İl içi atama sonuçlarını açıklamayan illerden açıklama bekliyoruz

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme sonuçlarının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen halen il içi atama sonuçlarını açıklamayan iller bulunmaktadır. Malatya, Şırnak, Kırıkkale, Balıkesir, Amasya, Giresun, Gümüşhane sonuçları halen açıklamadı.

İl içi atama sonuçlarını açıklamayan illerden açıklama bekliyoruz

İl içi atama sonuçlarını açıklamayan illerden açıklama bekliyoruz

2017 yılı öğretmenlerin il içi atama sonuçları 6 Haziran 2017 tarihinde açıklandı. Daha doğrusu açıklanması gerekiyordu. 6 Haziran günü il içi yer değiştirme sonuçlarını sadece 10 il açıkladı. İlerleyen saatlerde açıklanan il sayısı artarken 7 Haziran günü gece saatlerine kadar sonuçları açıklayan il sayısı 74’e çıktı. 8 Haziran sabahı itibari ile halen il içi atama sonuçlarını açıklamayan milli eğitim müdürlükleri bulunmaktadır.

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARINI AÇIKLAMAYANLAR

ogretmenlericin.com olarak il içi atama sonuçlarını açıklamayan İl Milli Eğitim Müdürlüklerini açıklıyoruz. Malatya İl MEM, Şırnak İl MEM, Kırıkkale İl MEM, Balıkesir İl MEM, Amasya İl MEM, Giresun İl MEM, Gümüşhane İl MEM 08.06.2017 tarihi saat 09.00 itibari ile il içi atama sonuçlarını halen açıklamadı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri 2017 il içi isteğe bağlı atama yer değiştirme sonuçlarını açıklamadığı gibi resmi internet sitelerinde açıklamama sebebi ya da konuyla ilgili bir duyuru da yayınlamadı, açıklama yapmadı.

SİSTEM HERKESE AYNI

Bu illerde çalışan öğretmenler tarafından sitemize gelen eleştiriler bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı atama sistemi tüm iller için aynı çalışmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi binlerce öğretmenin çalıştığı il milli eğitimler il içi atama sonuçlarını açıklarken saydığımız 7 ilin açıklamama gerekçesi nedir bilemiyoruz.

Birçok İl MEM’in internet sitesinin güncellenmediğini daha önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Lakin atama dönemlerinde ya da il milli eğitim tarafından açıklanması gereken duyurularda, sonuçlarda bu bilgilerin zamanında yayınlanması gerekmektedir. Öğretmenler İçin olarak il içi atama sonuçlarını açıklamayan il milli eğitim müdürlükleri tarafından tarafımıza gönderilecek açıklamaları yayınlayacağımızı da belirterek bu işi takip ettiğimizi belirtelim.

NOT: Bu haberimizden kısa bir süre sonra Amasya MEM il içi atama sonuçlarını açıkladı. Diğer 6 il halen açıklamadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Balıkesir kalan 3 il. Net cevap ta vermiyorlar. 3 gündür baskının masasında dururmu evrak. Yalan söylüyorlarsa Allah onları cezalandıran. Bilerek geciktiren varsa Allah müstehak ini versin. Bizi de bu kadar beklettiği için Allah indan bulsunlar

  2. SAYIN EDİTÖR ÖZELLİKLE YOZGAT BAŞTA OLMAK ÜZERE BAĞZI İLLER İL İÇİ SONUÇLARI HERKESİN GÖRMESİNE AÇMADI İZİN VERMEDİ KİM NEREYE KAÇ PUAN İLE ATANDI ONLARI SIRALARI GÖRMEK İSTİYORUZ BU KONUDA BİR UYARI YAPARSANIZ SEVİNİRİZ. TEŞEKÜRLER.

  3. 8 haziran oldu ve hala malatya mem yayınlamadı ve bir açıklama bile gelmedi.Amerika yı yeniden mi keşf edecekler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM