Başbakan; 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mart ayında yapılacak

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için Başbakan Binali Yıldırım mart ayını işaret etti. Bugün partisinin grubunda konuşma yapan Başbakan Yıldırım 20 bin 127 öğretmen atamasının mart ayında yapılacağını açıkladı. Yıldırım’ın bu açıklaması öğretmen atama takviminin değiştirilmesini gündeme getirdi. 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Referandum sonrası mı yoksa referandum öncesi mi yapılacak.

Başbakan; 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mart ayında yapılacak

Başbakan; 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması mart ayında yapılacak

Geçtiğimiz hafta MEB tarafından açıklanan 20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusunda öğretmen atama takviminin uzun tutulması eğitim camiası tarafından eleştirilmişti. 20 bin atamanın daha kısa sürede yapılması gerektiği vurgulanırken bugün yaşanan gelişme atamaların erken gerçekleşebileceğini işaret etti. Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında 20 bin öğretmen ataması hakkında açıklama yaptı. 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının Mart ayında yapılacağını açıklayan Başbakan, atama bekleyen binlerce öğretmen adayını heyecanlandırdı.

ÖĞRETMEN ATAMASI MART AYINDA

20127 sözleşmeli MEB personeli (öğretmen) ataması Mart ayında yapılacak. Açıklama Başbakan Binali Yıldırım’dan geldi. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için öğretmen atama takviminin referandum öncesi gerçekleşeceği belirtiliyor. Referandum sonrasına bırakılacağı ifade edilen 20 bin öğretmen ataması için işlemlerin mart ayı içerisinde tamamlanması için MEB’in çalışmaları sürdürdüğü ve öğretmen atama takviminin değiştirilerek sürenin kısaltılacağı bekleniyor.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURULARI

1500 engelli öğretmen atama başvuruları bugün başladı. 21-24 Şubat tarihlerinde başvuruları alınacak adaylar arasından 1500 personel MEB bünyesinde istihdam edilecek. MEB’in 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen ve 1500 engelli öğretmen atamasından sonra yaz ayında 15-20 bin öğretmen daha alacağı belirtiliyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Ekim 2016 öğretmen atamasında 850 Türk Dili ve Edebiyatı (6 yıl sigortalılık şartına uyan )kontenjanına 710 başvuru oldu ve 400 kişi alındı. Şubat-Mart 2017 atamasında 20 binden başka 5000 de dershaneci alınıp yine 850 edebiyatçı (450 ekimden kalan+400 kişi bu atama için)atanmasını talep ediyoruz. 46 bin mezunla Türk Dili ve Edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. 79-80 puanlar mülakatı bile göremedi. Böylesine önemli bir bölümün istihdamının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur olması büyük bir talihsizliktir.Referandum öncesi tekrardan en kısa zamanda ,en az 4-5 bin de dershaneci atanmalıdır.Sayın, öğretmenleriçin yetkilileri bu konuda haber yapıp sesimizi duyurursanız seviniriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM