Diplomaya dayalı alan değişikliği 20 bin atamadan önce yapılmalıdır

Diplomaya bağlı alan değişikliği MEB tarafından unutuldu. Milli Eğitim Bakanlığı diplomaya dayalı alan değişikliği konusunda hala resmi bir açıklama, duyuru yapmış değil. Bu hafta içerisinde ayrıntısı belli olacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasından önce yapılacak olan alan değişikliği hem binlerce öğretmenin beklentisini karşılamış olacak hem de yeni atama buralardan boşalan normlara yapılmış olacak. Diplomaya bağlı alan değişikliği 2017 yılı şubat öğretmen atamasından önce yapılmalıdır.

Diplomaya dayalı alan değişikliği 20 bin atamadan önce yapılmalıdır

Diplomaya dayalı alan değişikliği 20 bin atamadan önce yapılmalıdır

Diplomaya bağlı alan değişikliği bu kadar talebe rağmen resmiyet kazanmadı. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk ile TES yetkililerinin sürekli dile getirdiği diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda en son açıklamada yetkili sendika Eğitim Bir-Sen’den gelmişti. EBS tarafından yapılan yazılı açıklamada yıllardır yapılan alan değişikliğinin 2017 yılında da yapılması gerektiği belirtilmiş ve öğretmenlerin alan değişikliğinin yapılmamasının mağduriyet yaratacağı vurgulanmıştı.

İSMAİL KONCUK: ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMALIDIR

Alan değişikliği talebinde bulunan öğretmenler haftalardır süren mücadelelerinde sendikalar, sendika başkanları, kamudan haber siteleri, öğretmen, MEB haber sitelerinden destek almaya ve diplomaya dayalı alan değişikliğini gündemde tutmaya çalışmaktadırlar.

ogretmenlericin.com olarak alan değişikliği talebi hususunda bizlerde elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Bu konuda tarafsız bir gözle bakıldığında hiç şüphesiz en büyük destek Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail Koncuk’tan gelmektedir. Koncuk tarafından her defasında dile getirilen ve MEB’in de bu konuda çalışma yaptığını aylar öncesinden ifade eden İsmail Koncuk, diplomaya bağlı alan değişikliği konusunda halen MEB’in adım atmamasını eleştirmektedir.

EĞİTİM BİR-SEN: TALEPLER DİKKATE ALINMALIDIR

Eğitim Bir-Sen yetkili sendika ve en çok öğretmen üyeye sahip sendika olma özelliği ile alan değişikliği konusunda avantajlı durumdadır. EBS bu hususu MEB’e en son birkaç gün önce dile getirmiş ve alan değişikliği taleplerini yinelemiştir. Eğitim Bir-Sen açıklamasında, diplomaya dayalı alan değişikliği için binlerce talebin MEB tarafından gözardı edilmemesi gerektiği vurgulanmış, alan değişikliği duyurusuna çıkılması istenmiştir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. Yönetmeliğe bağlı Alan değişikliği yapılmasını istiyoruz. 3 senedir alan değişikliği olması için bekliyoruz.Şuan 50 bin’den fazla norm fazlası öğretmen vardır. Alan değişikliği yapılarak ülke ekonomisine zararı olan norm fazlaları istihdam edilerek kamuda tasarruf ve kamu yararı sağlanmış olacaktır. Hemde eğitimini aldığımız, verimli olduğumuz, severek yapabileceğimiz alana geçmiş olacağız. Her sene düzenli olarak yapılan alan değişikliği 3 senedir yapılmadığın mağduruz, Milli Eğitim Bakanlığı Alan değişikliğini devlet meselesi haline getirdi. Milli eğitim bakanlığından çok şey mi istiyoruz? Sadece eğitimini aldığımız mutlu ve verimli olduğumuz alanda çalışmak istiyoruz.

  2. Diplomaya dayalı alan değişikliği 20 bin atamadan önce yapılmalıdır

    Diplomaya bağlı alan değişikliği bu kadar talebe rağmen resmiyet kazanmadı

  3. Bir an önce alan değişikliği başvuruları başlatılmali. Çok bekledik. Çok çok geçti. Hemen duyurulmali.

  4. Sayın editör, bir haber de biz norm fazlası öğretmenler için yapmanızı rica ediyoruz. Ben norm fazlası iken, yani başımdaki okula ilk atama gelmesi ne.kadar saçma ve mağdur edicidir. Oncelik norm falzasi öğretmen ataması olmalıdır, bu olmadan alan değişikliği de ilk atama da haksızlık olur. Bu sese kulak verin, siz de sesimiz olun..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM