Bakan İsmet Yılmaz açıkladı, öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları hakkında açıklama yaparken, 2018 yılı öğretmen atamalarının ne zaman gerçekleşeceğini belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz açıkladı, öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Bakan İsmet Yılmaz açıkladı, öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Şu anda görevde olan öğretmenlerden her 3 tanesinden 2 tanesinin AK Parti döneminde atandığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, göreve geldiklerinde 500 bin civarı öğretmen olduğunu toplamda ise şu ana kadar 610 bin öğretmen ataması gerçekleştirdiklerini söyledi.

25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 19 Haziran 2018 tarihinde katıldığı AA Editör Masası programında soruları cevaplandırdı. Milli Eğitimin öğretmen ihtiyacı ve öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulunan Bakan İsmet Yılmaz 2018 yılı için 25 bin öğretmen ataması gerçekleştireceklerini ifade ederken atamaların eylül ayında yapılacağını söyledi.

Öğretmen atamaları hakkında Bakan Yılmaz’ın açıklaması video;

Kaliteli eğitimin unsurlarından birisinin de öğretmen başına düşen öğrenci sayısının makul seviyelerde tutulması olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı yaptıkları öğretmen atamaları, derslik sayılarının arttırılması çalışmaları ile dünya standartlarında bir sayıya ulaştıklarını açıkladı. 25 bin öğretmen atamasının Eylül ayına kadar yetiştirileceğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı ihtiyaç duyulan öğretmen sayısının da 100 bin civarı olduğunu söyledi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER

MEB’in 100 bin öğretmen ihtiyacı bulunurken 25 bin öğretmen ataması yapılması hususuna değinen Bakan İsmet Yılmaz, öğrencilerin öğretmensiz kalmadığını ücretli öğretmen istihdamı ile aradaki açığın kapatıldığını açıkladı. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısının kendileri göreve geldiğinde 28 olduğunu söyleyen Bakan Yılmaz şu anda öğretmen başına düşen öğrenci sayısının 17’ye düştüğünü açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. O kadar çalısalim biz kpss hazırlanalim mulakata gıremeyelim bedavan girin otura yata bir de kpss puani neden var diyo Allahim yaa herkes ögretmenlik yapiyo torpille ucretli yapamadiysa ozeldeyse sucu ne

  2. sayın bakan ücreti ogretmen atamasinda kpss şartı olmadan atama yapacağız dedi şimdi kpss şartı geldi neden dersane ogretmenlerine kpss şartı aranmadan atama yapıldı bizede kpss şartı aranmadan atama yapılsın sayın bakanim lutfen

  3. Ucretli ogretmene kadro dediniz vekil ogretmenleri bu yasanin sisina ittiniz. 30 gun primi yatan yeni mezunlari alacaksiniz biz eski mezunlar primi 16 17 yatanlar acikta kalacagiz yeniker 3 senede primi doldurdu bizler vekil yaotik diye acikta kaldik. Hakkim var madurum bunun duzeltilmesini istiyorum. Davamizi actik aksaray merkez. Davamiz buyumeden bizim maduriyetimiz giderilsin lutfen

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM