Bakan İsmet Yılmaz; Öğretmen atamalarında sözlü mülakat devam edecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen atamalarında mülakatın süreceğini ve öğretmen adaylarının değerlendirmeden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Sözlü sınavın yapılmasının gerekli olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, alfabeyi bildi diye bir kişiye öğrenci emanet edilemeyeceğini belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz; Öğretmen atamalarında sözlü mülakat devam edecek

Bakan İsmet Yılmaz; Öğretmen atamalarında sözlü mülakat devam edecek

Öğretmenin bilmesinin yetmediğini, bildiğini de karşı tarafa aktarabilmesinin önemli olduğunu açıklayan Bakan İsmet Yılmaz, bu yüzden mülakatlarda ilgili değerlendirmelerin yapıldığını belirtti. Öğretmen atama sistemi içerisinde mülakatların devam edeceğinin altını çizen Yılmaz, atama bekleyen öğretmen adaylarının aylardır kabul etmediği mülakat sisteminin süreceğini vurguladı.

ALFABEYİ BİLDİ DİYE…

Alfabeyi bildi diye bir kişiye öğrencilerin emanet edilmesinin tek kriter olamayacağını açıklayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenin bildiğini karşıya ne kadar aktardığının önemli olduğuna dikkat çekti. Sahip olunan bilginin karşı tarafa anlatılabilmesinin önemine değinen Yılmaz, öğretmen atamalarında mülakatın yapılmasında bu ölçütlerin değerlendirildiğini belirtti.

DAYAKÇI ÖĞRETMEN TEST SİSTEMİ İLE GELDİ

İstanbul’da geçtiğimiz aylarda ilkokulda okuma yazma öğretirken öğrencileri döven öğretmenin görüntülerinin kamu haber basınına yansımasına değinen Yılmaz, tahtanın önünde öğrencilere hakaret ederek şiddet uygulayarak öğretim yaptığını sanan öğretmenin tutumunun kabul edilemez olduğunu açıkladı. Bu öğretmenin test sistemiyle atandığını vurgulayan Yılmaz öğretmen atamalarındaki mülakat sisteminin öğrencilere de faydalı olduğunu belirtti.

Eğitime AK Parti hükümeti döneminde büyük bütçe ayrıldığına değinen Bakan Yılmaz, eğitime önem verdiklerini yatırımların ve projelerin devam edeceğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM