İl içi özür grubu ataması çıkmayan öğretmenlerin atamasını Valilik yapacak

Son yapılan Ocak 2018 öğretmenlerin özür grubuna bağlı yer değiştirme tayin işlemlerinde il içi ataması çıkmayan öğretmenlerin mağduriyeti MEB tarafından değerlendirmeye alındı.

İl içi özür grubu ataması çıkmayan öğretmenlerin atamasını Valilik yapacak

İl içi özür grubu ataması çıkmayan öğretmenlerin atamasını Valilik yapacak

Ocak 2018 özür grubu atama sonuçları sonrasında il dışından atanamayan öğretmenlere geçtiğimiz hafta il emri verildi. İl emri verilmesi ile birlikte iller arası özür grubundan tayini çıkmayan öğretmenler de gitmek istedikleri ile atanmış oldular. Ancak özür grubu atama sonuçları istatistiklerinde en çok yer değiştirememe ise il içi özür grubunda olmuştu.

İL İÇİ ÖZÜR GRUBU MAĞDURİYETİ

ogretmenlericin.com olarak son yapılan özür grubu istatistiklerine baktığımızda il içi mazerete bağlı yer değiştirme başvurusuna 19396 öğretmen başvuru yaptı ancak bu öğretmenlerden 4968 öğretmen yer değiştirebildi. Geri kalan öğretmenler hizmet puanı yetersizliği, norm kontenjan sorunlarından dolayı yer değiştiremediler.

Yıllardır il içi özür grubu mağduriyeti süren öğretmenler için Milli Eğitim Bakanlığı 02.02.2018 tarihli 15796 sayılı öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirmeleri konulu resmi yazıyı dağıtım yerlerine gönderirken, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 02.02.2018 tarihli 2316520 sayılı aynı konulu resmi yazısı da tüm Valiliklere gönderildi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzalı resmi yazı;

İl içi özür grubu

İKGM tarafından Valiliklere gönderilen resmi yazı;

MEB özür grubu

Yukarıdaki resmi yazılarda görüldüğü üzere MEB il içinde mağdur durumda olan özür grubu ataması çıkmayan öğretmenlerin yer değiştirmelerinin Valilikler tarafından yapılacağını belirtti. Bakanlık Valiliklerden öğretmenlerin mazeretleri ve uzaklıkları dikkate alınarak yer değiştirmelerinin yapılması istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM