İl içi yer değiştirme, il içi atama sonuçları açıklandı

2016 yılı İl İçi Yer Değiştirme (İl İçi Atama) sonuçları açıklandı. İller MEBBİS modülüne il içi atama sonucu bilgilerini yüklemeye başladı.

İl içi yer değiştirme, il içi atama sonuçları açıklandı

İl içi yer değiştirme, il içi atama sonuçları açıklandı

2016 yılının il içi yer değiştirme başvuruları 20 Mayıs 2016 tarihinde başlamış ve başvurular 26 Mayıs 2016 tarihinde sona ermişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) atama tercihinde bulunan MEB personellerinin onay işlemlerinde sıkıntı olmaması, aksaklık yaşanmaması adına başvuruları 27 Mayıs 2016 tarihine kadar uzatmıştı.

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI

İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuru duyurusu içeriğinde yer alan takvime göre il içi atama sonuçları 6 Haziran 2016 tarihine kadar açıklanacak. Bu maddeye göre sonuçların en geç 6 Haziran 2016 tarihine kadar açıklanması gerekmektedir. İl içi sonuçları atama sonuç verileri valilikler tarafından açıklanacak.

SONUÇLAR MEBBİS’TE

Bugün itibari ile bazı iller il içi atama sonuçlarını MEBBİS sistemine yüklemeye başladı. Okul MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi ile MEBBİS modülüne giriş yapıldıktan sonra sol tarafta Atama Modülü (Kadrolu) yazan yere tıklayacaksınız arkasından Personel Tayin Bilgileri kısmına il içi atama başvurusu yapan öğretmenin TC Kimlik Numarasını yazarak personelin atamasının çıkıp çıkmadığını, il içi atamasının sonucunu görebilirsiniz.

Bu her ilde açıklanmadı. Şu anda sonuçlar iller tarafından sisteme yüklenmeye başlandı. 6 Haziran tarihine kadar da bu veriler MEBBİS modülüne yüklenecek. Mesai saatlerinde idarecilerinize bu bilgiyi vererek bulunduğunuz il sisteme atama sonuç verilerini yüklediyse il içi atama sonucu bilginizi öğrenebilirsiniz.

Sonuçları bulunduğunuz ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinden ve MEBBİS modülüne giriş yaparak öğrenebilirsiniz. İl içi atama sonuçları açıklandı.

Örneğin bugün İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü il içi atama sonuçlarını açıkladı. Bulunduğunuz ilin il milli eğitim müdürlüğü web sitesini kontrol ediniz.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamu Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. ankara sonuçları hala açıklanmadı biri yardım etsin akbis diye bişey çıkarmışlar site çalışmıyor hiç bi rşey görülmüyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM