DOLAR 5,7406
EURO 6,3252
ALTIN 279,8
BIST 100.237
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Az Bulutlu

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Duyurusu

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Duyurusu
04.05.2016
A+
A-

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu yayımlandı.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Ne Zaman Yapılacak?

İl içi yer değiştirme başvuruları 20-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında alınacak; atamalar valiliklerce 6 Haziran 2016 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 17 Haziran 2016 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

Kimler İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu Yapabilir?

İl içi başvuru şartları;

Zorunlu çalışma yükümlülüğü olmayan, zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan, zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar veya bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu mazereti sebebiyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenecek öğretmenlerden 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Asker Öğretmenlik İl İçi Yer Değiştirme Süresine Dahil Edilir Mi?

Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dâhil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiği süreler dahildir.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmede Kaç Tercih Yapılacak?

Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edebilecektir.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmede Hangi Tarih Baz Alınacak?

Hizmet süresi hesaplarken 30 Eylül 2016 tarihi hizmet puanı hesaplarken de 26 Mayıs 2016 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeden Sonra İl Dışı Tayin İstenir Mi?

İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler, aynı dönemde iller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeden Sonra Özür Grubu Atamasına Başvuru Yapılır Mı?

İl içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazeret durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Yurt Dışında ve Aylıksız İzinde Olan Öğretmen İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusunda Bulunabilir Mi?

Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 30 Eylül 2016 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 30 Eylül 2016 tarihi itibarıyla görevine başlamayanların atamaları il millî eğitim müdürlüklerince iptal edilecektir.

İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonucu İptal Edilebilir Mi?

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ancak yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yürürlükteki yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir.

Norm Fazlası Öğretmenler İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Başvurusu Yapabilir Mi?

Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenlerile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabilecektir.

Öğretmenlerin 2016 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu İçin TIKLAYINIZ

Valiliklere Gönderilen İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Yazısı İçin TIKLAYINIZ

[haber id=”4896″]

2016 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu Soru ve Cevaplar GÜNCELLENECEK

MEB Personel Haberleri İçin Üzerine Tıklayınız

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.