Ekim 2016 sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat 17:00’de

MEB 20 bine yakın sözleşmeli öğretmen atamasını gerçekleştirdi. Sözleşmeli öğretmen atamaları ile birlikte MEB bünyesinde 4+2 yıl süresince 20 bin sözleşmeli öğretmen görev yapacak. Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları MEB tarafından saat 17:00’da açıklanıyor.

Ekim 2016 sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat 17:00’de

Ekim 2016 sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları saat 17:00’de açıklanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2016 yılında tekrar uygulamaya koyduğu sözleşmeli öğretmenlik için ilk atamasını gerçekleştirdi. 60 bine yakın öğretmen adayı sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatı sınavına alındılar. Sözlü mülakat sonucuna göre tercih yapma hakkı kazanan öğretmen adayları 4-7 Ekim 2016 tarihleri arasında tercih yaptılar.

MÜLAKAT SORUNU

MEB tarafından sözleşmeli öğretmen ataması için getirilen sözlü mülakat hala tartışılmaya ve eleştirilmeye devam ediyor. Sözleşmeli öğretmen mülakatında sorulan sorular da gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından Reis sorusu cevaplanmış ve Bakanın verdiği bu cevap da ayrıca tartışma konusu olmuştu. Sözleşmeli öğretmen mülakatının kaldırılması veya yapılan mülakat sorularının, adaya sorulan soru ve alınan cevabın tutanaklarının sözlü mülakat sonunda yayınlanması, hatta ve hatta mülakatın kamera ile kayıt altına alınması sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatı için yarar sağlayacaktır.

ATAMA SONUÇLARI

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları (Ekim 2016) MEB tarafından 10.10.2016 tarihinde saat 17:00’da açıklanıyor. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonucunu saat 17:00’den sonra öğrenmek için TIKLAYINIZ Sözleşmeli öğretmen atama sonucu oluşan minimum puanlar ve diğer sayısal veriler MEB tarafından açıklandığında Öğretmenler İçin olarak sizlere anında aktaracağız.

İSTENEN BELGELER

MEB personeli olarak görev yapacak 20 bin sözleşmeli öğretmen arkadaşımıza atamaları şimdiden hayırlı olsun. Sözlü mülakat sonucu çerçevesinde tercihlerine atanan sözleşmeli öğretmenlere posta ile tebligat yapılmayacak olup, sözleşmeli öğretmen olarak atananlara başvuru sırasında verdikleri e-posta adreslerine elektronik tebligat yapılacaktır. Atanan öğretmenlerimiz kendilerine tebligat yapılmasını beklemesinler ve en kısa sürede gidip görevlerine başlasınlar. Sözleşmeli öğretmen atama kararnameleri İl Milli Eğitim Müdürlüklerine elektronik olarak Bakanlık tarafından gönderilecektir.

Sözleşmeli öğretmen atamasında göreve başlamada istenecek belgeler;

  • Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi
  • 6 adet fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş)
  • Mal bildirim formu & mal bildirim beyan formu TIKLAYINIZ
  • Sözleşmeli öğretmen elektronik başvuru formu
  • Pedagojik Formasyon Belgesi
  • Sağlık raporu (Tam teşekküllü devlet/özel hastaneden alınan rapor. Raporun devletten ya da özelden alınmasında sakınca yoktur. Tam teşekküllü bir hastane olacak. Sağlık raporunda şu ibare yazacak; Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu yoktur.)
  • Adli sicil kaydı & Sabıka kaydı (Bunun sorgusu yapılıyor ancak sizin almanızda fayda var)

Sözleşmeli öğretmenlik atama sonucuna göre ataması gerçekleşen öğretmen arkadaşlarımız yukarıda belirttiğimiz göreve başlama sırasında istenecek belgeler ile bilikte atandıkları yerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü / İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesine girerek ayrıca belge isteniyorsa göreve başlama sırasında o belgeleri de hazırlasınlar. İnternet sitelerinin güncel olmaması da göz önüne alındığında milli eğitim müdürlüğünün Atama birimi ile telefonla görüşerek sorsunlar. Tebligat beklemeden göreve başlayabilirsiniz. En kısa sürede gidip göreve başlamanız sizin için yararlı olur.

Sözleşmeli öğretmen atama kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM