İl dışı atamaya açılan okulların listesi belli oldu, sonuç; hüsran!

Öğretmenlerin 2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvuruları başladı. İl dışı atamada açık olan okulların listesi yayımlandı.

İl dışı atamaya açılan okulların listesi belli oldu, sonuç; hüsran!

İl dışı atamaya açılan okulların listesi belli oldu, sonuç; hüsran!

2016 Yılı İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme başvuruları bugün başladı. Öğretmenler il dışı yer değiştirme başvurularını MEBBİS personel girişi modülünden yapacaklar.

İl dışı yer değiştirme başvuruları bugün başladı ve 22 Haziran çarşamba gününe kadar devam edecek. 2016 yılı öğretmenlerin il dışı yer değiştirme sonuçları ise 27 Haziran tarihinde açıklanacak.

2016 İl Dışı Atama Kontenjanları (İl Dışı Atamaya Açılan Okulların Listesi) İçin TIKLAYINIZ

İL DIŞI KONTENJANLARI

İl dışı atamalarda açılan okullar tayin isteyecek öğretmenleri hayal kırıklığına uğrattı. Özellikle sınıf öğretmenlerine batıda yeterli kontenjan açılmadığını tayinci öğretmenler tarafından dile getirilirken Eylül 2014 ve Haziran 2015 da yapılan il dışı atamadaki gibi batıdan fazla yer açılma umutları da tükenmiş oldu.

4+4+4 Eğitim Sisteminden dolayı batıda norm fazlası olan sınıf öğretmenleri hala eritilmiş değil. Aynı zamanda ikili eğitim yapılan okulların tam gün eğitime geçiş yapması, ilkokula zorunlu kayıt olacak öğrencilerin sayısı da göz önüne alındığında sınıf öğretmenlerini önümüzdeki yıllarda da zor zamanlar bekliyor diyebiliriz.

Öğretmenlere uygulanılacağı söylenen ve sitemiz tarafından da haber yapılan Öğretmenlere İl Dışı Rotasyon‘un doğuda çalışan sınıf öğretmenlerinin batıya gelmesi için ümit ışığı olarak gören öğretmenler olduğu gibi rotasyona uğrayarak düzeni bozulacak ve özellikle il dışı rotasyonu istemeyen öğretmenlerimiz de bulunmaktadır.

MEB personeli olan ve il dışı atama isteyecek öğretmenler için her atama dönemi tabiri caizse sıkıcı geçmekte ve istenilen atama tercihleri kontenjan olmadığı için yapılamamaktadır.

İl Dışı Atama Başvurusu İçin Tıklayınız

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamudan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Yıllardır bu hüsran var. Zorunlu hizmetini 2 kez 3 kez bitirenler var hala cikamiyorum r. Rotasyon gerekli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM