Maarif Müfettişliği ataması güvenlik soruşturması sonucuna göre yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Maarif Müfettişliği ataması, müfettişlik mülakatı hakkında açıklamalarda bulundu. Tekin tarafından yapılan açıklamaya göre Maarif Müfettişliği ataması güvenlik soruşturması sonuçlandıktan sonra yapılacak.

Maarif Müfettişliği ataması güvenlik soruşturması sonucuna göre yapılacak

Maarif Müfettişliği ataması güvenlik soruşturması sonucuna göre yapılacak

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’den maarif müfettişliği ataması konusunda açıklama geldi. Yusuf Tekin tarafından yapılan açıklamada Bakanlık Maarif Müfettişi Atama Sonuçları için güvenlik soruşturmasının sonuçlanmasının beklenildiğine değinildi.

MÜLAKAT TAMAMLANDI

MEB Müsteşarı, Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişliği başvuruları çerçevesinde müfettişlik mülakat sınavlarının tamamlandığını belirtti. Maarif Müfettişliği mülakat sonuçlarının ve notlarının hesaplandığını açıklayan Yusuf Tekin ataması yapılacak olan müfettişler için güvenlik soruşturmasının başlatıldığını, 657 sayılı DMK kapsamında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına geçildiğini vurguladı.

SORUŞTURMA BİTİNCE ATAMALAR YAPILACAK

Yapılan güvenlik soruşturması sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığına ulaşmasından sonra maarif müfettişliği atamasının yapılacağını belirten Yusuf Tekin yapılan uygulamanın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48.maddesine göre yapıldığını açıkladı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin tarafından Maarif Müfettişliği ataması konusunda yapılan açıklama;

1. Bakanlığımız Maarif Müfettişliği için aldığımız başvurular kapsamında mülakat sınavlarını tamamladık.

2. Kadro ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda planlamamızı yaptık. Mülakat başarı notları hesaplandı.

3. 657 Sayılı DMK’nın 48.maddesine göre güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması süreci başladı.

4. Güvenlik soruşturması sonuçları elimize ulaştıktan sonra atamaları yapacağız.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. sayın başkanlarımı saygıyla selamlıyorum.türkiyede hizmet edenleri başarılar dilerim.vatan sana canım feda olsun.bizim için hizmet için türkiyenin her tarafı aynıdır.biz halka hizmet için devleti tecih ediyoruz.iyi gündede kötü günde her zaman hizmete hazırım.her şey türkiye için.bütün türk vatandaşlarını saygıyla selamlarım.gereğini yapılmasını arz ederim.

  2. kendini tehdit eden bakanı açıklamadığı için ben bu adamdan nefret ediyorum. yaptığı ne iş olursa olsun samimi gelmiyor. seçimden sonraya saklıyor olabilir bu olay bunu daha da küçük düşürüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM