Ceyhun İrgil; 2017 şubat öğretmen ataması gündemde değil

Öğretmen atama takvimi bekleyen binlerce öğretmen adayını üzen bilgi CHP Bursa Milletvekili İrgil’den geldi. Milletvekili yaptığı açıklamada şubat dönemi dahil öğretmen atamasının gündemde olmadığını belirtti.

Ceyhun İrgil; 2017 şubat öğretmen ataması gündemde değil

Ceyhun İrgil; 2017 şubat öğretmen ataması gündemde değil

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Eğitim-Sen Genel Başkanı Cansel Güven tarafından da yapılan açıklamaya göre Şubat ataması yapılacak ve 2017 Şubat atama döneminde 30 bin öğretmen atanacak denmişti. Şubat ayında atanacak öğretmenler arasından belirli bir kontenjan da engelli öğretmen atamasına ayrılacağı ifade edilmiş bu açıklamalar ise binlerce öğretmen adayını sevindirmişti.

ATAMA PLANI YOK

Yaklaşık iki hafta önce CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil hükümetin önümüzdeki dönemlerde öğretmen ataması üzerine bir planının olmadığını belirtmiş, öğretmen ataması için maliyeden kaynaklı bir engel olduğunu vurgulamıştı. Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ayları dahil herhangi bir öğretmen atamasının yapılmayacağı kanaatine vardığını belirten İrgil bu konuda öğretmen adaylarını bilgilendirmişti.

AES: ŞUBAT AYINDA 30 BİN ATAMA OLACAK

Anadolu Eğitim Sendikası (AES) ise İrgil’den sonra yaptığı açıklamada MEB yetkilileri ile görüştüklerini işaret ederek, Şubat 2017 öğretmen ataması olacak ifadelerini kullandı. Açıklamalarında ise şubat ataması için 1500 engelli öğretmen kontenjanı olmak üzere toplamda 30 bin öğretmen atamasının yapılacağı belirtildi.

İRGİL’DEN YENİ AÇIKLAMA GELDİ

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil twitter hesabından yaptığı açıklamada öğretmen ataması konusuna değindi. Açıklamada 2017 yılında kamuya 60 bin personel alınacağını belirten İrgil bu 60 bin kişi içerisinde 30 bin kişinin asker ve polis alımına ayrıldığını, 15 bin personelin Adalet Bakanlığı’na ayrıldığını belirtirken geriye 15 bin kontenjan kaldığını açıkladı. İrgil açıklamasında geriye kalan 15 bin kontenjanın tüm kamu kurumlarının alımı için ayrılacağının altını çizerken 15 bin kontenjanın hepsinin MEB’e ayrılmasının da söz konusu olamayacağını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM