İl içi atama isteyen ve ataması çıkan öğretmenler il dışı atama isteyemez

İl içi atama isteyen ve il içi atama sonucu ataması gerçekleşen öğretmenler il dışı atama başvurusu yapamazlar, MEBBİS il dışı isteğe bağlı yer değiştirme başvuru modülü bu öğretmenlere açılmaz.

İl içi atama isteyen ve ataması çıkan öğretmenler il dışı atama isteyemez

İl içi atama isteyen ve ataması çıkan öğretmenler il dışı atama isteyemez

2017 yılı il dışı atama kılavuzu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından geçtiğimiz gün yayımlandı. İller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 15 Haziran tarihi ile 21 Haziran tarihleri arasında alınacak. 23.06.2017 tarihinde iller arası yer değiştirme sonuçları açıklanacak.

İL İÇİ ATAMA BAŞVURUSU

22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan 2017 yılı il içi atama başvuruları 06.06.2017 tarihinden itibaren açıklandı. İl içi atama sonucu ataması çıkan öğretmenler 12.06.2017 tarihinden itibaren eski görev yerlerinden ayrılacak yeni atandıkları okullarda göreve başlayabilecekler. İl içi atama iptali için belirttiğimiz hususlara dikkat edilmesi gerekmekte olup, geçerli mazereti olan ve ilişik kesmeyen öğretmenler il içi atamasının iptalini isteyebilirler. İl içi atama sonucunda ataması çıkan öğretmenlerden iptal ettirmek istemeyenler yeni görev yerlerinde göreve başlayacaklar.

İL DIŞI ATAMA

2017 yılı iller arası yer değiştirme işleminde kılavuza göre şartları taşıyanlar başvuru yapabilecekler. İl içi atama isteyen öğretmen il dışı atama yapabilir mi sorusunda dikkat edilmesi gereken bir husus bulunmaktadır. 2017 yılı il içi atama kılavuzu madde 11;

11- İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler, aynı dönemde iller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Ancak bunlardan, il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazeret durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir. Başvuru yaparken öğretmenlerin, bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

İl içi atama isteyen ve il içi ataması çıkan öğretmen il dışı atama başvurusu yapamaz. İl içi atama isteyen ancak il içi isteğe bağlı yer değiştirme sonucu ataması çıkmayan öğretmenler 2017 iller arası isteğe bağlı yer değiştirme atama başvurusu yapabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Merhaba..Müdürlük görevimden kendi isteğim ile başka bir okula öğretmen olarak geçiş yaptım.Benim durumumda olan ve idarecilikten ayrılanların süresini beklemeden il içi ya da il dışı tayin isteyebileceğini söylüyorlar.Ben şimdi 3 yılı beklemeden il dışı tayin isteyebilir miyim.
    selam ve hürmetlerimle…

  2. Ben norm fazlasi durumundan tercih yaptim.tercihlerimden birisinin gelmesi durumunda gelecek sene il ici veya disi tayin isteyebilir miyim ?NOT : Simdiki okulumda 2 yildir gorev yapiyorum

  3. Norm fazlasıy iken okul istedim bana denen kendiniz istesenizde sonraki il içi atamaya gire bilirsiniz bu doğrumudur teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM