Doğuya dönmek isteyen öğretmenler için atama duyurusu yayınlanacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Doğuya atanmak isteyen öğretmenlere yönelik çalışmaların yapıldığını ve kısa süre içerisinde atama takviminin yayınlanacağını söyledi.

Doğuya dönmek isteyen öğretmenler için atama duyurusu yayınlanacak

Doğuya dönmek isteyen öğretmenler için atama duyurusu yayınlanacak

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 11.06.2018 tarihinde EBA canlı yayınına katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulunurken öğretmenler tarafından yöneltilen soruları da yanıtlandırdı. Müsteşar Tekin’e Doğuya dönmek isteyen öğretmenlerin atanmasında 3 yıl şartı aranmaması talebi hatırlatıldı. Müsteşar Yufuf Tekin bu konuda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün birkaç gün içerisinde atama takvimi yayınlayacağını açıkladı.

DOĞUYA ATANMAK İSTEYEN ÖĞRETMENLER

Doğuda çalıştıktan sonra Batıya atanan ve tekrar Doğuya dönmek isteyen öğretmenler il dışı atamalarda 3 yıl şartı aranmasını istemiyor. Doğuya geri dönmek isteyen öğretmenlere kolaylık sağlanması yönünde bir çalışma olup olmadığı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e soruldu.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e EBA canlı yayınında sorulan soru;

“Eylül ayında EBA canlı yayınında Doğuya dönmek isteyen öğretmenlerin yönelttiği bir soruya karşılık Doğuya dönmek isteyenler için süre şartı olmaksızın çalışma başlatabiliriz açıklaması yapmıştınız. Biz büyük bir kitle olarak Doğu illeri için 3 yıl şartı kaldırılmasını ve bu sayede Doğuya geri dönmek, o bölgede çalışmak istiyoruz. Bu konuyla ilgili öğretmenlerin 2018 yılı Ağustos dönemi özür grubu atamalarında bizim için de bir çalışma olacak mı, bu konuyla ilgili daha önceden yaptığınız açıklama üzerine gelişmeler var mı?”

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Eylül ayında yaptığı açıklamadan sonra süreç içerisinde bu durumu ilgilendiren bir gelişme olmadığını ifade etti. Bu atama türünün yıl sonunda, eğitim öğretim yılı sona ermesi ile planlanabileceğine işaret eden Müsteşar Tekin 5 ve 6. bölgeler için birkaç gün içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından atama duyurusuna çıkacak dedi.

ATAMA DUYURUSUNA ÇIKILACAK

Doğuya dönmek isteyen öğretmenlerin atamaları için İKGM tarafından duyuruya çıkılacağını söyleyen MEB Müsteşarı, bu tür durumda olan ve tayin istemek isteyen öğretmenlerin MEB’in ihtiyaç duyduğu bölgeler için yer değiştirme taleplerinin karşılanacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklama video;

Doğuya dönmek isteyen öğretmenlere söz verdiklerini ve bunun da vaktinin şimdi geldiğini vurgulayan MEB Müsteşarı, “öğretmen arkadaşlar rahat olsunlar birkaç gün içerisinde İKGM tarafından duyuru yayınlanacak” dedi. Konuyla ilgili sürecin, atama takviminin MEB personel genel müdürlüğü aracılığı ile duyurulacağı belirtilirken, öğretmenlerin duyuruları takip etmeleri istendi.

Müsteşar Yusuf Tekin Eylül 2017 seminer çalışmalarında ne demişti?

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başında Eylül ayında düzenlenen öğretmenlerin mesleki çalışmalarında EBA üzerinden açıklama yapan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin Doğuya atanmak isteyen öğretmenler için “Batıda çalışan öğretmenin doğuya dönmesi için süre şartı kaldırılabilir” demişti. Aşağıdaki haberden bakabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim