İsmet Yılmaz; sözleşmeli öğretmen atamasında mağdur olan olmamıştır

Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmen ataması konusunda açıklama yaparak, bu konuda herhangi bir mağduriyetin olmadığını belirtti. Bakan Yılmaz yazılı soru önergesini cevapladı ve sözleşmeli öğretmen ataması konusunda açıklama yaptı.

İsmet Yılmaz; sözleşmeli öğretmen atamasında mağdur olan olmamıştır

İsmet Yılmaz; sözleşmeli öğretmen atamasında mağdur olan olmamıştır

Bakan Yılmaz tarafından cevaplanan yazılı soru önergesinde sözleşmeli öğretmen atamasında mağduriyet yaşanıp yaşanmadığı sorulmuştu. CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan tarafından verilen yazılı soru önergesini yazılı olarak yanıtladı. Bakan Yılmaz açıklamasında sözleşmeli öğretmen ataması için gerekli tüm iş ve işlemlerin sözleşmeli öğretmen atama yönetmeliği kapsamında yapıldığını vurguladı.

TÜM İŞLEMLER YÖNETMELİK KAPSAMINDA

Sözleşmeli öğretmen olarak atanmak isteyen adayların başvuru işlemleri, sözleşmeli öğretmen sözlü mülakata alınacakların seçimleri, sözleşmeli öğretmen mülakat komisyonlarının oluşturulması, sözlü sınavda sorulacak sorular, sözleşmeli öğretmen başvuru sürecinden sözleşmeli öğretmenlerin atanıp göreve başlama işlemlerine kadar olan sürecin Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik çerçevesinde yapıldığı Bakan Yılmaz tarafından açıklandı.

695 KOMİSYON OLUŞTURULDU

Geçtiğimiz atama döneminde yapılan sözleşmeli öğretmen ataması sürecinde 695 komisyon kurulduğunu açıklayan Yılmaz adayların komisyonlara dağılımlarının da Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Kılavuzu hükümlerine göre yapıldığını ifade etti.

MAĞDURİYET YOK

Sözleşmeli öğretmen atama işleminde ve komisyonlarda herhangi bir adayın mağdur edilmediğini vurgulayan Bakan Yılmaz, sözlü komisyonlarda yapılan değerlendirmelerin objektif yapıldığını açıklamıştır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Sözleşmeli olarak atanırken bizzat bakan bey kadrolu öğretmenlerden hiç bir hak ve özlük farkı yok dedi ama ek derslerimiz daha düşük hesaplanıyor ve özlük olarak da ciddi farklılıklar var bunların düzeltilmesi gerekir

  2. Çok yakın bir arkadaşım sözleşmeli olarak atandı buradaki dershane ile anlaşmasını bitirdi evini taşıdı 1 ay çalıştı maasinida aldı daha sonra yanlış hesaplanmis sigorta gününüz dolmamismis diyerek sözleşmesine son verildi eşi kanser hastası su an geri geldiler isindende oldu kızcağızın gözünden yaş eksik olmuyor ne demek madur olan yok

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM