Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı

2017 yılı Eylül dönemi ikinci il dışı atama sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin ikinci il içi atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı

Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı

Mayıs ayında yapılan il içi atama ve sonrasında Haziran ayında yapılan iller arası yer değiştirmeden sonra Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında 2. il içi atama ve il dışı atama gerçekleştirdi. Öğretmenlerin 2017 yılı eylül ikinci il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

2. İL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA

08-12 Eylül 2017 tarihleri arasında öğretmenler ikinci il içi ve il dışı atama başvurusu yaptılar. 13 Eylül 2017 tarihinde açıklanan isteğe bağlı il içi atama ve il dışı atama sonucu ataması çıkan öğretmenler 15-20 Eylül 2017 tarihleri arasında ilişik kesme işlemlerini yapabilecekler.2017 yılı Eylül dönemi öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı.

Eylül 2.il içi atama ve 2. il dışı atama sonucu öğrenmek için Tıklayınız

Öğretmenlerin 2017 Yılı Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları MEB tarafından yine erken açıklandı. İl İçi – İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları 14 Eylül 2017 tarihinde açıklanması gerekirken MEB 13 Eylül gece saatlerinde sonuçları açıkladı.

ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ OLACAK

İkinci il içi ve il dışı atama sonucu ataması çıkan öğretmenlerden eşinden ayrı bir yere atananların özür grubu mağduriyeti ortaya çıkmaktadır. 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde il içi özür grubu başvurusu alacak Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında ikinci kez iller arası özür grubu atama başvurusu almayacak. 2.il dışı atama sonucu farklı bir ile atanan öğretmen, Ocak/Şubat 2018 özür grubuna kadar eşinden ayrı kalacak.

Eşinden ayrı kalmak istemeyen öğretmen ilişik kesmemek şartı ile atamasının iptali için dilekçe ile başvuru yapabilir. İlişik kesen öğretmenin hiçbir şartta ataması iptal edilmemektedir. 2. il içi ve il dışı yer değiştirme duyurusunda da atamaların iptal edilmeyeceği ancak atamadan sonra mazereti oluşanların atamalarının iptal edilebileceği belirtilmiştir. Eşlerden birisinin atamasının çıkıp diğerinin çıkmaması aile bütünlüğü adına bir mazeret sebebidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

18 yorum

 1. 2017 2.il içi il dışı atamasıyla il içinden bir okula atandım fakat 2 ay geçmeden norm fazlası oldum. Şimdi norm fazlası atamalarında tercih yaparsam eğer 2018 deki il içine başvurma hakkım olur mu ?

 2. Mazeret olarak ne yazalim dilekçeye iptal için. İptal isteyenler var mi. Dilekçe yazan. İlla evli olup eşler baska yerdeyse mi iptal söz konusu. Ben 3 hafta sonra evlenecegim esim ist. Kalacak ben gidiyorum.özür olarak kabul edilir mi ki.

 3. Ben de iptal etmek istiyorum arkadaşlar bit şeyler yapalım ben dilekçemi dün verdim ancak bulunduğum şehirdeki milli eğitim iptal olmayacagını dilekçeleri işleme almayacaklarını bakanlığa gondermeden ted vereceklerini soyledi halbuki her sene oluyor bu durumlar bir şey yapalım.

 4. 2. il dışı için iptal hakkı bekleyen arkadaşlar Twitter’da #ildışıiptalhakkıverilsin hashtagıyla sesimizi duyuruyoruz. Sizler de destek olun.

 5. 2.il dışi atamam oldu. Özürsüz olarak iptal isteyebilir miyim. Pazartesi dilekçe verecegim ama mazeret olarak ne yazabilirim.

  • Dilekçenizi verin hocam belki olur bir ümit benim milli eğitimde dilekçelere direk gondermeden ret vereceklerini soylediler haziranda da hak verilmişti gene verilmeli

  • Ali hocam hangi ildesiniz,hangi milli eğitim dilekçeyi bakanlığa gondermiş?benim bulunduğum ilde gondermeyecegız bile dikkate almayacagız dediler bana.mutlaka gonderilmesi lazım dilekçelerin kararı bakanlık vermeli

 6. birbirinin arkasını toplayan sistemin kokusunu hiçbir arıtma merkezi temizleyemez.Tek şart ilahi bir cezai helak beklenmeli.Bunda sabredenlerin kazanacağı muhakkak.anlayan anladı.

  • Ben bilerek isteyerek yazdim….eşim beni hayal kirikligina ugratti..kendine göre daha yapacaklari varmis..günlerdir uykusuz kaldim.cünkü istemesem neden yazayim.asagi tükürsem sakal yukarı tükürsem biyık misali.ne yapacagimi sasirdim

 7. Sayın editor.benim tayinim sivas in cok uzak bir ilcesine cikti.istanbul sa oturuyoruz.esim polis.atandigim yere gelmek istemiyor.iptal sansim olir mu

 8. Sayin editör benim tayinim sivas a cok uzak bir ilceye cıktı.eşim polis memuru …atandigim yere gelmek istemiyor….dilekce ile iptal olur mu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM