Bakan Ziya Selçuk’tan sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu için açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu hakkı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Ziya Selçuk’tan sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu için açıklama

Bakan Ziya Selçuk’tan sözleşmeli öğretmenlerin eş durumu için açıklama

26.10.2018 tarihinde NTV kanalında sabah saatlerinde program konuğu olarak katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sözleşmeli öğretmenlerin durumu soruldu.

6 YILLIK SÜRE 4 YILA DÜŞÜRÜLDÜ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 4+2 yıl olarak planlanan ve sözleşmeli öğretmenin toplamda çalışma süresi olan 6 yılın 3+1 şeklinde toplamda da 4 yıl olacak şekilde değiştirilmesinin uygun olacağı yönünde karar aldıklarını ifade etti. Sözleşmeli öğretmenlik uygulamasının sürdürüleceğini belirten Bakan Selçuk sözleşmeli öğretmenlik uygulamasından önce yaşanan bir durumu örnek verdi. 27 bin öğretmen ataması gerçekleştirildikten bir yıl sonra bu öğretmenlerin yaklaşık 20 binin çeşitli mazeretlere bağlı olarak atandıkları yerden ayrıldıkları örneğini veren Milli Eğitim Bakanı sözleşmeli öğretmenliğin bu yüzden gerekli olduğuna dikkat çekti.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE EŞ DURUMU HAKKI

NTV programında sunucunun “Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayin hakkı verilecek mi?” sorusuna cevap veren Bakan Ziya Selçuk sözleşmeli öğretmenlerin eş durumundan dolayı tayin hakkının olup olmayacağıyla ilgili sözleşmeli öğretmenleri mutlu etmeyen bir cevap verdi.

Milli Eğitim Bakanının eş durumu ile ilgili açıklaması video;

Sağlık durumu ve benzeri durumlar hariç eş durumundan tayin isteme şu anda söz konusu değil. Ama bölge içinde eşler çalışıyorsa ikisi de sözleşmeli ise onlar için elbette kolaylıklar sağlıyoruz.” açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı karı koca sözleşmeli olan öğretmenlere eş durumu tayin hakkının verildiğini ancak diğer sözleşmeli öğretmenlere eş durumu hakkının verilmeyeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Niye sadece bölge icinde ikisi sözleşmeliyse:((. Biri kadroluysa bölge icinde yine atama olmalı. Insanlarin düzenlerini bozmak bu kadar kolay olmamalı. 6 yıldan 4 inmiş. Sanki öğretmen ceza işlemiş de ceza indirimi gibi. Çok üzücü bir durum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako