Ceyhun İrgil; MEB adaletsiz öğretmen atama sisteminden vazgeçmelidir

CHP Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Ceyhun İrgil 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması duyurusundan sonra yaptığı açıklamalara devam ediyor. İrgil açıklamasında öğretmen atama sistemini eleştirerek mülakata dayalı ve sözleşmeli öğretmenlik biçiminin kabul edilemez olduğunu ifade etti. Sözleşmeli öğretmen atama tipinin kadrolu olarak değiştirilmesini ve mülakatın kaldırılmasını istedi.

Ceyhun İrgil; MEB adaletsiz öğretmen atama sisteminden vazgeçmelidir

Ceyhun İrgil; MEB adaletsiz öğretmen atama sisteminden vazgeçmelidir

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil 20 bin öğretmen ataması ve öğretmen atama sistemi konusunda açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Milli Eğitim Komisyonu üyesi de olan Dr. Ceyhun İrgil öğretmen atama takvimini de eleştirdi. Mayıs ayına kadar uzayacak olan bir öğretmen atama takviminin öğretmen adaylarına zulüm olduğunu vurgulayan İrgil bunun mağduriyetten başka bir şey olmadığını açıkladı. MEB’in adaletsiz bir şekilde öğretmen ataması yaptığını da ifade eden CHP Milletvekili, MEB’in bu sistemden vazgeçmesi gerektiğini açıkladı.

ADALETSİZ BİR ATAMA SİSTEMİ VAR

20 bin sözleşmeli öğretmen atama duyurusu geçtiğimiz cuma günü yayınlandı. MEB tarafından öğretmen atama duyurusunda yayınlanan öğretmen atama takvimi ise atama bekleyen öğretmenleri hayal kırıklığına uğrattı. MEB tarafından yapılan atama takvimi açıklamasında adayların öğretmen atama sonuçları Mayıs ayı gibi açıklanacak ve bu dönem öğretmen olarak görev yapamayacaklar. Şubat ataması yapılmayacak açıklamasında bulunan yetkililerin açıklamalarından birkaç gün sonra 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasını açıklamaları atama bekleyen binlerce adayı sevindirdi ancak memnun etmedi. Çünkü öğretmen adayları sözleşmeli olarak ve mülakatla atanmak istemiyorlar. CHP Milletvekili Ceyhun İrgil’De bu şekilde yapılacak bir atamanın adaletsiz olacağını ifade ediyor.

CEYHUN İRGİL: MEB BECEREMEDİ

MEB tarafından açıklanan 20 bin MEB personeli ataması ve atama hususunun Bakanlık tarafından becerilemediğini ifade eden İrgil, 20 bin atamanın ihtiyacın altında olan bir kontenjan olduğunu açıkladı. Meslek liselerine memleket meselesi olarak bakıldığının hükümet tarafından sık sık dile getirildiğini hatırlatan İrgil, meslek branşlarına ayrılan kontenjanın az olmasını da eleştirdi.

100 bin öğretmen ihtiyacı olan MEB’in 20 bin atamadan fazla kontenjan ayırması gerektiğini vurgulayan Ceyhun İrgil, öğretmen atamalarının sözleşmeli olmaması gerektiğini ifade etti. Atamaların kadrolu olarak ve sözlü mülakat olmadan objektif bir şekilde yapılmasının önemini belirtti.

https://www.ogretmenlericin.com

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Erdoğanı seviyoruz ama bizi kaybetti . Çünkü zulmün karşısında susan dilsiz şeytandır.

  2. Allah aşkına hükümet bu feryatları görmüyormu.Bu adaletsiz uygulama fransadamı yaşanıyor.Neden sessiz bir adaletsizlik var.Gece gündüz çalışıp Kpss den hakkıyla puan alan öğretmenlerin hakkını neden gözetmiyorsunuz.Mülakat denen adaletsiz sistem bizleri perişan ediyor.Halk olarak sizden rica ediyoruz.kaldırın şu haksızlığı ve adam kayırmacılığı.Bakın bazı öğretmen adayları şimdiden Mülakat torpilleri arıyor.Allah aşkına yeter…

  3. Allah beni affetsin.52 yaşındayım İnancım gereği chp ve zihniyetini hiç sevmedim. Ama hükümetin mülakatla öğretmen atama kararı ve bana göre yapılan adaletsiz uygulamayı chp li bir millet vekilinin savunması beni memnun etti. Refarandumda kesinlikle hayır demeyeceğim ama evet de demeyeceği. Hükümet beni ve ailemi kaybetti. Bu onlar için eksi puan. Sınavla atama yapsaydı çocuğum şimdi öğretmendi. Sakın yanlış anlamayın bizim mülakat puanımız arttı ama atananlar artmadı uçtu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM