BİLSEM öğretmen atama başvurusu sürüyor, başvuruda son tarih 17 Şubat

6 Şubat tarihinde başlayan BİLSEM öğretmen atama başvuruları sürüyor. 17 Şubat tarihinde sona erecek olan BİLSEM başvurularına öğretmenler yoğun ilgi gösterirken BİLSEM’de görev yapmak isteyen öğretmenleri sözlü sınav bekliyor. Değerlendirme kriterlerini geçen öğretmenler BİLSEM sözlü sınavına alınacaklar.

BİLSEM öğretmen atama başvurusu sürüyor,  başvuruda son tarih 17 Şubat

BİLSEM öğretmen atama başvurusu sürüyor,  başvuruda son tarih 17 Şubat

2017 BİLSEM öğretmen atama başvuruları başladı. Öğretmenler görev yaptıkları ilde alanında norm boşluğu olması durumunda BİLSEM başvurusu gerçekleştirebilecekler. MEBBİS üzerinden Bilim Sanat Başvuru İşlemleri modülü üzerinden yapılacak olan BİLSEM başvurularında öğretmenler ekranda yer alan bilgili kendilerine göre doğru olarak girecekler ve eksiksiz olarak bilgilerin girişinden sonra kaydedecekler.

SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ 9 HAZİRAN 

06-17 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan BİLSEM öğretmen alımı sonuçları 9 Haziran 2017 tarihinde sonuçlanacak. BİLSEM başvurusu yapacak öğretmenlerin adaylıklarının kalkması, aday öğretmen olmaması gerekmektedir. Başvuru yapılacak alanda BİLSEM’de boş kontenjan olması gerekirken, BİLSEM Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesinde belirtilen alanlardan birinde halen aktif olarak görev yapılması şartı bulunmaktadır.

BAŞVURULAR MEBBİS ÜZERİNDEN YAPILACAK

BİLSEM 2017 öğretmen atama başvuruları MEBBİS üzerinden elektronik olarak yapılacak ve başvuru sırasında girilen bilgileri kanıtlayan resmi evraklar, belgeler başvuru formuna eklenecek. BİLSEM Ek-2 Değerlendirme Kriterleri Formu doldurulduktan sonra okul müdürlüğün tarafından BİLSEM başvurusu uygun olanlar onaylanacak.

Okul müdürlüğü tarafından BİLSEM öğretmen alım başvurusu onaylananların başvuru örnekleri ve ilgili evraklar  BİLSEM il öğretmen değerlendirme komisyonuna teslim edilecek.

BİLSEM öğretmen atama kılavuzu için TIKLAYINIZ

BİLSEM Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar Çizelgesi için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM