Birinci aşama özür grubuna başvuran ikinci aşamaya başvurmayabilir

8 Ağustos 2017 tarihinde başlayan Ağustos 2017 özür grubu birinci aşama başvuruları 14 Ağustos 2017 Pazartesi günü sona erecek. Birinci aşamada başvuru yapan öğretmenler istemesi halinde ikinci aşama başvurularında yani okul tercih aşamasında tercih yapmayabilir. Bu konuda bir zorlama ya da kısıtlama bulunmamaktadır.

Birinci aşama özür grubuna başvuran ikinci aşamaya başvurmayabilir

Birinci aşama özür grubuna başvuran ikinci aşamaya başvurmayabilir

Ağustos 2017 özür grubu kılavuzu çerçevesinde yayınlanan 2017 yılı Ağustos özür grubu atama takvimi kapsamında 8 Ağustos 2017 tarihinde başlayan özür grubu birinci aşama başvuruları yarın yani 14 Ağustos Pazartesi sona erecek. Eş özrü başvurusu, sağlık özrü başvurusu yapan ve birinci aşama başvuruları onaylanan öğretmenlerin ikinci aşama okul tercih işlemleri ise 22 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak.

ÖZÜR GRUBU ATAMA TAKVİMİ

Öğretmenlerin 2017 yılı yaz tatili aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme duyurusu geçtiğimiz ay İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yayınlandı. Özür grubu atama takvimine göre Ağustos 2017 özür grubundan aile birliğine bağlı, sağlık özrüne bağlı ve diğer özürlere bağlı yer değiştirmek isteyen öğretmenlerin birinci aşama özür grubu başvuruları 8-14 Ağustos arasında alındıktan sonra, ikinci aşamaya geçilecek. Özür grubu tercihlerinin yapılması, tercih başvurularının onaylanması aşaması ise 22-25 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Yer Değiştirme Takvimi
BİRİNCİ AŞAMA BAŞVURUSU YAPANLAR

Özür grubunda birinci aşama başvurusu yapan öğretmenlerden ikinci aşama başvurusu yapıp yapmama zorunluluğu konusunda ogretmenlericin.com olarak sorular alıyoruz. Birinci aşama başvurusu yapan ikinci aşamaya başvurmayabilir mi sorusunun cevabını verirsek, 11.aşama özür grubu aşamasında bulunan başvurusu onaylanan öğretmen 2.aşama tercih başvurusunda bulunmayabilir. Özür grubunda birinci aşama başvurusu yapanın kesinlikle ikinci aşamada başvuru yapacağı gibi bir hüküm yer almamaktadır. Özür grubunda birinci aşamayı geçen öğretmenin isteğine kalmış bir durumdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. zorunlu hizmetimin bitmesine 1 ay kalıyor. şimdiki okulumun 5 yıl, yeni gideceğim okulun 6 yıl zorunlu çalışma yükümlülüğü var. Şimdi ben eş durumuna başvurup gidersem zorunlu hizmetim bitmiş sayılır mı?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM