Bakan İsmet Yılmaz; öğretmen atamaları seçimden sonra yapılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamaları hakkında açıklamalarda bulunurken, 25 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakatların başladığını belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz; öğretmen atamaları seçimden sonra yapılacak

Bakan İsmet Yılmaz; öğretmen atamaları seçimden sonra yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında 25 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. 20 bin atama ve ayrıca 5 bin ücretli öğretmen kontenjanından yapılacak olan toplamda 25 bin sözleşmeli öğretmen ataması için mülakatlar başladı. 478. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali için Manisa’ya gelen Bakan İsmet Yılmaz düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

ÖĞRETMEN ATAMA MÜLAKATLARI BAŞLADI

Hükümetleri döneminde eğitimde çok büyük yenilikler ve devrimler gerçekleştirdiklerini açıklayan Bakan Yılmaz önceki yıllarda eğitimde çok geride kalan Türkiye’nin günümüzde Avrupa ülkelerinin önünde olmasının bir gerçek olduğunu belirtti. Öğretmen atamaları ile ilgili mülakat sürecinin başladığını ve mülakatların devam ettiğini ifade eden Bakan Yılmaz, öğretmen atama takvimi kapsamında sürecin sürdüğünü açıkladı.

ÖĞRETMEN ATAMALARI SEÇİM SONRASI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamasında “Öğretmen atama takvimi belli. İşlemler Haziran ayında biter. Öğretmen atamaları için adayların girdiği sözlü mülakatlar Mayıs ayında bitecek. Değerlendirmelerin tamamlanması, öğretmen adaylarının atama öncesi tercihlerin alınması derken inşallah 24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimden sonra hepsini ilan edeceğiz.” dedi.

Öğretmen atama takvimi;

Başvuru takvimi

Mart ayının ilk haftasında öğretmen atamaları için ön başvurular alındı. Sözlü sınava girecek olan adayların ilanı 16 Mart 2018 tarihinde açıklanırken, 14 Nisan 2018 tarihinde başlayan sözlü sınavlar 8 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Arkadaslar bakin ucretli ogretmenlik demek kendi gelecegiyle oynamak demek baskasinin gelecegiyle oynamak demek cok degil bir yil gitmeyin her ucretli ogretmen demek acik var demektir okudugunuz onca yilin karsiligi 1000 tl olmamali bende ogretmenim ama ucretliye gitmiyorum ne ben ne de baskasi bunu hsk etmiyor gider taş tasirim ama yapmam

  2. Allah rızası için el vicdan bu nasıl insafsızlik Ağustos ayında atama yok diyorlar bide diğer meslek alanlarına özelikle halkla ilişkiler öğretmenliği alanına el atan yok mu yeterin artık işsizlik emek verip beklemek nedir bi düşünün eğitim olmadan bir devlet asla yukselemez bu eksikliklerinizi görün ve bizleride birileri duysun duysun duysun…

  3. Yokmu sozlesmeli ogretmenlerin sesini duyan.yokmu allah deyip kul hakkini savunan.yokmu annesiz yasayon cocugun hakkini savunan.yokmu adalet .yokmu es tayini .yokmu.yokmu allah icin .peygamber aski icin yokmu.

  4. Biz ucretli ogretmenlerin kilavuzu hala yayinlanmadi. Cok gecikmedi mi? Ayrica bakanim toplumsal algi su yonde primi dolan egitim mezunu ucretli arkadaslar dersane ogretmenleri gibi direk kadroya alinmali ve ek 10 bin diger arkadaslar icin kontejyan acilmali butun toplumsal algi bu yonde. Bunu yaoarsaniz cok guzel seyler olur herkes memnun olur dua eder.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM