İsmet Yılmaz; şubat ayında öğretmen ataması olacak demem doğru değil

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamada öğretmen atamasının olup olmayacağı kesinlik kazanmadı. Bakan açıklamasında 2017 şubat öğretmen atamasının olup olmayacağı konusunda net konuşmaktan kaçındı.

İsmet Yılmaz; şubat ayında öğretmen ataması olacak demem doğru değil

İsmet Yılmaz; şubat ayında öğretmen ataması olacak demem doğru değil

Milli Eğitim Bakanı 2017 yılında şubat ayında öğretmen ataması yapılıp yapılmayacağı konusunda açıklama yaptı. İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada net ifadelere yer vermezken atama bekleyen öğretmen adayları açıklamadan memnun olmadı. Bakan Yılmaz açıklamasında öğretmen atamasına ve atama için atanacak öğretmen sayısına net cevap veremedi.

2017 YILINDA KAMUYA TOPLAM 60 BİN KONTENJAN AYRILDI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2017 yılı için 60 bin kamu personeli alınacağını belirtti. Bu alımlar içerisinde öğretmen, asker, polis, memur, hakim de olacağının vurgusunu yaptı. 2017 yılı içerisinde açıktan atama için ayrılan kontenjanın 60 bin olacağının vurgusunu yapan Yılmaz bu dağılımın Maliye Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Çalışma Bakanlığı, ilgili bakanlıkların kararıyla yapılacağını belirtti.

ATAMA OLACAK DEMEM DOĞRU OLMAZ

2017 yılı açıktan atama kontenjanları ve alım yapılacak kurumlar hakkında açıklama yapan Bakan Yılmaz, bu çerçevede şubat ayında öğretmen ataması olacak ya da öğretmen ataması olmayacak demesinin yanlış olacağını belirtti. İlgili bakanlıklarla toplantılar yapıldıktan sonra MEB’e öğretmen kontenjanının ayrılıp ayrılmayacağının kesinleşeceğini belirten İsmet Yılmaz 2016 yılında 50 bin öğretmen atadıklarını, bazı yerlerde öğretmen fazlalığının olduğunu açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim