılan duyuruda ataması gerçekleşen engelli öğretmenlerin 17 Nisan 2017 tarihinden 28 Nisan 2017 tarihine kadar istenilen belgeleri atandıkları illerin il milli eğitim müdürlüğüne teslim etmeleri gerektiği açıklandı.

ATANAN ÖĞRETMENLERDEN İSTENİLEN BELGELER

Ataması gerçekleşen engelli öğretmen adayları bugün itibari ile atandıkları illere evraklarını teslim edebilecekler. Ataması yapılan öğretmenlerden istenilen belgeler;

a) İlk başvuru esnasında istenen belgeler,
b) Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (2 adet),
c) Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecektir),
ç) Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,
d) Sağlık durumu yönünden öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporu,
e) Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmî yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,
f) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (Ek-1)
g) Diğer kamu kurumlarında görev yapmakta olanlardan yetkililerce onaylanmış muvafakat belgesi (Ek-2/a yazı çerçevesinde alınan Ek-2/b muvafakat belgesi)

Yukarıda istenilen belgeleri teslim eden öğretmen adayları için atandıkları ilin Valilik makamı tarafından güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması/taraması yapılacak. Güvenlik soruşturmasında MEB personeli için herhangi bir sorun çıkmazsa öğretmen adayı 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlangıcına kadar göreve başlatılacak. Öğretmenler İçin olarak gördüğümüz kadarıyla göreve başlama işlemi Valiliklere bırakılmış.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından kurumlara gönderilen yazıda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Ek-1), EK-2/b MUVAFAKAT BELGESİ, Kurumlar Arası Atama Muvafakat Belgesi Resmi Yazı Ek-2/a formları da gönderilmiştir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu ve Resmi yazı için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM