İl dışı atama 2017 iller arası yer değiştirme kılavuzu yayımlandı

Öğretmenlerin 2017 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyuru Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlandı. 2017 yılı il dışı atama takvimi açıklandı.

İl dışı atama 2017 iller arası yer değiştirme kılavuzu yayımlandı

İl dışı atama 2017 iller arası yer değiştirme kılavuzu yayımlandı

Öğretmenlerin 2017 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirmelerine İlişkin Duyurusu yayınlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 2017 il dışı atama kılavuzu yayınlandı. 2017 yılı iller arası yer değiştirme takvimini Mayıs ayında yayınlayan Bakanlık, il dışı atama duyurusunu ve yer değiştirme kılavuzunu da bugün yayınladı.

2017 İL DIŞI ATAMA KILAVUZU

2017 yılı il dışı atama başvuruları 15 Haziran tarihinde başlayacak ve 21 Haziran tarihinde sona erecek. İl dışı atama sonuçları ise 23 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak.

2017 il dışı atama

2017 il dışı atama kılavuzu (Duyuru) İçin Tıklayınız

2017 iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurusu üst yazı Tıklayınız

2017 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri ile 2017 il dışı atama kılavuzu dikkate alınarak yapılacak. Öğretmenlerin iller arası atama istemeden önce MEBBİS bilgilerini ve atama ile ilgili bilgilerini kontrol etmeleri ve eksik yerleri güncelletmeleri gerekmektedir.

30 Eylül 2017 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayan öğretmenler, iller arasında yer değiştirme başvurusu yapabilirler.  İl dışı atama hizmet puanı hesaplama işleminde 21 Haziran 2017 tarihi baz alınacak. Hizmet süresinde 30 Eylül, hizmet puanında 21 Haziran tarihlerine göre hesaplama yapılacak.

ogretmenlericin.com olarak il dışı atama kılavuzu ve il dışı atama başvurusu ile ilgili detaylı bir yazı yayınlayacağız.Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Hocam iller arasından il içi tercihi yapabilirsiniz demiştiniz de modülde görev yaptigim şehri göremiyorum

    • Sistemden kaynaklı olabilir, kılavuzda olan bir husus MEBBİS ekranına yansıtılmamış. Benzer durumda olan arkadaşlarınız ile görüşünüz aynı sıkıntı varsa geneldir yoksa sizin ile ilgilidir.

  2. Hocam iller arasından il içi tercihi yapabilirsiniz demiştiniz de modülde görev yaptigim şehri göremiyorum nasil olacak o

  3. Acaba Norm fazlaları tercih yapabilecek mi geçen sene il içi ve il dışında isteyebildi bu sene il içinde isteyebildi acaba il dışında isteyebilir mi?

  4. Sinif ogretmeniyim.7 yillik dogu hizmetinden sonra 150 puanla istanbul dahil il disi heryeri yazmak istiyorum riske atmamak icin.esim samsunda calisiyor.farkli il cikarsa iptal edip agustosta es durumu isteyebiliyormuyum yeni kilavuza gore

    • Tabi isteyebilirsiniz eş durumu her şeyden bağımsızdır iptal edipte yapabilirsiniz yeni yerinizde göreve başlayıpta eş durumu da yapabilirsiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM