Bakan İsmet Yılmaz; 5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ücretli öğretmenlere kadro açıklaması yaptı. 20.02.2018 tarihinde Adana’da yaptığı açıklamada Bakan ücretli öğretmenler arasından 5 bin atama yapacaklarını ifade etti.

Bakan İsmet Yılmaz; 5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacak

Bakan İsmet Yılmaz; 5 bin ücretli öğretmen ataması yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Adana’nın Seyhan ilçesinde okul açılış töreninde açıklamalarda bulundu. İlçede Zeytinli Mahallesi’nde bulunan Zeytinli İlkokulu ve Ortaokulu açılış töreninde eğitim ve öğretmen atamaları hakkında açıklamalar yapan Bakan Yılmaz 20 bin öğretmen atamasından sonra 5 bin ücretli öğretmen ataması da yapacaklarını söyledi.

TOPLAM 25 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuşmasında AK Parti döneminde en büyük yatırımın öğretmenlere yapıldığını açıkladı. Kendi iktidarlarında 584 binden fazla öğretmen ataması yaptıklarını hatırlatan Bakan Yılmaz bugün görev yapan MEB personel camiasında her üç öğretmenden ikisinin kendi dönemlerinde atandığının altını çizdi.

Mart 2018 öğretmen atama başvuru duyurusu içinde açıklamada bulunan Bakan Yılmaz, bu atama ile birlikte 20 bin sözleşmeli öğretmen istihdamı sağlanacağını ifade etti. Ücretli öğretmenlere kadro kanun teklifine işaret eden Milli Eğitim Bakanı, kanun teklifinin hayata geçmesi ile birlikte ücretli öğretmenler arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen ataması daha yapacaklarını belirtti.

İsmet Yılmaz

Ücretli öğretmenlerin atanması ile ilgili Milli Eğitim Bakanı;  “Bu yıl 20 bin öğretmen daha alacağız ve bu alımla beraber ücretli öğretmenler arasında da bize 5 yıl ücretli öğretmenlik yapmış olmak kaydıyla, 5 bin öğretmen daha alacağız. 25 bin öğretmeni eğitim ailemize kavuşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bugün yaptığı konuşma videosu;

25 bin öğretmenin 2018 yılında eğitim ailesine dahil olacağını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu sayının bazı ülkelerde toplam kamu personeli sayısından da daha fazla olduğunu açıkladı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

  1. rahatsızlandığım için 2017 kpss ye girememiştim.yıllardır ve bu yıl da ücretli öğretmen olarak görev yapıyorum.prim gün sayımda tutuyor.Fakat 2017 kpss den dolayı bu şansımı kaybetmek beni üzüyor.Ücretli öğretmenler için bü şansı tanimalarından dolayı çok teşekkür ederim.Sayın cumhur baskanımdan ve bakanımızdan 2017 şartının kaldırılmasını istiyorum.Ücretli öğretmenlereVerilen bu haktan ben de yararlanmak istiyorum.

  2. rahatsızlandığım için 2017 kpss ye girememiştim.yıllardır ve bu yıl da ücretli öğretmen olarak gòrev

  3. atamanın ne zaman olacağı belli olsa keşke 🙁 16 günüm eksik ve bu yüzden atanamazsam çok üzülürüm 🙁

  4. 2002 den beri kpssye girdim 15 yil ücretli öğretmenlik yaptım sadece 2017 de giremedim o da bıktım artık puanım da çok iyiydi siz dersane ortaklarini kpsssiz mülakatsiz aldınız bu yüzden atanamadim lütfen 2016 kpss sinavizda geçerli olsun devlette üç kuruşa çalışan ucretli öğretmenlere bir yığın şart sunulmuş yazık yazık ilkokul mezunu taseronlar kadar değerimiz yok bu ülkede lütfen benim gibi aynı durumda olan arkadaşlar cumhurbaşkanına meclise seslenim sgk girişi önce olanlara şartsız surtdüz kadro verilmeli meb dersane ortaklarini alırken bu kadar şart sunmadiniz neden uç kuruşa çalışan doğru dürüst ataması yapilmayan ücretli emektar insanlara bu kadar şart sunuyor sunuz çok büyük haksızlık hakkımı helal etmiyorum

  5. 2002 mezunuyum lütfen bir günlükaç sgk girişi olan taseronlara bile formsliteden sınav yaptınız dersane ortaklarini kpsssiz mülakatsiz aldınız neden bizden kpss istiyorsunuz o15 yıl boyunca ücretli öğretmenlik yaptım bizim gibi emektar insanları yine emeklwrini görmezden geldiniz lütfen ya kpss kalksin ya da 2016 kpss de geçerli olsun benim gibi aynı durumda olanlar lütfen her yere haber verelim cumhurbaşkanı sesimizi duyuralim LÜTFEN 2016 KPSS de GECERLİ olsun

  6. Sayın Bakan,hakikaten bakıyo. öğretmenlere yapılan haksızlıklara,hukuksuzluklara öööylece bakıyo.

  7. Bu şartları sağlayan ücretli öğretmen sayısı emin olun 2000 yoktur. PRİM gün sayısını 540×2=1080 gün yapıp bütün ücretli öğretmenleri ŞARTSIZ kadrolu yapmak en güzeli olacaktır. Emin olun 1080 gün primi olanlar EN TECRÜBELİ ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERDİR. Yıllarımı ücretli öğretmenlik yaparak geçirmiş olduğumdan mülakata girecek aday sayısını en az 15000 kabul edersek bu rakama ulaşılması mümkün değildir.İlgililere duyurulur…

  8. 540 günün üstünde özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde de çalışanlarda bu kapsamda değerlendirilebilir mi

  9. Heyecanla bekliyoruz 5 bin atamasını . Çok şükür ki ücretli öğretmenlerin halinden anlayan bir bakanımız oldu. Bi sefer banada nasip olacak olacak inşallah 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM