İl Milli Eğitimler yönetici atama sonuçlarını biran önce açıklamalı

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atama sonuç işlemleri biran önce bitirilmeli ve ilan edilmelidir.

İl Milli Eğitimler yönetici atama sonuçlarını biran önce açıklamalı

İl Milli Eğitimler yönetici atama sonuçlarını biran önce açıklamalı

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirme sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından en kısa sürede açıklanmalıdır. Yönetici atama takvimi, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavı sonucu sonrasında oluşan mahkeme, itiraz vb nedenlerden dolayı yeteri kadar sarktı. Yönetici adayları tercihlerinin sonuçlarının açıklanarak görevlerine başlamak istiyorlar.

YÖNETİCİ TAKVİMİ

11-12 Ağustos tarihlerinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı normlarını sisteme girdiler. 22-25 Ağustos tarihleri arasında ise müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı görevlendirmesi için gerekli duyuru ve başvuru süreci başlatıldı. Yönetici adayları en son işlemde 22-26 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yaptı. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirme sonuçlarının 29 Ağustos ile 9 Eylül tarihleri arasında açıklanması gerekiyor.

FETÖ SORUŞTURMASI

İl Milli Eğitim Müdürlükleri yönetici adaylarının tercih işlemlerini tercih başvuru sürecinde kontrol ettiler. İl Milli Eğitim Müdürlükleri onay işlemlerini verdikten sonra yazılı sınav puanı üstünlüğüne göre yönetici görevlendirmesi sonuçlarını açıklayacaklar. Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamasına FETÖ soruşturması kapsamında yavaşladığı haberini sizlerle paylaşmıştık. İl Milli Eğitim Müdürlükleri kamuda FETÖ soruşturması kapsamında ikinci dalgada ilçe ve ilden aldıkları bilgilere göre öğretmen ve yöneticiler açığa alındı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri yapmış oldukları bu incelemeleri kısa sürede sonuçlandırmalı ve yönetici görevlendirme sonuçları, müdür yardımcılığı atama sonuçları açıklanmalıdır.

YÖNETİCİ NORMLARI

Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı atama sonuçları sadece yöneticilerin beklediği bir durum değildir. 2 Eylül tarihinde başlayacak olan ikinci il içi atama ve ikinci il dışı atama için de önem arz etmektedir. MEB yönetici atama sonuçlarını ne kadar kısa sürede açıklarsa öğretmenlikten yöneticiliğe geçen kişilerin normları ikinci il içi ve ikinci il dışı atamaya yansıtılabilir. Yönetici görevlendirme sonuçları geç açıklandığı takdirde boşalan normlar yer değiştirme talebinde bulunan öğretmenlerin ihtiyaçlarına cevap vermeyecektir. Ayrıca yönetici atama sonucuna göre yönetici olarak yerleştirilemeyen öğretmenlerin il içi atama ve il dışı atama istekleri de görmezden gelinmemelidir. Yönetici adayları er değiştiremediği takdirde il içi/il dışı atama hakkından mahrum kalmak istememektedirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Senelerdir doguda cakili kalan sinif ogretmenlerine artik birilerinin el uzatmasi lazim 2.ildisi baslamadan mudur yardimciligi atamalari sonuclandirilmali.Bosalan yerler adaletli bir sekilde 2.ildisina acilmali.10 yildir zorunlu hizmetimizi yerine getiriyoruz fazlasiyla daha fazla zorunlu hizmetlerde calistirmak istemeleri adaletsizligi gosterir.Bunu dikkate alip puan ustunlugune gore il disi isteyenler yerlestirilmeli

  2. Senelerdir doguda cakili kalan sinif ogretmenlerine artik birilerinin el uzatmasi lazim 2.ildisi baslamadan mudur yardimciligi atamalari sonuclandirilmali.Bosalan yerler adaletli bir sekilde 2.ildisina acilmali.10 yildir zorunlu hizmetimizi yerine getiriyoruz fazlasiyla daha fazla zorunlu hizmetlerde calistirmak istemeleri adaletsizligi gosterir.Bunu dikkate alip puan ustunlugune gore il disi isteyenler yerlestirilmeli

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM