Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı

2017 yılı Eylül dönemi ikinci il dışı atama sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin ikinci il içi atama sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı

Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı

Mayıs ayında yapılan il içi atama ve sonrasında Haziran ayında yapılan iller arası yer değiştirmeden sonra Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında 2. il içi atama ve il dışı atama gerçekleştirdi. Öğretmenlerin 2017 yılı eylül ikinci il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

2. İL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA

08-12 Eylül 2017 tarihleri arasında öğretmenler ikinci il içi ve il dışı atama başvurusu yaptılar. 13 Eylül 2017 tarihinde açıklanan isteğe bağlı il içi atama ve il dışı atama sonucu ataması çıkan öğretmenler 15-20 Eylül 2017 tarihleri arasında ilişik kesme işlemlerini yapabilecekler.2017 yılı Eylül dönemi öğretmenlerin İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı.

Eylül 2.il içi atama ve 2. il dışı atama sonucu öğrenmek için Tıklayınız

Öğretmenlerin 2017 Yılı Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları MEB tarafından yine erken açıklandı. İl İçi – İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları 14 Eylül 2017 tarihinde açıklanması gerekirken MEB 13 Eylül gece saatlerinde sonuçları açıkladı.

ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ OLACAK

İkinci il içi ve il dışı atama sonucu ataması çıkan öğretmenlerden eşinden ayrı bir yere atananların özür grubu mağduriyeti ortaya çıkmaktadır. 15-16 Eylül 2017 tarihlerinde il içi özür grubu başvurusu alacak Milli Eğitim Bakanlığı 2017 yılında ikinci kez iller arası özür grubu atama başvurusu almayacak. 2.il dışı atama sonucu farklı bir ile atanan öğretmen, Ocak/Şubat 2018 özür grubuna kadar eşinden ayrı kalacak.

Eşinden ayrı kalmak istemeyen öğretmen ilişik kesmemek şartı ile atamasının iptali için dilekçe ile başvuru yapabilir. İlişik kesen öğretmenin hiçbir şartta ataması iptal edilmemektedir. 2. il içi ve il dışı yer değiştirme duyurusunda da atamaların iptal edilmeyeceği ancak atamadan sonra mazereti oluşanların atamalarının iptal edilebileceği belirtilmiştir. Eşlerden birisinin atamasının çıkıp diğerinin çıkmaması aile bütünlüğü adına bir mazeret sebebidir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

18 Yorum - "Eylül ayı öğretmenlerin ikinci il içi ve il dışı atama sonuçları açıklandı"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
burak
Ziyaretçi
burak

2017 2.il içi il dışı atamasıyla il içinden bir okula atandım fakat 2 ay geçmeden norm fazlası oldum. Şimdi norm fazlası atamalarında tercih yaparsam eğer 2018 deki il içine başvurma hakkım olur mu ?

Editör
Yönetici

2018 il içi atama kılavuzu yayınlanmadan net bilgi vermemiz yanlış olur.

badem
Ziyaretçi
badem

2017 eylül il dışı iptal ettirebilen varmı arkadaşlar.

badem
Ziyaretçi
badem

arkadaşlar iptal ile ilgili bir gelişme olan varmı?

hülya
Ziyaretçi
hülya

İl içi ataması iptal edilir mi?İlişik kesme işlemleri son gün ne zaman

frk
Ziyaretçi

Mazeret olarak ne yazalim dilekçeye iptal için. İptal isteyenler var mi. Dilekçe yazan. İlla evli olup eşler baska yerdeyse mi iptal söz konusu. Ben 3 hafta sonra evlenecegim esim ist. Kalacak ben gidiyorum.özür olarak kabul edilir mi ki.

Ebru
Ziyaretçi

Sesimizi duyuralım. #ildışıiptalhakkıverilsin

wpDiscuz
  • YORUM