İlk defa yönetici görevlendirme başvuruları hakkında duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı ön başvuru süresini uzattı. Müdürlük ve müdür yardımcılığı tercihi için alınan ön başvuruların süresi uzatıldı.

İlk defa yönetici görevlendirme başvuruları hakkında duyuru

İlk defa yönetici görevlendirme başvuruları hakkında duyuru

MEB Personel Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruda ön başvuru sürelerinin uzatıldığı belirtildi. Duyuru ile birlikte yöneticilik ön başvurusunda bulunacak adayların Müdürlük veya müdür yardımcılığı tercihi başvuru süresi uzatılmış oldu.

ÖN BAŞVURULAR UZATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan duyuru;

Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde eğitim kurumu yöneticiliklerine valiliklerce yapılacak yönetici görevlendirmelerine ilişkin “2019 yılı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yeniden ve İlk Defa Yönetici Görevlendirme Takvimleri” doğrultusunda boş bulunan eğitim kurumlarının ilanı ile ilk defa müdür ve müdür yardımcılığına başvuracak üç katı adayın belirlenmesi amacıyla adayların hangi yöneticilik unvanına başvuruda bulunacakları konusunda “MEBBİS Yönetici Başvuru Modülünden” bir ön başvuru alınacağı Bakanlığımızca valiliklere ve merkez teşkilatı birimlerine gönderilen 01/07/2019 tarihli ve 12647675 sayılı yazıyla duyurulmuş ve bu kapsamda ön başvurular alınmıştı.

Söz konusu başvurulara yönelik Bakanlığımıza ulaşan geri bildirimlerden, adaylardan bazılarının Yönetmelikte belirtilen şartları taşımadıkları yönetim kademesine başvuruda bulundukları, bazılarının sehven hatalı bilgi girdikleri, bazı adayların ise başvuruda bulunamadıkları bilgisi alınmıştır.

Bu nedenle, adayların herhangi bir mağduriyet yaşamamaları bakımından eğitim kurumlarına ilk defa yönetici görevlendirme başvuru ekranı, takvime uygun olarak 11-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında açılacağından, şartları taşımayan adayların valiliklerce tespit edilerek yeniden başvurularının sağlanması, bilgilerini düzeltmek isteyenler ile başvuruda bulunamayanların başvurularını yapmaları konusunda eğitim kurumları ile adaylara konu hakkında mutlaka gerekli bilgilendirmenin yapılması hususunda gereğini rica ederim.   

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Mergaba . Eşim sözleşmeli öğretmen olarak atandı bende kpss ye çalışıyorum 4 yıl sonra memlekete dönmeyi düşünüyoruz. Eğer ben bu 4 yıl içinde atanirsam sözleşmeli öğretmen olarak eşimin yanına tayin isteyebilir miyim?

    • Merhaba, ikinizde sözleşmeli öğretmen olacağınız için biriniz diğerinin yanına eş durumu ister. Eğer biriniz memlekete giderse diğeri de yanına 3 yılını doldurunca eş durumu isteyebilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM