İl dışı atama sonuçları açıklandı, 2017 il dışı atama sonuç sorgulama ekranı

2017 yılı Haziran ayı iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sonuçları açıklandı. MEB öğretmenlerin il dışı atama sonuçlarını açıkladı.

İl dışı atama sonuçları açıklandı, 2017 il dışı atama sonuç sorgulama ekranı

İl dışı atama sonuçları açıklandı, 2017 il dışı atama sonuç sorgulama ekranı

Öğretmenlerin 2017 yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından açıklandı. 2017 yılı il dışı atama takvimi kapsamında iller arası yer değiştirme başvuruları sonuçlandı. İl dışı atama sonuçları atama.meb.gov.tr internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek.

2017 YILI İL DIŞI ATAMA SONUÇLARI

2017 yılı öğretmenlerin il dışı tayin sonuçlarını görmek ve il dışı atama sonuç ekranına ulaşmak için Tıklayınız. 15 Haziran 2017 tarihinde başlayan il dışı atama başvuruları 21 Haziran 2017 tarihinde sona erdi. MEB tarafından yayınlanan öğretmen atama yer değiştirme takvimi içerisinde il dışı atama sonuçları 23.06.2017 tarihinde açıklanması bilgisi yer almaktadır. İller arası yer değiştirme tayin sonuçlarının açıklanması ile birlikte ataması gerçekleşen öğretmenler Ramazan Bayramı sonrasında ilk iş günü olan 28 Haziran 2017 itibari ile ilişik kesebilecekler.

İDARECİLERE TATİL YOK

Öğretmenler İçin olarak tarafımıza gelen sorulardan birisi de 28-29-30 Haziran 2017 tarihlerinde okulların  tatil olup olmayacağı hususu oldu. Haziran 2017 mesleki çalışmaların üçüncü haftası içerisinde yer alan üç günlük bayram sonrası süre öğretmenlere tatil edildi. Tüm öğretmenler seminer çalışmalarında idari izinli olacaklar ve 1 Temmuz-1 Eylül arası öğretmenlerin yaz tatili 23.06.2017 tarihinde başlamış olacak. Ramazan Bayramı sonrası öğretmenler izinli olacaklar ancak okullar açık olacak ve okul idarecileri görevlerinin başında olacaklar. Okul müdürü ve diğer yöneticilere bayram sonrası idari izin verilmediği için okullarda bu günlerde mesai yapılacak. 2017 il dışı atama sonuçları sonrasında ataması gerçekleşen öğretmenler eski okulundan görevden ayrılış ve yeni okuluna göreve başlayış işlemlerini yapabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

 1. Ben manisada zorunlu hizmet olmayan bi okula eş durumuyla 1.5 yıl önce geldim. Eş özrüm ortadan kalktığı için tekrar zorunlu hizmet yükümlüsü oldum ve bu dönemde tayin istedim ancak 40 tercihime de yerlesemedim 41 de açık ama. Sizce ne olur? Bakanlık tarafından resen atanır mıyım yoksa bu kurumda 3 yılım dolmadığı için aynı yerde devam eder miyim?

 2. Sayın editör;

  1. hizmet alanında 3 yılını tamamlamış bir zorunlu hizmet yükümlüsü olduğum halde, yerimde kalma ihtimali olması bakımından resen atanma riskini de göze alarak başvuru formu doldurmadım. Sonuçlar açıklandıktan sonra kimlik numaramı sorgulattığımda “Belirtilen Kimlik Numarası Sistemde Kayıtlı Değil!” yazısıyla karşılaşıyorum. Sorularım şunlardır:

  1) Acaba bu durum, başvuruda hiç bulunmadığım için veritabanında gözükmememle mi ilgilidir, yoksa resen atanmadığım anlamına mı gelir?

  2) Başvuruda bulunmamakla tercih yapmamak aynı şey değil midir? (Yani yanlış bir uygulama mı yaptım?)

  3) Sonucu öğrenmenin, kararname beklemenin dışında başka bir yolu var mıdır?

  Bu konularda beni aydınlatabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar dilerim.

 3. Son ayrılış ne zamana kadar ertelenebilir. Bu konuda bir çalışma yaptığınızı belirtmiştiniz. İlginiz için teşekkür ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM