Eşlerin il dışı atamaları farklı illere çıktıysa yapılması gereken

2016 öğretmenlerin il dışı atama sonuçları açıklandı. Öğretmen eşlerden ikisinin de ataması gerçekleşirse, farklı ile ya da aynı ile çıkarsa izlenmesi gereken yöntem.

Eşlerin il dışı atamaları farklı illere çıktıysa yapılması gereken

Eşlerin il dışı atamaları farklı illere çıktıysa yapılması gereken iş ve işlemler hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları 27.06.2016 tarihinde açıklandı. 2016 il dışı atama sonucu oluşan minimum puanlar MEB tarafından yayımlandığı zaman sizlerle paylaşacağız.

2016 il dışı atama sonucunu öğrenmek için MEB İl Dışı Atama Sonucu

EŞLERİN TAYİNLERİ FARKLI İLE ÇIKTIYSA

Öğretmen olan eşlerin atamaları farklı illere çıktıysa öğretmenlerden birisi atamasını iptal ettirecek. Eşler atamalarının gerçekleştiği illerden (okullardan) birisini seçecekler ve diğerini iptal ettirecekler ve Ağustos eş durumunu bekleyecekler. Atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmen okuluna zaman kaybetmeden en kısa sürede dilekçe verecek ve atamasının iptalini isteyecek. Atamasının iptalini isteyen eş ilişik kesmeyecek. Kuruma vereceği dilekçe ile atamasının iptalini sağlayacak ve kurumunda görevine devam edecek. Ağustos dönemi eş durumu atamasına başvuracak ve eşinin yanına tayin isteyecek.

2016 il dışı yer değiştirme sonucu farklı illere atanan eşlerden birisinin il dışı atamasını iptal ettirmesi için okula vereceği dilekçe örneği için TIKLAYINIZ

 

İLİŞİK KESME

Atamasını iptal ettirmeyen eş de ilişik kesme zorunda değil. Buraya lütfen dikkat edelim. Ataması gerçekleşen eşlerden bir tanesi atamasının iptali için dilekçe yazacak ve okuluna verecek. Diğer eş ise Ağustos eş durumuna kadar ilişik kesmek zorunda değil. Ağustos eş durumu sonuçlandığı zaman ataması gerçekleşen eşi ile birlikte ilişik kesip göreve başlayabilirler.

AYNI İLİN FARKLI İLÇELERİ

Öğretmen olan eşler il dışı yer değiştirme sonucu aynı ilin farklı ilçelerine atamaları gerçekleşmişse, eşlerden birisi atamasını iptal ettirmeyecek. Eşlerden ikisi de atamasının gerçekleştiği yerde göreve başlayacaklar. Ağustos ayında ise eşlerden birisi diğerinin yanına eş durumu başvurusu yapacak

 

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel, Personel MEB Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. İlişik kesme başlığı altında yer alan ibarede atamasını iptal etmeyen eş Ağustos ayı özür grubu sonuclaninca ikisi beraber ilişik kesecek diyor. Iptal Dilekçesi vermeyen eş Ağustos özür grubu öncesine kadar goreve başlamasi gerekmez mi ki iptal eden eş onun yanına özür grubundan başvuru yapabilsin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM