İkinci il dışı atama iptali ile ikinci il içi atama iptali için yapılması gereken

MEB personelinin ikinci il içi ataması ile ikinci il dışı ataması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. İkinci il dışı atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmenler ile ikinci il içi atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmenler atamalarını nasıl iptal ettirebilir?

İkinci il dışı atama iptali ile ikinci il içi atama iptali için yapılması gereken

İkinci il dışı atama iptali ile ikinci il içi atama iptali için yapılması gereken

Öğretmenlerin 2016 yılı ikinci iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları ile ikinci il içi isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı. İkinci il dışı atama ile yer değiştiren ancak çeşitli sebeplerle eski görev yerinde kalmak isteyen öğretmenler ikinci il dışı atamayı iptal ettirmek istemektedir.

İKİNCİ İL DIŞI/İL İÇİ ATAMA

MEB personeli için bu yıl ikinci kez yapılan ikinci il dışı atama sonuçları ile ikinci il içi atama sonuçları geçtiğimiz gün açıklanmıştı. İkinci il içi atama ve ikinci il dışı atama ile ataması çıkan öğretmenlerden bazıları atandıkları yere gitmek istememekte olup çeşitle nedenlerden dolayı ikinci il içi ataması ile ikinci il dışı atamasının iptalini istemektedir. Örneğin ikinci il dışı atama ile yer değiştiren öğretmenin eşi yer değiştirememiş olup Ağustos 2016 özür grubu ataması da yapıldığı için bu öğretmen arkadaş eş durumunu beklemek zorundadır. Şu anda ikinci özür grubu ataması konusunda resmi bir adım olmadığından bu mağduriyeti yaşayan öğretmenler Şubat 2017 özür grubu ataması dönemini beklemek zorunda kalacaklar.

ATAMA İPTAL DİLEKÇESİ

Okullar 19 Eylül pazartesi günü açılacak. Öğretmenlerin Kurban Bayramı tatili sonrası ilk mesai günü de 19 Eylül’de başlayacak. Bu süre içerisinde ikinci il dışı iptali ya da ikinci il içi iptali konusunda resmi bir başvuru yapılamaz. İkinci il dışı atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler ile ikinci il içi atamasını iptal ettirmek isteyen öğretmenler ilişik kesmemek şartı ile durumlarını anlatan detaylı bir dilekçe yazarak 19 Eylül sabah saatlerinde kadrolarının olduğu okula iptal dilekçelerini versinler. Okul ilçe/il milli eğitim müdürlüğüne dilekçeleri üst yazı ile en kısa sürede göndermelidir. Dilekçeye cevap verilene kadar ilişik kesmemek gerekmektedir. Eğer ilişik kesilirse il dışı atama ya da il içi atama iptali söz konusu olamaz.

Bu konuda diğer öğretmenler ile fikir alışverişinde bulunmak isterseniz. Öğretmenler Forum sitesini ziyaret ediniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

26 yorum

 1. İlisigimigide kesmedim bakanlıktan cevap gelmedi diye ama kontenjan mebde ihtiyaç gorunuyodur branşım şuan atanmaya açık çoğu kişinin belli olmuş bizim sonuç gelmediğini giore olumsuz demek ki ve bize verilen bir haktı bu cevap gelmedi perişan olduk herkes göreve başladı yerimiz nersi hala belli değil nasi bise bu

 2. Het sene verilen bır hak neden bıze verılmıyo anlamıyorum gıdecegımz yerde ev yok cocuklar okula basladı zorla buraya alışmışken onlar ıcınde yıkım olacak

 3. Dilekçeme mebden bir cevap gelmedi bende milli eğitim dediği gibi ilişiğimi kesmedim Bayramdan bu yana hergun yetkili yerleri arıyorum mesaj atiyorum ama hiç bu kadar sıkıntı yaşamamıştım neden olumlu veya olumsuz bir cevap gelmedi çok zor durumda kaldık hem maddi hem manevi pazartesi ne olacak acaba dilekçesine cevp gelenler varmis neden bizede bi cevap gelmedi atanma sürecinden daha kötü bir surec artık iptal hakkı bizlerede verilsin

 4. Bu sabah il milli eğitimle gorustum dilekçelere cevap gelene kadar ilisik kesmeyin dendi. Onlarda kesin bilmiyo ama iptal olabilir dediler. olumsuz cevap gelirse öğlen saatlerinde eski görev yerimizde ilişik kesmeye nasıl yetisicez. Çok büyük sıkıntı oldu.

 5. ben nişanlım ile tartışmamdan dolayı 2. il dışı tayinine başvurdum tayinim çıktı sonra tekrar barıştık.şimdide pişmanım tayinimi iptal ettirmek istiyorum.iptal dilekçesi yazdım. bakanlığı bugun aradım bana dilekçelerin makamda olduğu bu günlerde sonuçlanacağını söylediler.Bildiğim kadarı ile ilişik kesme tarihi cuma günü son gün.Ben cuma günü ilişiğimi kesmezsem bişey olurmu

 6. İl dışı iptal dilekçesi verdik ama yer değiştirme kılavuzunda ilişik kesme süresi olarak son gün cuma günü yani 23 eylül tarihi verilmiş, bu tarihe kadar iptal işlemi gerçekleşmezse dilekçeye cevap verilmezse ne yapmamız gerekiyor ? Tek yapılması gereken cuma gününe kadar bekleyip ilişik kesmemek mi? Yoksa yapacağımız başka birşey var mı ? 23 ünde ilişik kesmezsek Nasıl bir yaptırım uygulanacak ? Teşekkürler ?

 7. 2. Il dısı hakkı verilsin kımse keyfine ıptal etmıyo gercekten zorda kaldım hem gıttıgı yer yazılandan cok uzak yol gunluk 10 lıra hem ev yok ve daha bırsuru neden var tek basıma cocukla cok zor

 8. İlişik kesme süresi 19-23 Eylül diyor. Peki dilekçe sonucu 23 Eylüle kadar belli olmazsa ilişik kesme süresi aşıldığından dolayı herhangi bir müeyyide uygulanır mı ?

 9. Tesekkur ederim bilgilendrdiginiz icin..ilisigimi son tarih 23 eylulde kesmezsem bir islem yapilirmi hakkimda..kesmeye zorlanir miyim milli egitim mūd.nce..iptal dilekcesini yarin verirsem cevap gelmesi 23 unu gecer cunku..lutfen yardimci olurmusunuz

 10. 2014 ve2015 yıllarinda verilen iptal hakkini belirtsek olurmu?birde millieg.mūdūrlukleri iptal yazisi çıkmadan dilekceyi almayiz demisler..cok kötū durumdayim bende yardimci olurmusunuz?

  • Dilekçeyi almama gibi hakkı yok kimsenin alır kayda geçirir üst merciye bildirir. Almıyorsa suç işler. Okul müdürü dilekçe almıyorsa milli eğitime orası almıyorsa Kaymakamlığa bildirin ve dilekçe almadıklarını da söyleyin. Dilekçenizi almayana da şikayette bulunacağınızı söyleyin.

 11. Eşimin tayini çıktı ben ve 1 yasindaki oğlum eş durumu olmazsa tek mi kalacaz?bu durumda il dışı iptal edilebilir mi ?

  • Durumunuzu anlatan bir dilekçe ile eşiniz atamasının iptali istesin ve görevden ayrılış yapmasın. Şu anda ikinci özür grubu ataması yapılmayacak gibi duruyor.

 12. İl disi atama iptalini sadece es durumu mağduriyeti olanlar mi yapabiliyor?
  İsteğe bağlı iptal mümkün mü?

 13. ikinci il icinden atandigim yer okulun sitesinde yazandan 45 km daha uzak ilce merkezi olarak yaziyordu bu durumda yasadigim yerle arasinda 90 km var ilceye tasinmak istesem esim sehir disinda gorev yapiyor yanimda kalabilecek kimsem yok ve hamileyim daha once bir dusuk oldu simdi devlet hastanesinden aldigim durum belgesi var kesinlikle seyahat edemez diye ne yapacagimi sasirdim bayramda yuzumden dusen bin parca orda yalniz kalsam bir sey olsa kime haber edeyim. burdan git gel yapsam o kadar mesafeyi saglik durumumdan gidip gelemem dilekce versem iptaline yonelik kabul edilir mi aceba rapor alip ordaki cocuklari magdur etmek te istemiyorum.En azindan burada ders karsiligi haftaya yayip programi gider gelirim tek basima

 14. İkinci il dışı tayin ile yerim değişti. İptal etme şansım ne kadar? Çünkü ciddi ciddi zor durumda kaldım. :((

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM