İkinci il dışı atama sonucu ve ikinci il içi atama sonucu açıklandı

İkinci il dışı atama sonucu ve il içi atama sonucu açıklandı. MEB sayısal verilerine göre beş binden fazla öğretmen yer değiştirdi.

İkinci il dışı atama sonucu ve ikinci il içi atama sonucu açıklandı

İkinci il dışı atama sonucu ve ikinci il içi atama sonucu açıklandı

MEB personelinin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonucu ile il içi isteğe bağlı yer değiştirme atama sonucu açıklandı. MEB tarafından yapılan açıklamada, il içi atamaya başvuran ve il içi atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmen sayısının 2226 kişi olduğu, ikinci il dışı atamaya başvuran ve ikinci il dışı atama sonucu yer değişikliği gerçekleşen öğretmen sayısının da 3146 kişi olduğu açıklandı.

İKİNCİ İL İÇİ, İL DIŞI

2016 yılı ikinci il dışı atama ve ikinci il içi atama, birinci yer değiştirme döneminde atanamayan öğretmenler için bir umut olmuştu. İkinci il dışı ve il içi atamada açılan kontenjanların beklenenin altında kalması öğretmenleri hayal kırıklığına uğrattı. 2014 yılında da yapılan ikinci il dışı atamaya il içi atama yapan öğretmenler başvurmuş olmasına rağmen, 2016 yılı ikinci il dışı atamaya il içi atama yapan öğretmenler başvuramadı. MEB, 2014 yılı ile 2016 yılında farklı uygulamaya gitti.

İPTAL ETTİRENLERİN MAĞDURİYETİ

Birinci il dışı atamada ataması gerçekleşen ancak MEB’in yayımladığı yazı ile atamasını iptal ettirme hakkı elde eden öğretmenler ikinci il dışı atamaya başvuramadılar. MEBBİS atama başvurusu il dışı atamasını iptal ettirmiş öğretmenlere açılmadı. Birinci il dışı atamada atanan ancak atamasını çeşitli nedenlerden dolayı iptal ettiren öğretmenin ikinci il dışı atamaya başvuru hakkı sağlanmalıydı.

İkinci il dışı atama sonucu ve ikinci il içi atama sonucu için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. atamamiz 2. il disinda yapildi iyi ama 2.es durumu atamasi olmayacak mi? bunu gundem yaparsaniz sesimizi duyurabiliriz

    • aynen katiliyorum. cunku 2. il disi sonucunda 2. es ozru atamalarinin olmasini istiyorum. subata kadar ailemden ayri kalmak istemiyorum.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM