Dershane öğretmenleri arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) dershane öğretmenlerinin atama başvuru takvimini yayımladı.

Dershane öğretmenleri arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

Dershane öğretmenleri arasından 5 bin sözleşmeli öğretmen atanacak

MEB tarafından dershane öğretmenlerinin atama başvuru takvimi yayımlandı. MEB’in açıklamasına göre dershane öğretmenleri için sözleşmeli öğretmen başvurusu yarın başlıyor.

BAŞVURU SÜRECİ

674 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (674 sayılı KHK) kapsamında dershaneler ve öğrenci etüt merkezlerinde çalışan öğretmenlerin, sözleşmeli öğretmen olarak atanabilmesine ilişkin sözleşmeli öğretmen başvurusu duyurusu yayımlandı. Bu eğitim çalışanlar arasından toplamda beş bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI

Dershane öğretmenlerinin sözleşmeli öğretmen olarak atanabilmesi için şartlar kapsamında 01.01.2014 tarihinden geriye doğru en az altı yıllık (toplamda en az iki bin yüzaltmış gün) sigorta primi ödenmiş olacak ve 14.03.2014 tarihi itibari ile dershanelerde veya öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapıyor olacak.

Sözleşmeli öğretmen olarak atanmak için başvuru yapacak ve yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyacak kişilerde KPSS şartı aranmayacak. İlgili sigorta şartı ile çalışma süresini karşılan kişiler KPSS’siz öğretmen olarak atanacak.

BAŞVURULAR

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusunda bulunacak dershane öğretmenleri başvurularını 9 Eylül tarihine kadar dershanenin, öğrenci etüt merkezinin bulunduğu ilçe ya da il milli eğitim müdürlüklerinden yapacaklar. Sözleşmeli öğretmen sınav merkezleri ilanı 10 Eylül’de çıkacak. Sözleşmeli öğretmen sözlü sınavları 26-28 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Dershane öğretmenlerinin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 10 Ekim’de açıklanacak.

Kaynak: MEB

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sınavla 98 tarihçi alınıyor sınavsız 300 bu mu adalet?çalışanın hakkı yeniyor yazıklar olsun..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM