Danışman Öğretmenden Korkmayın!

Danışman Öğretmenden Korkmayın! Danışman Öğretmenden Korkmayın! Korkutmalarına izin vermeyin. Yetiştirme dönemindeki aday öğretmenler için gündeme gelen danışman öğretmenlerin nasıl belirlendiği sorusu hala sıcaklığını koruyor. Geçtiğimiz yıl özellikle sendika yetki süreci yaklaştığında “Bize Üye Olmayanın Adaylığı Kalkmaz” söylemlerinde bulunan ahlak dışı, onursuz davranışlar sergileyen bazı sendikacıların yeni kozunun yine aday öğretmenler olduğu konuşulmaya başlandı. Tamamen etik olmayan ve […]

Danışman Öğretmenden Korkmayın!

Danışman Öğretmenden Korkmayın!

Danışman Öğretmenden Korkmayın! Korkutmalarına izin vermeyin. Yetiştirme dönemindeki aday öğretmenler için gündeme gelen danışman öğretmenlerin nasıl belirlendiği sorusu hala sıcaklığını koruyor.

Geçtiğimiz yıl özellikle sendika yetki süreci yaklaştığında “Bize Üye Olmayanın Adaylığı Kalkmaz” söylemlerinde bulunan ahlak dışı, onursuz davranışlar sergileyen bazı sendikacıların yeni kozunun yine aday öğretmenler olduğu konuşulmaya başlandı.

Tamamen etik olmayan ve gerçeği yansıtmayan bu tehditlere, MOBBİNG‘lere öğretmen arkadaşlarımız göz yummasınlar.

Yetiştirme döneminde danışman öğretmenlerinizden tedirgin olmayın, onların sizin üzerinizde bir yaptırımı yok. Sizler yetiştirme sürecinde gözlemlerde bulunacaksınız, uyum sağlayacaksınız, tecrübe kazanacaksınız, öğreneceksiniz. Danışman öğretmenler de sizlere rehberlik edecek.

Yetiştirme sürecinde olan aday öğretmene danışman öğretmen, okul müdürü, müfettiş, şube müdürü vs aklınıza kim gelirse hiçbiri NOT VERMEYECEK. Bu kişiler rehberlik yapacaklar.

Yetiştirme dönemi bittikten sonra kendi okullarınıza gidince aday öğretmen değerlendirmelerinden geçeceksiniz. Orada performans değerlendirmeleri olacak. Bu farklı bir süreç.

Ancak yetiştirme döneminde danışman öğretmenin rehberlik etmekten başka rolü yoktur.

Bilginize sunarız.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM