İl dışı atama ilişik kesme süresi, görevden ayrılma başlama, mehil müddeti

2017 il dışı atama sonuçları Ramazan Bayramı öncesi açıklandı. Ataması çıkan öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2017 tarihinden itibaren yapılabilecek. İl dışı atama kararnameleri 28.06.2017 Çarşamba günü öğlen saatlerinde okullara ve milli eğitim müdürlüklerine gönderilecektir.

İl dışı atama ilişik kesme süresi, görevden ayrılma başlama, mehil müddeti

İl dışı atama ilişik kesme süresi, görevden ayrılma başlama, mehil müddeti

2017 il dışı isteğe bağlı yer değiştirme atama sonucu il dışına tayini gerçekleşen öğretmenler 28.06.2017 tarihinden itibaren görevlerinden ayrılabilecekler. Eski görev yerinden ilişik kesen öğretmen atandığı yeni kurumuna giderek göreve başlayacak. Bu konuda il dışı atama mehil müddeti ile il dışında ilişik kesme süresi hususlarında gerek kamu MEB haber sitelerinde gerekse öğretmen haber forum sitelerinde birçok bilgi yer almaktadır.

“İl dışına ataması çıkan öğretmen istediği zaman ilişik keser”, “eylül ayına kadar eski görev yerinden ayrılmama hakkı vardır” gibi asılsız yargılar birçok öğretmenin başına dert olabilmektedir. İl dışı atamada görevden ayrılış ve göreve başlayış konularında detaylı bilgi vermeye çalışacağım. Diğer tüm yazılarımda olduğu gibi bu yazımda da en altta yorum kısmından soru sorarak bana ulaşabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi Editör arkadaş aracılığı ile sorularınızı kimi zaman ben kimi zamanda sitede mevzuat uzmanı olan arkadaşlar yanıtlamaktadırlar.

KARARNAMELERİN GELMESİ

2017 il dışı atama kararnameleri ne zaman gelir? Öğretmenlerin 2017 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme sonuçları 23.06.2017 tarihinde açıklandı. İl dışı atama sonuçları için Tıklayın. İl dışı atama sonucu ataması olan öğretmenlerin kararnameleri en erken 28.06.2017 tarihinde öğlen saatlerinde ulaşacaktır. Çünkü atama sonuçları 23 Haziran Cuma akşamı mesai bitimine yakın belli oldu. Ramazan Bayramı tatilinden dolayı mesai yapılmadı ve okullar ile milli eğitim müdürlükleri 28 Haziran çarşamba günü mesaiye başlayacaklar, Bakanlığın kararnameleri sisteme yüklemesi ve milli eğitimlerin kararnameleri alması en iyi ihtimalle öğlen saatlerini bulacaktır.

İl dışı atama ilişik kesme süresi

İl dışı tayini çıkan öğretmen ne zaman ilişik kesebilir? İl dışı ataması çıkan öğretmen kararnamesinin okula gelmesi ile birlikte ilişik kesebilir. İlişik kesme süresi atamanın kendisine tebliğ edilmesi ile başlar. MEB personelleri arasında şu sorular çok soruluyor; İl dışı ilişik kesmeyi ay sonuna bırakabilir miyim, 15 gün içerisinde ilişik kesmek gerekli mi, Eylüle kadar okullar açılana kadar ilişik kesmesem olur mu vs Öncelikle ilişik kesip kesmemek keyfi bir durum değildir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu içerisinde atamalarda yeni görev yerine hareket ve işe başlama süresi hüküm altına alınmıştır. Bu maddeyi hatırlayalım;

Atamalarda görev yerine hareket ve işe başlama süresi:
Madde 62 – (Değişik: 23/12/1972 – KHK 2/1 md.)
İlk defa veya yeniden veyahut yer değiştirme suretiyle;
a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü,
b) Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,
İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

657 DMK 62.Madde b) bendinde koyu renk ile işaretlediğim yer il dışı atamada ilişik kesme süresini ve yeni görev yerinde göreve başlama süresini belirtmektedir. Burada önemli olan il dışı atama kararnamesinin öğretmene tebliğ edilmesidir. Öğretmene okul tarafından bu tebliğ ne kadar geç yapılırsa öğretmenin il dışı atama ilişik kesme süresi de o kadar uzamış olur. Öğretmenlerin il içi atamalarda göreve başlama süresi ile il dışı atamalarda göreve başlama süresi farklılık göstermektedir. İl içinde aynı ilçede yer değiştiren öğretmen ayrılış ve başlamayı aynı gün içerisinde yapacakken, il dışı atamalarda eski görev yerinden ilişik kesen öğretmenin 15 günlük mehil süresi bulunmaktadır.

İl dışı atamada görevden ayrılış işlemleri;

Bu durumu il dışı atama kararnamesi ve personel nakil bildirimi üzerinden anlatayım. İl dışı tayin ilişik kesme işleminde görev yerinize atama kararnameniz milli eğitim müdürlüğü tarafından gönderilecek. Gelen kararnamede “ilgili öğretmenin görevden ayrılış ve başlama işleminde maaş nakil ilmuhaberi esas alınacaktır” ifadesi yer alacaktır. Maaş nakil ilmuhaberi olarak belirtilen husustan öğretmenin bilgilerinin özet hali olan personel nakil bildirimi formu kastedilmektedir. MEB öğretmen personel nakil bildirim formu örnek İNDİRPersonel nakil bildirim formu ufak tefek içerik düzenlemesinde farklılıklar gösterebilir. Ancak genel şablon paylaştığım şekildedir.

Örnek atama kararnamesi resmi yazı;

İl dışı kararname

Yukarıdaki kararname bizzat bana aittir. İl dışı yer değiştirdiğim döneme aittir. İl dışı atama kararnamesinde görüldüğü gibi şu tarihe kadar görevden ayrılacak diye bir ibare yok. İl içi atama kararnameleri ile son dönemdeki il dışı kararnamelerinde 15 günlük bir ibare görmekteyim. Bu 15 günlük süre yıllardır karıştırılmaktadır.

Öğretmenlerin il dışı ilişik kesmek için 15 gün süresi var mı? Öğretmenlerin ilişik kesme süresi ile ilişik kestikten sonra göreve başlama mehil süresi karıştırılıyor. Van Edremit’ten Ankara Çamlıdere’ye ataması çıkan bir öğretmen, Edremit’te ilişik kestikten sonra Çamlıdere’de okulunda göreve başlaması için 15 gün süresi vardır. 15 gün içerisinde gidip göreve başlamalıdır. İl dışı atama mehil müddeti budur. Yukarıda örnek il dışı atama kararnamesi içerinde belirtilen maaş ilmuhaberi dediğimiz gibi personel nakil bildirim formu olarak geçmektedir. Görevden ayrılma buna göre yapılır, yeni görev yerinde göreve başlama da yine personel nakil bildirimine göre yapılır.

Örnek personel nakil bildirim formu;

Nakil Bildirim Formu MEB

İl dışı ilişik kesmede yapılacak işlemleri de aslında bu yazımda anlatmış oluyorum. Atama kararnameniz okula gelecek, okul ya da milli eğitim müdürlüğü size il dışı tayininizi tebliğ edecek. Personel nakil bildirimi hazırlanacak. Nakil bildiriminizde yukarıda örnek verdiğim hususlar yer alacak. Yolluk hesaplama işleminiz yapılacak. Daha sonra SGK ve hitap çıkışı yapılacak. Sonra eski görev yerinizden ayrılacaksınız. Personel nakil bildirimi kaç adet hazırlanacak, il dışı atama yolluk hesaplaması nasıl yapılacak, ayrılış yazısı ne zaman verilecek vs gibi soruları öğretmenler dert etmesinler. Hepsi zaten okulda ya da milli eğitimde hazırlanıyor. Mutemetlik işler mutemetler, muhasebe görevlileri tarafından yapılıyor. Görevden ayrılma yazısı dahil neredeyse tüm evraklar artık DYS üzerinden gönderiliyor lakin tüm öğretmen arkadaşlarıma tavsiyem her evrakın birer çıktısını alınız, aldığınız evraklarda bu belge elektronik imzalıdır kaşesi de olsun.

Tekrar öğretmen personel nakil bildirim formu üzerinden açıklamamı sürdüreyim;

Ayrılış başlama

Benim 2015 yılında il dışı atamam 18.06.2015 tarihinde oldu ve bu atama kararı bana 18.06.2015 tarihinde tebliğ edildi. Ben ise 15.09.2015 tarihinde görevimden ayrıldım. Çünkü eşimin öğretmen olması nedeniyle Ağustos 2015 eş özrü atamasını bekledik. Bu süreye kadar ilişik kesmedim. Eşi öğretmen olanların bu hususunu ayrı olarak ele alacağım. Ancak benim bu mazeretim olmamış olsaydı ve bu durum direkt Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirtilmemiş olsaydı il dışı atama kararnamesinin bana tebliğ edilmesi ile birlikte ilişik keserek, 15 gün içerisinde yeni görev yerimde göreve başlamam gerekiyordu. Personel nakil bildiriminde görüldüğü üzere 15 gün içerisinde yeni görev yerinize hareket etmiyorsanız bir nedeni olmalıdır. Ben 15 Eylül tarihinde ayrılış yaptım ve yeni yerimde başlamak için hareket ettim.

İL DIŞI ATAMA YOLLUK HESAPLAMA İŞLEMİ

İl dışı atamalarda yolluk hesabı işlemini mutemetler zaten program aracılığı ile yapıyorlar. Eski görev yeri ile yeni görev yeri arasındaki mesafe, iki uzaklık arasındaki ulaşım ücreti yani otobüs bilet parası, eşlerin ikisinin de atamasının çıkması, çocuk olup olmaması gibi durumlar yolluk hesaplama işlemi içerisinde yer alıyor. Bazı ilçelerde yolluk hesaplama için öğretmenler şoförler odasına, cemiyete gönderilebiliyor. Ancak son dönemde tüm bu işlemler milli eğitimde yapılıyor. Farklılıklar olabilir. Bu konulara ayrıntılara girmeyeceğim, sorusu olan sorabilir. Bilinmesi gereken şudur; eğer öğretmen eşlerin ikisinin de ataması çıkmışsa birisi yolluğunu tam alır diğeri yaklaşık yarısını alır.

Personel nakil bildiriminde sendika kaydınız, borcunuz gibi hususlarda yer almaktadır. Banka promosyon ücreti, eğitim öğretim hazırlık ödeneği, ek ders hususları da yer alır. Ben Eylül ayında ilişik kestiğim için o dönem hazırlık ödeneği almıştım, ayrıca eylül ayından yatmayan ek dersimi de personel nakil bildirimi içerisine not olarak yazdırdım. Gittiğim okul ödemişti. Tüm bu hususlar personel nakil bildirim formunda yer almalıdır.

İl dışı atama ilişik kesmek için gerekli belgeler konusunda tüm detayları anlatmaya çalıştım. Tüm bu işlemlerden sonra eski yerinizden görevden ayrıldıktan sonra 15 gün mehil müddetiniz var. En geç 15 günlük mehil süresi sonunda yeni okulunuzda göreve başlamanız gerekmektedir. Mazeretiniz yoksa en kısa sürede göreve başlayınız. 15 günlük mehil süresince maaş alırsınız sorun yok, bu süreç eğitim öğretim yılı içerisinde ise ek ders alamazsınız. Yaz tatilinde zaten ek ders olmadığından sıkıntı yok.

Yeni okulunuzda göreve başlarken yine tüm işlemleri kurum halledecek. Sizin SGK ve hitap giriş işlemi yapılacak. Yeni okulunuzda maaşlar hangi bankadan ödeniyorsa oradan hesap açmanız ve IBAN bilgilerinizi okul mutemetine vermeniz gerekmektedir.

28.06.2017 EKLEME;

NOTER VEKALETİ

Bu hususu eklemek istedim. İl dışı atama sonucu ataması çıkan öğretmenler eşine, arkadaşına, okul müdürüne vs herhangi birine noter vekaleti verebilir. Noter vekaleti ile ilgili kişi sizin adınıza ilişik kesme işlemlerini yapabilir. Yine vekalet ile yeni görev yerinizde başlama işlemlerinizi başkasına yaptırtabilirsiniz.

Arif Muzaffer KUL
Öğretmen

Sosyal Medyada Paylaşın:

334 yorum

 1. Merhabalar
  Sözleşmeli öğretmen olarak çalışırken sağlık mazereti nedeniyle farklı bir şehire atandım.15 gün meyil müddeti sonununda ilçe milli eğitim sgk girişimi eski kurumumdan ayrıldığım tarihli değil yeni kurumuma başladığım tarihli yapmak istiyor. 15 gün hem maaş hemde sgk eksik yatıcak. Bu konuda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum . Her iki şehirde aynı kurum olunca sgk girişi geçmiş tarihli girilmesi durumunda kuruma ceza ödemek zorunda kalır mi? Teşekkürler .

 2. Hocam ben saglik ozrunden atamam yapildi yanliz bu surecte nakil oldum hastanede yatmaktaydim ve kararnamem okuluma geldi ben taburcu oldum ama 3 ay rapor verdiler hocalar bana raporluyken ilisik kesip yeni okulumda başlamami yapabilir miyim raporlu olmam sarun olur mu

 3. Hocam sözleşmeli öğretmen olarak Batman’da çalışıyorum.Sağlık özründen Antalya’ya atamam çıktı.Yol harcırahı alabilmem için illaki ikametgah belgesi biraz etmek zorunda mıyım?

 4. 14 eylüldeki eş durumu resen ataması ile tayinim çıktı Hala kararnamem gelmedi Bu kadar uzun sürmesi normal mi?

 5. Merhaba Hocam 2016 şubat atamasıyla göreve başladım. Adaylık sürecimi memleketimde yaptım. Eylül ayında esas görev yerim olan diyarbakırda göreve başladım. 2018 ağustosta eş durumu yaparak Siirte geldim. Burdaki işlemler yapılırken hitap sistemine girişim yapılamadı.Diyarbakır milli eğitimi aradıgımda sistemde hala adaylık sürecini yaptığım malatyadaki okul görünüyo ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkür ederim

 6. hocam benim iki sorum olacak. Birincisi il içindeki yer değiştirmelerde, müdür yardımcısı arkadaş tebliğ tarihinde aynı gun göreve başlamalısınız diyor. 657 ye göre tebliğ tarihini izleyen iş gününde, sizin yorumunuzda mudur yardımcısıyla aynı. tebliğ aldım . görevden ayrıldım . ertesi gun göreve başlasam yanlış mıdır?
  ikinci sorum ise göreve baslarken önce okula mı yoksa il milli eğitime mi gidilir personel nakil bildirimini vermek için?

  • Merhaba, aynı ilçede yer değiştirdi iseniz aynı gün başlamanız lazım. Farklı ilçe ise ertesi gün başlayabilirsiniz. Göreve başlarken milli eğitime gidilmez direkt olarak okula gidilir.

 7. Merhaba benim tayinimde 12.06.2018 tarihinde gerçekleşti.29.06.2018 tarihinde ilişik kesme başladı.Ben ise 09.07.2018 tarihinde ilişiğimi kestim ve personel nakil belgemi aldım. Ancak bu belgeyi defterdarliktaki muhasebe birimine onaylanırken oradaki görevli siz bu tarihte ayrılış yapamazsiniz dediler ve maaş konusunda sorun olur dediler. Ancak bu belgeyi muhasebe müdürü sizin isiniz tersten oldu diyerek yine onayladı. Ben bazı sebeplerden dolayı yarin 13.07.2018 tarihinde yeni görev yerinde başlayisimi yaptıracağım. Peki temmuz maaşi eski görev yerinden mi yatacak. Yoksa yeni görev yerinde mi yatacak veya temmuz maaşının yatması konusunda sıkıntı olur mu? Bankalar da farklı eski yer ziraat yeni yer yapıkredi beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Saygilarimla

  • Merhaba, öncelikle istediğiniz zaman ilişik kesebilirsiniz mal müdürlüğündeki memur buna karışamaz. Siz ilişik kestiğinizde maaşınız yapılmışsa maaşınızı eski yerinizden alırsınız, eğer maaşınız yapılmamışsa personel nakil bildiriminde maaş almamıştır yazacaktır. Eğer maaşınız yatmazsa yeni yerinizde durumu anlatan bir dilekçe vereceksiniz. Birkaç gün içerisinde maaşınız yatırılır. Belki Ağustos ayında çift maaş da yatırılabilir. Ayın 15 i gelince tekrar buraya yazınız.

 8. Merhaba benim tayinimde 12.06.2018 tarihinde gerçekleşti.29.06.2018 tarihinde ilişik kesme başladı.Ben ise 09.07.2018 tarihinde ilişiğimi kestim ve personel nakil belgemi aldım. Ancak bu belgeyi defterdarliktaki muhasebe birimine onaylanırken oradaki görevli siz bu tarihte ayrılış yapamazsiniz dediler ve maaş konusunda sorun olur dediler. Ancak bu belgeyi muhasebe müdürü sizin tersten oldu diyerek yine onayladı. Ben bazı sebeplerden dolayı yarin 13.07.2018 tarihinde yeni görev yerinde başlayisimi yaptıracağım. Peki temmuz maaşi eski görev yerinden mi yatacak. Yoksa yeni görev yerinde mi yatacak veya temmuz maaşının yatması konusunda sıkıntı olur mu? Bankalar da farklı eski yer ziraat yeni yer yapıkredi beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Saygilarimla.

 9. merhaba ilişik kesme işlemleri 29.06.2018 tarihinden sonra başladı okul bana ilişik kesme konusunda tebliğ de bulunmadı.
  ilişik kesip yeni okulda başlamam içinmi 15 günlük süre var yoksa ilişiği kestikten sonra mı 15 gün?

 10. Merhabalar sayın hocam,ben Erzurumun bir ilçesinde görev yapmaktayken ildışından tayinim çıktı.29 haziran cuma günü ilişik kestimm. Okul müdürüm bana ek ders puantajımı verdi.Haziran ayı ek dersimi atandığım Balıkesirdeki okulum yapacağını söyledi.Ancak atandığım okul idaresi ve ilçe milli eğitim ek dersim nakil geldiğim Erzurumdaki kurumun yapması gerektiğini kendilerinin sorumlu olmadığını söyledi.Bu durumda ne yapacağım ve benim ek dersimi kim yapacak?

  • Merhabalar, yeni atandığınız okul ek dersinizi yapabilir. Bundan yana sorun yok. Personel nakil bildiriminizde haziran ayı ek ders ücreti almamıştır yazıyor mu? Eğer yazıyorsa yeni okul yatıracak. Eğer nakil bildiriminde ek dersle ilgili ibare yoksa hata eski okulunuzda. Eski okulunuz işlemi yapabilir. KBS üzerinden misafir girişi diye bir yer var oradan size ek ders yapabilirler. Gelişmeleri buradan bize yazarsanız yardımcı olmaya devam edelim.

 11. Hocam merhaba 3 Temmuzda il dışı için ilişki kesmeler başladı ben mümkün olduğunca geç ilişki kesmek istiyorum en geç ne zaman ilişki kesebilirim?Şanlıurfa’dayım İstanbul’a gideceğim

 12. 12.06.2018 tarihli kararname ile il dışı atamam gerçekleşti.Eşim MEB’de öğretmen ve ataması olmadı.Eş durumunu beklemek durumunda.Ben bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktayım; ancak bu haziran itibariyle görev sürem doldu.Branşım dolayısıyla bu okulda devam etmem mümkün değil. Bizden ilçe içinde atanmak istediğimiz bir okul için dilekçe istendi.Henüz yeni okula geçişle ilgili bir işlem yapılmadı.Bu arada valilikten yerimize atama olana kadar görevlendirmemiz çıkarıldı.Eş durumu tayini olana kadar ilişik kesmemize gerek olmadığı ve kararnameye istinaden eşime atandığım ildeki okulların açılacağı yazınızdan anlaşılıyor.Ben, eşimin tayini çıkmaz ve atamamı iptal ettirecek olursam:
  1-Dilekçe verdiğim okulda mı görev yaparım?
  2-Yönetici atama mülakatında bulunduğum ilçede yeterli olabilecek puanı aldığımı düşünüyorum.Bu puanı kullanarak başka bir okula yönetici olarak gitmem il dışı atama kararnamemin geçerliliğini ortadan kaldırır mı?

  • Eşinize eş durumundan atama çıkmazsa ve siz il dışı atamanızı iptal ettirirseniz dilekçe verdiğiniz okulda göreve başlarsınız. Yönetici olarak atanmanız il dışı atamanızı geçersiz kılmaz. İl dışı atama kararnamenizin eş durumuna kadar geçerliliği sürecek, eş durumu çıkarsa ilişik kesersiniz çıkmazsa iptal ettirirsiniz bu seferde yönetici olarak atandığınız kurumda devam edersiniz.

 13. Büşra Selluncak
  İyi günler yazınızı okudum ama birde şöyle sormak istiyorum. İlişik kestikten 15 gün içinde gidip görece başlamak gerekir. Peki 29 haziran da başladı ilişik kesme. En son ne zamana kadar ilişik kesebiliriz ?

  • Merhaba, ilişik kesmede bir süre yok. Şöyle ki eğer size gel ilişik kes derlerse size tebliğ ederler. Tebliğden itibaren 3 gün içinde ilişik kesmeniz lazım. Ancak üstelemezlerse hocam istediğin zaman kesersin derlerse sorun yok beklersiniz. Bu tamamen okulun öğretmene yaklaşımı ile ilgili.

   • Merhaba Hocam,
    İlişik kesme tebliğle başlayıp 15 gün içerisinde yeni yerde göreve başlanacak diye okudum. Ben Haziran 2018’de il dışı ile başka bir okula atandım. Eski okulumda müdür yardımcılığı görevini yürütüyorum. Haziranın başından beridir yasal izinlerimi kullandım. bayramdan sonra göreve başladım. okulumda tek idareci olduğumdan müdürlük vekaleti de otomatik bana geldi. Bana ilçe MEM tarafından hiçbir surette tebliğ olmadı. Eğer çağırırlar ve tebliğ edecek olurlarsa nasıl bir süreç başlar? Ben ilişiğimi 12 Eylülden önce kesmek istemiyorum. Kadrolu idarecilikte 1 (bir) yılımı doldurmak, 2 yıla bir kademe hakkımdan yararlanmak vs gibi nedenlerle göreve devam etmek istiyorum. Bana ilgili şube müdürünün mü tebliğ etmesi gerekir? Ayrıca okuluma müdür ve müdür yardımcısı görevlendirmesi belirlenene kadar okul iş ve işlemlerini yürütmek adına da okulda kalmak istiyorum.

    • Merhaba. Hocam sizin durumunuz baya farklı. Siz bekleyin, size zorla gel ilişik kes diyene kadar bekleyin. Dediğiniz gibi 12 eylülden sonra ilişik kesin.

 14. Acil cvp lütfen. Hocam merhaba benim il dışı atamam oldu müdür bugün arayıp beni en geç bu ayın 5 ine kdr ilişik kesmem gerektiğini söyledi. Ben şuan tatildeyim ve vekaleten yaptıracağım kimse yok. Kılavuzda 29 hazirandan itibaren diyordu. 5 i nerden çıktı anlayamadım. Bu tarihe kadar gitmek zorundamıyım gerçekten. Teşekkürler

  • 29 Hazirandan itibaren ilişik kesebilirsiniz. Eğer gidip ilişik kesemeyecekseniz Rapor alın okula gönderin. Rapor bitiminde ilişik kesersiniz.

 15. Askerdeyken il dışı tayin istedim ve çıktı. Askerliğin 29 temmuzda bitiyor. İlişik kesme sürecim askerliğimn bittiği tarhan itibaren mi basliyo.askerlik nedeniyle önce eski okuluma başlayıp sonra mı kararnameyle ilişik kesecegim

  • 29 Temmuz sonrasında eski okulunuzdan ilişik kesip yeni okulunuzda göreve başlayacaksınız. Askerlik bitince önce eski okulunuzda gideceksiniz.

 16. Hocam, ben ilişiğimi 02.07.2018 tarihinde kestim yeni okuluma başlamamı 09.07.2018 tarihinde yaparsam maaşım geç yatar mı? Yada 06.07 tarihinde yaparsam daha mı iyi olur? Bir sorum daha olacaktı 15 günlük süre içinde sigorta kesintisi olmuyor değil mi?

  • 15 günlük süre içerisinde sigorta, maaş kesintisi olmaz. Ayın 6 sınfa başlarsanız maaşınızda gecikme olmaz ancak 9 unda başlarsanız gecikme olabilir.

   • hocam ben başlangıç için bugün okula gittim evraklarımı müdüre teslim ettim hesap açtırıp müdüre verdim ilçe mebe git falan demedi bana bir sıkıntı olur mu işlemlerimi müdür mü halledecek acaba

 17. Merhaba. Benim sorumun cevabı aslında verilmiş ama problem olmasın dan korkuyoruz.çevremiz’deki herkes ilisik kesmen lazım dior ama ben es durumu için iliski kesmeyecegim. Sizce özür grubu tayinleri klavuzu ne zaman açıklanir.

 18. Merhaba hocam ben vekalet ile 04.06.2018 tarihi itibari ile ilişik keseceğim. Görev yerim Ağrı idi. işlemler orada bittikten hemen sonra yine aynı gün içinde atandığım yere gidip başlayabilir miyim?

 19. Hocam merhaba okul müdür vekilliği görevini yapıyorum benim il dışı tayinim oldu yanlız görevimi bırakacak kimse yok Milli Eğitim Müdürümüz Ağustos ayının ortalarına doğru ilişik kesme mı istiyor. Bunun bir sakıncası olmadığını söylüyor. sizin fikriniz nedir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tteşekkür ederim

 20. Sorulmuşsa kusura bakmayın öncelikle. 29’unda bir sürü aksilik sonucu ilişiğimi kesemedim, önümüzdeki hafta içi herhangi bir gün yapmamda sakınca olmaz değil mi? Ya da bunu en fazla ne kadar erteleyebiliyoruz?

 21. hocam, maaş yapıldıktan sonra ilişiğimi 10 u gibi kessem yeni okulumda 15 inde başlasam sıkıntı olur mu

 22. Merhaba; temmuzun 10unda ilişiğimi kesip 11inde başlangıç yapmayı planlıyorum. Herhangi bir mazereti olmadan ilişik kesmeyi 10unda yapmam sorun teşkil eder mi? Teşekkür ederim.

 23. İyi günler benim sorum şu olacaktı. Benim il dışı tayinim çıktı eşim de özür grubunu bekleyecek. İlişiğimi Eylül’e kadar kesmesem bile eşime özür grubu tayin hakkı veriliyor mu mantıken açılmaması gerekiyor yoksa özür grubu zamanı gelmeden kendi ilişiğimi kesmem mi gerekiyor

 24. slm. 28 inde ilişgi kesip 4 ündr atandgm okula baslarsak o aradaki 6 gün maaş kesintisi olur mu yoksa maasimiz eksiksiz yatar mi

 25. Slm hocam, 29/06/2018 tarihinde ilişik kesip, yeni okulumda başlangıcımi 05/07/2018 tarinde yaparsam ..maaasim diğer aya sarkar mi

 26. ildışı tayinimiz oldu ancak iptali için dilekçe verdim dilekçe daha sonuçlanmadı.okul müdürü kararnameleri nekadar bekletme süresi vardır

 27. “Benim 2015 yılında il dışı atamam 18.06.2015 tarihinde oldu ve bu atama kararı bana 18.06.2015 tarihinde tebliğ edildi. Ben ise 15.09.2015 tarihinde görevimden ayrıldım. Çünkü eşimin öğretmen olması nedeniyle Ağustos 2015 eş özrü atamasını bekledik. Bu süreye kadar ilişik kesmedim. ” demişsiniz.
  Ben de aynı şekilde 2018 ağustos mazeret atamasını bekleyeceğim. Aklımda iki soru oluştu:
  1.Kararnamenizin size tebliğinden sonra eş özrü atamalarını bekleyeceğinize yönelik bir dilekçe verdiniz mi? (Vermek gerekiyor mu?)
  2.Bekleme sürecince (Temmuz-Ağustos) maaşınızı alabildiniz mi?

 28. Merhaba Hocam,
  Ben 02.07.2018 tarihinde ilişki kesip, yeni okulumda başlangıcımı 04.07.2018 tarihinde yapsam maaşın diğer aya sarkma ihtimali dışında herhangi bir sorun olur mu arada 1 gün boşluk kalması?
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba. Hayır sorun olmaz hocam. Hatta maaşa da yetişmiş olursunuz. Biz de zaten mümkünse çok zaman kaybetmeden göreve başlanmasından yanayız. En güzelini yapmış olursunuz.

 29. Merhabalar,
  Ben başka bir arkadaşımın yerine vekalet aldım noterden. Burdaki milli eğitim yolluk hesabı yapmayacaklarını söylüyorlarmış. Sıkıntı çıkaracaklar gibi yani. Buna hakları var mı? Vekalette malmüdürlüğü de dahil her yerden alınan imza yetkisi var.
  Teşekkürler

 30. hocam merhabalar, iki sorum olacaktı;
  1. Bu sene il dışı sonuçları 11.06.2018 tarihinde açıklandı, kararnamelerimizin gelmesi 29.06.2018 tarihine kadar sarkar mı ? yoksa en yakın zamanda gelir mi?

  2. Eski okulumuzdan 29.06.2018 ilişiğimizi kesip yeni okulumuzda 04.07.2018-15.07.2018 tarihleri arasında başlangıç yapsam. ayın 15 de maaş alabilir miyim. yoksa diğer aya sarkabilir mi?

  teşekkürler…

  • Kararnameler geldi zaten ancak siz 29.06.2018 itibari ile ilişik kesebilirsiniz. Öncesinde kesemezsiniz. İkinci sorunuzun cevabına gelirsek; dediğiniz tarihler arasında göreve başlarsanız maaşınız gelecek aya sarkabilir. Bunun için yeni atandığınız yerle görüşmeniz lazım. Genelde maaşlar ayın 8-9 una kadar yapılmış oluyor.

 31. Annemin saglik ozru ile il disina tayinim.cikti. bende ilisigimi kesip yeni gorev yerime geldim fakat buradaki hastanede de annemin tedavisi mumkun degil. Eski gorev yerime dönebilir miyim dönmek icin napabilirim Allah rizasi icin yardimci olur musunuz?

 32. Hocam benim esim 399 lu ataması ikametgah im izin olduğu yere atandı tam yolluk aldı ben öğretmenim es durumu tayin istedim ikametgah im izin olduğu ile bu durumda yolluk tam alabilirmiyim birde yollugu tayinimin çıktığı yeni okulundan alabilirmiyim

 33. merhaba. eşim doktor 1 ay önce tayini çıktı ve taşındık.ben de şubat eş durumuna başvurdum ama ilişik kesme işlemini vekaletle halletmek istiyorum. bunun için ne yapmak gerekiyor. vekalet kağıdımızı postayla o kişiye göndermemiz mi gerekiyor. bir de eşim yolluk aldı. ben de şimdi yolluk alabilecek miyim.

  • Merhaba. Eş durumundan atamanız çıkarsa noter vekaleti ile ilişik kesebilirsiniz. Noter belgesini hemen kargoya verin. Önce sorun faksla kabul ederlerse öyle yapın, kabul etmezlerse mecburen aslını göndereceksiniz.
   Eşiniz doktor, onun yolluk durumu ile sizin farklı. Siz de yolluk hakedişiniz varsa alırsınız.

 34. Merhaba.benim oglum 1 sinifa gidiyor.bizim ogretmenimiz tayin istedigini ve gidecegini belirtti bizlere ama biz sinif olarak istemiyoruz gitmesini.kabul edilirmi tayin karari acaba merak ediyoruz. Ne yapabiliriz elimizden bir sey gelirmi?

 35. Haziran ayının 2.hafta seminerini kendi memleketimde aldım.o ay ekdersler yapılırken benim puantajım ulaşmadığı için benim ekdersim yapılmadı.haziran ildışı atamalarında başka bir okula tayinim çıktı.şimdi yeni okulumda bu durum için ne yepabilirim.

 36. 2.ildisinda tayinim çıktı.15.09.2017 kararnamenin gelmesiyle ilisık kestim.29.09.2017 cuma günü başlamami yaptım. Bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

 37. Merhabalar.. sanliurfadan bursaya tayinim çıktı eşimin tayinin cikmaması sebebi ile tayinimin iptali için ilçe meme dilekçe verdik il in eline ulaştı ve iptal olur dediler dilekçe bakanlığa ulaştıktan sonra kararnameniz gelecek dediler. Kararname nereye gönderilir bununla ilgili bilgi almak istiyorum şimdiden teşekkürler

 38. Zorunlu hizmete bağlı resen 13 eylülde atamam yapıldı Kararname daha gelmedi Olağanüstü hal nedeniyle bu sürenin daha Kısa olması gibi bir şey var mı

 39. Merhaba.benim sorum biraz farklı. Ankara merkeze polis memuru olarak görev yapıyorum ve bulunduğum birim itibariyle merkezden başka bir yerde çalışamam. Eşim 3 yıl önce reesen merkezden 170 uzakta ve ulaşım olmayan bir köye atandı. Bu süre zarfında 1 yıl ücretsiz izin kullandı ve geri kalan 2 yılı görevlendirme ile ulaşım olan okullarda çalıştı. Şimdi kaymakam bey! Görevlendirme yapmıyormuş bu durumda ne yapmamız gerekir. Uzaklık sorun değil ama ulaşım yok maalesef. Bunun en kısa çözüm yolu nedir. Saygılar sunarım.

 40. Hocam iyi akşamlar ağustos ayi es durumundan atandim 6 eylulde kararnamem geldi fakat 5 eylul de doguma 3 hafta kaldigi icin dogum iznine ayrildim. izinde oldugum icin vekaletle ilisik kesmemde bi sorun mu?

 41. Merhaba hocam es durumundan tayinim cikti.eski okulum maasin bizim okulda yapildi diye ancak pazartesi ilisik kesebilirsin dedi bu dogru mu? Cuma gunu ayin 15 i. Maas gununden once ilisik kesebilir miyim ?

 42. Merhaba hocam, konuyu gayet net anlatmışsınız ancak şu durumun izahını hiçbir yerde bulamadım. 4 yılını doldurmuş zorunlu hizmet yükümlüsü Yen’i öğretmenin haziran ayında tayini zorunlu hizmet bölgesine çıkmış. Aradan geçen iki ay boyunca Öğrt kararnameye uymamış ve Yen’i görev yerine başvurmamış. Görev yeti milli eğitim sürekli aramış ama yine gitmemiş. Sonra müdür Yrd sınavına girmiş ve bu haftaya kadar çalıştığı yere 10 km uzaklıktaki zorunlu hiz bölg bir okula idareci Adayı olarak başvuru yapmış. Sonuçlar dün açıklanmış analistlere ismi yok. Ama tinerde büyük bir gizlilikle oradaki okula idareci olarak atanmış. Bu durum nasıl oluyor anlamadım. Kararname iptaline gidecek iki koşulu da yok. Ama görev yerine gitmemiş. Açıklar mısınız

 43. Yönetici atamada mudur yardımcısı olarak başka okula atandım kararnamem çıkmış ilisigimi kesmesem iptal etsem olurmu

 44. Hocam merhaba. Ben taşınma sebepleri dolayısıyla eski görev yaptığım ilde değilim. Bu yüzden vekalet ile ayrılış işlemlerimi başlattım. Pazartesi günü arkadaşım eski görev yerimdeki işlemlerimi tamamlayacak. Personel nakil formunu bana gönderecek. Bu belgenin aslını beklemek zorunda mıyım? Mail ortamında elimde olsa olmaz mı? Ya da kurumlar kendi aralarında resmî Mail adresleri üzerinden gönderseler geçerliliği olur mu?

 45. Hocam merhaba. Vekalet ile ilisik kediyorum. Vekil olan arkadaşın yeni görev yerimde resmi işlemlerini başlamam için bana bir belge iletmesi gerekecek mi? Eloktronik ortam bu görevi görecek mi? Teşekkür ederim.

   • İyi akşamlar hocam.2018 Atama döneminde il dışı tainim çıktı.Acikta beklediğimden dolayidolayı bulunduğum il ilisisik kesmiyor.Fakat kadromun olduğu okulda benim branş açık göstereceğini söylüyor.Böyle bir durum mümkünmü.ilisik kesm eden nasıl kadroyu boş gösterebilir.Teşekkürler

    • İyi akşamlar. Sizin atamanız çıkmış. Kadronuzun olduğu okul normunuz artık boş sayılacak. Buna yapacak bir şey yok. Sizin durumunuza özel bir şey değil. Şöyle açıklayalım. A okulunda görev yapan bir öğretmen il dışı ile B ilçesinde C okuluna atanmış olsun. Bu öğretmenin eşi de Ağustos ayında eş durumu ile C ilçesinde bir okula tayin isteyecek olsun. Eş durumundan atanamadığında il dışından C okuluna giden öğretmen il dışını iptal ettirebilir. Ancak aynı özür grubunda bu öğretmenin A okulundaki okula bir öğretmen atanabilir, çünkü normu boştur.

 46. Birde hocam eşim doğum izninde izni on dört eylülde bitiyor ücretsiz izne çıkacak izin başvurusunu nereye yapmalıyız zira tam o sırada ilişkisi kesilmiş olacak diğer okulla ve geleceği okul da okulda da başlamış gözükecek lütfen acil cevap

 47. Merhaba hocam benim eşime ayın on biri son gün cuma yani ayın sekizinde gelip ilişkiyi kesmelisin demiş okul perşembe akşamı ben musta olduğum için gidemedim eşim nusaybine gitti okulda işlemleri yaptı dört gibi ilçe milli eğitime gitti biz on ikiden sonra işlem almıyoruz dediler. Üstelik ayın on beşi sabah dokuz dışında da işleme almayacagiz demişler böyle bir hakları var mi mevzuat ne diyor ne yapmalıyız yardımcı olursanız sevinirim …

 48. İyi günler Hocam eş durumundan tayinim çıktı. Hem maaş hem d e farklı durumlardan dolayı ayın 15 inde ilişik kesicem. Mehil müddetimi kullanabilirmiyim? Ayrıca okulumda harcırah yapabilecek kimse yok ilçe de yaparlar mı teşekkürler

 49. Hocam iyi günler. Yazın benim tayinim çıktı ve tayinimin çıktığı şehre gelerek ilişiğimi başlattım. Eşimin de birinci başvuru da olmasa da salı günü eş durumu (sanırım ilçe emriydi çünkü tercih şansı vermediler ve direkt bulunduğum ilçedeki mem e verdiler) çıktı. Raporumuz haftasonuna kadar olmasına rağmen idarecisi kadroyu boş göstermek için aceleci davrandı ve kararnameyi bugün (cuma) vermek istedi. Ama raporun devam ettiği ortada. İlişik kesmek istediğimiz ilçenin mem i de o kural eskidendi şu an raporluyken ilişik kesmenizde bir sorun yok demiş. Durum hakkında değerlendirme yapabilir misiniz? Teşekkürler…

  • Raporlu iken ilişik kesemezsiniz, göreve başlamanız lazım. Sağlık kurumundan çalışır raporu alarak gidip başlayabilirsiniz.

 50. Hocam ben şubat ayında askere gitmeyi düşünüyorum. İl dışı haziran ayında oluyor ben askerde il dışı isteyebiliyor muyum? İlişik kesme göreve başlama işlemlerini ne zaman ve nasıl yapmalıyım? Şubat ayında olmaz da beni mart ayında alırlarsa askere askerliğin bitmesi 15 eylül falan oluyor. Bu tarih ilişik kesme göreve başlama için geç olmasın?

 51. Merhaba hocam. Benim ek atama ile saglik mazeretinden atamam oldu. Kararnamem okula geldi. Bugun ilisik kesmemem yonunde mail gelmis. Kararnama gelip atama iptaledilme gibi durum soz konusu olur mu.

 52. Merhabalar benim Eylul ek mazeret atamalariyla tayinim cikti fakat ben bu hafta raporluyum. Raporlu iken ilisik kesebiliyor muyum?

 53. Hocam il dışı özür grubundan tayinim cıktı evraklarım 5 eylülde gelmiş fakat bana 6 eylülde haber vereiler ‘ya bugün gelip ilişik kesin ya da maaşları yapacagız ayın 15 ine kadar kesemezdiniz’ diyorlar. Ben ayın 11 ine kadar raporluym, 11inde gelip keseyim dedim olmaz diorlar maaşlar yapıldıgı için. Böyle bir şey var mı? Yeşekkür ederim.

 54. Hocam ben birlestrilmis sinifli ilkokulunda gorev yapiyorum ayrilma yazimi ilceye mi vermeliyim yoksa okulumdaki mudur yetkiliye mi

 55. Merhaba hocam , eş durumu tayinim izmire uzak bi yere çıktı. mehil iznimi kullanicam onun icin yeni okuluma bir dilekçe filan hazırlamam gerekiyor mu ? okula hic ugramadim bile

  teşekkürler

 56. Merhabalar 06/09/2017 tarihinde kararnamem okuluma gelmiş ben o gün ilşiğimi kesmesem olurmu ayrıca maaşımı bu ay alamayacağımı söylediler eski okulumdan alsmazmıyım

 57. Hocam kararnamem 6 eylülde okulumda olacak müdürüm bu şekilde söyledi.Fakat ben maaş işlemlerim yapıldıktan sonra ilişiğimi kesmek istiyorum. Bulunduğum il milli eğitim maaş işlemlerini 8 eylülde yada en geç 11 eylülde yapacaklarını söylediler. Bende maaş alabilmek için ilşiğimi 11 eylülden sonra kessem sıkıntı olur mu ( 18 eylülde başlama yapmayı düşünüyorum )

 58. Sayın editör;
  Kararnamem 6 eylül de okula gelecekmiş müdürüm o şekilde söyledi. Ben maaş işlemlerim yapıldıktan sonra ilişiğimi kesmeyi düşünüyorum. Bulunduğum il milli eğitim maaş işlemlerini 8 eylüle kadar yapacaklarını yetişmezse 11 eylülde yapılacağını söyledi. Kararnamem gelmesine rağmen ilişiğimi geç kessem 11 eylül gibi maaş işlemlerini beklediğim için bir problem olur mu ? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim

 59. Hocam selamlar. Büyükşehirde il içi özür grubu tayinim gerçekleşti. 05.09.2017 öğleden sonra kararnameler geldi. Fakat ben semineri eski okulumda alıp 13.09.2017 tarihinde yeni görev yerimde başlamak istiyorum.idareden o tarihe kadar tebliğ almasam olur mu? idareyi bekletebilir miyim? Tebliğ edildiği zaman ilişik kesmem zorunlu mu ? Teşekkür ederim

   • Teşekkür ederim hocam. Bir sorum daha var. Büyükşehirde il içi özür grubundan yer değişikliklerinde ikametin olduğu yere tayin olunursa yolluk alınıyor mu ikamet değişmediği için alınmaz diyen de var okullara göre düzenlenir diyen de var. Hatta yolluk alan da var almayan da var bayağı muallak bir konu.

    • Resmiyete göre alamazsınız. Yolluk hazırlayan kişi ikametgahınızın atamanızın çıktığı yerde olduğunu tespit ederse ve hazırlamazsa hiçbir hak talep edemezsiniz. Evet dediğiniz gibi alan da var, bu tamamen yolluk hazırlayan birimin anlık işlemidir.

 60. Hocam ilişik kesme süresinin 15 gün olduğu nerede yazıyor açık ve net bilgi yok mevzuatta!bu iki hafta semineri eski okukda alıp Eylül 15 de ilişik kesebilir miyiz?Diğer sorum raporlu iken ilişik kesebilirmiyiz?15 eylülde ilişik kesen memur mehil kullanırsa 30 eylülde baslamak zorunda değil mi o günde cmtsi oldugu için 2 ekimdir değil mi???

 61. Hocam ksr bakmayın ama şimdi biz bugün seminere gidecekmiyiz eş durumu tayin çıktı okul idaresinin bir fikri yok ne zaman ilişik kesebiliriz

 62. Hocam selamlar. İlişiği 5 eylülde kesince başlama süresine kadar seminer programına katılamayacağım bu problem olur mu? Yani mehil süresinde seminere katılmamak sıkıntı yaratır mi?

 63. Merhaba 2017 Ağustos özür grubu kararnamesinde eşimin görev yaptığı Elazığ merkeze gelmek için tercih yaptım ancak 41 tercihten merkeze 100 km olan bir ilçeye atandım 8-12 eylül ikinci ozre bağlı tayinlerde tercih yapabilir mıyım?

 64. Hocam iyi günler mehil izni ilişki kesildikten sonra başlıyor ise kanunda memura tebliğden sonra 15gün içinde göreve başlamalı yazıyor peki tebliğ bize ayın 5 inde geldi ise illa o gün ilişiği kesmek zorunda mıyız yoksa ilk hafta semineri eski okulda alıp ikinci hafta ayın 11 inde ilişki kesebilir miyiz? İlişiği kesmek için bir süremiz varmı?

 65. İstemediğim bir yere müdür yardımcısı olarak atandım yönetici atamada iptal ettirmek için nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

 66. Haziran 2017’de eşim il dışı istedi ve bir büyükşehrin merkez ilçesine geldi. Bende Ağustos 2017 özür grubundan aynı şehrin başka bir merkez ilçesine geldim. Eşim bu 8-12 Eylül 2017 mazeret tercihlerinde il içi yaparak yanıma gelebilir mi? Şubat özür grubunu beklemek zorunda mı? Yoksa büyükşehrin merkez ilçelerinde olduğumuz için böyle bir atama hiç bir zaman mümkün değil mi?

 67. Hocam elinize sağlık. Benim Özür grubu atamalarında tayinim çıktı. 5 eylülde ilişik keseceğim. Yeni okula başlayıp mehil iznim kullanabilir miyim.?

  • Mehil sürenizi başladıktan sonra kullanamazsınız. Eski okulunuzdan ayrıldıktan sonra yeni okulunuza başlayana kadar olan süredir

 68. İyi akşamlar bir sorum olacak öğretmen raporlu iken başkasına vekaleten ilişiğini kestirebilir mi

 69. merhabalar.haziran ayında eşim il dışına tayin çıktı ilişki kestik yeni görev yerine başladı.bende agustos ayında eş durumu yaptım tayinim çıktı..şimdi pişman olduk.ben ilişik kesmesem eşim tekrar 2. il dışı ile yanıma gelebilirmi?yanıma gelse benim atamam iptal olur mu?

 70. Hocam il milli eğitim vekalet ile ilişik kesilemez diye yazı göndermiş ne yapmak gerekiyor bu bizim yasal hakkımız değil mi

 71. Merhaba. Biraz erken bir soru ama. Eşimle aynı yerde Van da çalışıyoruz. Eylül ayında il dışı atama isteğinde bulunacağım. Atamam çıktığında eşimle aynı yerde kalmam için ilişik kesmemem gerekir ya da il dışından sonra özür grubu ataması yapılır diye bir şart var mıdır? Ocak ayındaki özür grubunu beklemek durumunda mı kalırız? Teşekkürler şimdiden.

 72. Iyi gunler.Ozur grubunda tayin oldum. 5 eylulde eski gorev yerinde seminere baslasam 8 eylulude ilisik kessem yeni gorev yerime 23 eylul de mi baslayacagim. Ayrica ayliksiz izin suresinde gorevlendirme isteyebiliyor muyum?

  • İyi günler. Evet 5-6-7 Eylül eski okulunuzda seminere katılıp 8 Eylül de ilişik keserseniz en geç 23 Eylül de yeni okulunuzda göreve başlamanız lazım. Aylıksız izinde görevde olmuyorsunuz, görevde olmayan birisi görevlendirme isteyemez.

 73. merhabalar.esimin ildisindan tayini cikti.benimde es durumundan yeni tayinim cikti. Fakat ikimizde daha ilisik kesmedik ve cok pismaniz.atamalarimin iptal edilmesi icin bir yol var mi?

  • Maalesef il dışı atama için iptal hakkı tanındı, MEB bir daha bu hakkı vermez. Ayrıca özür grubundan da eşin tayini çıkmış. Eğer o çıkmamış olsaydı olurdu.

 74. Hocam merabalar,
  Elinizde mevcut ise hem ayrılış, hem de yolluk işlemlerimizi halletmemiz için göndermemiz gereken vekalet örneğinin fotosunu atarmısınız? Birde salı günü başlayacak olan seminere katılmayıp o gün içinde ayrılışı yaptırsak bir sıkıntı yaşarm mıyız?

  • Hocam notere gidiniz noterde durumu anlatın yazacaktır. Salı günü ayrılış yapacaksanız pazartesi seminerine katılmanız salı seminerine katılmamanız uygundur.

 75. 24 Ağustos 2017 15:56
  Merhabalar. Kararname teblig edildikten en gec kac gün içerisinde ilisik kesmeliyiz? Ilisik kesme isini geciktirirsek ne olur? Agustos özür grubu icin bayramdan sonra seminerler de başlıyor, Ilisik kesene kadar seminere katılmak zorunda miyiz? Arkadaşın sorusuna cevap yazabilir misiniz teşekkürler

 76. Hayırlı akşamlar. Aylıksız izne ayrılma sürecinde vekalet verilebilir mi. Özür grubu atamamız gerçekleşmediği için aylıksız izne ne zaman ayrılmamız gerekir. Son olarak aylıksız izne ayrıldığımız zaman il emrinden yararlanabilirler miyiz? Teşekkürler.

  • 5 Eylül itibari ile aylıksız izne ayrılabilirsiniz. Ancak biraz bekleyin il emri olursa faydalanırsınız, seminerin ikinci haftası izne ayrılırsınız.

 77. Merhabalar benim sorum da 2017 Ağustos il dışı özür grubu için ilişik kesme süresi ne kadar geciktirilebilir sonrasında 15 gün mehil süresi var tm ama bu seminer dönemine denk geliyor herkes kendi okulunda alınacak denildi mehil süresinde seminerlere katılma zorunluluğumuz varvar idare sıkıntı yaratır mı?

  • 15 gün mehil müddeti sizin hakkınız seminere ya da başka bir şeye denk gelmesi önemli değil. Örneğin il dışı özür grubu atamanız çıkarsa 5 Eylül tarihinde ilişik keserseniz 20 Eylül tarihine kadar göreve başlamanız lazım.

 78. Merhabalar. Kararname teblig edildikten en gec kac gün içerisinde ilisik kesmeliyiz? Ilisik kesme isini geciktirirsek ne olur? Agustos özür grubu icin bayramdan sonra seminerler de başlıyor, Ilisik kesene kadar seminere katılmak zorunda miyiz?

 79. Merhaba. İlişik kesme için vekalet versem bile işlemlerimi kendim yapabilir miyim? Lütfen cevaplayın çok acil.

 80. 10.08.2017 tarıhne çalıştığım kuruma yazı geldi. tebliğ tarihini 25.09.2017 tarihine kadar izin alarak geciktırsem sorun olurmu?tebliğ yapmadım hala(21.08.2017)

 81. Eşdurumu tayini isteyecem. Bulunduğum okulda okul müdürüym. Özel işlerimden dolayı tayinim çıkarsa geç ayrılış yapmak istiyorum. Atama takviminde ayrılışların 5 Eylül itibari ile olacağı belirtilmiş ben ne kadar geç ayrılış yapabilirim.

 82. Okul müdürüyüm. Eş durumu atamasında tayin istiyecem. Ben işlerimden dolayı geç ayrılmak istiyorum. Kılavuzda 5 Eylül’den itibaren ayrılışlar yapılacak deniliyor ne kadar geç ayrilabilirim tayinim çıkarsa

 83. iyi gunler ildisi tayinim cikti.esim de ogretmen fakat o eski gorev yerinde kalacak ben yer degistirecegim. evimizi tasimayacagiz bana yolluk ucteti odemesi yapilmali mi

 84. merhaba il disi atama cikti ve eski okuldan ilisik kesip yeni okula baslama yapildi. eylule kadar atamayi iptal
  etme, eski okula geri donme sansi var midir?

 85. Merhaba hocam yardımcı personel hizmetli memur olarak il dışı tayin istedim ilişik kesmedim ailevi sebeplerden tayin hakkımdan vazgeçmek istiyorum nasıl bir yol izlemem lazım

 86. Oncelikle cok guzel anlatmışsınız, teşekkurler yine de teyit etmek isterim:) il disi atama teblig 3 temmuz ilişik kesme ise 12 temmuz yeni gorev yerimde goreve baslamak uzere 15 gunluk sure ilisik kesmeden sonra mi yoksa tebligden itibaren mi acaba zira yarin 15.gunum oluyor yazinizin bir bolumunde ayrildiktan sonra 15 gun sonra demissiniz lutfen acil cevap sabah hareket etmek zorunda kalacagm çünkü…

 87. Merhaba 05/07/2017 Yen’i görev yerine gittim göreve başlama yazımı yazıp MEB gönderdiler ama mebbis ve sigorta girişini hala yapmamışlar aradım çıkış yapılmamış dediler çıkış yapıldı hala sistemde gözükmüyor sorun olurmu

  • Eski görev yerinizi arayın çıkış yapsınlar hocam. Sorun yaşamayın. Eski görev yeri çıkış yaptıktan sonra yeni yerinize söyleyin çıkış yapıldığını onlar giriş işlemi yapsınlar.

 88. Merhabalar. Kararnamelerin okula geliş tarihi 28 haziran. Ama okul bana tebliğ etmedi henüz. Bir kısım da diyor ki tebliğ etmek zorunda değil. Yani ben temmuzun sonu gibi ilişik kesersem sorun olmaz değil mi?

 89. Merhabalar. Benim de il dışı tayinim çıktı zorunlu hizmet olan bir yere fakat mudur yardimciligina basvurdum. Mudur yardimciligi olursa eger ( onu da dogu hizmeti gecen bir yer sececegim) atamanin iptali soz konusu mu? Bu surecte ilisik kesmesem sorun yasar mıyım. Daha bana yazili olarak teblig edilmedi. Il milli egitim bekleyebilirsiniz dedi ama emin degilim. Aydınlatırsaniz sevinirim. Simdiden teşekkürler.

 90. Hocam.Okul müdür vekiliyim. Il dışı atmam oldu ve mail ile okula geldi. Ağustos’da ayrılsam ve yeni göreve baslasam sorun olur mu.Tebliği kendi kendime mi yapacam.nasıl bir yol izleyecem.Geç ayrilsam sıkıntı olur mu,mail tarihi tebliğ tarihi midir? Velhasıl işlerim bitmedi geç ayrılmak için yol nedir

  • Okul idareci olduğunuzdan Ağustos ayı sonuna kadar erteleyin. Sorun olmaz. İdari işler, yapılması gerekenler, öğrenci kayıtları vs gibi sebepler sunarsınız. Milli Eğitim çok zorlamaz.

 91. Hocam Öncelikle kolay gelsin. Okula kararnamenin gelmesi bana tebliğ edildiği anlamına mı gelir? Yani kararname geldikten 15 gün içinde ilişik kesmek durumunda mıyım? yoksa tebliğ tarihi ve kararname tarihi birbirinden farklı mı? Teşekkür ederim.

 92. sayın editör 13-14 temmuzda il dışı için ilişik kesebilir miyim? il içi atamada aynı okuldaki arkadaşlarımı maaş aksamasın diye 16 hazirana kadar bekletmişlerdi

 93. İl dışına tayinim çıktı ancak mahalli bir hizmetiçi eğitim var ona da katılmak istiyorum. 17 temmuz da başlayıp 15 ağustosta bitiyor. Okulun bana en geç 12 temmuz’da tebliğ etmesi gerekiyor. Tebliğden sonra 15gün içinde ilişik kesmem gerekiyor. Bu durumda hizmetiçi eğitimi yarıda bırakmış olacağım. Bırakmamak için ne yapabilirim. Tebliğ süresi 15 gün müdür yoksa geciktirilebilirmi.

 94. Merhaba, ben es ozrunu kullanip sehir degistirecegim, ancak dugun ertesi yurt disina cikacagim icin muhtemelen sonuclar aciklandiginda yurt disinda olacagim. yerime vekaleten biri eski sehrimde ilisigimi kesse olur mu acaba? ya da benim haberim oldugu zaman 1 hafta sonra ilisik kesmryr gidebilir miyim sure acisindan? eylulde seminerler baslayacagi icin, donus tarihim tam seminerin ilk gunune geliyor, ozaman ilisik kesmeye gidebilir miyim yoksa vekaleten seminerden bir hafta,once birine mi yaptirmaliyim?

 95. Hocam peki iptal dilekçem kabul edilmiş ben ilişik kesip gittim arkamdan bir sorun gelmez demi memuriyetime bir zarar gelmez demi

 96. İptal dilekçesi verdik ama pişman oldum yarın ilişki kesmek istiyorum dilekçeye cevap gelmeden ilişki kesmem de herhangi bir sorun olur mu

 97. Hocam ilşik kesmeyle ilgili soru sormuştum daha önce ama il dişiyla ilgili değildi …

  Merhaba ağustos ayında Özür grubu atamasına başvuracağım bildiginiz gibi zorunlu hizmetin bitmesine 6 aydan az kalmışsa z.hizmeti yapmış sayılıyor… sormak istediğim şu Eylül’ün 12 sinde altı ay kalıyor z.hizmetimin bitmesine.. 4 eylülde ilişğimi kessem 13 eylülde yeni yerimde başlarsam bu maddeden yararlanabiliyormuyum ..yani ilişik kestikten sonra geçen 9 günlük sürede z.hizmetten sayılıyormu

 98. Merhabalar benim yolluk ücreti ile ilgili bir sorum olacakti. İkametgah adresim suan Calistigim ilde değil memleketimde,ben de baska bir ile atandim . Yolluk ücreti için ikametgah adresinin calistigim yerde olmasi gerekir diye bir söylenti var İkametgahimi eski okulumun olduğu yere aldirmalimiyim.yardimci olursaniz sevinirim teşekkürler

 99. Merhaba il dışı tayin çıktığında ilisik kesmeyip yeni görev yerine gitmezsek okullar acilinca eski okulumuzdan devam etsek tayin iptal olmuş sayılıyor mu? Böyle bir durumda bir ceza alır mıyız yada işimizden olur muyuz?

 100. Merhaba benim il dışı tayinim çıktı. Fakat bazı ailevi sorunlar yaşadım, tayinimi iptal ettirmek için ugraşıyor ailem. Bu arada şöyle bişey duymuşlar ilişik kesmesin eski okulunda devam etsin okullar açılınca kendiliğinden iptal olur tayin. Bana çok mantıksız geldi boyle bi durum var mıdır? Bir de dedikleri gibi yeni gorev yerime gitmeyip okullar acilinca eski okuluma devam etsem ne gibi bir ceza alırım, işimden olmam söz konusu mu?

  • Bu dediğiniz söz konusu değil, bir süre daha ilişik kesmeyebilirsiniz ancak il dışı atamanız iptal edilmezse yeni yerinize gitmeniz lazım.

 101. Eşimle aynı yerde görev yapıyorduk. İstanbul’un farklı ilçelerinde tayinimiz çıktı. Eşimin yolluğu tam, benimki yarım yapıldı. İstanbul’un geneli aynı memuriyet mahali mi sayılıyor?

 102. Merhaba hocam,
  Şöyle bir sorum olacak. Bu İlişik kesme işini geciktirsek ne olur? Müdürümüz whatsapp grubundan kararnamenin geldiğini paylaştı. Ama başka herhangi bir tebliğde bulunmadı. Ayın 12 13 gibi 15 gün doluyor sanırım. Bu biraz uzasa bir sıkıntı olur mu? Belki geçen seneki gibi ilişik kesmeyenler için bir iptal hakkı verebilirler mi diye soruyorum.

 103. Hocam selamlar. Ben de il dışı ataması ile ilişiğimi kestim ve yeni yerime dün başladım. Haziran ayında eski görev yerimde banka promosyonu yatmıştı. Geldiğim yerde de geçtiğimiz günlerde yatmış. Ancak benim orada aldığım ile burada yatan arasında uçurum var. Bir hak talep edebiliyor muyum ya da nasıl edeceğim? Bilginiz var ise paylaşır iseniz memnun olurum. Teşekkürler.

 104. Ben il dışı atamayla Samsun Bafra’ya atandım.Malum Samsun büyük şehir.Eşim öğretmen O’da il dışı özür tayini isteyecek.Eş durumu ataması ekranı açıldığı zaman eşime sadece Bafra’mı açık gözükecek yoksa Samsunun diğer ilçeleri de açık gözükecek mi?

 105. editör hocam benim tayinim antalya/alanya ilçesine çıktı. eşim ise il dışı tayin isteme koşullarını taşımadığından il dışı isteyemedi. ağustos ayı eş durumunu beklediğimden dolayı kararname bana tebliğ edilmiş olmasına rağmen ilişik kesmedim ( kararname tebliğ edildiği için sorun olur mu? )eşim eş durumu tayini benim tayin olduğum ilçeye (alanya) değil de antalya merkeze isterse ve çıkarsa tayini, ben şubat ayı eş durumuyla eşimin yanına tayin isteye bilir miyim?

  • İlişik kesmeyin, eşiniz eş özrünü beklediğinden sorun olmaz. Eşiniz Antalya merkeze gelirse sizde şubat 2018 eş özrü atamasında Antalya merkez tercih edebilirsiniz.

   • vay sen sağolasın admin hocam, ilişik kesmeden ( tebliğ edilmiş olmasına rağmen) eş durumunu bekleyip; belli olunca ilişik kesecem ya da kesmeyeceğim.. eşim benim il dışı geldiğim ilçeye tayin olmayıp il merkezine gelecek olursa şubat a kadar ayrıyız sonra eş durumundan yanyanayız …
    😉

 106. Hocam Merhaba.Benim 2017 il dışı tayinim çıktı.Eşimde öğretmen o istediğimiz yer açılmadığı için il dışı isteğinde bulunmadı.
  1-)Ben ilişik kesmeden eşimin özür durumu başvurusunu beklebilirmiyim.
  2-)Eşim özür durumu başvurusunu benim kararnamem yardımıyla mı yapabilecek.
  3-)Eşime özür durumundan istediğimiz yer açılmazsa benim tayinim iptal ettirilebilirmi.
  4-)Eşim özür durumundan baş vurur ama çıkmazsa benim tayin iptal ettirebilirmiyim.Şimdiden teşekkürler

  • 1.Evet bekleyebilirsiniz. 2. Sistem sizi yeni yerinizde gösterecek zaten. 3. Evet eşiniz atanamazsa siz dilekçe yazacaksınız ilişik kesmeyeceksiniz. 4. Bir önceki sorunun cevabı bunun için de geçerli.

   • hocam teşekkürler eğer benim tayinim bu şartlarda iptal edilirse kendi okuluma mı yoksa başka bir okula mı dönerim.

    • Yani bu süreçte benim ilişik kesmediğim okula bir başka arkadaş atanabilir mi?Yada göreve başlamadığım okula. Ben her hangi bir yerde norm fazlası falan olabilirmiyim..

     • Bu süreçte kendi kadronuzun olduğu okula sizin normunuza atama olmamışsa kendi okulunuza, eğer normunuz dolmuşsa ilçe/il içerisinde uygun bir yere atanırsınız.

 107. Merhaba hocam,öncelikle emin olduğunuzu bilgileri paylaşıp emin olmadığınız noktalarda ilgili merciilere yönlendirerek bu süreçte biz meslektaslariniza sağladığıniz önemli destek için teşekkür ederim.
  2 tane sorum olacakti size;
  1. Kararnamelerde bizlerin imzalayabilecegi alan yok.tebliğ için imza şart mi,nasil bir evrak imzalanirsa tebliğ yapılmış olur? Telefonla bildiri tebliğ sayilir mi?
  2. Ilceye atamam yapildi.okuldan kararname üst yazi ve nakil bildirimi verildi.ben bu evraklarla atandgim yerde önce il mem ilce mem okul sirasiyla mi işlem yapmam gerekiyor yoksa önce okula mi gitmeliyim. Teşekkürler.

  • 1.Personel nakil bildirimine tebliğ tarihi yazar, normalde okul müdürleri tebliğ tebellüğ belgesi hazırlarlar ancak bu belgeyi çoğunluk hazırlamıyor.
   2.Direkt atandığınız okula gitmelisiniz.

   • Hocam benzer durum bende de var. Sözel olarak söylendi ancak bana tebliğ edilen bir evrak imzalamadım. Personel nakil bildiriminde tebliğ tarihi var. Sadece oraya tarih atılacak 17 temmuz gibi. Ilişiği de 17 temmuz da keseceğim. Tebliğ için şözel mi geçerli yoksa personel nakil bildirimindeki tarih mi yanıtlarsanız sevinirim

 108. Merhaba ağustos ayında Özür grubu aşamasına başvuracağım bildiginiz gibi zorunlu hizmetin bitmesine 6 aydan az kalmışsa z.hizmeti yapmış sayılıyor… sormak istediğim şu Eylül’ün 12 sinde altı ay kalıyor z.hizmetimin bitmesine.. 4 eylülde ilişğimi kessem 13 eylülde yeni yerimde başlarsam bu maddeden yararlanabiliyormuyum ..yani ilişik kestikten sonra geçen 9 günlük sürede z.hizmetten sayılıyormu

 109. Hocam 5inden önce veya sonra ilişik kesme durumunda maaşın 15inde yatma veya yatmama durumu var mı.bazı durumlarda ertesi aya sarkabiliyormuş doğru mu

  • Merhaba hocam, bazı yerlerde maaşlar 5 ine kadar yapılıyor. Bazı milli eğitimler ve okullar ise maaşları ayın 9-10 u gibi yapıyor. Siz yeni yerinize göreve başladığınızda maaşlar yapılmışsa maaşınız sarkar, ancak maaşlar yapılmamışsa sarkmaz. Yeni görev yerinizi arayın sorun maaşlar ne zamana kadar yapılıyor öğrenin.

 110. Hocam, kararname 28 haziran, okulun tebligatı 10 Temmuz olursa(olabilir değil mi?)maaşlar yapılmış olacak,ama biz ayın 15 ini bekleyeceğiz ayrılış için(doğru mu?) beklenmelidir midir?mehil süresi(15 gün) bu ayrılış tarihi ile başlar doğru mu?kimi kararnamede itibaren say ayrıl ve başla ihtiyatını dayatıyor,bu doğru mu?Selamlar

 111. hocam merhaba o gün sorumu size eksik sormuşum bir daha sizi rahatsız edeceğim.eş durumundan yararlanmayacak(eşi çalışmayan) birisi de, kendisine kararnamesinin ağustos ayı sonunda tebliğ edilmesi şartıyla ağustos sonunda da ilişik kesebilir mi?

 112. Ben il dışı atamayla Samsun Bafra’ya atandım.Malum Samsun büyük şehir.Eşim öğretmen.Eş durumu ataması ekranı açıldığı zaman eşime sadece Bafra’mı açık gözükecek yoksa Samsunun diğer ilçeleri de açık gözükecek mi?

 113. Hocam merhaba.ben yaklaşık bir ay önce açığa alındım ancak tayinim çıktı.ilisik kesip yeni görev yerimde baslayis yapabilir mıyım

  • Merhaba, açığa alınan öğretmenlerle ilgili MEB son atamada açıklama yapmadı ancak göreve iade edilirseniz yeni yerinize gidip göreve başlarsınız, iade edilene kadar ilişik kesme ve başlama işlemi yapamayacığınızı değerlendiriyoruz. İl Milli Eğitim ya da MEB’e sorunuz.

 114. Benim ve eşimin tayini aynı ilin farklı ilçelerine çıktı.ilçeler arası mesafe yaklaşık 140 km. Bu durumda ikimiz de ilişik kesip özür durumunu mu beklemeliyiz yoksa birimiz iptal edip özür durumunu mu beklemeliyiz. Yada bu durumda ikimiz de iptal edebilirmiyiz atamaları.

 115. Hocam ben geçen yıl yani 2016 ildışı tayinle konyanin bir ilcesine atandım.Fakat eşim tayin istemedi başka bir ilde kaldı.Bu yıl da eşimin yani 2017 haziran ildisı atamasıyla Alanyaya tayini çıktı.Ağustos 2017 eş özrü tayininde konyaya tayin isteme hakkı oluşması için yeni görev yeri olan Alanyaya gidip başlaması mı gerekiyor?yoksa ilisik kesmeden eski görev yerinde agustos ayina kadar bekleme hakkı var mı?Agustos ayinda eş ozrü tayini hakkindan yararlanabilmesi icin nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

 116. Hocam bizde ayni durumdayiz.esimle farkli illere tayinimiz cikti.2017 il disi atama klavuzunda eslerin farkli il e tayini ciktiginda birisi iptal ettirerek es ozrunde digerinin gittigi il e basvuru yapabilir yaziyor.??iptal ettirmessek es ozru istiyemiyoruz sanirim…

 117. İyi günler hocam .. ben açığa alınan bir öğretmenim . Zorunlu hizmet yükümlüsü olduğumdan il dışına tayinim çıktı bu durumda ben nasıl bir yol izlemeliyim

 118. Ben eş durumunu beklediğimden dolayı tayinim çıktığı halde ilişik kesmedim.Eş durumu olumsuz sonuçlandığı zaman eski okuluma mı dönerim yoksa başka bir okula mı verirler?

 119. editör hocam yorumlarınızı okudum.anladığım kadarı ile kararname tebliğ tarihi önemli.benim memleket ile okulum arası bayağı uzak ben kurban bayramından sonra seminerin ilk günü yani 5 eylül de gidip ilişiğimi kesip hemen yola çıkarak yeni yerimde başlamak istiyorum. sorun olmaz diye tahmin ediyorum sizin görüşünüz nedir acaba teşekkür ederim.

 120. Sayın hocam, ikimizde öğretmeniz birimizin tayini Sakarya diğeri Bursa çıktı. Birimiz özür durumu tayini için iptal etmemiz gerekiyor. Bu iptalin süresi var mı ikimizde eş durumunu bekleyip hangimizin araması kolaysa diğeri daha sonra iptal edip beraber ilişik kesebilir miyiz biraz karışık oldu ama sanırım anlayabildim.

   • Hocam bizde ayni durumdayiz.esimle farkli illere tayinimiz cikti.2017 il disi atama klavuzunda fakli illere tayini cikan ogretmen eslerden biri iptal ettirip sonrasinda diger esin gittigi il e es ozru istiyebilir yaziyor??iptal ettirmessek es ozru agustos ayinda istenmiyor sanirim…

 121. Hocam benim il dışı atamam cıktı ama nikahım olacak o yüzden agustos eş durumu istemek için nasıl bir yol izlemeliyim ? 1 eylule kadar ilişik kesme için vaktım var diye bılıyorum bunu iptal ettirip eş durumu yapabiliyorum diye biliyorum ben ilgilenırsenız cok sevinirim

  • Fadime hocam en son 1 eylül diye bir şey yok bak yukarıdaki haber içinde nakil örneği var ayrılışı hocam 15 eylül de yapmış editöründe dediği gibi kararname ne zaman tebliğ edilirse 15 günlük süre başlar ister hemen ister 15.gün yeni yerinde başla.

 122. Iyi gunler kusura bakmayın yazıyı tamamen okudum ancak kafamdaki soru işaretini söylemediğim için sormak zorunda kaldım. Sorum eğer ben ilişiğini ayın 5inden sonra kesersem ve 1 yada 2 gün sonra göreve başlarsam o atın maaşını alamıyormuşum ve diğer aya alabiliyormuşum ? Maaş bildirimleri 5ine kadar yapılıyormuş bunun için! Doğruluk payı var mıdır? Şimdiden anlayışınız için tesekkurler

  • Yeni atandiginiz okulla görüşün maaşların ayın kaçına kadar yapıldığını öğrenin. Genelde ayın 9-10 gibi maaşlar yapılır.

 123. İldışı atamam onaylandı kararnane gelmemiş.Annemle birlikte yaşıyorum.Çocuklarım bosandığım eşimle kalıyorlar.3 çocuğumdan 18 yaşından küçük olanın velayeti bende.18 yaşından büyük çocuklarım ve annemde benimle beraber gelecekler.Yolluk hazırlanırken hepsi dahil oluyor mu.

 124. Hocam merhaba. Ben rehber öğretmenim. Benim tayinim de RAM a çıktı ve RAM lar yıl boyunca çalışıyor. Şimdi ben de diyelim ki 20 temmuz a kadar ilişik kesmedim. 20 temmuzda gidip ilişik kestim ve sizin yazdığınıza göre ortalama en geç 5 ağustosa kadar tayinimin çıktığı kuruma gidip görevimi baslatabilirim. Bu durumda sorun teşkil edecek bir durum var mı? Özellikle tarihlerde?

 125. Kararname geldikten sonra hemen ayrilis ve yeni yerimde baslama yapmak istiyorum. Ama idarecim 15 temmuzu bekletiyo. Boyle bi haklari var mi

 126. kararnamenin tebliğ süresi okul idarecilerinin elinde mi ? Genel bir süresi yok mu hocam. Tebliğ edilme süresinin uzatılmasını talep edebiliriz bu durumda.

 127. Hocam net olarak şunu öğrenmek istiyorum: Kararnameler çıktıktan sonra kararnameleri almak için on beş günlük süremiz mi var? Teşekkür ederim.

  • Kararnameler çıktıktan sonra kararnamenizi ister o gün alın ister 15 gün sonra ister 1 ay sonra. Önemli olan size ilişik kesme konusunda idare tarafından yapılacak uygulama.

 128. Iyi gunler benim il disi tayinim cikti eşim de ağustosta eş özrü isteyecek ben ne zaman ilişik kessem iyi olur hemen kesip yeni yerde baslama mi yapmalıyım

 129. Merhaba hocam, benim tayinim kahramanmaraş merkez ilçeye eşimin tayini merkeze 160 kilometre ekinözüne çıktı. Birimiz yine yine yarım yolluk mu alacağız?

  • Aynı atamada döneminde çıkan tayinlerde eşlerden birisine yarım yolluk veriliyor. Aynı il olduğu için. Yolluk hesaplayan mutemetle görüşün.

 130. hocam mrb okulumla görüştüm kararnameni sana 5 eylül bayram dönüşü tebliğ ederiz sen de sonra yeni yerinde başlarsın dediler ben de bu şekilde istiyorum sizin anlattığınıza göre sorun yok herhalde bana kararname tebliğ zamanı 5 eylül olacak

 131. Ben de okulumu aradim. Bana 15temmuz maasinizi burdan aldiktan sonra ilisik kesebilirsiniz dedi. Bu dogrumu gec kalmis olurmuyum.

 132. Eşim ev hanımı, es durumu özür durumu yok. Okulumda idareciyim, tebliğ tarihini kurum müdürü ne kadar geciktirebilir, neye dayanarak

 133. Mrb ben il dışı yer değiştirme ile yer değiştirdim yanliz eşim tayin istemedi ve çıkmadı şimdi özür grubuna kadar ben ilişik kesmeden bekleyebilirim sanırım ama yapmam gereken bir işlem var mı yoksa sadece beklemem yeterli mi

 134. Eşimin il dışı tayin çıktı. Benim branşa ise kapalı olduğu için isteyeceğim. İkimizde öğretmeniz anladığım kadarıyla eşim Ağustos özür tayinine kadar ilişik kesmeleri tebliğe rağmen rağmen yönetmelik hakkımızdır. Benim özür tayinim çıkmazsa eşim iptal ettirebilirsiniz çok teşekkürler

 135. Bu il dışı atamalarda benim atamam kocaeli Gebze oldu eşimin ataması düzce Yığılca oldu ikimizde ilişik kesip göreve başladığımızda ağustosta eş durumu tayini isteyebiliyormuyuz yoksa birimiz iptal ettirmek durumundamıyız. Teşekkürler

 136. Bazı eğitim siteleri 1 eylule kadar ilisik kesilebilir diyor. Kafa karışıklığı yaratmayın lütfen, kime inanacagimizi şaşırdık.

 137. yine yuvarlak cümleler var. ilişik kesme süresi net değil. bize tebliğ edilmesi demek imza attıktan sonraki 15 günlük mehil müddetidir. Ama kararname okula ulaştıktan sonra ayrılış için süre sınırı yok.

 138. Merhabalar baya açıklayıcı olmuş ben 5 temmuza kadar yurtdışında olacağım. 28 29 30 mazeret iznim var hatta ben burda yokken ilişik kesmesem dönüşte kessem geç mi olıyor anlamadım bana burada yokken kararname nasıl tebliğ edilecek.

 139. İki öğretmen evli değiller. İkiside 2017 il dışı yer değiştirmeye başvurdular ve ikisinizde tayini farklı illere çıktı. İlişiklerini kestiler. Yeni yerlerinde göreve girişlerini yaptılar. Farklı illerde oldukları için bir özür oluştu. Soru şu: Bu haliyle Ağustos ayı özür gurubu atamasına başvurabilirler mi ? Başvurabiliyorlarsa bunu yönetmelik maddesi olarak paylaşabilirmisiniz ? Lütfen cevap verin çok önemli benim için.

  • 2017 İl dışı atamaları gerçekleştikten sonra nikah kıydılar. Onun için özürleri oluştu. Yazmayı unutmuşum.

     • Yani burada yardımcı olmaya çalışıyoruz diyorsunuzda benim istediğim şey çok mu zor bişi yada saçma yönetmelikte engel olmadığı açıktır diyorsunuz bende günlerdir arıyorum o açık dediğiniz maddeyi ama bulamadım. Sizden de rica ettim sadece bu kadar zor olmamalı benim istediğim şey.

 140. Eşim de öğretmen fakat tayin olduğum ile gitmek istemiyor. Eski görev yerimizde kalmak istiyor. Bu durumda tayini iptal edebilmek mümkün mü? İlisigimi kesip eş durumuyla tekrar eski yerime gelebilir miyim? Ya da iptal için başka bir yol var mıdır?

 141. Benim atamam çıktı. Ama eşime o ilde hiç okul açılmadığından eşim tayin isteyemedi. Bu durumda eş durumundan eşimin benim atandığım ile tayin isteyebilmesi için ilişik kesilmemesi gerektiği kararnameye mi bağlı? Eğer öyleyse ne yapmamız lazım

 142. İyi günler bı sorum olacak.eşimin tayini balikesire cikti.bende ağustosta es durumu isteyeceğim. Eşimin hemen ilisik kesmesi gerekiyor mu yoksa benden sonra mı kesecekk ilisigini

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Sadako