Engelli öğretmen ataması için 2017 yılı Şubat ayında 1500 alım yapılacak

Şubat ayı öğretmen ataması için 1500 kontenjan ayrıldı. Engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri ve ilgili engelli öğretmen atama kılavuzu MEB tarafından yayımlandı.

Engelli öğretmen ataması için 2017 yılı Şubat ayında 1500 alım yapılacak

Engelli öğretmen ataması için 2017 yılı Şubat ayında 1500 alım yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2017 yılı Şubat ayı Engelli öğretmen ataması duyurusu yayımlandı. İKGM tarafından yayımlanan duyuru kapsamında MEB 1500 engelli öğretmen alımı yapacak. Engelli öğretmen ataması başvuru tarihleri ise 21-24 Şubat 2017 olarak açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı engelli öğretmen alımı ön başvurularını elektronik ortamda alacak.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI 2017

2017 yılında MEB tarafından toplamda alınacak engelli öğretmen sayısı açıklanmazken, Şubat ayında alınacak kontenjan için 1500 sayısı belirlendi. Engelli öğretmen ataması 2017 yılında Ağustos ayında tekrar yapılması düşünülüyor. MEB’in Ağustos ayında da 1500 engelli öğretmen istihdamı yapması Şubatta 1500, Ağustosta 1500 olmak üzere toplamda da 2017 yılında 3000 engelli öğretmen ataması yapılacağı düşünülmektedir. Engelli öğretmen atama başvuruları ve atama başvuru şartları İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (MEB personel) internet sitesinde duyuruda açıklandı.

Engelli öğretmen ataması (Şubat 2017) başvuru şartları;

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen memur olma genel şartlarını taşımak,
 • 2016 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına (EKPSS) girmiş olmak,
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (KKTC Vatandaşı olanlar dahil),
 • Lisans mezuniyetinin öğretmen atama alanlarına uygun olması,
 • Formasyon ile ilgili gerekli evraklara sahip olunması.

Engelli öğretmen alım başvurusunu adaylar MEBBİS üzerinden veya MEB üzerinden yapabilecekler. Engelli öğretmen atama başvurusu yapan adaylar elektronik ortamda yaptıkları başvuruların çıktılarını bulundukları ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğünde onaylatmaları gerekmektedir.

Engelli öğretmen atama kılavuzu 2017 Şubat  TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

 1. Madem edebiyat öğretmeni ihtiyacı yoktu; neden açık öğretimde edebiyat bölümü açılarak 17 bin olan mezun sayısının 46 bine çıkmasına sebep olundu. (En çok mezun 46 binle şuan edebiyatta) .Böylece edebiyat mezunun atanması Kaf dağının ardındaki elma oldu, ulaşabilene aşk olsun. Böylesine önemli bir bölümün eğitim ve atamasının hesap edilmemiş olması,Türk Dili ve Edebiyatı mezunlarının mağdur edilmesi büyük bir talihsizliktir

 2. ? Öğretmen VASFI taşımayanların öğretmenlik yapması, eğitim kalitesini düşürmemekte midir? Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız, cehaletin bedelini hesaplayın.(sokrates) 1 (bir)kadrolu öğretmen maliyetine 3(üç) ücretli öğretmen çalıştırabiliyosunuz peki yitip giden geleceğimizin maliyeti ne kadar olacak hiç düşündünüz mü?Cahil insan kandırılmaya açık insandır.Atanamayan öğretmen problemi yıllık 160 bin öğretmen ataması yapılarak çözülebilir , bu oluşturulacak bütçenin kaynağını ise şöyledir: 160 bin öğretmenin atamasının maliyeti yıllık 6 milyar TL. Sadece sigaradan toplanan 1 yıllık vergi 22 milyar TL. Türkiye bilindiği gibi , OECD ülkeleri arasında en çok vergi alan ülkedir.

 3. 450 bin Atama Bekleyen Öğretmen olması Rahmetli Erbakan’ın açıkladığı 7 Maddelik Haim Nahum Doktrini’nin ilk 3 maddesini akla getiriyor:
  1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız
  2 – İnsanları aç bırakacaksınız
  3 – Borca esir edeceksiniz
  İnşAllah bu konuda Erbakan Hoca da biz atama bekleyen öğretmenler de yanılıyoruzdur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM