İsmet Yılmaz; özür grubu atamasına 82 bin öğretmen başvurdu, 44 bini yer değiştirdi

Bakan İsmet Yılmaz 2016 yılında yapılan özür grubu atamaları hakkında kendisine yöneltilen soruyu açıkladı. Yılmaz 2016 yılında eş özrü, sağlık özrü gibi özür grubu atamalarına başvuranların ve yer değiştirenlerin istatistiki verisini açıkladı.

İsmet Yılmaz; özür grubu atamasına 82 bin öğretmen başvurdu, 44 bini yer değiştirdi

İsmet Yılmaz; özür grubu atamasına 82 bin öğretmen başvurdu, 44 bini yer değiştirdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer tarafından aile mazeretine bağlı yer değiştirme (eş özrü ataması) işlemi gerçekleştirilmeyen öğretmenlerin mağduriyeti hakkında yöneltilen soruyu cevapladı. Yüceer tarafından verilen yazılı soru önergesini cevaplayan Bakan İsmet Yılmaz cevabında 2016 yılında özür grubu atamasına başvurmuş sayı ve yer değiştirmiş kişi sayısını açıkladı.

82 BİN 77 ÖĞRETMEN BAŞVURU YAPTI

Eş durumu ataması, sağlık özrü ataması, can güvenliği ataması olmak üzere 2016 yılında özür grubu öğretmen ataması başvurusunda bulunan kişi sayısının 82 bin 77 olduğunu açıklayan İsmet Yılmaz, özür grubu ataması başvurusu yapan öğretmenlerden 44 bin 705 kişinin yer değiştirme işleminin gerçekleştiğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı açıklamasında, özür grubu atamasına gerekli bilgi ve evrakları sunan öğretmenlerin hepsinin başvurusunun alındığına vurgu yaptı. Bakan Yılmaz mazereti ile ilgili durumu ibraz edenlerin başvurularının alındığını açıkladı.

NORM VARSA ATAMALARI YAPILDI

2016 yılı özür grubu atama işlemleri ile ilgili verilen cevapta özür grubu başvurusu yapmış öğretmenlerin atamalarının gerçekleşebilmesi için atama istedikleri yerde norm açığının olması gerekliliği vurgulandı. Özür grubu atama işlemlerinin elektronik ortamda yüklenen verilere göre yapıldığı belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. İyi geceler benim eşim esnaf es durumu için hangi belgeleri teslim etmem gerekiyor yardımcı olur musunuz

    • Bizim açıklamamızı okursanız belirttiğimiz zaman aralığındaki haberlerin yorumlarından bahsediyoruz. Bunun dışında yorum silinmesi (küfür, hakaret olmadığı sürece) mümkün değildir.

  2. Bu haberi attiginizda ilk yorumu ben yaptim.uzundu.evet yayinladiniz ama ertesi gün silindi. Il icinde de ilçe emri istiyoruz diye bas bas bağırıyor du yorum.norm fazlası öncesinde gecenseneki gibi es atamasi yapılmasını istedik. Yaptılar zaten norm fazlası atama saolsunlar.simdi gene yok norm. hayrli olsun vatana, esimizden 150 km uzakta rezillige devam

    • Merhaba, öncelikle 26 Aralık pazartesi akşam üzeri sitemizde yaşanan aksilikten dolayı 24.12.2016 sabah 08:00 ile 26.12.2016 akşam 22:00 arası tüm haberlerimiz ve yorumlarınız silindi. Haberlerden kurtarabildiklerimiz 27.12.2016 tarihinde gece 02:00 da geriye dönük tekrar eklendi ancak yorumlar sizin tarafınızdan yapıldığından sistem geri yükleyemedi.

  3. EVET İSTİYORUZ DA KİMSENİN BİR ŞEY YAPTIĞI YOK. BEN DE 4 YILDIR BEKLİYORUM MERKEZE GELMEYİ İL İÇİNDE BİZE AÇILMAYAN YERE ŞEHİR DIŞINDAN 20PUANLA GELİYİLER. AYIP YAAA YAZIK GÜNAH ARTIK DUYUN SESİMİZİ

  4. yorumu silmeyin,il içinde de ilçe emri istiyoruz,il dışından gelenler istediği ilçeye atandı,bunu görmezden gelmeyin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM