Batıda çalışan öğretmenin doğuya dönmesi için süre şartı kaldırılabilir

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada doğuda çalışıp batıya atanan ancak çeşitli sebeplerle tekrar doğuya gitmek isteyen öğretmenler için bir çalışma yapılabileceğini ifade etti.

Batıda çalışan öğretmenin doğuya dönmesi için süre şartı kaldırılabilir

Batıda çalışan öğretmenin doğuya dönmesi için süre şartı kaldırılabilir

15 Eylül 2017 Cuma günü katıldığı yayın programında EBA üzerinden öğretmen ve yöneticilerin sorularını yanıtlandıran MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları sonrasında Doğudan Batıya atanan öğretmenlerin süre şartı aranmadan tekrar istemeleri halinde Doğuya atanmaları için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile görüşeceğini belirtti.

GİDERKEN AĞLIYORLAR, GELİRKEN AĞLIYORLAR

“Batıya atanıp sonrasında tekrar doğuya dönmek isteyen öğretmenlerin 3 yıl çalışma şartının kaldırılması gibi bir çalışma var mı, Doğu’da çalışmak isteyen öğretmenler için bir çalışma yapılabilir mi?” sorusunu yanıtlandıran MEB Müsteşarı, bu soru ile çok karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. Doğu’da çalışırken Batı’ya tayin isteyerek yer değiştiren öğretmenlerin sonrasında yerlerinden memnun kalmadıklarını hatırlatan Tekin, önceki çalıştıkları yerde kurdukları ilişkiler bağlantılar nedeniyle geri dönmek isteyebildiklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin açıklamaları Video;

Birçok öğretmen arkadaşımız atandıkları yere giderken ağlıyorlar, gitmek istemiyorlar ama tuhaf dönerken de ağlıyorlar. Bu öğretmen arkadaşlarımızın ne kadar özverili çalıştıklarını, çalıştıkları okullarda çevre ile öğrencilerle özdeşleştiklerinin göstergesidir diyen Müsteşar Tekin bunun MEB’i mutlu ettiğini vurguladı. Öğretmen ihtiyacının olduğu 20’ye yakın ile dönmek isteyen öğretmenler varsa bu öğretmen arkadaşların yer değiştirme işlemleri için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ile görüşeceğini açıkladı.

ogretmenlericin.com olarak Haziran 2018 döneminde yapılacak olan isteğe bağlı iller arası yer değiştirme tayinlerinde Batı bölgelerinde çalışan ve Doğu bölgelerine gitmek isteyen öğretmenlere tayin hakkı verileceğini düşünüyoruz. Batıya atanan öğretmenler için süre şartı aranmadan çalıştığı okuldan doğudaki okullara yer değiştirme talebi alınacaktır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

32 yorum

  1. Hocam facebookta doğuya dönmek isteyenler öğretmenler grububu kurduk orayı üye olun.bulamazsanız sabır baskın hocamıza faceden ulaşın.

  2. Özlem hocam facebookta Sabır Baskın isimli hocama ulaşın o sizi facebooktaki gruba ekler.Grubun adı doğuya dönmek isteyenler öğretmenler grubu

  3. Evet bende doguya kesinlikke donmek istiyorum öğretmen arkadaslarin da dedigi gibi insan kaynaklarini aramak bizleri daha erken bir sonuca ulaştırır mi

  4. Teşekkürler hocam.Peki insan kaynaklarıyla görüşmemiz bu değişikliğin yapılması anlamında faydalı olur mu ?

  5. Bunla alakalı bi çalışma var mı?Bizim yapabileceğimiz bişey var mı?Ben de geri gitmek istiyorum.

  6. Bu 20 il hangileri acaba bi bilginiz var mi? Hizmet alanina göre mi yoksa sadece dogu bölgeleri mi? İstanbulun da olmasi mümkün mü bu iller arasında.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM