İkinci il dışı atama, ikinci il içi atama, norm fazlası atama yapılacak

MEB personellerinin merakla beklediği ikinci il içi ve ikinci il dışı atama süreci Yusuf Tekin tarafından açıklandı.

İkinci il dışı atama, ikinci il içi atama, norm fazlası atama yapılacak

İkinci il dışı atama, ikinci il içi atama, norm fazlası atama yapılacak

Binlerce öğretmenin ikinci il dışı atama ve ikinci il içi atama isteği için Müsteşar Yusuf Tekin’in yapmış olduğu açıklamalar umut oldu.

ÖĞRETMEN İHTİYACI

Televizyon programında açıklamalarda bulunan ve soruları cevaplandıran Yusuf Tekin, kapatılarak Bakanlığa devredilen okulların öğretmen ihtiyacının giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. Yusuf Tekin bu yıl il emri, ilçe emri uygulanmayacağını ancak il emri ve ilçe emri isteyen öğretmenlerin de dahil olacağı bütün öğretmenlerin başvuracağı yer değiştirme işleminin olacağını ifade etti.

İKİNCİ İL DIŞI

İkinci il dışı atama hakkı verilecek mi, ikinci il dışı yapılacak mı?

Yusuf Tekin devredilen okulların öğretmen ihtiyacının karşılanması için yapılan çalışmalar içerisinde il ilçe emri isteyen arkadaşlarımızın da dahil olduğu bütün öğretmenlerimiz açısından bu okullara tayin olma hakkı tanınacağını ifade etti. Tekin şu anda çeşitli özür sebeplerinden dolayı yaklaşık 40 bin norm fazlası öğretmenin olduğunu, öncelikli olarak bu okullara norm fazlası öğretmenlerin tercihlerine göre yerleştirileceğini açıkladı. Norm fazlası öğretmenler için tercih ve atanma süreci açısından bir takvim olacağı belirtildi.

İHRAÇ KARARLARI BEKLENİYOR

MEB personeli olan ve FETÖ kapsamında açığa alınan binlerce öğretmenin durumları önümüzdeki Bakanlar Kurulu kararı ile netlik kazanacak. Tekin, ihraç kararlarının MEB tarafından beklendiğini, bu ihraç kararlarının ardından ihraç edilen öğretmen sayısı kadar norm açılacağını vurguladı. Devralınan okullar da dahil olmak üzere tüm okulların ihtiyaçlarının belirleneceğini, arkasından norm fazlası öğretmenlerin atamalarının yapılacağını, il içi ve il dışı atama talebinde bulunan arkadaşların taleplerinin karşılanacağı bir sürecin yeniden işletileceği Müsteşar Yusuf Tekin tarafından açıklandı. Tekin’in il içi ve il dışı atama talebi sürecinin yeniden işletileceği açıklaması, ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama yapılacağının bir göstergesidir.

TAKVİME GÖRE YAPILACAK

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün (İKGM) bu atama takvimini belirlediğini, gelişmeler ile bu takvimin netlik kazanacağı Tekin tarafından açıklandı. Tekin il emri ve ilçe emrinin verilmeyeceğini, net bir şekilde yapılmayacağını tekrar vurguladı. Yeni atama ve yer değiştirme süreci ile mağduriyet oluşmaması için çalışacaklarını ifade eden Tekin sürecin önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM